Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#121751) Jaded válasza Csabroncka (#121750) üzenetére

Jaded
(senior tag)

Nyilván fontos az újrakeverés is, de szerintem a bitráta sem elhanyagolható. Legalábbis én az mp3 320->112kbps esetéből indulok ki. Nyilván a 320-as jobb (igaz a cd ígyis hazavágja :) ).

Én a partraszállással szoktam tesztelni :) bd-n nincs még olyan anyagom.

 iPhone X Space Grey ||  iPad 2017 ||  Macbook Air 2017 ||  Watch S4 Nike+ ||  AirPods || www.friskyradio.com/show/cloud_walking/

(#121752) _Smooth válasza jézusom (#121748) üzenetére

_Smooth
(senior tag)

Pass through küldöm ki az alaplapi HDMIn keresztül.
Akkor lehet, hogy jobban járok egy 2300kbps körüli 5.1-es verzióval?

(#121751) Jaded
Ott sztereóról van szó. Mi a helyzet pl. 384k 5.1 vs 192k 2.0 esetén?

[ Szerkesztve ]

Amint lesz elég pénzem, én is veszek egy Subarut. Addig is; kérsz sültkrumplit a hamburgerhez?

(#121753) jézusom válasza _Smooth (#121752) üzenetére

jézusom
(senior tag)

Nem nagyon átlátható az írásod.

Szerintem az erősítő szokott gyenge láncszem lenni, de ha van rajta diszkrét 5.1 bemenet, akkor nincs szükség az ő DSPjére, simán kiadja, amit a PC ad neki. Elvileg így van. De ha digitális erősítő, akkor szerintem nem.

A PC meg gondolom kiadja a HD hangot, de legalábbis olcsóbb egy hangkártya, mint új erősítő.

(#121754) Jaded válasza _Smooth (#121752) üzenetére

Jaded
(senior tag)

Nincs köze egymáshoz, csak viszonyítási alapnak írtam. Amit írsz szerintem kár hasonlítgatni, az egy 5.1 a másik sztereó.

 iPhone X Space Grey ||  iPad 2017 ||  Macbook Air 2017 ||  Watch S4 Nike+ ||  AirPods || www.friskyradio.com/show/cloud_walking/

(#121755) adamssss

Sziasztok!

Már álló falak hangszigetelésére mi a legoptimálisabb módszer? (van cég ami ilyen hangszigetelésre specializálódik?)

Köszi

(#121756) hdekakas

hdekakas
(senior tag)

Ha a TV-t és az erősítőt összeköti az ember HDMI-n keresztül, akkor az ARC funkció által megszólaltatja a hangot az erősítő?
Úgy értem, hogy nem csak akkor, hogy ha valami (pl pc) forrása megy az erősítőbe, onnan a TV-be, és az VISSZAküldi a hangot? Ha nincs más rácsatlakoztatva, csak a tv és erősítő hdmi-vel, akkor is LEadja a hangot és nem a TV hangszórói fognak megszólalni? :U

(#121757) Borisz76 válasza hdekakas (#121756) üzenetére

Borisz76
(addikt)

Az ARC lényege, hogy 1 db HDMI kábelen 2 irányú kommunikáció valósítható meg.

Nálam is úgy van ahogy te is írtad.
Forrás a PC.
HDMI kábellel megyek át a HM erősítőbe.
Majd onnan még 1 db HDMI kábel megy át a TV ARC képes csatlakozójába.

1. eset :
PC-s filmezés esetén az erősítő "leveszi" a hangot a jelből és erősíti, képet küldi tovább a TV felé.

2. eset :
Ha TV adást nézel akkor a HDMI kábelen küldi ki a hangot az erősítő számára.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#121758) Kroland25

Kroland25
(tag)

Üdv!
Látom most kicsit téma ez az Arc funkció..Egy kis segítség kellene.
Adott egy Samsung ue55es 8000-es tv gondom hogy maga a tv hangját nem tudom ki kivinni az erősítőre,értem én Youtube és hasonlók.. jelenleg így van összekötve a rendszer..
forrás dune
tv adás invitel..
ezek hdmi-kábellel mennek az erősítőbe és onnan tovább a tv be eddig okés is,de ha maga a tv kos funkcióját használom akkor nincs hangom..valakinek ötlet?
köszönöm

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#121759) Gabor970 válasza Kroland25 (#121758) üzenetére

Gabor970
(addikt)

Tv optikai kimenetéről sincs hang?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#121760) Kroland25 válasza Gabor970 (#121759) üzenetére

Kroland25
(tag)

Optikával is össze van kötve,de nincs hang ott sem,erősítő Arcam Avr 600

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#121761) Gabor970 válasza Kroland25 (#121760) üzenetére

Gabor970
(addikt)

Nekem egy c sorozatú samu plazmám van. A hang beállításoknál van lehetőség menüből a digit kimenet hangerejét állítani, nincs véletlen ott némításig levéve?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#121762) sony309 válasza python1 (#121692) üzenetére

sony309
(senior tag)

Nekem a hálóban és a nappaliban is van egy rendszer.
Nappaliban filmet nézünk és zenét hallgatunk.

Hálóban filmnézéssel kezdünk, aztán átalakul "tornateremmé", akkor a film az aláfestés!
Vagy tornázni megyünk be és akkor torna közben nem rossz egy kis zene!

Szerintem/szerintünk!

(#121763) Kroland25 válasza Gabor970 (#121761) üzenetére

Kroland25
(tag)

Nálam nincs ilyen lehetőség! :W

(#121764) hawrlantb

hawrlantb
(tag)

Sziasztok!
Ajánlanátok valami asztali 3D Blueray lejátszót?
Olyan 30 ezret szánok rá.
Ami fontos, hogy legyen rajta USB csati és hogy ezekről le is tudja játszani a neten letölthető filmeket (avi,mkv,divx stb.).

És ami a fejtörést okozza: szükségem van audio analóg sztereó kimenetre (RCA). Nem akarnék külön dekódert is venni...:D

Köszönöm a válaszokat.

(#121765) BBéci válasza adamssss (#121755) üzenetére

BBéci
(félisten)

Van olyan cég, például a DREAMCINEMA. Valamint érdemes megnézned a Vicoustic cég kínálatát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#121766) mp54 válasza Kroland25 (#121758) üzenetére

mp54
(senior tag)

Szia!
Nekem a Pana tv+Arcam 400-nál a HDMI-ARC nem jött össze, de az optikaival nincs gondom...Nem vagyok eszköz-közelben, így nem tudom megnézni, hogy mi hogy van beállítva..
Alakul a cuccod, gratulálok és BUÉK!

(#121767) Kroland25 válasza mp54 (#121766) üzenetére

Kroland25
(tag)

Ma még itthon vagyok,ha esetleg otthon leszel és megtudod nézni a beállításokat akkor azt megköszönném!!
Köszi szépen igen,lassan meglesz mind en amit szeretnék!!
:C

(#121768) PrinceHerceg

PrinceHerceg
(őstag)

Sziasztok!

Polk PSW10 tulajoknak tudom ajánlani eme videoszösszenetet, feltéve persze ha rakoncátlan a ládikó! :K

[ Szerkesztve ]

♪ ♫ X-Fi + D.A.C ♪ < d[(^ ˛ *)]b > ♪ Xtreme Fidelity ♫ ♪

(#121769) jézusom válasza PrinceHerceg (#121768) üzenetére

jézusom
(senior tag)

Néztem, de nem vágom a lényeget, mi az? Az applikáció, amivel frekit állít az mi?

(#121770) mp54 válasza Kroland25 (#121767) üzenetére

mp54
(senior tag)

Nekem 2 db optikai bemenet van: AV és SAT jelű. Én a SAT-ra dugtam, mert a SAT nevű HDMI bemenetre nem dugtam semmit (lehet, hogy lehetne, nem tudom...)
Arcam távon MENU/SAT bemenet/Input Config/Audio Source/Digital választás kell.
A Video Source valszeg mindegy, én hagytam HDMI-n.
A tv-n ez ügyben nem állítottam semmit, úgy tudom a tv optikai audio kimenetén állandóan ott a jel...
Ha a tv hangját akarod, akkor természetesen ezek után a SAT bemenetet kell választanod.

[ Szerkesztve ]

(#121771) Auriga!

Auriga!
(senior tag)

Üdv.!

Érdemes banándugót használni, hangfalkábelek csatlakoztatásához? Vagy elég, ha a (minőségibb) kábel "csak" bele van csavarva az erősítő csatlakozójába?

Köszönöm

(#121772) Joshi válasza Auriga! (#121771) üzenetére

Joshi
(félisten)

+1 :D

(#121773) blakey válasza Auriga! (#121771) üzenetére

blakey
(veterán)

A banándugó kényelmes, ha sűrűn cseréled a kábeleket akkor érdemes, egyébként meg jó úgy is, hogy rászorítód a csatlakozókat.

[képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#121774) Joshi válasza blakey (#121773) üzenetére

Joshi
(félisten)

A rászorításról annyit, hogy eleve meg se tudom fogni rendesen a jbl 270 hangfal csatlakozóit annyira kicsi a hely nem hogy erőt kifejteni (idővel kilazul). Az biztos hogy a tervező mérnökkel ezt csavargattatnám reggeltől-estig csak hogy átértékelje az életét. ;]

(#121775) blakey válasza Joshi (#121774) üzenetére

blakey
(veterán)

Ezért van a választási lehetőség. :)

(#121776) Joshi válasza blakey (#121775) üzenetére

Joshi
(félisten)

Te nagyon elnéző lehetsz, nem lennél a főnököm? :D De az is gyanús, hogy senki nem próbálta ki a tesztelésnél? Vagy tényleg azt mondhatták, hogy nem számít van banándugó is. ;]

De hogy ON is legyek. Én úgy tudom, hogy célszerű kerülni a plusz csatlakozókat és forrasztásokat ami logikus. Most akkor nem számít? De egy különleges kábel igen? :U

[ Szerkesztve ]

(#121777) Kroland25 válasza mp54 (#121770) üzenetére

Kroland25
(tag)

Köszönöm sikerült:) :R :R

(#121778) blakey válasza Joshi (#121776) üzenetére

blakey
(veterán)

Természetesen gagyi a JBL részéről, most írhatnám azt is, hogy előtte megnézhetted volna, hogy milyenek a csatlakozók, de nincs értelme. Van olyan dugó amiben a kábelt szorítani kell, de olyan is amit forrasztani. Van az a szint ahol számít, de sokmindentől függ.

(#121779) Auriga!

Auriga!
(senior tag)

Köszönöm, akkor feleslegesen nem adok ki pénzt.

(#121780) Joshi válasza blakey (#121778) üzenetére

Joshi
(félisten)

Ez esetben az alábbi forrasztásos banándugók közül melyikek az ajánlott kategória? Mondjuk 2k-t nem adnék egy csatlakozóért, akkor inkább a k_csög mérnök helyett rászorítom a csatlakozót mondjuk havonta egyszer. :D

(#121781) blakey válasza Joshi (#121780) üzenetére

blakey
(veterán)

A legtöbb szorítós. :) Szerintem egyszerübb ha bemész a boltba és a megfelelő kábelhez kérsz "dugózást" is. :)

(#121782) Pazolini

Pazolini
(senior tag)

Üdv mindenkinek! :R
Ahogy rákerestem, majdnem fél éve nincsen szó a PCM vs DSD hitvitáról, de remélem, most páran csatlakoznak, bár a problémám csak érinti ezt a témát.
Szeretnék SACD ripeket megszólaltatni AV erősítőn. A 2015-ös modellek leírásában egyre többet szerepel a DSD streaming lehetősége (talán korábbi modelleknél is felmerült már, különösen a Pioneer luxustermékeinél, melyek USB_B dac bemenettel is rendelkeznek), de kérdés, mennyire támogatják a multichannel megszólaltatását.

1. Ha jól tudom, USB-n egyértelműen csak a sztereó DoP megy át (vagyis PCM-mé alakítva a jelet);

2. DLNA (NAS vag PC) a legutóbbi időkig is csak a 2 channel DSD-t szólaltatta meg. Nem tudom, változott-e a kép. A Matrantz a Computer Audiophile fórum szerint csak a jövőben tervezi a támogatását, de ez 2015 év eleji infó, s azóta kijött egy újabb sorozat (SR-5010, -6010, -7010)... :U A 400 oldalas használati útmutatók persze eléggé szűkszavúak a lényeget illetően. :(((

3. Amit tudni lehet, a két nagyobb sorozatszámú modell esetében műküdik a "DSD over HDMI" 5.1-ben, de ez mint tudjuk, csak az SACD-játszók felől érkező jelet támogatja, s nem a PC-s "fájlküldést".

Ez utóbbi lehetőség miatt megoldás lehet még beszerezni egy régebbi SACD-játszót, amely támogatja az "SACD-R" formátumot (ha lenne ilyen formátum egyáltalán :DDD ), s így lemezről küldeni HDMI-n keresztül a jelet az erősítő DAC-jára, de ez meg macerás is és nem túl pénztárcabarát. :W
:))
Nagyon szeretném kipróbálni a DSD-hangot, de nem szeretnék megalkudni, s megállni csak a sztereónál, amikor az SACD-k jelentős hányada MCh hanggal jött/jön ki. Az exaSuond MCh DAC nem nagyon elérhető, s kicsit borsos, ahogy az Oppo is (103/105 fw-je tiltja az írott SACD-lejátszást, de talán a networkös támogatottsága megvan...). :F
Máskülönben maradok a jelenlegi kompromisszumnál: Foobar2000 szoftver: DSD2PCM> Asus D2/PM hangkártya: ASIO mód > régi Yamaha RX-v359 AV erősítő analóg MCh in bemenete logikai sornál, amelyről már jó volna továbblépni. :o

Köszönöm előre is a hozzászólásokat...

[ Szerkesztve ]

(#121783) robi-k válasza Pazolini (#121782) üzenetére

robi-k
(őstag)

A Denon és az Onkyo felső kategóriás AVR házimozi erősítői támogatják a DSD jel fogadását HDMI-n keresztül anélkül, hogy közbensőleg átkódolnák PCM-be.

Elérhető a CFW a Cambridge Azur CXUHD lejátszókhoz. Részletek privátban. OPPO BDP-10X, OPPO UDP-20X, Arcam UDP-411, CA Azur 752BD/CXU és CXUHD, Primare BD32MK2 CFW telepítését vállalom.

(#121784) Pazolini válasza robi-k (#121783) üzenetére

Pazolini
(senior tag)

Oké, de csak SACD-játszó HDMI-kimenetéről fogadja a jelet, akkor meg kiírhatok egy rakás ISO-t, s nincs meg a "handy" gyors fájllejátszás sem, mint pl Foobar alól. Meg ugye az öreg SACD-játszók is drágák, legalább is ár/érték arányban, mert pl. HDMI 2.0-t sem tudják azok (BD-SACD-DVDA kombók), amik az SACD-R =DVD-ket még fogadni tudták.

(#121785) robi-k válasza Pazolini (#121784) üzenetére

robi-k
(őstag)

Vannak olyan korszerű, okosítható BD lejátszók, amik SACD.iso-t, továbbá DSF és DSD fájlokat is gond nélkül le tudnak játszani akár merevlemezről akár hálózatról (SMB vagy NFS), továbbadva a nyers DSD jelet HDMI-n. De ezek nem éppen olcsó lejátszók, és többségük nagyon komoly saját DAC-kal rendelkeznek, ami feleslegesé teszi a nyers DSD jel feldolgozását külső AVR-rel.

(#121787) Joshi
Elvben alkalmas lehet.

[ Szerkesztve ]

Elérhető a CFW a Cambridge Azur CXUHD lejátszókhoz. Részletek privátban. OPPO BDP-10X, OPPO UDP-20X, Arcam UDP-411, CA Azur 752BD/CXU és CXUHD, Primare BD32MK2 CFW telepítését vállalom.

(#121786) hdekakas válasza Borisz76 (#121757) üzenetére

hdekakas
(senior tag)

Köszi! :R
Majd kipróbálom, hét vége felé hátha megérkezik a cuccos, de legkésőbb jövő hét eleje.

(#121787) Joshi válasza robi-k (#121785) üzenetére

Joshi
(félisten)

Erre egy HTPC nem lenne alkalmas?

(#121788) Ed Parker válasza Kroland25 (#121758) üzenetére

Ed Parker
(veterán)

Az erősitőn a hangnál a megfelelő van kiválasztva? Nekem avr400 van és nekem megy.
Mert ha az audio hdmi-re van állítva akkor nem szól.
Közben látom hogy megoldódott?

[ Szerkesztve ]

(#121789) Pazolini válasza robi-k (#121785) üzenetére

Pazolini
(senior tag)

Segítenél? Utánanéznék specifikációknak, fórumtémáknak velük kapcsolatban. :R

[ Szerkesztve ]

(#121790) robi-k válasza Pazolini (#121789) üzenetére

robi-k
(őstag)

lsd. az aláírásomban feltüntetett lejátszókat. De ezek sajnos nem olcsó készülékek.

(#121791) jézusom válasza Pazolini (#121782) üzenetére

jézusom
(senior tag)

Elgondolkodtató. Lehet, hogy én is inkább hangkártyát veszek, mint erősítőt. Nekem Yamaha rxv620 van, nincs HDMi, de így nem is fog kelleni...

(#121792) Pazolini válasza jézusom (#121791) üzenetére

Pazolini
(senior tag)

Nem rossz az! :K Csak elgondolkodtam bizonyos további lehetőségeken... :U

(#121793) Pazolini válasza robi-k (#121785) üzenetére

Pazolini
(senior tag)

Oppo 103-mal szemezgetek. Az is okosítható? És ha igen, hogyan?
:))

(#121794) Acheron

Acheron
(senior tag)

Sziasztok!
Nem túl vájtfülű kezdő számára egy Wharfedale Obsidian 600 5.0 szett 115 e áron, 5 év garanciával mennyire számít ajánlott vételnek? ~ 30 nm nappaliba kerülne. Erősítő egyelőre nincs, jelenleg főleg Denon típusokat nézek (alsó középkategória, 2014 -től). Köszönöm a válaszokat!

Egyik lábam, itt a másik...

(#121795) Heffi válasza Pazolini (#121793) üzenetére

Heffi
(őstag)

Jó elképzelés. Okosítása viszont csak szakember által lehetséges és díja van, de megéri. Jó embernek írtál, keresd privátban robi-k-t a részletekért.

(#121796) jézusom válasza Acheron (#121794) üzenetére

jézusom
(senior tag)

Nekem régebbi Diamond szett van 8.4-8-2 meg vagyok elégedve,és amit te néztél az még jobb. Nekem ami nem tetszik, hogy selyem tartója durvára berezonál, így levettem.

(#121797) warezxts

warezxts
(aktív tag)

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek miért van az, hogy ha az erősítő zene módban van (Upmixel 5.1-re) a hátsó jobb oldalon "hullámzik a hang" és halkabb is. Ha mozi módba teszem akkor persze egyből más a hangzás (ugyanúgy upmix), de egyenlően osztja szét. Teszthang, mozi (sima 5.1) és minden egyéb tökéletesen szól rajta. Egyszerűen olyan mintha az erősítő pár zenével kapcsolatos módban (pl. thx, dolby music, neo music stb.) rosszul szedné szét, bármilyen lejátszót használok (SPDIF-en keresztül). Ha pendrive-ot dugok az erősítőbe és onnan játszom le, akkor nem csinálja. Találkozott már valaki ilyennel?

(#121798) Kroland25 válasza Ed Parker (#121788) üzenetére

Kroland25
(tag)

Köszi a tippet,már megoldódott!! :R

(#121799) jézusom válasza warezxts (#121797) üzenetére

jézusom
(senior tag)

Milyen erősítő? Esetleg másnak is van, és akkor könnyebb lesz. Minden erősítőn van ilyen mátrixos DSP izé, de nekem jól működik.

(#121800) axwel18 válasza Acheron (#121794) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Tökéletes választás. :) Egy Denon AVR-X2000-est keress mellé használtan.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.