Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norvik

    aktív tag

    Kell a jó DAC, és kell a nagyfelbontású zenei anyag is. Tegnap este egy koncert filmet kezdtem el nézi. Blue ray, három hangsávval. Egy 16/44.1 stereo, egy ac3, sok csatornával, és egy sztereó 24/48-as. A 16/44.1-el indult automatikusan. Kellemes hangzás, de semmi különös. Pár perc után kezdtem gyanakodni, hogy ez azért szólhatna jobban is. Akkor néztem meg, hogy melyik hangsáv szól. A sima cd minőségű. Gyorsan váltottam. Kb olyan különbség volt, mintha a koncertre az elején nem engedett volna be a jegyszedő. A távolból hallottam mindent, de kint voltam. Amikor végre sikerült bejussak, tapinthatóvá vált minden. Sokan mondják, még ebben a topicban is, hogy nem lehet hallani egy jó minőségű mp3 és egy cd, pláne egy nagyfelbontású anyag közti különbséget. Pedig van, méghozzá drasztikus. A zene kiadók meg menjenek a jó fészkes fenébe. Még mindig a legelterjedtebb forma a 16/44.1. És a jobb minőségű anyagon csak ülnek, nem adják ki. Magyar zenei anyag egyszerűen elérhetetlen jobb minőségben, legalábbis tudtom szerint.

Új hozzászólás Aktív témák