- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- HDD vs SSD: Ki nyer 2025-ben? – Tech Percek #4
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Home server / házi szerver építése
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Milyen TV-t vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
balaaa88
aktív tag
válasz
E.Kaufmann #24897 üzenetére
Bérelt szimmetrikus 30/30-as. Mtu-t még megnézem majd, köszi.
-
válasz
bogabi #24892 üzenetére
XG specifikus szopó volt. Hiába volt kikapcsolva SSL kibontás, és mindennemű szűrés, úgy tűnik, az volt a baja, hogy átment a webproxy-n a csomag. Hálózati mérnök kolléga bukkant rá valahogy, csinált egy új nat rule-t meg tűzfal szabályt, és utána elindult a szinkron kisvártatva.
Fakkszofosz.
-
balaaa88
aktív tag
válasz
E.Kaufmann #24895 üzenetére
Hát szerintem ennek nem kéne, hogy sok legyen:
[kép]
Jellemzően az oszlopban lévő 2. és 3. site van syncelve, de itt beszélünk 5 munkaállomásról.
És néhány 10 GB-os site-ok.
Tehát semmi.
És irodán kívüli kliensen minden szupi. Nincs ilyen gond. kb. 15 sec alatt végbemegy a változás syncelése.
(Próbálkozta ma files on demand kikapcsolásával, de jelentős javulás nem lett tőle.)
Csak rohadt furcsa. bmelyik speedtest hozza a névleges értékeket (azok is 443-on kommunikálnak), ez meg nem akarja feltölteni... -
balaaa88
aktív tag
Sziasztok!
Találkoztatok már olyannal, hogy Sharepoint-ból OneDrive-ba szinkronizált tartalmat irgalmatlanul lassan szinkronizál a kliens felfelé?
Konkrétan az van, hogy irodán belül ha vki szerkeszt/feltölt egy bármilyen fájlt (jellemzően word, excel), akkor ennek a szerkesztésnek/feltöltésnek a szinkronizációja több perc - 2-3 perc kb. De ezek néhány kb-os fájlok, és mondjuk egy sharepoint site-on van néhány 10e fájl, tehát nem kéne, hogy kirívó legyen.A letöltéssel nincs gond, kimaxolja a wan kapcsolatot.
Csak a feltöltés, ami kritikán aluli.
Irodán kívül minden patent.
Irodai tűzfalra gyanakszom: pfSense legújabb vezió.
De már mindent állítottam azon is.
QoS-t is kapott, semmi.
Sima 80, 443 porton kommunikál. Szóval semmi extra. De mégsem.
Neten 1-2 reddit bejegyzést találtam, hogy pfsense - onedrive kombóval panaszkodnak sync sebességére.
Tapasztalat esetleg? -
válasz
bogabi #24892 üzenetére
Köszönöm a megerősítést, papíron ennyi kell neki szerintem is. Nem ma volt az update, néhány hónapja. Hihetetlen, hogy mostanában mindennel szopok...
Apropó, szívás: múltkoriban volt az Exchange sztorim. Azóta több helyről is megerősítették, hogy ha nem shareből futtatja valaki a CU23-at, a lehető legváltozatosabb hibák fordulnak elő. Aki még előtte áll, az ne felejtse ezt el.
-
válasz
bogabi #24890 üzenetére
Megköszönném! Köszi!
Még egy kérdés: beleszólhat ebbe az, hogy nem up2date a szerver? WS2016 Standard, de nem frissítettem mostanában, nem volt leállásra időablakom. Arra gondolok ,hogy a tűzfalon esetleg bejön a csomag, de szerveren belül veszik el valahol a kapcsolat, ha jól emlékszem, TLS 1.2-őt használ ez a f_s. Ipv6 engedélyezve van a szerveren, esetleg az kavar?
Legutóbb F-Secure Polocy Managerrel szívtam egy másik infrában, ott is valami cert hiba volt, és az oldotta meg, hogy kikapcsoltam a szerveren a cert hitelességének ellenőrzését. Aztán persze fsec javította a hibát, de ez ugrott be a mostani eset kapcsán, mint esetleges probléma faktor.
-
Tűzfal kérdés. Más is szív a NAV API 3.0-val? Két estém ment már rá, hogy állítgassam a SOPHOS XG-t, de annak ellenére nem megy a kommunikáció rendesen, hogy a kettes API-val simán jó volt. Jelenleg úgy áll a szabály, hogy a szerverről bármely irányba kezdeményezett forgalomra jövő választ visszaengedi (átmeneti jelleggel, kínomban), szóval ennél lazábbra nem tudom, lehetne-e még venni a tűzfal szabályt az adott gép irányába azon felül, hogy kikapcsolom az egészet, ahogy van... SSL kibontást kikapcsoltam a NAV IP-re és URL-re, webszűrést szintén, https kibontást ugyancsak. A logokban azt látom, hogy minden allowed, ennek ellenére a teszt eszközül (token cserére) körülbelül 10 alkalomból csak 2-3 alkalommal kommunikál sikeresen. A tűzfalban ennek semmi nyomát nem látom, de új még nálam az XG, lehet, hogy csak benézem, pláne mert arról semmi infót nem találok, hogy a kimenő csomagra érkező válasz csomag bejut-e, vagy sem, esetleg eldobja valamiért, márpedig szerintem ez történik. Van valakinek bármilyen tapasztalata az API 3.0 kapcsán?
Holnap ugye élesben menne már a rendszer, de az egyik számlázó programot fejlesztő ember 2 napja kezdett el próbálgatni, a másik meg majd holnap reggel (!) gondolta, hogy frissít a szoftverén. Gyanítom, az sem fog menni az előzmények tükrében, és akkor lesz pánik...
-
bon
őstag
Az alábbi hibával találkozott már valaki?
A héten kezdet el jelentkezni a probléma, a nyomtató az egy konica minolta bizhub színes fénymásoló. Nem egységesen jelentkezik a gépeken, de mintha terjedne a hiba. a gépek, mind windows 10-es dell-ek, asztali, vagy laptop mindegy. Jelzés alapján csak képek nyomtatásál fordul elő a hiba. Ott is tán A3-nál. Nem vagyok meggyőződve, hogy ez nem egy Windows frissítés okozza.
-
seger
addikt
Elég sok dell gép fordul meg a kezem alatt. Ismerem a dell-eket.
De volt széria, talán a 3040-es, ami ha nem volt lecsukva a hdd, cd taró konzol, akkor nem indult. Ezért kérdezem, van-e valahol még valami lecsukás érzékelő.
Ezzel egyébként estig is várhat az ember, nem indul. Sok nyomkodás után egyszercsak elindul. -
#31816946
törölt tag
Sziasztok!
A Kaspersky-nek van magyar supportos elérhetősége?
-
Upo
addikt
Nálunk van egy gépteremnyi. Ezek ilyenek, ha valami miatt gondolnak egyet. Meg áramtalanítás után is. Szerintem csak türelmetlen vagy.
Felvillan, leáll. Utána 5-6 másodperc múlva elindul rendesen.
Szerintem előbb próbáld ki, benyomod, és akármit csinál, hátradőlsz és vársz. Vagy igyál egy kávét. Mire visszajössz, már menni fog. -
kraftxld
Topikgazda
válasz
' Tzs , #24873 üzenetére
Telekomos router, wifi kikapcs.
Az első épületbe venni egy Unifi US-8-60W switchet, hozzá egy Unifi AC-LR access pointot.
Majd a két épület közé egy point to point linket pénztől függően Unifi Building Bridge-t vagy Nanostation AC-t vagy mondjuk Gigabeam-eket.
A második épületbe is egy US-8-60W switchet, arra is egy Unifi AC-LR access pointot. -
radi8tor
MODERÁTOR
válasz
' Tzs , #24873 üzenetére
Ez inkább ebbe a topikba való téma: https://prohardver.hu/tema/wlan_wifi_vezetek_nelkuli_halozat_kerdesek_es_valaszok/friss.html
-
' Tzs ,
senior tag
Üdv!
Ismét tanácsot kérnékHálózat, jelerősítés témakörében.
Adott egy épület kb fél méter vastag falakkal -nem mértem le, ez csak a krómozott szemmérték - ahol van egy Telekom-os alap modem eszköz két kis antennával. Ettől az épülettől kb 10-12 méterre egy másik épület -kicsivel vastagabb falakkal- ahova még elér a net egy helysiégig, de ebben az épületben mindenhol kellene fogni az internetet. Arra gondoltam, hogy egy 4 antennás routerrel felerősíteném a meglévő jelet, majd a másik épületben egy jelfogó/továbbítóval kiterjeszteném a netet. Persze eközben 2-3 fal képez akadályt.
A kérdés, mit gondoltok a megoldásról, milyen minőségű eszközzel kéne kivitelezni a munkát? Melyik jelfogó továbbító a legjobb egy 3-4 helyiséges épület lefedésére?Köszi a tippeket!
-
Gombinyó
őstag
Ubi szakik, a controller alatt egy Ubuntu 16.04 van, amit szeretnék release upgradelni 18.04-re. Reggel már ráengedtem a do-release-upgrade-et, le is futott, de onnantól kezdve nem volt meg a controllerem. Feltelepítettem rá, de minden beállítás nullázódott. Előtte csináltam VM backupot és szerencsére minden visszaállt szépen a release upgrade előtti állapotra. Van értelme szenvednem ezzel vagy csináljak egy új VM-et, tiszta telepítéssel és húzzam át rá a konfigot unifi backupból?
-
bugizozi
őstag
Sziasztok!
Valaki tett már le mostanában Lenovo Sales (116) és/vagy Technical Sales (316) vizsgákat? Mik a tapasztalatok?
Megkaptam eme nemes feladatot és kicsit csalódtam, hogy ez fizetős - nem ingyenes, akárhányszormegpróbálhatom mint a VMware-nélKöszi!
-
gaborbol
őstag
válasz
bobsys #24824 üzenetére
Ezt lattad?
Nem tudom , hogy meg a hivatalos patch elott vagy utan kaptak le oket, de amint bent voltak az exchange szeren keresztul, vittek mindent , nem csak leveleket. Bank adatokat, szamla egyenleget, mindent ami ert valamit.
Nincs megerositve, hogy a mail szerver sebezhetoseg volt kihasznalva mint entry point , mert az acer nem nyilatkozik
De a rendelkezesre allo adatok alapjan ezt tortent.
-
seger
addikt
Dell gépekben mennyire vagytok otthon?
Van egy dell optiplex 5040. Bekapcsoláskor felvillan a bekapcs gomb, de egyből le is áll. Van hogy 10-15 gombnyomásra kapcsol, ha elindul, semmi hiba. Ha 1 hétig nincs kikapcsolva, akkor sincs semmi gond. De lekapcsokáskor 10-15 nyomás után indul el. Táp cserélve, bekapcs gomb cserélve. Ram ki-be, proci ki-be, de semmi. Bios log szerint ajtó nyitva vagy ajtó korábban el lett távolítva bejegyzés van. Ezért a kis érzékelőt, ami a ház oldalánál van rövidrezártam. Ez sem oldotta meg.
Létezik, hogy valahol van még valami érzékelő? Vagy alaplap hiba lenne? -
Flyboy00
csendes tag
-
pdave
aktív tag
Outlook problémával fordulnék hozzátok. Adott egy gép, ahol a következők a tünetek:
beragad az email a postázandóba
ha kimegy a levél, akkor nincs az elküldöttek között
néhány elküldöttet megtalálok, ha a törölt elemek helyreállítását választom.Másik gépen nincs gond, Office újra lett telepítve, profil újra létre lett hozva. Webesen sincsenek meg az elküldött levelek.
Találkoztatok már ilyennel? Amiket eddig találtam gugliban, nem segített (kb a fentiek, amiket megcsináltam már).
-
kriszrap
tag
Sziasztok.
Olyat lehet csinálni hogy ha valaki hoz egy otthoni gépet be a suliba akkor ha nincs tartományba akkor csak a szervert tudja elérni? -
seger
addikt
Gondoltam a switch minden portja gigabit, így ha a lan 2gb lett, akkor tudnia kellene a 2 gigabitet
-
gaborbol
őstag
Ha a switch is tudja a 2 gigabitet es mind a 2 gepben ssd van akkor 240 MB/s koruli ertek kene, hogy legyen.
Ha csak hdd van vagy a switch nem tudja a 2 gigabitet akkor 120 MB/s korul vagy allatta. -
seger
addikt
Ma volt egy kis időm, elkezdtem hálózattal foglalkozni. Fogtam 2db pc-t win10 pro-val.
Mindkettőbe raktam 2-2 gigás hálókártyát.
Így csináltam mindkét gépbe 2Gb lant.
Fogtam egy switch-et és minden kábelt beledugtam. Másoltam a egyik gépről a másikra.
Mi lenne a másolás sebessége ebben az esetben? -
Köszi szépen a meglátásokat.
@pdave
AD/DC - a szinkrozinálás megtörténik, új szerver megadva master-nek, shell/cmd-ből visszacsekkolva a hierarchia, mindekettőn pozitív az eredmény az új felállás tekintetében; régi szerveren futtatom a handover-t, ami ~20p üresen kerregés után 'ez most nem fog menni' hibát dob, és marad a finish/exit gomb...
@mtz81
Pusztán komfort, mivel a Linux-jártasságom meglehetősen basic; netes olvasmányokkal beüzemelem, telepítem a csomagokat, stb...de ha fél év múlva bele kell nyúlnom, arra sem emlékszem, honnan kezdődik.
@gaborbol
Már elő is telepítettem 2016-tal, és a VM-ek leendő dedikált NIC-jein kívül mindent be is állítottam...de licenc nem lesz hozzá, így GOTO 10.
-
E.Kaufmann
veterán
NethServer, mikor utoljára próbáltam, stabilabb volt, mint a Zentyal. Egy cégnél állítólag most is fut még a sarokban,amit 3 éve telepítettem, mert fut rajta pár saját szkript, ami nélkül gebasz volna
(de még nem sikítottak
) Bár most nem tudom, a CentOS mizéria mennyiben érinti. Mindenesetre jól használható alap dolgokhoz a webes felülete. És csak azzal sikerült egyszer kiválasztani, hogy mindenáron BTRFS fájlrendszerrel akartam használni, és megadta magát, de az alapértelmezett EXT4-el stabil volt nekem.
-
gaborbol
őstag
A baratod a windows server 2016 vagy 2019 essentials.
Ha kell rds gateway tavoli asztal eleresre akkor 2016 , ha az nem kell akkor 2019.
Teljesen megfizetheto hivatalosan is $150-300 dollar kozott vannak. Es nem kell linux, meg windows 10 meg hasonlok, kis ugyfelekhez ezt rakjuk ki es VMware alatt is gyonyoruen elvannak.
-
Krix
őstag
válasz
radi8tor #24838 üzenetére
Nem hoax. A dobozos verzió ilyen. Ha jól emlékszem akkor 6-szor lehet elhalasztani 180 naprara az aktiválást, utánna óránként shutdown.
A VL verzió valóban nem csinálja. Azure-ban is láttam már 2016 szervert aminek a sarkában ott volt figyelmeztetés pedig rendes Azure template-ből készült VM volt.
-
radi8tor
MODERÁTOR
válasz
Gargouille #24837 üzenetére
Évek óta futnak aktiválatlan 2012 R2 szerverek nálunk VM-ként. Nincs velük semmi ilyen gond.
Előtte használtunk 2008-ast is így, azok sem csinálták azt, amit írtál. Hoax szerintem. -
pdave
aktív tag
Windows 10-nél az egyidejű kapcsolatok száma max 20 lehet, úgy tudom. Látom pont 20 user van, mi lesz ha lesz még több user? Illetve a 20 csatlakozásban szerintem a nyomtató ÉS az smb is benne van.
Mik a szerepkör átadás közben történő hibák?Server OS-re nem lesz keret - elvileg bármeddig elketyeg aktiválatlanul a Windows Server (találkoztam olyan céggel, ahol 3.5 éve nem volt beaktiválva egy szerver sem a 6 közül)
-
Sziasztok,
Egy jelenleg 2db Server 2008 alapú kiszolgáló csoportoból szeretném az egyik vasat kiváltani.
#1 - Active Directory, DNS, DC, etc. functions
#2 - DHCP, fileserver, printerserver functions
A #2 cserélném: kevés a tárhely, illetve RAID10 van alatta, ahol már két drive cserére került; persze nem típusazonosra, hanem ami jutott, 'mert pénz'. A csere HW már megvan (fel nem használt 'maradékból', ofc.), server OS-re nem lesz keret (persze tudnék rá tenni és kiütni, de a lófaxnak is van vége..)
Az elgondolásom az, hogy RAID1 OS + RAID1 Storage alapra rámegy WIN10Pro, ami ellátja a file share és printer share funkciókat, míg Hyper-V alól futna pfSense (DHCP, network control, firewall) és Debian w/ Webmin (Pi-Hole, network monitoring, etc.)
Networking tekintetében az egyéb hálózati eszközöket (multi-WAN router, main switch) továbbra is meghagynám a már bekonfigurált 'passzív' szerepköreikben.
Ez nem jó terv, de ez jutott...
Az elvi megfontolásokon túl láttok benne valami gyakorlati kivetnivalót 24/7 működés tekintetében?
Köszi szépen előre is.
Note: a #1 is necces már, de az konkrétan migrálhatatlan, mivel az config be van állva, mint a cölöp: pl. a DC szerepkör átadás leáll, az AC szinkronizálás is leakad, stb. a #2-re próbáltam többször is mindent átköltöztetni, de ez van. Ráadásul AMD alapú, így a virtualizálás sem tűnt opciónak, mivel az Intel alapon álló Hyper-V-vel csak pislognak egymásra. Valószínűleg egyszer egyszerűbb lesz újra csinálni a domain-t (~20 kliens), mint ezzel szarakodni.
-
kraftxld
Topikgazda
Fortigate segítség kéne konfigban.
Mostani felállás:
Site1: Fortigate 100D - Site to Site VPN - Fortigate 50E - Site2
Ez tökéletesen működik, egy-egy subnet átmegy a VPN tunnel-en.
Két külön cég volt, most csináltam meg az AD, O365 integrációt.Eddig mindkettő fortigate-en volt egy-egy SSL VPN amin a remote dolgozók csatlakoztak.
Szeretném, ha a 100D-re jöjjön be mindneki és a site2 subnetjét elérjék.Erre van valami értelmes leírás, hogy lehetne megcsinálni?
-
Allihoppa
aktív tag
@Timer, nem tudom hogy ment megint neked a válasz.
Nos most nézem, hogy a híres Lizengo térdre borult. Remélem Magyarországon is lassan elindul hasonló folyamat az MS részéről. Csak üdvözölni tudjuk ezeket a folyamatokat.
A többi is megy a levesbe lassan... Érdemes az ügyfelek figyelmébe ajánlani, akik nem akarják hivatalos forrásból megvenni a licenceiket.
-
Alteran-IT
őstag
válasz
gaborbol #24827 üzenetére
Akkor nem történt volna összeesküvés, ha nem írná felül az inf-ben nem szereplő hardvernévvel a telepítési listán szereplő elemeket és nem próbálná minél jobban ellehetetleníteni egy régebbi, de tökéletesen működő driver feltelepítését.
Ez egyébként egy otthoni szerver, vállalatnál oké, ha cserélgetve vannak pár év után, de most otthonra minek vegyem meg mindig a legújabb Supermicro alaplapot százezrekért, ha a feladatot a mostani is tökéletesen ellátja megfelelő fogyasztás mellett, csupán annyi, hogy szerettem volna rá egy újabb oprendszert tenni, ami tökéletesen elfut, csupán az alap driverrel amit nem enged cserélni, azzal bizonyos funkciók elvesznek, szóval ha már támogatják ilyen szinten, hogy használható, akkor azt az 1-2 funkciót még igazán beletehették volna a driverbe, hogy most egy WoL-ért ne kelljen pl. új alaplapot venni, mert ugye a beépített kártyát cserélni nem tudod, a plusz kártya meg a szerver 1u mivoltát tekintve sajnos nem jöhet szóba, mert 2 db 3.5-es HDD-vel már nem fér be a bővítőkártya.
A gépben meg szintén azért van régebbi adapter, mert egyrészt nem most vettem, másrészt a WoL-tól eltekintve tökéletesen működik, két célja van csak, egyrészt hogy ne az alaplapi romoljon el ha valami túlfesz keletkezne véletlenül az UTP hálózatban (rendes táppal van egyébként minden eszköz ellátva, de a kábeleken nincs túlfesz védelem, az azért túl drága otthonra, legalább is nekem), plusz hardveres kártya lévén levegye a felesleges terhelést a processzoról, szóval ezeknek megfelel és tényleg ha nem lenne olyan a Microsoft és az Intel is, mint amilyennek említettem, akkor simán mehetne a régebbi driverrel teljes funkcionalitással, de itt konkrétan az a baj, hogy az MS ráment teljesen az ellehetetlenítésre, ez WS2016-nál nem jött összes teljesen, de bezavar hogy más hardvereken hoz be, mint ami az INF-ben szerepel, viszont a legújabb Windows 10 verziókon, meg gondolom WS 2019-ben is már sikerült ezt teljesen ellehetetleníteni és ez geciség, meg tudod szakmailag is zavar, mert ezek a szerencsétlenek ilyen hülyeségekkel foglalkoznak, vagyis hogy minél jobban kibasszanak a felhasználókkal, közben az egész Windows, meg lassan az összes szoftverük egy bughalmaz tátongó hátsó ajtókkal, mint Exchange esetén is, foglalkozhatnának inkább ezekkel a problémákkal ezek a szerencsétlenek, nem pedig azzal, hogy minél jobban kibasszanak a felhasználókkal, mert nem csak új hardvert nem fognak venni az emberek, hanem új Windows-t nem, a NASA is ott hagyta őket a picsába, a hasonló magatartásért lesz még más is, lehet én is áttérek Linux-ra legalább a szerveren, bár már sikerült megtákolni a hálókártya dolgot, úgy hogy egyelőre hagyom így.
-
gaborbol
őstag
válasz
Alteran-IT #24825 üzenetére
Szerintem nem osszeeskuves tortent, a kartya 2008-ban jelent meg. Tissztesseges support volt hozza, aztan end of life lett. Ok is penzbol elnek, a vegtelensegig nem fogjak tamogatni. Volt ennek tobb verzioja volt amit tovabb tamogattak.
Vannak cegek akik nemcsak hogy tamogatjak a 15-20 eve megjelent eszkozeiket, de meg a garanciat is eletben tartjak rajta. Azok as eszkozok olyan arban is vannak. Szerintem 7-8 ev egy halokartyan boven jo,
Mi 6 ev utan cserelunk minden szervert ugyfeleknel. -
gaborbol
őstag
válasz
bobsys #24824 üzenetére
cnn:
Attacks stemming from the Exchange software flaws are on the rise. On Thursday, Microsoft and security researchers warned that the vulnerabilities are now being combined with another potent cybersecurity threat: ransomware, which locks up a computer or a network's files and holds them hostage until the victim pays a fee.
https://www.bleepingcomputer.com/news/security/ransomware-now-attacks-microsoft-exchange-servers-with-proxylogon-exploits/
-
Alteran-IT
őstag
válasz
Gargouille #24822 üzenetére
Az a baj, hogy csak a meglévő adaptereket hozza be, amik telepítve vannak, csak ugye a vacak gyári Microsoft driverrel, így sajnos nem segít, de közben megoldottam még hogy egy órát rászántam, mindjárt leírom, hogy hogyan.
Azt olvastam én is, meg tényleg rengeteg oldal van, ahol érdeklődtek ezzel kapcsolatban, csak éppen használható megoldás nem volt, de a próbálkozásokkal kiderült, hogy tényleg a Microsoft és az Intel a geci, ugyanis a Microsoft kiadott régebbi Intel-es kártyákhoz egy gyenge funkcionalitású saját drivert (legalább is szállítóként saját magát jelölte meg), ami jelen esetben 12.16.22.6-os verzió WS2016 esetén, a WS2012-höz szánt Intel driver meg 12.17.8.7-es, tehát újabb és se a setup-al nem tudom telepíteni, se eszközkezelőből kiválasztva neki a fájlok mappáját, viszont ha manuálisan megadom neki a e1q62x64.inf fájlt és kiválasztom a 3. adaptert a sorban, ami az inf-ben sorban az enyém, de azt a listában már I218-LM-ként jelöli, akkor feltelepíti és már működik is a Wake on Lan, igaz csak az 1. adapteren, de az is bőven elég, viszont ezt is csak WS2016 esetén tudtam megoldani, ott adapterként végül az igazit írja ki a I218-LM telepítése után, tehát végül intel 82574l az adapter neve, Windows 10-nél viszont már még gecibb (bocsi a kifejezésért) a Microsoft és telepítés után kapásból a listában lévő, de magában az inf-ben nem szereplő kártyanevet tünteti fel (Intel 82576 helyett szintén I218-LM (3), de zárójelben ott van a 3 mögötte, mert legalább 5x szerepel a listában, az inf-ben meg egyszer sem) , ráadásul a WoL sem akar működni, pedig ez a Intel 82576 kártya is tudja a WoL-t régebbi oprendszerekkel, ahogy az Intel 82574l, de mindegy, mert legalább a Serverben sikerült megoldani az intel 82574l esetén, most az volt a lényeg, csak mondom hátha sikerül a gépnél is megoldani ezután, de ott nem tudtam eljátszani ezt, már jóval nagyobb köcsög azóta az MS, meg gondolom az Intel is, mert ha nem támogatják, nehogy már egy régebbi, de megfelelő tudású driverrel fel lehessen telepíteni a kártyát, így szokás szerint összebeszéltek.
-
bobsys
veterán
válasz
gaborbol #24823 üzenetére
Van valami linked a cryptohoz? Mostani ugyfelem kb két hete rakta ki a netre az EWSt a hybrid miatt, igaz korlatozva az MS cimekre, de ha kryptozna lehet megmondom nekik, hogy lojjek ki és a migráció kethete alatt nem lesz rendes free/busy (hybrid agentet nem rakok fel, mire az megvan a fél migrációt lenyomjuk)
-
gaborbol
őstag
válasz
Alteran-IT #24821 üzenetére
Az intel szerint ez csak windows 8 es szerver 2012 alatt tamogatott hivatalosan. Van par topik az intel oldalan 2017-bol ahol felhasznalok erdeklodnek a windows 10 driver utan, az intel valasza meg az, hogy ok nem terveznek kulon drivert kiadni windows 10 ala, a regebbi oprendszerek meg felismerik a bepitett driverrel.
Bobsys: az azert mindjart mas. A csutortoki szabim nem is ugrott volna.
Talan tegnapi hir, hogy az exchange hibat kihasznalok szama ket naponta duplazodik es sikeresen elkezdtek telepiteni a crypto locker variansokat altala.
-
Gargouille
őstag
válasz
Alteran-IT #24821 üzenetére
Nem tudom segítség e, de ha nyitsz egy powershell-t és kiadod a Get-NetAdapter parancsot, akkor szerintem pont azt kapod amit most keresel.
-
Alteran-IT
őstag
Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata eszközkezelővel és hálózati kártya driverrel kapcsolatban?
Mert eléggé barom lett a Microsoft és a Windows 10 és eleve gyenge funkcionalitású drivereket adnak a régebbi Intel-es hálókártyákhoz, a gond viszont az, hogy mikor eszközkezelőben próbálok egy "régebbi" driver-t ráerőltetni úgy, hogy külön megadom neki az inf fájlt, akkor olyan hálókártya neveket hoz ki, amik sem az inf, sem a driver fájlokban nem szerepel.
A jelenlegi példa egy Intel 82576, ehhez pedig a e1q62x64.inf fájl kell, amiben szerepel is, erre viszont behoz nekem olyanokat, amik nem is szerepelnek benne, hogy I218, I218-LM, I219 stb....
Tudom, egy hulladék eleve a rendszer, meg geci a Microsoft, de nincs erre valami megoldás, hogy tudjam melyik kártyát válasszam ki? Mert ez gyakorlatilag rákamuz nekem a listában lévő kártyákra olyan neveket, amik nincsenek is benne.
Ezt amúgy WS 2016 esetén is megcsinálja, de ott utána az eszközkezelőben ha eltalálom, akkor mégis a megfelelő kártyanevet írja ki, de Windows 10-ben már a "kamu" nevet. -
120gb-os ssd klónozva hardveres klónozóval 250gb-osra, majd lemezkezelőben nyomtam egy olyat hogy kötet kiterjesztése. Aztán kaptam egy kékhalált. Eredmény az lett hogy win10 nem indult el többet és másik gépben lemezkezelőben már 350gb-os lett a 250gb-os ssd.
Most klónozom újra, aztán valami progival megyek neki inkább, nem ezzel az öngyilkos lemezkezelővel. -
válasz
E.Kaufmann #24804 üzenetére
Jelenleg kb. 4 TB...
@gaborbol: migrációnál O365 oldalon nincs upload limit? Lehet feltolni annyival, amennyi a csövön kifér?
-
gaborbol
őstag
válasz
E.Kaufmann #24804 üzenetére
Busztarsasag, van 8 alkalmazott az irodaban meg 60 db busz , viszont nincs csatolmany, nincs kep es a buszsoforoknek sincs email cimuk.
Viszont nyarra mar be van utemezve egy ceg, exch 2016 -> O365 1.4 TB adat viszont van 3 Gb fel meg 3 Gb le.
-
válasz
E.Kaufmann #24804 üzenetére
Nálunk fuvarozás tizenfős iroda 36gb pedig 2 évnyi levelezés van fent. Kb tizenx gb per év jön össze.
-
radi8tor
MODERÁTOR
válasz
E.Kaufmann #24804 üzenetére
Ha már számok, ami adatbázisban mi dolgozunk (emc documentum) ott az EU site 2,5 TB méretű
-
kraftxld
Topikgazda
válasz
gaborbol #24802 üzenetére
Csináld PST migrációval.
Powershell scripttel kiszedsz minden levelet ami régebbi mint 1 hónap, majd törlöd is.
Mehet a migráció, majd az O365 ingestion service-l feltöltöd a PST file-okat onnan ahol van gyorsabb net.Még régen csináltam egy kisebb site-ot úgy (nekik sok mailjük volt, és tetű lassú ADSL), hogy hazavittem az SBS 2011 szervert, átírtam a publikus DNS-t és ment a migráció
Új hozzászólás Aktív témák
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Futás, futópályák
- Samsung Galaxy S23 FE - nincsen sárkány
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Le Mans Ultimate
- Milyen légkondit a lakásba?
- BestBuy topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Gigabyte A620M R5 7500F 16GB DDR5 512GB SSD RX 6700XT 12GB InWin 301 Erazer CM 650W
- AZONNALI SZÁLLÍTÁS Windows 10 pro Retail aktiváló kulcs!
- Apple iPad 8 32GB,Újszerű,Adatkábel,12 hónap garanciával
- LG 65C2 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest