-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Partz
senior tag
"Egyedül kontrsztban sikerült (végre) megverni..."
Végre? Az első generációs oled tévék is simán verték bármelyik plazmát kontrasztban.
Az idei tévéknél maradva. Március óta szállítják a tengerentúl az ide 65G6P oled tévéket. Ennek köszönhetően már vannak tesztek, csak pár azok közül amiket olvastam. Két héten belül szállítják odaát az 65E6P típust.
Kis összefoglaló.
Amiket javítottak a tavalyi modellekhez képest:
-Széleken esetenként jelentkező elsötétedés megszüntetve.
-Panel uniformitás, függőleges sávozódást olyan szinten leredukálták, hogy tartalmaknál nincs semmi látható jele.
-Sötét részlet, árnyékmegjelenítés szintén tökéletes.Ezen felül amiben az idei panelek fejlődtek:
-DCI-P3 színlefedettség 94% ez több különböző készüléken mért érték. Tavaly ez 86-88% körül volt.
-Max. fényerő készülékenként változó, de az összes mért érték 700-800 nit közé esett. Tavaly ez 400-500 nit közt volt.
-Még előny és nem panel jellemző, hogy megkapják a Dolby Vision támogatást. A témában kutatva ez szintén előny lesz a jövőben képmegjelenítés tekintetében, a csak hdr10 támogatottságú készülékekkel szemben.Ami viszont szemet szúrt fórumokon mikor rákérdeztek, az összes tesztelő kivétel nélkül lecserélné a régi Pio Kuro, Pana VT/ZT 60-át, egy idei Lg oled tévére, ha lehetősége lenne rá. Beleértve David Mackenziet, a fent említett hdtvtest-ről. Ez eddig nem volt ilyen egyöntetű.
Egyedül a mozgás megjelenítés kétséges ahogy írtátok, ott sokan a plazmát még mindig jobbnak tartják, de említik annak hátrányait is. Viszont képminőségben, annyival túlszárnyalják az idei oled tévék minden tekintetben a plazmákat, hogy nincs kétség. Erre jön még a hdr megjelenítés pluszba.Kíváncsian várom az olcsóbb modelleket és, hogy a Philips, Panasonic mit hoz ki idén ezekből a panelekből.
Új hozzászólás Aktív témák
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Kuponkunyeráló
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Hobby elektronika
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- 3D nyomtatás
- Gitáros topic
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Asus PRIME H510M i5 11400 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB Rampage SHIVA Adata 600W
- CÉGEK FIGYELEM!! iPhone 11 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - 27% ÁFA-S SZÁMLA Kártyafüggetlen, 100% Akksi
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Apple iPhone 128GB Új kijelző Új akku! 12hó jótállás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Vhiktor
