Hirdetés
- Száguld a Meta és a Microsoft, 500 milliárd dollárral lőttek ki az AI-részvények
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Kínai kézbe kerül a MediaMarkt áruházak tulajdonosa
- Bővíti a Strix Halo kódnevű dizájn képességeit az AMD
- Komolyan ráállt a csúcs-GeForce-ok átalakítására Kína
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lezl
tag
válasz
SECTORnooB #596 üzenetére
Néha kódolok videókat...ár értékben biztos jobb a 3600, igazából a fogyasztási adatok zavarnak picit a 3600nál mert alig van különbség a 3700xhez kest ergo a fogyasztás teljesítmény mutatója sokkal jobb a 3700nak és ha az össz konfiguráció értékét nézzük akkor már kisebb a %os különbség is a kettő közt...de még erősen gondolkozok
-
vandorr
csendes tag
én még kivárom a 3800X-et. Én használni fogom munkára is játék mellet (szóval napi ~10óra gépezés)
Hosszú távra tervezek, azt hiszem megérheti a 3800X plusz ráköltése, ha a boost üzemmódja tényleg kitartóbb a plusz TDP-től (így hallottam), meg az a nagyon minimális plusz órajel.mit gondoltok?
-
Lezl
tag
Mindenesetre még mindig nem tudom eldönteni hogy 3600 69ért vagy 3700x 115ért, pedig ma holnap már el kéne hétvégére már szeretném valamelyiket
-
-
Ezt miért írod nekem? Épp azt bizonygatom, hogy milyen jó biznisz a 3900X a 9900K-hoz képest. Amelyik hsz-re válaszoltam, azt állította, hogy a 9900K olcsóbb, mint a 3900X.
(#584) venom8888:
AMD oldalán ha rákkattintok a checkout-ra, már hozzávágja az ÁFÁ-t (ha jól számolom, csak 20%-ot, írja is, hogy becsült VAT).
Szállítás nélkül így kb 534 EUR, az 325,5 HUF/EUR árfolyammal ~174k, kb annyi, mint az alzánál, amit az előbb linkeltem.
AMD shop nettó 445 EUR ára nekünk kb így nézne ki: 445*325,5*1,27 ~ 184k -
venom8888
őstag
Amugy erdekes hogy az AMD gyari oldalon, sokkal olcsobb , konkretan 25k val mint a boltokban. A 3900x rol beszelek .
Jah es kapsz hozza: Xbox Game Pass for PC -
#22889600
törölt tag
válasz
turbokappa #576 üzenetére
Hosszu tortenet ez... El se hinned ha elmeselnem
-
#22889600
törölt tag
válasz
turbokappa #574 üzenetére
En ami pozitivumot lattam az egyreszt toltesi idok jelentos csokkenese (boot, alkalmazasok...) illetve hogy DX11 alatt a VGA meg van hajtva rendesen, nincs malmozas.
Egyelore igy marad, majd nezek egy X570-es lapot, MSI Prestige-t nezegettem elso korben es megnezem abban is.
Eros a proci nagyon, am az early adoptereknek oda kell figyelni a BIOS-okra, beallitasokra, hutes... par het es letisztul minden, akinek nem kuszly, nem kell elso heten beleugrania.
-
Asus lap tulajok is vigyazzanak ,brutalisan tulfeszeli a jelenlegi bios a procikat :
AMD 3900X Overclocking explained... How to get improvements!
CPU 1,47V (1,2 helyett )
Ram 1,48V (1,25 helyett)
CPU Soc (infinity fabric) 1,32V ( 1,2 helyett) -
korren
aktív tag
Ha vki még nem látta, itt egy rendkívül érdekes videó:
A HardwareUnbox-os fiúk egy full alja B350-es ASRock lapban próbálgattak 3rd gen. Ryzen-eket.
Spoiler alert!
A 3900X alatt már kicsit elfogyott a lap, de pl. a 3700X-el pariban volt az X570 chipsetes lappal. Ez azért besz@rás!
-
Puma K
nagyúr
Csak nem váltani készülsz?
Az SMT OFF gondolata engem is foglalkoztat, mert ott van 12db szép erős mag, aztán a plusz 12 szál meg munkában jó ha van. Az meg most ritkább de akad.
Így egy kis SMT OFF-ON kapcsolgatással ha kell ott egy 24 szálas dög a gépben.
Plusz nagyon izgatja a fantáziámat mit tudna rajta hűteni az épített víz amit ugye a Ryzen miatt is összedobtam (meg úgy általában bármilyen leendő CPU-ra hogy jól meghűccse).
-
Alpi.
addikt
válasz
SECTORnooB #412 üzenetére
-
c41r0^
őstag
Nálam only VST(i) és sample + UAD2 (5 SHARC proci, egy duo, egy solo és egy Apollo Twin USB két maggal) a felhasználás, igazából a real-time low-latency nekem nem fontos, MIDI bill-el fel tudom játszani 512 ASIO bufferrel is, amit kell, vagy max. addig leveszem 256-ra, freeze-elem a sávokat, vagy kicsit pattog a hang, azt kész... Keveréshez / playback-hez pedig szintén bőven jó az 512, az alap latency + PDC miatt kb. összegezve fél mp, míg elindul egy nagy projektben a playback egy space leütésre. 44.1 KHz / 24 biten használom a hangkártyát és DAW-ot, feljebb nem megyek, sok értelmét nem látom.
A belinkelt dawbench tesztekben azt látom, hogy 256 sample és felette rendkívül jók a Threadripperek VST-s felhasználásnál, nekem ez nagyon meggyőző.
Az AMD USB 3.0 kezelése miatt aggódhatok szerintem max., de hát igazából ki kéne tesztelni. Meg ahogy írod, chipset, RAM kezelés is sok mindenben közrejátszhat. Persze tudom, Thunderbolt-os hangkártya jobb lenne (lett volna) latency szempontjából is, de emiatt nem akartam konfigot cserélni, így lett a Twin USB. Thunderbolt meg ugye csak Intelre van integrált verzióban (azt nem is tudom, van-e UAD interfésszel kompatibilis Thunderbolt PCIe kártya, ami műxik AMD platformon).
Szóval igen, amúgy kompatibilitási (és DAW sw optimalizálási) dolgok miatt sajnos az AMD eléggé kétséges. Bár külföldi fórumokon böngészgetve egész jó véleményekkel vannak a 2700X-es cpukkal szerelt, DAW-ra használt gépek teljesítményéről, szóval nem tudom... de csak a próba miatt nem fogok egyet összerakni.
Amúgy én is csináltam DAWbench-et a saját gépemen (3770K@4.3GHz, HT ON, AsrockZ77 Extreme4, 4 x 4 GB 1600 CL9 DDR3), az SGA kompisat Reaperrel, 128-258-512 ASIO bufferrel:
1., Win10 v1809, minden up-to-date (Meltdown&Spectre védelem ON), 44.1 / 24 bit, Asrock Z77 Extreme4 laphoz új cpu mikrokódos BIOS
2., Win7 SP1, minden up-to-date, Meltdown&Spectre védelem OFF (hálókártya és minden más szükségtelen
hw letiltva), Asrock Z77 Extreme4 laphoz új cpu mikrokódos BIOSKb. 15%-kal nyert a 2. verzió, ezért sem váltottam még Win7-ről még a DAW-os OS-t, hiába az újabb kernel és jobb memória management Win10 alatt (persze alap OS-nek Win10v1903-at használok, dual boot van).
DSP dawbench - 3770K @4400 MHz HT ON - UAD Apollo Twin USB
#########################################################################-----------------
SGA1566 dawbench
#################Win7 Pro x64 - háttérfolyamatokhoz optimalizálva, spectre / meltdown patch OFF
48khz 64 sample - 83 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
48khz 64 sample - 85 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)48khz 128 sample - 90 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
48khz 128 sample - 91 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)48khz 256 sample - 95 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
48khz 256 sample - 96 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)96khz 128 sample - 43 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
96khz 128 sample - 22 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)-----------------
Win 10 Pro x64 v1809 - nem háttérfolyamatokhoz optimalizálva, spectre / meltdown patch ON
48khz 64 sample - 70 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
48khz 64 sample - 69 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)48khz 128 sample - 77 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
48khz 128 sample - 78 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)48khz 256 sample - 83 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
48khz 256 sample - 83 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)96khz 128 sample - 35 db. plugin után recsegett (vízszintesen, sávonként aktiválva)
96khz 128 sample - 7 db. plugin után recsegett (oszlopok alapján aktiválva)Egy szó mint száz, megvárom a dawbench teszteket, és utána döntök, hogy felszállok-e az AMD vonatra.
u.i.: sajnálom, hogy az eddig megszokott Reaper project mixdown export teszt nincs benne a PH! tesztben - mondjuk sok köze nincsen a DAW-ban történő munkához, de legalább valami...
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
SECTORnooB #555 üzenetére
Anandtech update-elte a tesztet.[link]
Egyebkent ez volt a problem:
Article Testing Methodology Update (July 9th):
We've updated the article benchmark numbers on the Ryzen 9 3900X.
We've seen 3-9% improvements in exclusive ST workloads. MT workloads
have remained unchanged, Gaming had both benefits and negatives.
We continue to work on getting updated 3700X numbers and filling out
the missing pieces.
Original BIOS results are as of first publication are marked with ** in the
graphs.
Article Testing Methodology Update (July 10th):
We've also updated our Ryzen 7 3700X results now.Single threadbe 3-9% novekedest hozott.
-
SECTORnooB
addikt
válasz
wwenigma #550 üzenetére
Hát nem tudom, állítólag a 3900X boostja 4.6Ghz, de ebből nem veszünk észre semmit (single core eredmények).
puzonvago111: Nyitnál egy Hwmonitort miközben 1 magon terhelsz?
Ui: Dajjer azt csicseregte egyik videójában,hogy átlagban 4.4Ghz allcore amit ellehet érni a 3900X tud 4.5Ghz-t is. Rá kéne próbálni a manuál tuningra -
Sirandrish
legenda
Lekerült megint iponról a 90K-s 3600 és a 120K-s 3600x...elkapkodták volna?
-
Whysperer
addikt
Ui.: Akkor most minden Ryzenhez számoljak bele egy Rock vagy Noctua-t vagy valami AIO-t?
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz
#22889600 #541 üzenetére
Roviden, eros a proci de melegszik is, kell ra rendes hutes, kap majd egy Dark Rock Pro 4-et.
Ha még valakinek nem lenne tiszta akkor erosebb hutessel még jobb is lesz a PBOXFR2akarmi miatt, mivel az mindig a maxot probalja kihozni belole. Ezert is "meleg".
SECTORnooB: Kerdes hogy a kollega alaplapja megkapta e mar at AGESA 1.0.0.3a-t amiben a vegleges kod van es e miatt tesztel ujra anandtech is peldaul.
mod: most latom hgoy nem, csak AGESA Combo-AM4 1.0.0.1 van neki.
puzonvago111: 3.43-as biost rakd fel....
1.Support SMT mode disable.
2.Change AMD PBO rule with Pinnacle CPU.
* Please install "AMD all in 1 with VGA driver ver:18.50.16.01_WHQL" or a later version before updating to this BIOS.
* If you updated the BIOS before updating the AMD all in one driver, please refer to the Display recovery SOP to recover your system.
* User will not able to flash previous BIOS once upgrading to this BIOS version.
* If the current BIOS version is older than P2.00, please update BIOS to P2.00(PinnaclePI-AM4_1.0.0.6) before updating this version. -
#22889600
törölt tag
Hali, par meres igy hirtelen
2 dolog valtozott menet kozben:
- CPU Ryzen 2700 (stock) -> Ryzen 3900x
- Memoria idozites, a 3900X tudja rendesen hajtan 3200-n, szoval 3000-> 3200Alaplap: X470 Taichi
Tap: 750W Platinum Superflower
RAM: G.Skill F4-3200C14D-32GTZKY
CPU hutes: Alpenfohn Matterhorn
VGA: Sapphire Pulse Vega 56CB15 (ott van a Ryzen 2700 eredmenye is viszonyitaskepp):
CB20 (itt csak a 3900x van meg, a 2700-at elcsesztem, bocsesz : )
Wildlands
2700
3900X
The Division 2 - DX11
2700
3900X
TimeSpy
2700
3900X
3900X ho, CPU fesz, VRM ho... -0.05os offsettel
Memoriakezeles
Roviden, eros a proci de melegszik is, kell ra rendes hutes, kap majd egy Dark Rock Pro 4-et.
A 3900X-nel amit eszrevettem jatekok alatt hogy az IPC novekedes es a magasabb orajelek miatt DX11-ben vegre nem malmozik a VGA, meg van hajtva rendesen.Tovabbi BIOS-ok varhatoak a jovoben, ujra nem fogok merni semmit SEM
-
Whysperer
addikt
Itt lehetne egy összefoglalót ahova mondjuk ajánlott memóriák meg alaplapok listája vagy táblázatának linkje szerepel?
-
weri
senior tag
válasz
Walter_White #531 üzenetére
Elvileg 3600 az van keszleten nalunk, de nem tudom.
-
prokxy
veterán
Alzában eltolták a 3700X beérkezést 07.20-ra.
#531) Walter_White: gyorsabb voltál -
Walter_White
senior tag
Alzán leadtam rendelést 3900x -re és egy 3700x-re. 3700x-nél jeleztek hogy 20.-a körül érkezik , eddig Alza van a legjobb árban. Addig eldöntöm, és Írok, hogy melyik lett végül , aztán akit érdekel a megmaradt proci- adok rendelési számot és mehet majd érte
-
Beast007
aktív tag
Jah meg is köszöntem ennyiért... majdnem ott van árban mint ahogy előre beharangozoztt 3800x....
Értem én hogy friss cucc és ezért fizetni kell de ennyit nekem nem ér.
Amúgy érdekes több boltnál belőttem, hogy szóljanak ha elérhető lesz de a többi eddig nem küldött semmit. Lehet csak megvárják a valós készletet. -
Samott
addikt
3800X teszt van mar valahol? Kivancsi lennek mennyiben kulonbozik a 3700X-tol.
-
vandorr
csendes tag
Ha jól sejtem a 3600X is most került fel 111 290 Ft ért.
https://ipon.hu/shop/termek/amd-ryzen-5-3600x-380ghz-am4-box-wraith-spire-huto-ventilatorral/1743894
-
vandorr
csendes tag
3700x Megérkezett az IPONba (erős túlzással, mert csak 1 hét múlva vehető át):
https://ipon.hu/shop/termek/amd-ryzen-7-3700x-360ghz-am4-box-wraith-prism-rgb-led-huto-ventilatorral/1743905148 890 Ft
-
nejad
aktív tag
Azt vágja valaki, hogy alzán hol tudok bios frissítést kérni ha lapot rendelnék?
-
Whysperer
addikt
válasz
#22889600 #522 üzenetére
Én amióta voltam kint Uk-ba 3 éve azóta otthonra is onnan vásárolok . Over-ből Scan-ből meg aria-ból ... egyszer nem volt jó egy gyári memória 3 nap alatt vissza küldtek egy jót! Hétfőn elpostáztam szerdára megjött! 8))
a 3600 .. 186.98 Font az sem rossz ár érte [link]
-
#22889600
törölt tag
válasz
SECTORnooB #517 üzenetére
Most hirtelen csak CB15-re volt ido, van elorelepes a 2700-rol, az idle 42C korul mozog es 81C-re is felmegy terheles alatt, ott is szerintem csak a hovedelem fogja vissza. Alpenföhn Matterhorn-al hutom egyelore, majd kap egy Dark Rock Pro 4-et.
1.3V-1.38V kozott kapja a CPU a feszultseget.
Megnezem meg Civ 6-al, Division 2-vel meg GR Wildlands-el mi valtozik a procival, de majd jon az XT ha kijonnek a custom modellek.
-
#22889600
törölt tag
Bepattintottam a 3900x-et az X470-es Taichiba, egy kerdes, ez a voltage offset-eles hogy mukodik es mit hoz?
-
SECTORnooB
addikt
Most néztem az árakat mi hova fejlődött, meg milyen a kínálat.
Egyedül a földönkívüliek árulják emberi áron.
"Kertszomszéd" már 89 ért adja, 99 ért meg a 3600X-et korrekt mondhatom... -
Puma K
nagyúr
PC Lyézush megnézte!
AMD Ryzen 9 3900X Review & Benchmarks: Premiere, Blender, Gaming, & More - videó
"from gamer nexus and on the 3900x smt off was much much better off, on the 3600x in some cases smt off was better, this might be related to the scheduler on windows 1903, probably there is a problem with more than 8 cores or more than 16 threads on it, however the lows when smt was off is also affected by the smt off, so all in all, that review is a very good watch if you plan to use the 3900x for gaming. He did not test many single thread apps with smt off so we dont know if that might play the right card in the deck."
Forrás: [link]
-
zzola
titán
válasz
FollowTheORI #512 üzenetére
Már megtörtént...
-
zzola
titán
válasz
FollowTheORI #508 üzenetére
Ott a kép, 3700X az első...
-
Habugi
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
Processzor tesztek:
[Ryzen 3 TomsHardware]
Zen2 Ph-teszt
3600 Best Value
3900X Vs 9900K
X570 Overview 35+:
Motherboards Analyzed
Ryzen PBO Explanation:
PBO Exp.
- ASUS notebook topic
- Tőzsde és gazdaság
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Hobby elektronika
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Redmi Note 7 - nota bene
- Ubiquiti hálózati eszközök
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- Xiaomi Pad 6 - kiapadhatatlan jóság
- Milyen alaplapot vegyek?
- További aktív témák...
- Akció! Windows 10 pro OEM licenc kulcs 64/32 bit activation key licensz, liszensz,kulcs
- Bomba ár! Dell Inspiron 15 5578 2in1: i7-7GEN I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! Dell Latitude E5550 - i5-5GEN I 8GB I 128GB SSD I 15,6" FHD I W10 I HDMI I Cam I Gari!
- AKCIÓ! GIGABYTE AORUS ELITE Z790 i7 14700K 64GB DDR5 1TB SSD 7900 XTX 24GB be quiet! SB 802 1000W
- Nvidia Quadro P400/ P600/ P620/ P1000/ T400/ T600/ T1000 - Low profile (LP) + RTX A2000 6/12Gb
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest