- A világűrbe repíti az AI-t az NVIDIA és a Starcloud
- Kézikonzoltól a gamer PC-ig minden területet lefedne a Corsair új SSD-je
- Hidat épített az NVIDIA a hagyományos és a kvantumszámítógépek közé
- Villámgyorsan töltődhet be minden a PNY új SSD-jével
- A Kensington új terméke mindent megtesz, hogy kímélje csuklódat
- Milyen TV-t vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- TCL LCD és LED TV-k
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Notebook hibák
- Egérpad topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Rendkívül ütőképesnek tűnik az újragondolt Apple tv
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
-
PROHARDVER!

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
vodkaboy22
addikt
Haller !
Van egy megfigyelésem és hátha akad valakinek magyarázata.
Szóval egy asus xonar u3-mas (usbdac)-ot használok hangkártyának.
Windows alatt van egy hibája recseg ropog amíg a hangok-felvevő eszközök ablaka nincsen folyamatosan a desktopon megnyitva (elhuzhatom a sarokba hogy ne látszodjon). Amint becsukom elkezd recsegni minden. Ezt már jó 2 éve kitapasztaltam és az asus xonar u1-essel is ezt csinálta. Gondoltam valami remek kis hardveres összeakadás az alaplapi (realtec) hangkártyával. Tojtam rá mivel egy ilyen banális hülyeséggel tudtam orvosolni a dolgot. Mégis néha olyan érzésem volt, hogy a a chaneleket folyton váltogatja (film alatt néha bal oldalon néha jobb oldalon robbant ugyanaz a bomba...). Erre is tojtam mer flegma voltam és zene közben nem vettem észre.De most linux alatt már jó ideje az volt a véleményem, hogy még szebben is hangzik (persze egyből minden hiba nélkül müködik bármilyen linux alatt). Ezért utána jártam és ismerössel rápattintottuk egy DAC elemzőre (specializált digitális oszcilloszkóp). És nem csak a fülem hazudott télleg hibás sokszor a kimeneti jel windows alatt. (Mind a digitális kimenő jel spdif és az analog DAC-out is.) Az analog kimeneti jel kapásból maximum 22khz ad ki ergo 44khz digitális jelet kap ami azt jelenti, hogy a gyártó által specifikált 48Khz digitális jel helyett a winfos lekonvertálja 44-re. Utána jártam ezt windows alatt beállítással nem tudtam változtatni (állítottam de nem volt eredménye).
Szóval kérdés az lenne ha linux alatt nincs probléma és minden pöcre megy akkor nem hardveres hiba van és winfos alatt megtudnám oldani ezt? (Azért lett most érdekes a probléma mer elövettem winfost a diablo3 miatt és zavarnak a problémák.) Más DAC-al még nem probálkoztam csak az U1-U3 asus xonarokkal.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- GoodSpeed: Miért úszta meg Albert Speer? (Reagálás a Telex cikkére)
- Milyen TV-t vegyek?
- Formula-1
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- iPhone topik
- BMW topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- TCL LCD és LED TV-k
- World of Tanks - MMO
- További aktív témák...
- Xiaomi 14 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Általános igazgatóhelyettes tábla üvegből eladó
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue 1ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3743
- Katonai Rugged laptopok Panasonic Toughbook és Getac S410 6-11.gen gar.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő




