Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz hossszú #3528 üzenetére

    ha teljesen csontstabil a proci és a memória (pl. orthos teszt 8 órán át) a tuningolt órajelen, akkor nem kell félni SZVSZ

    azonban érdekes módon nekem a HDSentinel detektált már elvileg csontstabil órajelen egy (általában tuningnál előjövő) CRC Error Countot (mondjuk nekem nincs RAIDben semmi vinyóm és egy 74 GBos ADFD Raptornál történt ez), ha ez veled is megtörténne RAID0ban, gondolom a merevlemezvezérlőd RAID szoftvere kivágná azt a vinyót a tömbből, amelyiken ez megtörténne, szóval semmi sem biztos :) én nem félnék tőle különben ennek ellenére sem

    mod: amit írtam, az SZVSZ a déli hídba integrált RAID vezérlőnél lehet gond (pl. Intel ICHxR), mert tuningnál a déli hídnak is tartania kell ugye a lépést az északi híddal, ha egy külön, alaplapra integrált chipen van a RAID vezérlő, akkor sztem az ilyen hiba ritkábban fordulhat elő

    a VGA meg baromira nem szól bele az egész dologba, hacsak nem amiatt fagy csonttá a rendszered, mert ugye akkor a DMA és rendszermemóriában maradhat a diszkre még ki nem írt adat...tehát ha stabil a VGA is, akkor az nem lehet hibaforrás

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák