- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Megérkezett a Snapdragon X-hez tervezett Windows 11 lemezkép
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Rendkívül ütőképesnek tűnik az újragondolt Apple tv
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- iPad topik
- Bluetooth hangszórók
- Házimozi haladó szinten
-
PROHARDVER!
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz gyapo11 #44314 üzenetére
Adattárolásra és operációs rendszer futtatására elsősorban naplózó fájlrendszert javasolt használni belső és külső HDD + SSD meghajtók esetében egyaránt, ami Windowson általánosan NTFS, macOS esetében HFS+J, Linuxon pedig pl. Ext3/Ext4. Az exFAT nem naplózó és leginkább flash alapú cserélhető lemezekre (memóriakártya, pendrive) való, + akkor jöhet jól, ha pl. Windowson és macOS-en is használva lesz az adott belső / külső SSD és fontos mindkét OS esetén a natív olvasás + írás támogatása, de ez inkább csak amolyan nincs ló akkor jó a szamár is megoldás. + Ha már exFAT, akkor pl. egyes készre szerelt külső SSD-k is olyanra vannak gyárilag formázva (példa), de az leginkább csak a Windows + macOS (+ Linux, Android) kompatibilitás miatt van. Valamint hogy exFAT esetén a naplózás hiánya miatt kisebb az írásterhelés, de ez utóbbi meg inkább a silány memóriakártyák és pendrive-ok esetén téma, nem az eleve jóval több írást bíró SSD-knél.
A 2,5" / M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe, valamint a 128 GB és 1 TB között tárolókapacitás meg amúgy végképp nem világos hogyan kapcsolódik az előbbihez, pont semmi köze hozzá, nyilván nem ezek függvénye az adott fájlrendszer megválasztása...
Új hozzászólás Aktív témák
-
nagyúr
válasz Pityu. #55753 üzenetére
(rögzített hozzászólás)
Nyugodtan veheted azt a Kioxia XG7-et is, teljesen megbízható szerintem az XG sorozat, nekem van egy XG5 félgigás, hol külső meghajtóban használom Ventoyos boot eszköznek, hol valamelyik notebookban van, csendben dolgozik, semmi gond nincs vele. Amúgy nem sok különbség van az SN730 meg a XG7 között, utóbbi PCIe 4.0, de mindkettőben Kioxia BiCS NAND van, kb a controller is saját gyártás, ami szintén Kioxiát jelent. 2021-ben Lenovo Thinkpad Carbon gen9 meg Thinkpad P1 notikba voltak ezek az XG7-esek OEM-ként.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- LEGO klub
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Autós topik
- Mazda topik
- Xbox Series X|S
- Megérkezett a Snapdragon X-hez tervezett Windows 11 lemezkép
- Milyen légkondit a lakásba?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs