- Apple asztali gépek
- Apple MacBook
- Csak a Battlefield 6-ra gyúr az új AMD Software
- Jövőre ígéri a combosabb AI gyorsítóját az Intel
- SSD kibeszélő
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- ROG Xbox Ally X: Összefogás
- Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád
- Vezeték nélküli fülhallgatók
Új hozzászólás Aktív témák
-
cairojack
aktív tag
Igen, nos a te példád meg ott sántít, hogy ha 5 kiló alma 1000 forint, és 10 kiló alma is ezer forint, DE nekem tényleg nem kell az a 10 kiló alma, csak az 5 kiló, akkor jogos elvárás lenne, hogy az 5 kiló alma 500 forint legyen. Nem?
Egyébiránt ez a logika egyezik az enyémmel. Kezdetektől fogva ezt mondom én is. Hogy ha az RT egy csökkentett funkcionalitású OS, de ugyan annyiba kerül alá a hardver, mint egy teljes értékű Atom-hoz, akkor nem hogy prémium csomagolásba ként tennie, hanem a hardveren kéne spórolni vele.
Hogy értsd. Az RT-s OS-t, be lehetne vetni műanyag tokos, középkategóriás ARM procis, és átlag kijelzős tableteken, amik olcsóak tudnának lenni, így lehetne versenyeztetni az olcsó Droidok ellen (50-100k), ezáltal nőne az MS részesedése a piacon, ami talán az App fejlesztéseket is beindítaná, és rövid idő alatt hatalmasat fejlődhetne a platform.
A mostani RT helyét átvehetné mostani áron egy atomos platform, a Surface Pro meg maradna ott, ahol van, mind árban, mint felhszereltségben. Ebben a felállásban mindenki nyerne, az MS sokszorosan. (Nőne a bevétel, a részesedése, és fejlődne a platform).Még egy apróság. Aki Windowst akar használni, az nagyon valószínűleg azért akarja azt használni, mert Windows. Akinek nem kell a Win funkcionalitás, annak bőven elég egy minőségibb 7-10 colos droidos tablet, vagy egy iPad, és ott sokkal több, és magasabb színvonalú appokat kap a pénzéért cserébe. Tehát, az olyan vásárlók körében, akiknek nem kell a Win, jókiora hátrányban van jelnelg az RT, amin az árazása hatalmasat ront.
Igazából szerintem az RT-nek vagy ez a jövője, vagy még egyetlen dolog miatt tudom elképzelni, hogy kitart mellette az MS. Egész egyszerűen azért, hogy az ARM piacon is jelen legyen. Nem kizárt, hogy a jövőben elterjednek majd azok az "okos" kiegészítők, amikhez egy Atom proci is túl nagy, túl erős. S bár az Intel már dolgozik a Quarkon, lehet, hogy az MS tud valamit, amit mi még nem. Tehát lehet, hogy az RT lesz az, ami majd meghajtja ezeket az okos lóf... kütyüket.
Ez persze még nem változtat azon, hogy a jelenlegi formájában semmiféle létjogosultsága nincs.
Új hozzászólás Aktív témák
- HP 14 Elitebook 640 G9 FHD IPS i5-1235U 4.4Ghz 10mag 16GB 256GB Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- Új Lenovo E14 Thinkpad WUXGA IPS Ryzen7 7730U 16GB 512GB SSD Radeon RX Vega8 Win11 Pro Garancia
- HP Z240 Komplett asztali pc, garanciával, 1050ti 4GB Videóval!
- i3 8100 és i5-9400 processzorok
- 6 és 7. generációs i3 és i5 procik
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Bomba ár! Dell Vostro 3550 - i3-2310M I 4GB I 250GB I DVDRW I 15,6" HD I HDMI I Cam I Garancia!
- REFURBISHED - DELL Performance Dock WD19DCS (210-AZBN)
- JBL Xtreme 4 új, bontatlan akciós áron eladó!
- Bomba ár! Dell Latitude 5510 - i5-10G I 16GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest