Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz Franky2Ster #5707 üzenetére

    A HDR+ az valójában a HDR10+, nem? Akkor a mai HDR-képes Samsung TV-k tudják, nem kell külön szervizmenüből bekapcsolni, az én TV-m tudja mindegyik HDR formátumot, a HDR10+-t is, semmit nem kellett külön beállítani, elég volt kiválasztani az adott formátumot, persze a TV-n be kell kapcsolni (engedélyezni kell) a kiterjesztett HDMI módot. Amikor a 2022-es modellt bekapcsoltam, akkor a HDR10 helyett a HDR10+-t preferálta és persze mellette a Dolby Vision is ott volt, tehát ez a kettő volt az elsődleges. A színhelyesség problémája szerintem nálad annyit jelentett, hogy a TV vagy a lejátszó nem tudott a megfelelő dinamikatartományba váltani. Az Apple TV hol írja ki neked, hogy nem szükséges kalibrálni? Szerintem valamit félreértesz a kalibráció jelentőségével, mert minden megjelenítőt érdemes/kell kalibrálni, és azt egy lejátszó nem fogja megmondani, hogy színhelyes-e vagy sem, hanem az EDID- és a képernyőről kapott infók alapján az iPhone segítségével megpróbál valamilyen színegyensúlyt beállítani, de a valódi színhelyességet nem valószínű, hogy eléri. Magát a kalibráció szót másra is használják, nem csak a színhelyesség beállításához, lehet, hogy ezért értelmezed félre.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák