Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gusztáv

    addikt

    válasz BiP #9 üzenetére

    Gondolom ez a viccelődős része a hírnek, természetesen van létjogosultsága a 8"-os méretnek. Az már a tényleg mobil eszköz kategória, a 10" én néha soknak érzem (persze otthon, meg irodában) tökéletes, de útközben néha kicsit nagy.

    Laci

  • flamich76

    tag

    válasz BiP #139 üzenetére

    Ha rá akarod tenni dokkolóra és szükséged van desktop appokra néha, akkor természetesen win8-cal kell venni. Másrészt, meg nem lehet árakat összehasonlítani, mert gyakorlatilag jelenleg egyetlen win rt maradt, a surface (asus már nem tudom árulja-e még a sajátját), azt pedig minőségben nehéz a dzsunkákhoz hasonlítani. (erre próbáltam az előző kommentben rávilágítani, csak az a szegény csávó annyira elalélt magától, hogy hát nehéz vele értelmesen beszélni)

  • cairojack

    aktív tag

    válasz BiP #181 üzenetére

    Igen, nos a te példád meg ott sántít, hogy ha 5 kiló alma 1000 forint, és 10 kiló alma is ezer forint, DE nekem tényleg nem kell az a 10 kiló alma, csak az 5 kiló, akkor jogos elvárás lenne, hogy az 5 kiló alma 500 forint legyen. Nem?

    Egyébiránt ez a logika egyezik az enyémmel. Kezdetektől fogva ezt mondom én is. Hogy ha az RT egy csökkentett funkcionalitású OS, de ugyan annyiba kerül alá a hardver, mint egy teljes értékű Atom-hoz, akkor nem hogy prémium csomagolásba ként tennie, hanem a hardveren kéne spórolni vele.
    Hogy értsd. Az RT-s OS-t, be lehetne vetni műanyag tokos, középkategóriás ARM procis, és átlag kijelzős tableteken, amik olcsóak tudnának lenni, így lehetne versenyeztetni az olcsó Droidok ellen (50-100k), ezáltal nőne az MS részesedése a piacon, ami talán az App fejlesztéseket is beindítaná, és rövid idő alatt hatalmasat fejlődhetne a platform.
    A mostani RT helyét átvehetné mostani áron egy atomos platform, a Surface Pro meg maradna ott, ahol van, mind árban, mint felhszereltségben. Ebben a felállásban mindenki nyerne, az MS sokszorosan. (Nőne a bevétel, a részesedése, és fejlődne a platform).

    Még egy apróság. Aki Windowst akar használni, az nagyon valószínűleg azért akarja azt használni, mert Windows. Akinek nem kell a Win funkcionalitás, annak bőven elég egy minőségibb 7-10 colos droidos tablet, vagy egy iPad, és ott sokkal több, és magasabb színvonalú appokat kap a pénzéért cserébe. Tehát, az olyan vásárlók körében, akiknek nem kell a Win, jókiora hátrányban van jelnelg az RT, amin az árazása hatalmasat ront.

    Igazából szerintem az RT-nek vagy ez a jövője, vagy még egyetlen dolog miatt tudom elképzelni, hogy kitart mellette az MS. Egész egyszerűen azért, hogy az ARM piacon is jelen legyen. Nem kizárt, hogy a jövőben elterjednek majd azok az "okos" kiegészítők, amikhez egy Atom proci is túl nagy, túl erős. S bár az Intel már dolgozik a Quarkon, lehet, hogy az MS tud valamit, amit mi még nem. Tehát lehet, hogy az RT lesz az, ami majd meghajtja ezeket az okos lóf... kütyüket.
    Ez persze még nem változtat azon, hogy a jelenlegi formájában semmiféle létjogosultsága nincs.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák