Hirdetés
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Janos250
őstag
"ESP32S az melyikhez tartozik,"
Egyikhez se! 240-en megy. Az ESP32S az ESP32WROOM hibrid leánykori neve, ami tartalmazza magát a procit, + memóriát, és pár egyéb alkatrészt.
https://c.76.my/Malaysia/ai-thinker-esp32-esp-32s-wifi-wlan-bluetooth-module-varsembedded-1703-21-varsembedded@9.jpg
https://pbs.twimg.com/media/Cuf9fLzVIAEdzo_.jpg"Ha nem RTOS-t használok"
Tudtommal bárhogy is használod - extrém alacsony szintet kivéve - mindenképpen RTOS felett dolgozol, legfeljebb nem látod, de használható a teljes apparátusa.
Ha Arduino alatt használod, akkor a WiFi a 0-n megy, a saját programjaid az 1-en, de megszabhatod, mi hol menjen. Hogy a loop hol menjen, azt a main.cpp-ben állíthatod.
"DMA-val nem nagyon találtam mintákat sajnos, kíváncsiságból pedig jó lenne." Én se, pedig én is kíváncsi ember vagyok :-)
"Ezek közül jelenleg csak az órajel a kérdéses, illetve az, hogy azt honnan veszi"
Nem tudom honnan veszi, de 240Mhz. Egyik módszerrel LED meghajtásnál én ebből számoltam az időzítést, és szkóp szerint is jó lett.
"nehézkesebb egy STM32-höz képest." Így igaz! :-(
Az RTC, azt hiszem tud használni külső 32kHz-es kristályt, de az KÜLÖN PROCESSZOR,SAJÁT UTASÍTÁS KÉSZLETTEL, SAJÁT MEMÓRIÁVAL! Azt assembly szinten programozni szintén macerás.
Egyébként az STM32-nél is muszáj megnézni a manuálban a regisztereket, ha érteni akarod, hogy mit csinálsz.
A hardver manualja már az ESP32-nek is elég jó, bár messze nem teljes, sőt, hibát is találtam benne.
Új hozzászólás Aktív témák
- Okos Otthon / Smart Home
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Íme az év legszebb játékai - a Digital Foundry szerint
- Kuponkunyeráló
- Revolut
- Battlefield 6
- Januártól igényelhető a kiskorúak tartalomvédelme a mobilszolgáltatóknál
- Synology NAS
- Örömkönnyek és üres kezek a TriFold startjánál
- Bluetooth hangszórók
- További aktív témák...
- Felsőkategóriás Gamer PC-Számítógép! Beszámítás! X870 /R9 9950X / RX 9070XT / 32GB DDR5 / 2TB SSD
- Macbook Air 2018 i5/8gb ram/128Gb
- Eladó Clevo 870 DM/-G
- Dell Latitude 5440 14" FHD IPS Core i5 1345U VPro 16GB RAM 256GB NVME, Magyar Bill, Dell Gar.
- Asztali PC - Gigabyte Z170M - i7-6700K - 32 GB DDR4 - RX550 Pulse 2 GB - 240 GB M2 SSD - fullconfig
- Dell Latitude 5430 14" Touchscreen i5-1235U 16GB 512GB 1 év garancia
- Lenovo Thinkpad T14 Gen 3, 1 Év Garanciával
- Fujitsu LIFEBOOK E449 i3-8130U 12GB 512GB 14" FHD 1 év garancia
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy Note 10+/Samsung Galaxy Note 20/Samsung Galaxy Note 20 Ultra
- Bomba ár! Dell Vostro 5490 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
ekkold

