Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
01101010111
csendes tag
Sziasztok, köszönöm a korábbi válaszokat.
Egy S7-300-as kérdéssel fordulok hozzátok. Találkoztam egy rendszerrel, amiben távoli I/O modul van, ET200X-ről van szó (hozzá nem nyúlhatok csak nézegethetem, hogy tanuljak belőle). Egy BM141 alapmodul van benne (8DI) és egy további EM142 modul (8DO). (az alapmodul nem ECOFAST és nem is ECOFAST DIAG) Az a része világos, hogy Simatic Manager hardver confligjában össze kell állítani a PLC-t, utána beállítani a Profibust, a profibuszra pedig felfűzni ezt az ET200X egységet és ennek is beállítani a confligját (BM, 141-t, EM142-t ráhúzni a hozzá tartozó sínre..) ezután Save and Compile és lehet is betölteni a PLC-be. Ha jól értelmeztem, akkor a PLC felől nincs több feladatunk, mehetünk az ET200X-hez.
A táplálás és Profibus kábel már be van kötve, de ha jól átom 3 foglalat van: X01 és X02: ide kell a Profibust bekötni illetve azoknak az elektromos készülékeknek a tápellátását (supply voltage) amelyek csatlakoznak ehhez távoli IO-hoz. X03: load voltage bekötésére meg csak akkor van szükség, ha van kimenet is van beépítve. Ebben az esetben ez is van EM142. ( Supply és load votage között magyarul hogyan lehetne különbséget tenni? Mindegyik tápfeszültséget jelent, nem?)Szóval PLC működik, kábelek megfelelően csatlakoztatva vannak, ahogy az elektromos készülékek is. A BM141-en be kell állítani a Profibus DP címet DIP kapcsolók segítségével. Ezután ha megkapja a táplálást, akkor a kimeneteit nullára állítja, majd a DIP kapcsolókkal beállított Profibus címen fogadja az adatokat. A PLC is fut, abba már be van töltve a hardware conflig: a conligban lévő ET200X címnek és a ET200X-en beállított (DIP kapcsolók) címnek meg kell egyeznie. PLC folyamtosan küldi az ET200X számára a conflig-ot, és az ET200X pedig veszi őket, letölti magának. Ezután elvileg minden működik rendesen az ET200X-ben, a be és kimenetek nincsenek letiltva többé, illetve folyamatosan küldi az információt a PLC számára.
Ha valaki már dolgozott ilyen eszközzel az kérem írja meg hogy jól raktam-e össze a rendszer működését a fejemben!?
Idővel bővíteni kell majd egy ilyen rendszert. Nem láttam utalást arra vonatkozóan, hogy milyen sorrendben szabad a bővítő modulokat berakni. Van bármiféle akadálya annak, hogy a mostani EM142 modul után, ami 8 digitális kimenet biztosít, egy olyan modult szereljek be ami 8 digitális bementet biztosít?
Új hozzászólás Aktív témák
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Autós topik
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- PlayStation 5
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Elektromos autók - motorok
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- BMW topik
- Lexus, Toyota topik
- További aktív témák...
- 15.gen! Intel Core ULTRA 9 285K (24mag!) +16-32GB DDR5 +hűtött VRM-es Z890 lap! GAR/SZÁMLA (nevedre)
- Akko, Gateron, Haimu x Geon kapcsolók
- Szép! Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 14" -50% i5-1135G7 16/256 +Toll
- Samsung Galaxy Tab S10 Ultra 256 GB újszerű állapot
- GamerPC RX 9070/7700X/32GB DDR5/1TB M2
- Lenovo IdeaPad Slim 3 15IAN8 Notebook
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro 256GB Natural Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- Dell Latitude 3510 15,6", i5 10210U, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs


