Hirdetés
- A Sony még nem döntötte el, hogy miképpen reagálnak az USA vámpolitikájára
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- OLED TV topic
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Jobb biztonságot és energiahatékonyságot kínál a Bluetooth 6.1
- Visszafogva, de még visszatér a GeForce RTX 5090D
- Házimozi belépő szinten
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Videós, mozgóképes topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Új hozzászólás Aktív témák
-
01101010111
csendes tag
Sziasztok!
Siemens programozással kapcsolatban lenne kérdésem. Használhatunk FC-ket és FB-ket, FB-ben van Static terület. Úgy tudom, hogy a Static területen lefoglalt változó megőrzi értékét, a Temp területen lefoglalt változó pedig csak addig őrzi meg az értékét, amíg az adott FC vagy FB fel van hívva.
Azonban mi van abban az esetben, ha jön egy megszakítás az FC vagy FB futása közben. (Például van egy OB35, ami ciklikusan minden 100 ms-ban megszakítja a program futását, és ez pont egy FC kellős közepén történik meg éppen.) Egy ilyen megszakítás után a Temp területen lefoglalt változó megőrzi a megszakítás előtti értékét, vagy belekerülhet valamilyen fals adat?
-
01101010111
csendes tag
-
01101010111
csendes tag
Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy TP170B MONO programját szeretném frissíteni. Az eredeti program még Protool-ban készült (v5.2 SP2), de az üzemben szeretnék kiirtani a Protool-os projekteket ezért át kell konvertálni WinnCC-be. Az a cél, hogy Wincc Flexible 2008 Advanced SP2 verzióval barkácsolni lehessen a programban. A program konverziót Protool-ból WinCC SP2-be, kis kerülővel ugyan, de megoldottam. (Előbb WinnCC 2008 SP1-el átkonvertáltam a Protoolos programot, majd WinCC 2008 SP2-vel a SP1-es programot.)
A TP-be való betöltés viszont nem megy. Egy OS update-re lenne szükség, de ezzel a hibaüzenettel megáll a folyamat:The desired action cannot be executed. This ProSave version and the operating sytem of the operating unit are not compatible. Please perform an operating system update for the HMI device. (Reset to 'factory settings' if necessary)
B5.2.2.23 Loader van a HMI-n, és a B7.2.3.0-at kéne valahogy feltenni. Az a baj hogy fogalmam sincs melyik verziószámú ProSave-re lenne szükség és honnan lehetne azt beszerezni. A legrégebbi ProSave nálam V7.4.6.0.
-
01101010111
csendes tag
Találkoztatok olyannal, hogy egy folytonosság vizsgálatot kell megvalósítanotok PLC-vel? Van egy 300-as Siemens PLC a rendszerben. Jelenleg digitális ki és bemenetekkel rendelkezik a rendszer, de az elvileg elég is. Gondolatkísérlet szintjén: Két ponton kell rámérni a munkadarabra ezért én oda kivezetnék két digitális bemenetet, egy harmadik pontra meg digitális kimenetet. Így, ha a két bemenet bead, akkor nincs szakadás jó a munkarab. Egyedül az nem tetszik nekem, hogy a munkadarabot emberek pakolják, így feszültség alá kerülnek ők is.
-
01101010111
csendes tag
Nem illik ilyent kérdezni, de virágbolti 5.2-es protool-t és 5.2-es Step7-t láttatok valamerre, angol vagy orosz nyelvű fórumokon? Ha látott valaki windows NT 4.0-t valamerre az is nagy segítség lenne.
-
-
01101010111
csendes tag
WinCC-ben, illetve TIA portalban, hogyan tudom megoldani, hogy az éppen aktív screen számát átküldjem a PLC-nek? Magyarán szükségem lenne egy TAG-re ami az éppen aktív screen számát tartalmazza.
-
01101010111
csendes tag
Sziasztok, köszönöm a korábbi válaszokat.
Egy S7-300-as kérdéssel fordulok hozzátok. Találkoztam egy rendszerrel, amiben távoli I/O modul van, ET200X-ről van szó (hozzá nem nyúlhatok csak nézegethetem, hogy tanuljak belőle). Egy BM141 alapmodul van benne (8DI) és egy további EM142 modul (8DO). (az alapmodul nem ECOFAST és nem is ECOFAST DIAG) Az a része világos, hogy Simatic Manager hardver confligjában össze kell állítani a PLC-t, utána beállítani a Profibust, a profibuszra pedig felfűzni ezt az ET200X egységet és ennek is beállítani a confligját (BM, 141-t, EM142-t ráhúzni a hozzá tartozó sínre..) ezután Save and Compile és lehet is betölteni a PLC-be. Ha jól értelmeztem, akkor a PLC felől nincs több feladatunk, mehetünk az ET200X-hez.
A táplálás és Profibus kábel már be van kötve, de ha jól átom 3 foglalat van: X01 és X02: ide kell a Profibust bekötni illetve azoknak az elektromos készülékeknek a tápellátását (supply voltage) amelyek csatlakoznak ehhez távoli IO-hoz. X03: load voltage bekötésére meg csak akkor van szükség, ha van kimenet is van beépítve. Ebben az esetben ez is van EM142. ( Supply és load votage között magyarul hogyan lehetne különbséget tenni? Mindegyik tápfeszültséget jelent, nem?)Szóval PLC működik, kábelek megfelelően csatlakoztatva vannak, ahogy az elektromos készülékek is. A BM141-en be kell állítani a Profibus DP címet DIP kapcsolók segítségével. Ezután ha megkapja a táplálást, akkor a kimeneteit nullára állítja, majd a DIP kapcsolókkal beállított Profibus címen fogadja az adatokat. A PLC is fut, abba már be van töltve a hardware conflig: a conligban lévő ET200X címnek és a ET200X-en beállított (DIP kapcsolók) címnek meg kell egyeznie. PLC folyamtosan küldi az ET200X számára a conflig-ot, és az ET200X pedig veszi őket, letölti magának. Ezután elvileg minden működik rendesen az ET200X-ben, a be és kimenetek nincsenek letiltva többé, illetve folyamatosan küldi az információt a PLC számára.
Ha valaki már dolgozott ilyen eszközzel az kérem írja meg hogy jól raktam-e össze a rendszer működését a fejemben!?
Idővel bővíteni kell majd egy ilyen rendszert. Nem láttam utalást arra vonatkozóan, hogy milyen sorrendben szabad a bővítő modulokat berakni. Van bármiféle akadálya annak, hogy a mostani EM142 modul után, ami 8 digitális kimenet biztosít, egy olyan modult szereljek be ami 8 digitális bementet biztosít?
-
01101010111
csendes tag
Sziasztok!
S300-as PLC-n S7-Graph-al kell dolgoznom és felvetődött bennem egy-két kérdés.
Ennél a programozási nyelvnél minden stephez van egy Interlock és egy Supervision feltétel. Interlocknál világos, hogy azt csak az Akciók végrehajtásához lehet felhasználni, pld.: N C M0.0 esetén, ha az M0.0 addig ’1’ amíg a Step aktív és az Interlock feltételei teljesülnek. Ha nem így javítsatok ki, kérlek titeket!
Interlock-kal csak azt lehet befolyásolni hogy az egyik Stepről a másikra hogyan lépjen át a progi. Ez igazából egy retesz - ha jól értelmezem a célját - amivel az adott Step-et reteszelt állapotba lehet hozni? És csak úgy képes tovább lépni a program ha nyugtázzuk ezt a reteszt vagy restartoljuk az egész Sequencert?
Illetve amikor az Interlocknála a feltételeket programozzuk akkor a Transitionokhoz hozzá lehet rendelni egy paramétert, ami az Transitionról szolgáltat információkat: T002.TV esetén akkor ’1’ ez a bit (a T002 – ami tulajdonképpen a 2-es átmenethez rendelt leíró bit), ha az átmenet aktív. Ha a tapasztalatom jó, csak akkor lesz egy átmenet aktív, ha a hozzá tartozó (előtte lévő) Step is aktív. TT és TS esetén viszont nem tapasztaltam különbséget: előbbi az átmenet feltételeinek teljesülését jelenti, az utóbbi pedig azt hogy az átmenet átkapcsol. De mégis mi a különbség közöttük? Amikor a feltétel teljesül akkor át is kapcsol a Transition (átmenet). Ezeket mire lehet használni igazából, ha nincs is különbség közöttük?Teljesen, más: soros portos laptopok közül melyiket érdemes megvenni szerintetek? De hogy pontosabb legyek: melyik gyártók soros portjai működnek megfelelően? Olvastam, hogy nem teljesen szabvány szerint készítik őket néhány esetben, így zsákbamacska az egész. A notebookspecialista oldalon csak HP és Fujitsu laptopok vannak pld. de nem tudom melyik lehet jó. Ha leírjátok hogy ti mivel dolgoztok az is nagy segítség lenne nekem.
-
01101010111
csendes tag
Szirty: „Miért SCL-ben akarod megvalósítani?”
Csak a gyakorlás miatt. LAD meg a FBD szimpatikusabb, de az SCL sokkal tömörebb. Idővel szeretnék eljutni a CAN kommunikációig és ott biztos jó hasznát veszem.norcee:
FUNCTION_BLOCK FB3
VAR_INPUT bemenetYTE; END_VAR
VAR_OUTPUT kimenetYTE; END_VAR
VAR mYTE:=0; END_VAR
kimenet:=(bemenet XOR m) AND NOT m;
m:=bemenet;
END_FUNCTION_BLOCKKöszönöm a tippet, megcsináltam már úgy is, de végül sikerült azt a 8 boolt is összeolvasztani egy byteba, igaz kissé nyakatekerten, nem túl szépen.
-
01101010111
csendes tag
Sziasztok szeretnék egy kis segítséget kérni s7-300-as plc programozáshoz. SCL-ben próbálok csinálni egy olyan FB-t amelynek byte bemente és kimenete van. Azt figyeli, hogy a bementen valahol van-e felfutó él és ahol van, ott a kimeneten létrejön egy impulzus. Egy ideig boldogultam is, működik, de csak úgy tudtam megcsinálni, hogy 8 bool kimenet van. (A kimenetekre számlálókat raktam, hogy észrevegyem, ha keletkezik egy impulzus.)
FUNCTION_BLOCK FB1
VAR_INPUT bemenetYTE; END_VAR
VAR_OUTPUT
kimenet0,kimenet1,kimenet2,kimenet3,
kimenet4,kimenet5,kimenet6,kimenet7OOL;
END_VAR
VAR
result : BYTE;
qresult : BYTE;
i : INT;
tomb : ARRAY[0..7] OF BOOL;
qtomb : ARRAY[0..7] OF BOOL;
mtomb : ARRAY[0..7] OF BOOL:=[8(0)];
END_VAR
FOR i:=0 TO 7 BY 1 DO
(* BYTE lebontasa 8 bool-ra *)
result:=ROR(IN:=bemenet,N:=i);
tomb:=BYTE_TO_BOOL(result);
(*felfuto el vizsgalat az i-edik bool-nál*)
(*qtomb(i) mondja meg, hogy melyik bementi biten volt felfuto el,impulzus jon letre*)
qtomb(i):=tomb(i) AND NOT mtomb(i);
mtomb(i):=tomb(i);kimenet0:=qtomb[0];
kimenet1:=qtomb[1];
kimenet2:=qtomb[2];
kimenet3:=qtomb[3];
kimenet4:=qtomb[4];
kimenet5:=qtomb[5];
kimenet6:=qtomb[6];
kimenet7:=qtomb[7];
END_FOR;
END_FUNCTION_BLOCKTudom, hogy más gondolatmenetébe belelátni nem egyszerű, de igazából csak az a probléma, hogy ezt a 8 boolt ( qtomb(i) ) kéne összegyúrni egy byte kimenetté, de sehogy sem tudtam rájönni hogyan kéne. ( pld.: Használtam a byte_to_bool-t, majd ráeresztettem a ROR-t, de semmi értelmeset nem produkált. )
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Autós topik
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- A Sony még nem döntötte el, hogy miképpen reagálnak az USA vámpolitikájára
- Windows 11
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Tőzsde és gazdaság
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- OLED TV topic
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Megint elérhetetlen a Fortnite az iPhone-okra
- További aktív témák...
- Pavilion x360 14 2-in-1 14" FHD IPS érintő i5-10210U 16GB 512GB magyar vbill ujjlolv új akku gar
- Lexar NM790 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7400-6500 MBs - Eladó!
- Gamer gép - GIGABYTE B760M, Intel I5 12400F, 32GB DDR4, RX 6600 8 GB, 1TB M.2 SSD, 850W GOLD
- Videokártya pasztázás és padolás csúcsminőségben!
- Retro Számítógépek és alkatrészek!
- iKing.Hu - Apple Retina Macbook Pro 16 - 2019 - Használt, megkímélt
- Bowers/Wilkins PX8 fejhallgatók (dupla Bluetooth eszköz csatlakoztatása!)
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Eredeti, új Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
- TAVASZI BOMBA AKCIÓK! STEAM, UBISOFT CONNECT, EA APP, XBOX EREDETI KULCSOK 100% GARANCIA
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest