Kiviszi a CES-re csúcskábelének prototípusát a HDMI LA

Az Ultra96 jelzésű kábel majd a HDMI 2.2-vel lesz fontos komponens.

Hirdetés

A HDMI LA, azaz Licencing Administrator bejelentette, hogy a 2026-os CES-en prezentálnak majd pár új megoldást, amelyek közül némelyik az idei év közepén véglegesített HDMI 2.2-höz kapcsolódik.

A fő attrakció az Ultra96 jelzésű kábel lesz, amely elméletben 16K-s felbontást és 60 Hz-es frissítési frekvenciát tesz lehetővé.

Ezen túlmenően az aktuális HDMI technológiákhoz kapcsolódó bemutatók is lesznek, többek között egy 500 Hz-es képfrissítésre képes kijelző, amely Microsoft Xbox Series X konzolon, illetve PC-n keresztül is tesztelhető. Továbbá az olyan hordozható konzolok is kipróbálhatók nagy kijelzőn, mint a Nintendo Switch 2 és az Atari Gamestation Go.

Hirdetés

Televíziók gamer szemmel: input lag, HDR és minden, ami számít

PR A modern játékélmény már messze túlmutat a képernyőn: a grafikai részletesség, a gyors reakcióidő és a látványos fényhatások mind hozzájárulnak ahhoz, hogy egy játék valóban magával ragadjon.

Előzmények