Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz Yeffy #13943 üzenetére

    Igen, regen igy volt, manapsag mar termeszetesen nincs igy. Pont ugy alakul, mint a Microsoft szerverek es a linux szerverek aranya. A JunOS egy FreeBSD alapu rendszer egyebkent, annak az osszes rugalmassagaval, valamint a hardver amit adnak altalaban nagyon eros es a meghibaspdasok aranya is kisebb (nem hiaba hasznalnak nagy provider-ek backboneban Junipereket foleg). Nem igazan van benne zart protokoll. A CLI szerintem merhetetlenul sokkal jobban hasznalhato, egyszerre tudsz tobb konfigot is menteni, csodalatosan van megoldva a konfig osszehasonlitas regebbi konfigokkal.. torekszenek, hogy a CLI osszes kiadhato parancsa platformfuggetlenul egyseges legyen. De pont, mint az MS eseteben teljesen igaz, hogy ha megtanulsz valamit Cisco-n akkor naggyabol eleg hozzatanulni a JunOS szintaxisait. Tuzfalban is nagyon erosek (ScreenOS) de wifi vonaluk is van, a switcheik meg szerintem merfoldekkel jobbak majd'minden szinten. Regen volt mar, hogy a Cisco egyeduralkodo ( : Szetnezek majd a certjeim kozt es irok szerintem meg Juniper cert ugyben (meg most mobilrol irok..), de amugy ugyanazok a szintek vannak csak a vizsgaanyagok kicsit mas szervezesuek.
    De el kell ismerni, hogy a Cisco kvazi industry standard meg mindig.. nem akarok hitteriteni : D wololooo : )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák