Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • theuprising

    tag

    Sziasztok, otthoni Telekom általi hálózatot szeretném helyre rakni a közeljövőben, íme a probléma:

    Van ugye net és IPTV is, a Telekom által adott "modem+router" az a nagy fekete Sagemcom (nem tudom a pontos típusát, de szerintem ismeritek).
    A WiFi a Sagemcomról megy, de okostelefonon használhatatlan, laptopon rendben van (macbook és Win10-es DELL is van rajta). Az IPTV-n az adás fél óránként konkrétan lefagy pár másodpercre, aztán vagy újraindul, vagy nem, és akkor kézzel kell nekünk a vevőegységet újraindítani.
    A Telekom sokszor kijött már, és konkrétan rákente a problémát arra, hogy túl sok eszköz van és leterhelt a router... innentől kezdve nem segítenek többet.
    Így nézünk ki:
    WiFi: 3 okostelefon, 2 laptop, 2 smartTV (LG webOS)
    LAN: 3 PC, 1 PS4 (csak hétvégente szokott menni), 1 Xbox360 (fél éve nem kapcsoltam be), 3 IPTV vevőegység
    A routerben ugye ennek nincs elég hely, úgyhogy meg lett toldva egy menedzselhető TP_LINK 8portos switch-el.
    Mit javasoltok, mit lehetne csinálni? Esetleg hozzak létre VLAN-okat és különítsem el az IPTV-ket a többitől?

    Nem vagyok túl expert, de igyekszem.

    Köszönöm a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák