Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz antistati #1714 üzenetére

    Bajnok.

    Nyilván nem olyan mint egy IMAX, de otthoni körülmények között én még nem láttam jobbat.
    Szerintem nem is a 4k vagy az FHD végett érezzük jobbnak, hanem a kontraszt miatt.
    És itt a kontrasztban nem egy elcsépelt 1:XXXXX-hez értékre gondolok, hanem a FEKETÉRE.

    Ugyanis egy nyomorult 4 szín colorral kinyomott újságban is a fekete a meghatározó.
    Amennyiben jó a fekete, nő a térérzet.
    Mondok egy másik példát - dekorációval foglalkozunk -, a nagyformátumú nyomtatóknál is régebben használtak dye tintáket (olyat mint a legprimitívebb tintasugarasokban), ezeknek tökéletes a feketéjük, mert beépülnek a hordozóba. Nem úgy mint a "modernebb" pigment tintásoknak.
    Viszont cserébe a dye-os nyomatok fakulnak, de ez már másik sztori. :)

    A lényeg a fenti példánál is, amint "üt" a fekete, azonnal megjelenik a térérzet egy jól elkészített kép kinyomtatása után. Természetesebb, realisztikusabb lesz.

    A másik.
    65 colban szerintem nem lesz rövid időn belül 1 milla alatti ár, 3d-snél pedig végképp nem.
    Legfeljebb a 65EG960V, ez még egy százassal van milla felett, de viszont cserébe 2015-ös modell.

    Két gyártó fog még az LG-n kívül megjelenni OLED-del, de amennyire követtem az eseményeket mindkettő LG panellel. :) Ez esetben nem valószínű, hogy be fognak tartani az LG-nek, főleg árban nem fognak támadni. Valószínűleg az ő kínálatukat kiegészíti egy-egy OLED modell a felső kategóriában. (magas ár) A Panánál szinte biztosan így lesz.

    Amíg a paneleket nem tudják sokkal olcsóbban előállítani, és nem lesz az LG-nek valódi konkurenciája, - és vagy legalábbis konkurens technológia, addig itt sajna maradnak a magas árak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák