- Hamarosan megkezdődik a nubia 2,8K-s táblagépének szállítása
- Barátokká váltak az eddig rivális AI-óriások
- ASUS blog: Ideális olcsó utazós gép lett az új Vivobook S14
- Az Aura Displays hordozható monitorhármasa jól felturbózhatja a produktivitást
- Dual Mode-os IPS monitorral adott magáról életjelet a Gigabyte
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Azonnali fotós kérdések órája
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Apple MacBook
- Milyen házat vegyek?
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- TCL LCD és LED TV-k
- Samsung LCD és LED TV-k
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
tkazmer #4395 üzenetére
Bocs, hogy belekontárkodom, annyival azért kiegészíteném, hogy ezeknél a formoknál figyelni kell arra is, hogy az adott sor egyértelműen azonosítható legyen. Tehát ha mondjuk nem tudjuk az adott sor elsődleges kulcsát, és csak úgy elküldjük, legyen post, akkor mi alapján tudjuk, hogy melyik sorra is kell kiadni azt a bizonyos update utasítást? Tehát fontos, hogy a rekord elsődleges kulcsát is elküldd a formban!
-
Tele von Zsinór
őstag
válasz
tkazmer #2228 üzenetére
De átírja az állapotkódot? Ajánlom a Live HTTP headerst ennek ellenőrzésére.
-
-
L3zl13
nagyúr
-
futár
senior tag
-
retes
aktív tag
válasz
tkazmer #1240 üzenetére
Szia!
Bocsi, hogy csak most írok, de nagyon nem voltam gép közelben... Szóval elég csak a php-t feltennem? Nekem alapból fennt van az iis, de valahogy nem megy, Igaz feltettem egy apachot is, de akkor azt leszedem, nekem csak az a lényeg, hogy a életrekeltsem a gépen a php-s dolgokat. Honnan érdemes leszeni a php-t és mit kell tennem, hogy a célom alehető leggyorsabban elérjem?
Elnézéseteket kérem, ha nagyon kezdő lennék, de az igazat megvallva nem nagyon tudok kiigazodni a leírásokon...
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Retes
-
Protezis
őstag
válasz
tkazmer #1233 üzenetére
Ha keves jogosultsagi szinted, es keves hozzafero (felhasznalok, csoportok), akkor megfelelo. Ha viszont rugalmasan akarod kezelni a jogosultsagokat es el akarod kerulni a redundanciat, ajanlom az ACL fat. Ebben hierarchikus modon vannak tarolva mind a jogok, mind a hozzaferok.
A CakePHP keretrendszerhez volt egy jo magyar ACL leiras, most viszont nem talalom az atepitett oldalukon. Az angol megfeleloje: [link]
Ha nem akarod te magad megirni, es nem akarsz atterni valamelyik frameworkre, nezd meg ezt: [link] (meg nem probaltam, errol nem tudok semmit mondani)Az oldalgeneralast meg en ugy csinalom, hogy session valtozoba el van mentve a felhasznalo neve, valamint a csoportja, es ettol fuggoen keszul el az oldal (vagy dobom login oldalra, ha olyanra kivancsi, ami neki tilos).
-
cucka
addikt
válasz
tkazmer #1219 üzenetére
valószínüleg úgy, hogy eltárolja a rendszerbe felvitt tag-eket és az azokhoz tartozó képek mennyiségét. ez redundáns adat, amit karban kell tartani - vagy x időközönként lefut egy script, ami a frissen érkezett képek tag-jeivel frissíti a listát, vagy már eleve a tag megadásánál frissül. a többi dolog, amire nem sikerült rájönnöd alatt nem tudom mit értesz, mert ez ennyit tud.
(esetleg még annyi, a maximális "szavazatszámhoz" viszonyítva a "szavazatok" alapján változik a betűméret, ilyesmit nem nehéz csinálni..) -
raczger
őstag
válasz
tkazmer #1219 üzenetére
szerintem is így működhet, és a hogyanja az szerintem szimpla összeszmolás, tehát fogjuk rá, hogy van egy külön időzített php script ami pl óránként lefut, az összeszámolja a kulcsszavakat, képekről-képekre összeszámolja, és pl, ha szerepel legalább 1000-szer, akkor kikerül oda, ha 2000-szer szerepel, eggyel nagyobb betűtípussal jelenik meg, ha 5000+ akkor már vastagon, és ha 10000+ akkor vastagon és eggyel nagyobb betűtípussal stb...
mindezt egy külön sql táblában tárolhatja, így nem kell mindn külön oldalletöltéskor lefuttatnia a scriptet, mert az ugye komolyan belassíthatná a dolgot, ugyanisszerintem minimum többszázezer, vagy többmillió képet kell átnéznie! -
DeltaPower
addikt
válasz
tkazmer #1181 üzenetére
amit ide becopyztál, a preg_replace-ban levő kifejezésből szedd ki az alulvonás elől a visszapert
(mod) ja, és ugyanabba a sztringbe (ahol a spec karakterek fel vannak sorolva, előttük egy visszaperrel), a végére beszúrhatod a felkiáltójelet, és tegyél elé egy visszapert
inkább nem szaporítom a szót, becopyzom azt a változatot, ami nálam ment:$text2 = preg_replace("/([a-zA-Z]+:\/\/[a-z0-9\_\.\-]+"."[a-z]{2,6}[a-zA-Z0-9\/\*\-\?\&\%\=\,\._\!\+]+)/"," <a href=\"$1\" target=\"_blank\">$1</a>", $text);
én felvettem a plusz jelet is, mert pl. google azt használja keresőszövegben
-
DeltaPower
addikt
válasz
tkazmer #1167 üzenetére
lejártam... nem kell escapelni az alulvonást, akkor illeszkedik arra is. felkiáltójelet escapelni kell. illesztéshez használhatod ezt:
"<a href=\"".urlencode($1)."\" target=\"_blank\">$1</a>"
az eredetiből a
http://
-t ki kell szedni mert arra is illeszt, és nem lesz jó a hivatkozás.
-
cucka
addikt
válasz
tkazmer #1097 üzenetére
használd a preg_replace függvényt, azzal 1 sorban meg tudod csinálni. kell hozzá érteni a perl-es reguláris kifejezéseket. esetleg jó az ereg_replace is, oda szabvány reguláris kifejezéseket kell írni, de a perl-es sokkal jobban használható.
ez a darabolós megoldás igazi gányolás. -
Forest_roby
őstag
válasz
tkazmer #1092 üzenetére
en ugy csinalnam, hogy amikor elkuldod a hsz-t, akkor a szoveget atnezetnem egy egy kis scriptel es a http://url -t atalakitanam erre: <a href="http://url">[link]</a> es mar az atalakitott szoveget mentenem el az adatbazisba. a kiiratas innen mar egyszeru, irsz egy selectet aztan kesz is.
str_replace fuggvennyel lehet kicserelni szoveges valtozoban szovegreszleteket.sok sikert!
-
Tele von Zsinór
őstag
Nem lenne használhatóbb megoldás egy feed összerakása a kommentekről?
Ha van ssh hozzáférésed, akkor amikor komment jön, azt jelöld meg úgy, hogy még nem ment róla levél, és cronnal mondjuk óránként fut egy php, ami megnézi, van-e ilyen, ezekről levelet küld valamit átbillenti ezt a flaget.
-
cucka
addikt
file lehet php-s vagy sima szövegfile is, szerintem mindkettő jó.
lehet strukturálni a nyelvi cimkéket különféle szempontok alapján, ilyenkor célszerű több file-t használni. (pl. rendezed aszerint, hogy melyik aloldalon van, vagy hogy melyik logikai egységhez tartozik, mittomén, személyek cimkéi)
lehet írni osztályt, ami megoldja a cimkék kiiratását a háttérben, neked csak annyi a dolgod, hogy meghívod mondjuk így: print $nyelv->kiszed('cimke_ertek')igazából az egész attól függ, hogy milyen a feladat, milyen módszerrel szeretnéd megoldani és hogy mennyire szeretnél újrafelhasználható kódot, vagy esetleg szeretnél-e valamilyen magasabb szintű absztrakciót alkalmazni. (tehát konkrét feladat/megvalósítási terv esetén könnyebb ajánlani megoldást)
-
cucka
addikt
sokféleképpen neki lehet esni, attól függően, hogy hogyan készíted a site-ot.
például lehet használni többnyelvű sablonokat, vagy ha sok dinamikusan kirakott cuccod van, akkor használhatsz olyan rendszert, amely az aktuális nyelv függvényében kiolvassa valahonnan a cimkéket, amelyek megjelennek a képernyőn. -
dodopek
addikt
Igen,miután megírtam a hozzászólást,visszaolvastam.
Feldobtam az extra.hu-ra a phpbb-t.Megy a dolog,csak vmit elronthattam,mert a telepítés sikerült,a 2 mappát kitöröltem,a test hozzászólást látom.Tehát a forum megy.A bibi az, hogy bármire kattintok,404es hibát kapok.Nem tudok bejelentkezni sem,és semmi más.Mit ronthattam el?Hogyan javítsam?
Köszi az 5leteket!
Feltesz a forum egy olyan kérdést, hogy mi legyen a forum elérési utvonala.Ha semmi más nem lesz az oldalon,akkor oda indexet kell írni?Vagy a teljes címet?És ha egy oldalba fogom beilleszteni,akkor az oldalról inulólink kell?Mindíg teljes cím?
Előre is köszi a segítséget!
Dodo -
cucka
addikt
az, amikor a júzer jelöli be, hogy melyik ország/nyelv kombót részesíti előnyben.
a geolocation, hostnévből kimazsolázás max. annyira jó, hogy ergonomikusabb user interface-t készíts, pl. az országok listájában előre veszed azt, amelyikről azt gondolod, hogy onnan jön a látogatód. -
vakondka
őstag
Léteznek adatbázisok, aminek segítségével IP cím alapján meg lehet határozni a földrajzi helyet. pl: http://www.maxmind.com/app/lookup
Biztos van ingyenes is csak guglizni kell
kulcsszavak: geoip location, geoip lookup
Sok sikert !
-
Thunder78
őstag
-
Lortech
addikt
Akkor miért nem vitatkozol?? Mert nem tetted meg.
Az, hogy próbálgatással kitalálod, az nem visszafejtés. Ettől még nem lesz törhető.valamint eljutottam egy listához is, ahol egy csomó md5-el kódolt karaktersorozat
Ez bármelyik hash algoritmussal így van, semmi köze ennek a törhetőséghez
Nem értem, miért kell ilyenekkel gagyizni egy programozás topikban. -
-
cucka
addikt
szerintem a leginkább kulturált megoldás, ha a júzer kiválaszthatja, milyen nyelven szeretné nézni az oldalt.
ha nemzetközi júzerekre is számítasz, akkor érdemes venni egy olyan domaint, és az oda érkezőket mondjuk angolul fogadod, plusz oda angol nyelvű reklámok mennek, satöbbi. -
Tele von Zsinór
őstag
-
Tele von Zsinór
őstag
Részben ezekre gondoltam. Az file karakterkészlete is utf8 legyen, valamit keress olyan tagot a html kódban, hogy meta, azok között is kéne lenni egynek, amiben mondod, hogy utf8 vagy iso-8859-2, valami ilyesmi:
<meta http-equiv=''Content-Type'' content=''text/html; charset=utf-8'' /> -
tkazmer
addikt
Közben kaptam máshol egy tippet:
mysql_query(''SET NAMES 'utf8''')or die(mysql_error());
mysql_query(''SET CHARACTER SET 'utf8''')or die(mysql_error());
mysql_query(''SET COLLATION_CONNECTION='utf8_general_ci''')or die(mysql_error());
mysql_query(''SET character_set_results = 'utf8''')or die(mysql_error());
mysql_query(''SET character_set_server = 'utf8''')or die(mysql_error());
mysql_query(''SET character_set_client = 'utf8''')or die(mysql_error());
Ezt betettem a kódba az összes többi kérés elé, hiba nélkül lefut mindegyik, de így se jó, továbbra sem tudok írni az adatbázisba.
Jah, és a charsetet is átállítottam iso-ról utf-8-ra. -
VladimirR
nagyúr
exec-cel be-rar-olod oket, majd azt a file-t kuldod ki a kliens-nek
szerk.: mire volt jo torolni szucsi topic-jat, majd bemasolni beture ponosan ugyanazt a kezdohsz-t?
jo, jo, hogy elsosorban modok nyitjak az uj topic-ot, de ne essetek mar tulzasba, _az_ a szabalyozas az elsozos hulyegyerekek ellen lett kitalalva, itt meg egy korrekt (velhetoen az, mert valtoztatas nelkul lett ide atmasolva) nyito-post volt
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Bittorrent topik
- Óra topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Kerékpársportok
- Fotók, videók mobillal
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Azonnali fotós kérdések órája
- Diablo 3
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- iKing.Hu - Samsung S25 Ultra - Titanium Black - Használt, karcmentes
- Apple Ipad 10.generáció
- Új HP Pavilion x360 14-ek Érintős hajtogatós Laptop Tab 14" -35% i5-1335U 8/512 FHD IPS Iris Xe
- RTX 4080 SUPER,16GB. Ryzen 7 7800X3D, 32 RAM Fury RGB! Garancia!
- Asztali PC , i7 9700K , RX 5700 XT , 32GB DDR4 , 500GB NVME , 1TB HDD
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A20e/Samsung Galaxy A40/Samsung Galaxy A04s/Samsung Galaxy A03s
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- PS5 konzolod megvásároljuk: Budapest, Kecskemét, Szeged, Debrecen vagy akár GLS futárt küldünk!
- Kimaxolt verzió! - 100 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IRP8) - Intel Core i9-13905H, RTX 4070, 1TB SSD, 64GB
- LG 45GR65DC-B - 45" Ívelt 1500R / 5120x1440 / 200Hz 1ms / Adaptive Sync / AMD FreeSync / HDR 600
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest