Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S_x96x_S

    őstag

    (piac/versenytárs/gyorsítók/FPGA --> és a Lehetséges AMD válasz)

    elemezgetve a "Sapphire Rapids" Accelerators ( gyorsítókat ) [1]
    elég érdekes újdonságok vannak.
    - AVX-512 units ( ez erősebb lesz mint a ZEN4-es .. )
    - Advanced Matrix Extension (AMX),
    - Intel Dynamic Load Balancer (DLB),
    - Intel Data Streaming Accelerator (DSA) ( is a crypto acceleration block as well as a data compression/decompression block. )
    - Intel In-Memory Analytics Accelerator (IAA),
    - Intel QuickAssist Technology (QAT).

    Ami nekem érdekes felismerés:
    hogy a Konzolon megvalósított spéci hw-res optimalizációk ( Kraken tömörítés, .. ) a szerveres oldalon is elkezdik erősebben adaptálni;
    Bár eddig is voltak spéci gyorsítókártyák erre, de a (szerver) CPU-ba történő integráció
    még váratott ..

    Az AMD szerintem jövőre hoz ki érdekes dolgokat ezzel kapcsolatban,
    főleg a XILINX-es FPGA ( AIE = AI Engine ) technológiára alapozva.
    (pl. Phoenix APU - AIE-vel )
    "Some interesting updates: Victor Peng says Ryzen client chips with Xilinx's AI Engine are back from the fab and in the lab. #Ryzen #Xilinx" ( 2022. szept. 16. )
    https://twitter.com/david_schor/status/1570729109738881024

    A XILINX-FPGA alapú megoldásnak a konfigurálhatóság lenne a legnagyobb előnye.
    És ha az AMD Desktop és Mobil -ra is teljesen kitolja az AIE-t, akkor az az elterjedést is jobban segíti, és 1-2 éven belül már a játékprogramok is elkezdik alkalmazni.

    Az Intelnek erre szintén választ kell adnia ..
    ami szerintem a MeteorLake platformon várható majd az Agilex FPGA -val [2]

    A [2] -es link alapján az Intel Agilex-FPGA terén is le van maradva az AMD-Xilinx-től ..
    egyedül a gyártási kapacitásban van előnye ( Intel"supply win" vs AMD"design win" )

    Az AMD-nek a gyártási kapacitás dolgokat hamarabb kell megoldani, mielőtt az Intel a tervezési dolgokban utoléri.

    Amúgy a verseny jó .. és FPGA terén lesz egy kis verseny a következő pár évben .. ami teljesen átalakíthatja a jelenlegi szoftveres architektúrákat is.

    Én abban bizom, hogy az AMD-nek konkrét terve van a jövőre és nem véletlenül lett a Gen5 M.2 az X670/B650 -es platformok követelménye. ( Szerintem a Phoenix APU -hoz kell ! )

    [1]
    Intel Demos Sapphire Rapids Hardware Accelerator Blocks In Action At Innovation 2022
    https://www.anandtech.com/show/17596/intel-demos-sapphire-rapids-accelerators-at-innovation-2022

    [2]
    INTEL TO BROADEN FPGA LINEUP AND MAKE THEM AT HOME
    https://www.nextplatform.com/2022/09/27/intel-to-broaden-fpga-lineup-and-make-them-at-home/
    "Intel does not want to live just on supply wins anymore, and the plan, Poulin tells The Next Platform, is to bring a line of lower-end and midrange FPGAs to market to span the all of the use cases and to leverage Intel Foundry Services to etch this broadened Agilex FPGA lineup."

    Mottó: "A verseny jó!"

Új hozzászólás Aktív témák