- Tajvani mintára alakíthatná át a chipgyártást Dél-Korea
- MoDT alaplapok 16-magos CPU-val, a Minisforum gondozásában
- Bemutatkozik az ASUS új, belépőszintű gaming notebookja, a V16
- Költséghatékonyságra törekszik a Patriot legújabb, PCI Express 4.0-s SSD-je
- Játékok futtatásán segít a legújabb GeForce driver gyorsjavítása
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Házimozi belépő szinten
- Már nem okoz teljesítményvesztést az új NVIDIA App
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- TCL LCD és LED TV-k
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Jó, jó, mechanikus billentyűzetet... de milyet?
-
PROHARDVER!
--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---
Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Proci85
senior tag
Mivel semmi konkrétumot nem írtál, csak kiraktál pár régebbi switchet, gondoltam biztos billeg az asztalod lába és ezzekkel ékelted alá
Szakmai körökben szokták szivatni ilyesmivel a másikat, amikor az egyiknek kincs az új szerzemény, a másik meg beszól, hogy ja, azt hittem a billegő asztalod alá vetted[ Szerkesztve ]
-
crok
Topikgazda
Minek neked ahhoz a flash fizikailag? Meg miért lenne "kivezetve"?
Ez kell neked, konzol meg a Mode gombot nyomni ( :
Vagy mi a gond a leírással? Valami nem megy? -
Viktorius94
csendes újonc
Hali,
Igen itt vegeztem a BEng-et network engineering-bol, de sajnos Cisco-t nem tanultunk (hozza segitett volna a mostani tanulmanyokhoz, vagyis kicsit elorebb tartanek), de egy jo alapot adott azert.
Hat akkor ugy tunik ez rejtely marad Most akinek fogalma sincs mennyi lehet a fizu es oda állít egy ilyen esetben hogy pl. 400-at szeretne kérni és kirohogik akkor mivan? Én gondolkodtam még amúgy hogy majd felveszem a kapcsolatot pár fejvadász céggel akik segítenek munkát keresni, hátha tudnak majd valamit mondani. Azt sem értem hogy kulfoldi cégek ahol ez szokás, pl a BT itt mindig kiirja a salary-t viszont a pesti BT meg csak a szokásos "comprehensive salary"
-
FecoGee
Topikgazda
A design arra fokuszal milyen szempontok alapjan valassz technologiat adott helyzetben, az r&s meg arra hogy mukodik es hogy konfigurald fel. Ahhoz hogy tudj design-t csinalni ahhoz erteni kell a technologiakat, elonyoket hatranyokat, szoval van koze hozza.
[ Szerkesztve ]
-
Methionyl
senior tag
Köszi
Kb amit Cyber_Bird leírt meg is adta a választ.
Associate szint tehát a belépő szint.,Szintén van Professional illetve Expert szintje csak CCDP/CCDE néven fut. Ez az egyetlen azt hiszem ami így van elnevezve. Többi mind CCNA/CCNP/CCIE és az irány neve pl.: Security, Wireless, Data center.(#14709) Cyber_Bird :
Igazából többször is felkértek cégen belül, hogy ne csak WAN szolgáltatás nyújtsunk az ügyfeleknek hanem belső szolgáltatást is, és meg kellet tervezni, dokumentálni, leülni velük beszélgetni, elvárás stb és úgy voltam hogy hell yea érdekel a téma és ha már néha-néha csinálom akkor megpróbálkozok egy ilyennel. Egyedül a Wireless illetve a Collab design (illetve maga a technológia) volt idegen (azokra külön team van) de a többit öröm volt olvasniThey can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.
-
Cyber_Bird
senior tag
CCDA, a Design szekcioja a cisconak.
IGazabol ahhoz ad egy keretrendszert, hogy hogy kell/erdemes tervezni halozatokat, mire kell odafigyelni, stb.Illetve azert belefolyik abba is hogy a teljes elettartama alatt hogyan kezeld a halozatot.
Szerintem ez inkabb kisebb cegeknel hasznos, mert egy nagyobb cegnel erre a lifecycle managementre kulon team van, es a network designernek nem igazan kell belefolynia, eleg ha megerti, de az meg ugyis egyedi a cegeknel, hogy hogy van megvalositva.Szoval kicsit felemas nekem ez a CCDA, legalabbis amikor en csinaltam akkor meg nem tudtam igazan hovatenni.
Lehet azota valtozott az anyaga, nem neztem, de a CCDP a kovetkezo szintje mar talan valamivel gyakorlatiasabb, bar ott is van boven elmelet, de abban tobb hasznosat talaltam. -
ÁrPi2
senior tag
Oké én azért nagyon köszönöm a kis ismertető szavaidat a kezdő-haladó cisco-s hálózati szakember piacról nagy brit vonalon, értem/érzem már a megadott szakportálok alapján a riasztó - tájékozódási különbségeket is.
Fecónak is köszönöm a hwsw cikk linket + a remek cikksorozatot! -
Viktorius94
csendes újonc
Hali,
Én London-ban élek, itt végeztem info egyetemet és megvan a CCNA-m is (csak azert irom mert ugy latom hasonlo helyen vagyunk). Engem is Nagyon erdekelne hogy otthon mennyire lehet elhelyezkedni CCNA/CCNP + 5év tapasztalattal kb. Pár év múlva hazakoltoznek Pestre (hogy miert abba nem akarok belemenni), és hiába nézegetem az állásokat akár a BT-tol vagy más kulfoldi ISP, Telekom cégtol SEHOL nem irnak fizetést. Folyamatban van a JNCIA aztán a CCNP R. Tényleg frusztrál hogy tervezek hazamenni és fogalmam sincs mennyit fogok keresni. 300-350 az én tippem, de tényleg fogalmam sincs. Ha esetleg valaki tudna infovat nyujtani errol azt megkoszonnem. Valamint saját tapasztalatokat hogy pl. Pesten hogyan megy az elhelyezkedés, nehéz-e munkát találni ezen a téren stb...
-
ÁrPi2
senior tag
No offence, és bár talán indiszkreció (mármint pl.ha fizuról faggatnálak) , elég nagy érdeklődéssel visszakérdeznék a topikgazda Expert Feri sorozatcimének szavával, hogy egy (ha jól sejtem) CCNA minősítés Mennyit ér ott? (Melyik országban,elhelyezkedhetsz-e vele könnyen-gyorsan, szakmai előbbrejutás milyen (CCNP) , és ott is helyben relative jó fizut ad-e)
-
FecoGee
Topikgazda
A reload in/at paranccsal meg tudod adni hogy ujrainduljon az eszkoz adott idopontban/ido mulva. A reload cancel leallitja ezt. Ha van lehetosege hogy kizard magad a konfigbol akkor erdemes beutni hogy reload in 10 (10 perc mulva induljon ujra), megcsinalod a konfigot es ha nincs gaz reload cancel hogy ne induljon ujra. Ha meg gaz van 10 perc mulva ujraindul a regi konfiggal.
-
crok
Topikgazda
Elsö körben összefoglaló átolvasását javaslom : D
Második körben egy 2 hónapos, saját kérdésedre adott válaszokat : D
[amiket {ezen} hozzászólások alá kaptál is szép számmal.] -
soma314
tag
A Cisco-nál CCENT CCNA CCNP CCIE Technician - Associate - Professional - Expert
Emellett vannak specialisták egyes területekre (értékesítés, oktatás miegymás) no meg van az architect a tervező ágon, de kb a nnyi esély mint bejutni a Cisco igazgató tanácsába Az nem egy tanúsító vizsga.A Junepernél ahogy láttam szintén négy szint van: Associate - Specialist - Professional - Expert
Nem sokat tudok a többi Juniper-es vizsgáról, de ahogy nézem a honlapon a professional szintű vizsga is egyetlen vizsga (az assiciate, specialist után persze) ezzel szemben a Cisco-nál ez RS-nél 3: routing, switching, troubleshooting.
Az expert vizsga is "csak" egy 8 órás laborvizsga a Junipernél, a Cisco-nál van egy beugró written.
Szóval a vizsgák száma és költsége szempontjából kedvezőbb lehet a Juniper.(Ha visszatekersz volt itt valaki egy remek érdekes beszámolóval, aki Hollandiában volt expert szintű Juniper vizsgán. Érdemes elolvasni ha érdekel a téma.)
Szerintem a JNCIA egy kicsivel több mint a CCENT, de biztos, hogy kevesebb mint a CCNA RS.
Ezeknek az alapvizsgáknak olyan embereket kell képezniük, akiket ki lehet küldeni egy helyszínre, hogy egyszerűbb feladatokat önállóan elintézzenek és azzal mondjuk előkészítsék, hogy egy professional / expert távoli hozzáféréssel megoldja az összetettebb egyedi feladatokat. Ilyen mondjuk egy eszköz kiszállítása, beüzemelése, konfiguráció feltöltése, szoftver frissítés, kábelezés.
A JNCIA-nél azt hiányolom, hogy én nem mernék kiküldeni valakit kábeleket dugdosni, ha az az illető nincs tisztában a broadcast storm fogalmával, halvány fogalma sincs a spanning-tree működéséről. Ebből a szempontból a CCNA átfogóbb tudást ad. -
BlackJapan
tag
A CBTnuggets-ben ezek szerepelnek:
Az ultimate alap setup:
2 db 2621xm router (a 2 db beépített fastethernet port miatt)
2 db 3550 switchTovábbi ajánlások:
Routerek:
Cisco 871W
Cisco 1721, 1750, 1751
Cisco 2611, 2621xmSwitchek:
Cisco 2950
Cisco 3550 (ez már Layer 3-as)
Cisco 3560Ami még kellhet (és kell is):
- konzol kábel + Serial to USB átalakító (vagy eleve USB-s konzol kábelt veszel)
- crossover kábelek
- straight through kábelek
- DCE-DTE kábel
- Serial interface card min. 2 routerbe (WIC-1T, WIC-2T)Egyedül a DCE-DTE kábelt kellett Kínából megrendelnem, a többi hardveraprón, esetleg jófogáson beszerezhető.
Ezek hangos készülékek (a ventilátorok miatt), 4-5 együtt bekapcsolva már megzavarhatja a család nyugalmát
Ezek a legolcsóbb megoldások, kezdésnek viszont bőven elég.
Valakinek még valami ötlet esetleg?
-
Cyber_Bird
senior tag
Ez a ccna cyberops, teljesen fuggetlen a netacad-os kedvezmenytol.
Kulon lehetett jelentkezni ra, es 2 vizsgabol allo ccna, mindket vizsgajara ket voucher jar amivel ingyenes a vizsga.
[ Szerkesztve ]
-
Cyber_Bird
senior tag
Beszamolokat erre, vagy a topicban keresve.
BT: Van budapesten es debrecenben irodank, BT ROC neven tudod keresni.
Designer melo:
Day-to-day: Sok sok excel meg visio
Najo, igazabol fogjuk amit eladott a sales team az ugyfelnek, aztan leulunk beszelgetunk az ugyfellel meg a sales teammel es kitalaljuk, hogy lehet megvalositani, es hogy mit kernek meg, ami nem volt lespecifikalva elore. Aztan otletelunk es megtervezzuk, hogy hogy nezzen ki a halozatuk, hogy integraljuk be az uj reszeket a jelenlegibe. Csinalunk HLD-t, LLD-t aztan tovabbkuldjuk implementaciora.[ Szerkesztve ]
-
Cyber_Bird
senior tag
Ah sehol nem vagyok meg, Feco CCIE ujitasi beszamoloit olvasd el
Egyebkent valamivel tobb mint 8 eve dolgozok infoskent, de igazabol 4 evesen kaptam az elso szamitogepem (Commodore plus4), es szerelem volt elso latasra
Mostmar lassan 2 eve a BT-nel dolgozok itt magyarorszagon, network designerkent.
Igazabol halozatokat tervezunk nagy enterprise ugyfeleknek. Nem olyan izgalmas mint amilyennek hangozhat De lehet azert belole tanulni, szerencsere.
Legkonyebb vizsgara meg: amit Feco irt.
6.5 evig dolgoztam network engineerkent egy integratornal es ott aztan volt mindenfele moka, a full olcso TP-linktol a mirkotiken at egy rakas docsis eszkozon es Linuxos szervereken keresztul egeszen az ASR9K-ig. Erdekes volt es szakmailag sokat fejlodtem, ott csinaltam anno a CCNP-met is. Meg ott kezdtem el eloszor a CCIE-ra tanulni. (Eloszor, mert azota sokszor elkezdtem mar ) Szoval ott a TSHOOT skilleket konnyen fel lehet szedni, mert muszaj ha meg akarod oldani a problemat.
Szerintem a CCIE utan a CCNA a legnehezebb vizsga, mert akkor szinte mindent nullarol kell megtanulnod (ha elotte nem ilyen teruleten dolgoztal), a CCNP-nel mar -jo esetben- eros alapokra epitkezel es igy lenyegesen egyszerubb.
[ Szerkesztve ]
-
FecoGee
Topikgazda
A TSHOOT a legkonnyebb CCNP modul mert ticketeket kell fokent megoldani.
Ha az ember napi szinten ezzel foglalkozik akkor kialakul egy skill es megfelelo tapssztalattal/tudassal hozhato a vizsga.
Mindannyian ott kezdtuk, hogy CCNA, szoval ne azt nezd hogy ki mit ujitott es csinal most, hanem a sajat utadra fokuszalj . Csak igy tovabb! -
csucsko
csendes újonc
https://www.portfolio.hu/vallalatok/karrier/havi-250-ezertol-az-18-millioig-mitol-fugg-egy-informatikus-fizetese.282508.html
Ez az eredeti cikk.
Kicsit azért ledöbbentem.Akkor ezek szerint csendben elszaladtak mellettem a fizetések.Szépen összecsomagolom a kis CCNP-met meg a CCNA secutity-mat és körülnézek a piacon mert jelenleg a minimumot sem ütöm meg.
Köszi a véleményeteket
-
crok
Topikgazda
Ugyan 13 éve voltam ötödéves technikus és akkor voltam Cisco Network Academy-s de a tananyagot meg a vizsgáztatókat ismerem és tudom milyen volt és milyen most és milyen a különbség: ugyanaz de mégis más.. a Network Academy egy olyan képzés mint nálunk az OKJ, gyakorlatilag alapokra tanít meg. A CCNA, az ICND1 és 2 is ezzel ellentétben egy enterprise/business tanusítvány. A terület amit lefed gyakorlatilag ugyanaz (hálózatok Cisco eszközökkel) de a teszt igazából teljesen más. Azért bőven benne van hogy az Academy inkább egyfajta iskolai képzés ám a cert az cert. Keményebb. Trükkösebb kérdésekkel. Az Academy sokkal könnyebb volt és most is az. Nincs packet tracer feladat mert a teszten egy flash alapú szimulátorban megkreált feladatot kapsz. Az évek alatt a szimulátor sokat csiszolódott (nincsenek azért már olyan durva bugok mint régen) de nem tudsz mindenféle parancsokat használni (pedig PT is erősen korlátozott). "Nehezebb" lesz. Meg szerintem az Academy-s tananyag is hígabb lett az évek alatt (vissza tudok nézni az Alumniban) és szerintem rossz irány, hogy elhagytak sok gyakorlati és fizikai dolgot. Én még tanultam hogy hogy kell pl. süllyesztett padlót is tervezni egy szerverterembe.. ma már ez nem nagyon van említve se. Szerintem szomorú.
-
vadger
tag
Szerintem a nagy többség itt a fórumon nem volt ezen a képzésen, hanem általában mindenki egyénileg tanul, a hivatalos könyvből, packet tracerrel megtámogatva. Szóval szerintem ezért nincs nagyon válasz. Magáról az ICND1 vizsgáról szerintem találsz beszámolót ha visszakeresel a fórumon, én nem tudom megítélni, hogy a modul végi vizsgához képest milyen, mert sosem voltam ilyen modul vizsgán.
Az biztos, hogy kifejezetten packet tracer feladat nincs benne, hanem lehet olyan kérdés, ahol neked be kell lépned bizonyos eszközökbe és az ott látottak alapján megválaszolni a kérdést, de nem kell neked topológiát rajzolni, kábelt kötözgetni két eszköz között, ha erre gondolsz esetleg.CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu
-
soma314
tag
nem mindegy, hogy egy légkondicionált irodába a szomszéd szobába telepített szünetmentes tápellátásról hajtva vagy mondjuk egy sivatagi út mellett egy forgalom irányító lámpa szerelvényszekrénybe van telepítve egy switch ahol éjjel -10 nappal +50 fok van.
Nem mindegy, hogy a rendelkezésre állás sem: nem mindegy, hogy egy tartalék switch-et a hóna alá csapva valaki lesétál egy emeletet és addig nem tud az iroda e-irodaként működni, vagy, hogy a példánál maradjak nem mindegy, hogy mondjuk egy nagyváros legforgalmasabb kereszteződésében sárgán villognak a lámpák amitől dugó lesz az egész városban pár perc alatt.
Ugye az ipari switch azért sarkalatos dolog, mert egy végponti eszköz (egy csatornán) egyszerre csak egy switch-hez tud csatlakozni, ha az elszáll, akkor az arra csatlakoztatott eszközök mindegyike elérhetetlenné válik. (Persze vannak több kommunikációs csatornát fenntartó berendezések, pl. két rezes hálókártya két subnetre csatlakozva a végberendezésben, vagy fallback-ként a második, esetleg a második wireless).
Valóban szeretik a gyűrűtopológiát sokan, pont azért mert ha kiesik egy switch, a másik irányból még működik a rendszer. Erre persze jó esetben nem a spanning tree-t alkalmazzák. Sok ipari switch gyártónak van saját gyűrű topológiát támogató rendszere (pl. Hirschmann-nál a HIPER-ring). A Cisco-s REP én úgy hittem inkább a SP területen közkedvelt (az ME-s switch-ek tudják).
Ugye ezek a gyűrűs topológiák csak gyűrű topológiában használhatóak, míg a spanning tree-nél elvileg nincs topológia megkötés (bár az RSTP-nél, MST-nél kifejezetten ellenjavalt a gyűrű topológia alkalmazása - count to infinity probléma miatt).
A gyűrű technológiák gyűrűben elvileg sokkal gyorsabb konvergenciára képesek.A robotok-kat én nem hoznám példának, legalábbis nem a gyártásban alkalmazott robotokat. Azok többnyire légkondicionált, kezelt levegőjű gyártási környezetben dolgoznak pont azért mert drágák és olcsóbb a környezetet megteremteni nekik, mint ellenállóvá tenni őket. Oda szerintem pont jó a legtöbb enterprise cucc.
Ha autómatizálásról van szó ipari környezetben akkor nekem inkább a közlekedés, a közművek, a hajózás jut eszembe, ahol jelentkeznek ezek a problémák.
Amire a jövő szempontjából érdemes fókuszálni a wireless-ben otthon lévőknek, az szerintem az önvezető autók. Itt hihetetlen lehetőségek vannak, ha az autók szinkronizálni tudják a mozgásukat egymással, egy "dugó oszlató" városi vezérlő rendszerrel...
(Műszakilag, jogilag egyébként pont az a gátja az önvezető autók elterjedésének, hogy lenne jó pár átmeneti évtized, amíg önvezető autók és ember által vezetettek együtt kellene közlekedjenek, ami sokkal nagyobb kihívás az önvezető járművekre.) -
Methionyl
senior tag
[ Szerkesztve ]
They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.
-
soma314
tag
Le nem mosom magamról a vádat, hogy Kevin Wallace fizetett ügynöke vagyok de megint tőle találtam egy videót a témában, javaslom nézd meg: https://www.youtube.com/watch?v=zNhhafnCrxc
Azt azért hozzá kell tenni, hogy ő észak-Amerikában él és amit mond az ott aktuális. Ő egyébként javasolja, mind a programozás tanulást, mind a Cyber Op. vonalat.
Ez utóbbira biztosan lesz igény, az más kérdés, hogy adott esetben szeretném-e csinálni.A másik dolog, amit talán Jeremy Cioara mondott, vagy Keith Barker? Már nem emlékszem, csak azt hogy valamelyik CBT Nuggets-es jó fej: hagyd magad sodorni arra, amire éppen úgy látod, hogy a te konkrét munkahelyeden, közvetlen környezetedben igény van. Hátha támogatnak, vagy, ha nem is, biztos sikereket érhetsz el.
Még egy gondolat ragadt bennem expert témában. Én személy szerint azért is küzdök érte, hogy ha egyszer meglesz, akkor elmondhassam, hogy az adott szakma legmagasabb tanúsítványával rendelkezem. És ez szerintem nem is csak gyártó, de általában szakma független. Ha valaki elmélyül a szakterületében ilyen mélységig az mutatja, hogy komolyan gondolja és valószínű az illető munkájára is lehet számítani. (ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehet nála sok tanúsítvány nélküli, de akár komolyabb szakmai tudással rendelkező jelölt mondjuk egy állás hirdetés esetén viszont nekik egyéb módon kell bizonyítani referenciákkal, szakmai hírnévvel....)
A szakmai komolyságon túl azt is bizonyíthatja, hogy az illető képes új és új dolgokat megtanulni limitált idő alatt. Egy munkahelyen pedig ez is szempont.
Tehát lehet így is nézni: van egy P-s tanúsítással és hálózati ismeretekkel rendelkező és pythonban közepesen jártas illető egy SDN környezetben. Van egy másik aspiráns, aki Expert szinttel rendelkezik hálózati oldalon, de nincs python tudása. Nem akarom leszólni a programozási ismereteket, magam már több évtizede programoztam utoljára, akkor még Clipperben, és autódidakta módon tanultam meg. Akkor nem volt youtube és könnyen hozzáférhető internet, mint ma, mégis viszonylag rövid idő alatt sikerült. Ezért feltételezem, hogy ma a legtöbb esetben szükséges és eleégséges programozát, mondjuk pythont sokkal gyorsabban el tudja sajátítani az expert, mint, hogy P-s szintról expertig eljut a másik jelölt. (Ezt a nehéz utat pedig most járom, már lassan másfél éve.)Van még egy dolog, ami pedig egyéni dolog: mit akarsz csinálni? Én például rühelnék napi 8 órában programozni. Míg mondjuk hálózat tervezés beüzemelés tesztelés dolgait általában élvezem. Lehet, hogy a Világ úgy alakul, hogy nem lesz szükség dinoszauruszokra, de lehet akkor egész mással fogok foglalkozni. Lehet virágboltot nyitok ahelyett hogy pythonban programozzak napi 8 órában vagy GUI-s monitorok előtt üljek kvázi diszpécserként.
-
crok
Topikgazda
Igen, regen igy volt, manapsag mar termeszetesen nincs igy. Pont ugy alakul, mint a Microsoft szerverek es a linux szerverek aranya. A JunOS egy FreeBSD alapu rendszer egyebkent, annak az osszes rugalmassagaval, valamint a hardver amit adnak altalaban nagyon eros es a meghibaspdasok aranya is kisebb (nem hiaba hasznalnak nagy provider-ek backboneban Junipereket foleg). Nem igazan van benne zart protokoll. A CLI szerintem merhetetlenul sokkal jobban hasznalhato, egyszerre tudsz tobb konfigot is menteni, csodalatosan van megoldva a konfig osszehasonlitas regebbi konfigokkal.. torekszenek, hogy a CLI osszes kiadhato parancsa platformfuggetlenul egyseges legyen. De pont, mint az MS eseteben teljesen igaz, hogy ha megtanulsz valamit Cisco-n akkor naggyabol eleg hozzatanulni a JunOS szintaxisait. Tuzfalban is nagyon erosek (ScreenOS) de wifi vonaluk is van, a switcheik meg szerintem merfoldekkel jobbak majd'minden szinten. Regen volt mar, hogy a Cisco egyeduralkodo ( : Szetnezek majd a certjeim kozt es irok szerintem meg Juniper cert ugyben (meg most mobilrol irok..), de amugy ugyanazok a szintek vannak csak a vizsgaanyagok kicsit mas szervezesuek.
De el kell ismerni, hogy a Cisco kvazi industry standard meg mindig.. nem akarok hitteriteni : D wololooo : )[ Szerkesztve ]
-
F4T4L 3RR0R
csendes tag
Hasonló a szituáció az én esetemben is. Csak én még a CCNA R&S első modul zárója előtt vagyok pár lépéssel. Még teljesíteni kellene három részt plusz egy PT feladatot aztán lehet nekirugaszkodni a másodiknak. Annyiban más nálam, hogy a CCNA mellett megyen az IT Essentials tananyag is, habár abból már csak két fejezetet kell teljesítenem és készen van.
Life is too short to remove usb safely...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kérlek használd a keresőt, mielőtt kérdezel!
- Olvasd el a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!
- A dumpok és a warez tiltott témának számítanak!
- Mikrotik routerek
- Star Trek Online -=MMORPG=-
- Vodafone mobilszolgáltatások
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Alternatív kriptopénzek, altcoinok bányászata
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Házimozi belépő szinten
- BestBuy topik
- Politika
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A55 5G 8/128GB, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
- Apple iPhone 13 128GB, Akku: 85%, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
- Eladó digitális fényképezők, objektívek, egyebek számlaadással
- Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512GB, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, Dobozzal, 1 Év Garancia!
- Samsung Galaxy S23 Ultra 8/256GB, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel Dobozzal, 1 Év Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest