Hirdetés
-
PROHARDVER!
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Demophoon44
csendes újonc
Hali
Egy olyan gondom lenne, hogy az eredeti 2X8gb ramom mellé kaptam, még egy szett ugyan olyan 2x8gb memóriát és eléggé megbolondult a rendszer elsőre.
A pontos adatok:
Lap: Asrock b450m pro4
Ram: DDR4 16GB KIT 2x8GB PC 3200 G.Skill Ripjaws V F4-3200C16D-16GVKB (F4-3200C16D-16GVKB) Ebből ment bele ugye még egy ilyen kit
CPU: Ryzen 5 1600AF
Kicsit pontosítva tehát a következő történt:
Beindítottam a masinát pörgött eszetlenül minden aztán ujraindult és megint majd végül eljutottam a BIOS ig, ahol ugyan felismerte az új modulokat cserébe mindegyiket 18xx órajellel indította, ami azért fura mert az első szett az xmp beállítás előtt 21xx órajelen indult magától.
Miután belőttem az xmp profilt és ujraindítottam megint pörgött a gép és nem adott semmi képet, majd egy kikapcs bekapcs után ujra a BIOSba lépve (ezesetben már grafikai bugokkal tarkítva) visszaállítottam defaultra mindent. Ujraindítás után kékhalál majd valami szöveg:
"BOOTMGR image is corrupt. The system cannot boot"
Ezután hogy biztos legyek benne nem az új memóriával van gond, kicseréltem a régieket az újakra és gond nélkül ment XMP vel is 3200mhzen.
Újra beraktam mind a 4 et és jó sok fagyás közepette sikerült beállítanom egy előre megadott 2666mhz es értékre a 4 modult, és ezek után hibátlanul megy azóta is viszont a 3200mhz es sebességet ugye nem lehet belőni.
Esetleg valakinek valami ötlete hogy miért van ez?
Tudom igazán nagy különbség nincs így sebességben de érdekelne ha van mód 3200 on futtatni őket.
Köszi -
Alter
tag
Sziasztok,
egy kedves ismerősömnek kéne egy gépet összeállítanom, ryzen 5600x procival szeretnénk, és 32gb ram kéne hozzá.
Mit ajánlotok aránylag jó áron ehhez?
Őt néztem esetleg: 32GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (2X16GB) (F4-3200C16D-32GTZR)De kicsit tanácstalan vagyok. Az új ryzeneknél is számít, hogy milyen a die?
-
Pho3n1X
újonc
Sziasztok!
Gépfejlesztés előtt állok, és kicsit meg vagyok lőve...
Gondoltam, memóriában megcéloznám a 3200MHz sebességet, illetve CPU egy 10400f lenne. Viszont úgy vettem észre, hogy a memóriákat csak "Z"-s alaplap kezeli 2666 MHz fölött, és akkor is csak i7 és i9 mellett...legalábbis igy vettem le pár alaplap gyártói oldalán.
Pl.: [link] (ez meg pont egy közel félmillás alaplap, kiváncsiságból néztem)
Ez most tényleg igy van, vagy valamit nagyon félreértek?
Tuningolni hozzáértés hiánya miatt nem szeretnék, ezért se nagyon gondolkodtam "Z"-s lapban.
Köszi a válaszokat előre is, és Boldog Karit mindenkinek
-
kovaccss
tag
Hol vannak a régi, 286-osokkal, ISA VGA-kkal foglalkozó fő topikok?
Olyan embereket keresek, akik a 80-as évek óta foglalkoznak PC-kkel, 286-os alaplapokkal, ISA 512 KB-2 MB-os videokártyákkal, sokat tudnak ezekről, és a DIP RAM chipekhez is értenek. A 286-os alaplapokban még 44256 (256 KB×4 bit, 20 lábú) DIP RAM-ok voltak, a régi ISA VGA-k egy részében is 44256-ok voltak, 4 ilyen 512 KB, 8 db 1 MB.
Néhány 1 MB×4 bites DIP DRAM-ra (pl. 514400, ez is 20 lábú, 1991 körüli gyártású) van szükségem, de évek óta nem találtam sehol egyetlen olyan PC tartozék, vagy más eszközt sem, amikben ilyen van. Még SOJ, ZIP verziót sem. A DIP-est 2016-ig Kínából ebayen 3 USD/db-ért lehetett venni, vettem is, de aztán hirtelen mindenütt elfogyott, és csak a nagy kereskedőknél lehet kapni ebayen, Alin, stb., most 20+ €/db-ért, ami nevetséges. [link] Csak a DIP-esnél lett ez, a SOJ, ZIP verziók még mindig olcsók, 1-2 USD/db. Csak kb. 1e Ft/db a jó ár nekem, mert régi nem PC eszközbe kéne RAM bővítésnek, 1. körben 4 db a 2 MB-hoz.
Kik, milyen PC-s, stb. eszközökben láttak 1 MB×4 bites 20 lábú DIP RAM-okat? Lennie kell ilyen eszközöknek, amikből kivehető a RAM. A SOJ RAM is jó (ZIP nem jó), mert a lábkiosztása ugyanaz, mint a DIP-esnek. Pl. 72 pines 4-8 MB-os RAM modulokon vannak ilyenek, nálam is, de nem akarok ezekből leforrasztani, jobb az új. Mo-on nem találtam 20 lábú SOJ-DIP adaptert, és új SOJ 514400 RAM-okat. Tud valaki valahol? Nem szívesen rendelnék külföldről adaptert, meg külön Kínából SOJ RAM-okat is, mert hetek mire ideér, Mo-on kéne ezeket beszereznem. Így is plusz forrasztási munka lenne a SOJ-DIP adapterrel, a DIP RAM-ot simán tudnám használni. -
kovaccss
tag
Hello. Vannak itt a 80-as évek óta PC-vel foglalkozó profi emberek? Ebben [link] tudna valaki segíteni?
-
PROTRON
addikt
válasz
pepe_g
#58589
üzenetére
Laikusként belevau:
Ha szerencséje van betudja állítani, de nem 100% hogy sikerül 1333 fölé vinni, mert csak addig van gyártói tesztelés.
De amíg 1066-ról 1333-nál nagy különbséget érzékel felhasználás terén, mivel ott a proci kommunikációja is skálázódik (addig bírja a prociban található memória vezérlő), addig 1333-ról 1600-ra már csak a memória órajele változik, így a teljesítmény növekedés nem mindenhol fog érvényesülni.Itt korábban nekem azt javasolták hogy az órajelet állítsam a proci maximumára és az időzítéseket kísérletezzem ki a végletekig. Persze ez időigényes lehet...masszívan.
-
-
PROTRON
addikt
válasz
modern
#58585
üzenetére
Volt még egy kérdés a felsorolásomban.
Nem írtad hogy a két hibás slotot önmagában próbáltad-e, tehát hogy csak azokban és egyesével fenn áll-e a hiba.
Ezután a helyedben szétszedném és visszapróbálnám az i5-öt ha még megvan. Azzal vajon megy-e a 4 ram modul és a proci csere közben ellenőrizném a foglalatot, mert lehet hogy csak simán nem kontaktol az egyébként működőképes konfig.Továbbá még valaki korábban írt olyat is hogy ha nincs kontaktus akkor kicsit radírral meg lehet tisztítani az Intel procik esetében az érintkezőket óvatosan, de erre vissza kéne keresned a topicban.
-
PROTRON
addikt
válasz
modern
#58583
üzenetére
Az a helyzet hogy a hiba megjelenését megelőzően nem csak egy dolgot csináltál, nem "csak" szereltél, hanem procit is cseréltél...biztos hogy a csere procinak minden ram csatornája működik? nem lehet hogy a cpu foglalatnak nem minden része érintkezik rendesen?
Persze nem mutattál videot a szerelésről így nem látni hogy a "szarakodtam a hűtővel" rész alatt fizikai behatás érte volna a memória foglalatot. -
modern
aktív tag
Sziasztok!
Van egy gigabyte p55-ud3l lapom (rev 2.0)
És (eddig) volt 4x2gb kingston ram.
Működött is minden fasza volt de közben az i5 procit cseréltem xeon-ra .
Szarakodtam a hűtővel szerelés közben kevés helyem volt és a két szélső ramot kivettem a gépből addig.
Utána feltettem a hűtőt visszatettem a ramokat és azóta nem tudom így elindítani.
Az a két slot mintha meghalt volna?
Nagyon gyorsan sípol az alaplap és mindegyik led folyamatosan világít.
Többször ellenőriztem és semmit nem rontottam el csak így nagyon idegesítő h 8gb ram helyett csak 4et tudok használni.
A ramokat próbáltam a két másik slotban ott jók szóval pont most adta volna meg magát az alaplap?
Ötlet esetleg? -
-
bowman3
csendes tag
Hát igen. Nyilvánvaló a két DIMM-es megoldásra váltás, a dual channel úgy is megmarad, csak így legalább a dual-rank módban futhattak volna a csatornák (nyerve ezzel egy kevés elméleti tempót) illetve ez sokadlagos, de a szememnek is jobban estek a teli populált DIMM slotok.
Arról tudok hogy az első genes lapokon az AMD outsource-olta a chipset design-t, azt hiszem az ASMediának, de hogy a 4**/5** lapokon is legyenek ilyen hibák ezt nem gondoltam volna...
Azért a JEDEC tempókat illene tudni ha esik, ha fúj...
-
fairi
őstag
válasz
bowman3
#58578
üzenetére
Sajnos sok ryzenes alaplap szenved attól, hogy 4 DIMM esetén, CSAK a 2133 MHz stabil. Semmi más értéket nem fogad el. Még X570 alaplapnál is előfordul ez a ficsőr. Sőt az én legújabb generációs B550 alaplapom is ilyen.
Eladod mindegyiket és 2 DMM-re tervezel, vagy új alaplap, ami még nehezebb, mert kitudja melyik ismeri a 4 DIMM-et baj nélkül...Ok egyszerű lehet, alaplapgyártól még mindig nem veszik komolyan a ryzent...
-
bowman3
csendes tag
Szervusztok!
A kedves fórumtárs Guruk véleményét szeretném kérni egy memória problémával kapcsolatban.
Első genes ASUS B350-F Strix alaplapot használok az első szériás Ryzenek megjelenése óta. Már a megvételekor megszívtam a memóriákkal: két különböző Corsair KIT-el (Vengeance LPX és Dominator Platinum) sem volt hajlandó a stabil működésre. Ezt akkor betudtam az első generációs hiányosságoknak, végül egy HX432C16PB3K2/8 - szériaszámú Kingston Predator 2x4GB-s kit állt meg benne, egyedi 1usmus programjában kalkulált szekunder és tercier időzítésekkel, beton stabilan.Pár napja találtam egy itt egy hirdetést egy cikkszámra megegyező KIT-ről amit gyorsan meg is vettem. Eközben az lapban tavasz óta az első genes E-s steppingű CPU helyett egy 1600AF robog amiben ráadásul tudtommal a Zen+ javított IMC-je dolgozik.
Megkapta a lap a legújabb UEFI-t, adtam neki egy factory defaults-t és egy CMOS reset-et.
Betettem a két üres DIMM slotba a ramokat és meglepően tapasztaltam hogy hagyján az XMP profilokkal még a bootolás sem sikerül neki, de még a teljesen alap (auto) JEDEC órajeleken és időzítéseken (2400MHz) sem marad stabil, még akkor sem ha a memfeszt 1.35-re emelem ami az XMP szerinti feszültsége. Fagyást nagyon ritkán okoz, de a külső Focusrite Scarlet külső DAC interfészemet játék alatt így is rendszeresen ledobálja, glitch-elő, robotszerű hangokat generálva.Teljesen tanácstalan vagyok mit ronthatok el, de legfőképp szomorú mert azt sejtem semmit, és bele kell törődnöm hogy ez a platform ebben a formában ennyire megbízhatatlan, és jobban fogok járni egy másik 2x8GB-s KIT-el. Tudom hogy 4 DIMM esetén nagyobb terhelést kap az IMC és nem garantáltak olyan magas órajelek mint 2 DIMM-nél, de hogy még a JEDEC értékeken se maradjon stabil szerintem elég gáz...
Meg tudtok ebben erősíteni, vagy tudtok valamiféle véleményt mondani az ügyről, esetleg volt-e már itt valakinek hasonló tapasztalata?
Előre is hálásan köszönöm a hozzászólásokat, kellemes ünnepeket mindenkinek!László
-
mckay
aktív tag
válasz
koko52
#58517
üzenetére
köszönöm a tippet, a cmos clear + bios frissítés szépen megoldotta, rögtön felismerte a plusz 2+2 GB ramot
így akkor sikerült a meglevő 2+2 GB mellé tenni, így már megvan a 8, ezzel lehet dolgozni
az mondjuk nagyon fura, hogy a Windows képes azt mutatni a 8 GB ramra, hogy 20 GB amiből 8 használható:
oksi, a telepítés idejére beletettem a saját 8+8=16GB ramomat, hogy gyorsabban tudjak haladni
de hát attól még nem kéne ilyen furaságnak ott lennie
főleg úgy, hogy összesen a 20 GB soha nem volt benne...
persze, nyomok majd megint egy cmos clear-t ha arra járok, no de ilyent?!?
nem lesz ebből baj?
úgy tudom, manapság már nem az alaplapon van a ram-vezérlés: talán annak a Phenom procinak lehet valami defektje? -
golyani
addikt
válasz
arabus
#58574
üzenetére
Rá kellett gugliznom, hogy miaza bclk
(Athlon XP óta nem bizergáltam a cuccaim). Az elérhető alap keretek között maradva szeretném megkeresni az optimálist és slussz, nem terveztem azt bántani.
Holnap még megnézem időzítésben tudok-e lejjebb menni, ha kap egy kis plusz feszt.
A BIOS-ban annyi opció van, hogy azt sem tudom hirtelen mi micsoda
. Van már LLC, azt hagytam auton, de van CPU lite load control azt mode12-ről átraktam mode8-ra, kb 0,1V-al visszavette a CPU feszt, így pár fokkal hűvösebb, de stresszelve is megvan a stabil 3,99-4GHz (egyik progi ennyit ír a másik annyit) kb 110W(HWinfo64) mellett. -
golyani
addikt
Sziasztok!
Barátkozom az új konfiggal (MSI B460M Mortar - 10400 - 2*8gb Hyperx Fury 3200), memóriákat kézzel kellett konfigolnom, alapból 2400-nak ismerte fel, amit értelemszerűen 2666-ra beállítottam. A feszt ilyenkor egyből 1,35V-ra pakolta, ezt én önkényesen 1,25-re módosítottam, így az alábbi eredményre jutottam:

Rendben van ez így? -
DravenMoral
senior tag
válasz
Thunderbolt
#58568
üzenetére
Nincs szükség köszönetre, ez az oldal azért van, hogy segïtsünk a másiknak, ha tudunk.

Nem mondom, sokat nem tudtam segíteni sajnos, de azért tanácsot tudtam adni, szerintem nem rosszat.
2x8GB modul (kit-ben), a dual channel miatt nagyjából. 5-10fps-t eredményezhet pluszban, bizonyos játékoknál.
-
Thunderbolt
tag
válasz
DravenMoral
#58567
üzenetére
Köszönöm. Én is afelé hajlok.
-
DravenMoral
senior tag
válasz
Thunderbolt
#58566
üzenetére
Esetleg még mondanám, hogy próbáld meg újratelepíteni a gépet, mehet rá egy windows 10 pro.
Lehetséges, hogy ez sem orvosolja a problémát.
Nekem volt egyszer, hogy egy bizonyos rammal telepítettem fel a gépet, utána a ramot lecseréltem, és állandóan kifagyott a gép (időközönként)
Újratelepítettem a win-t, attól kezdve normálisan ment a ram.
Nem volt egyik ram sem odaírva a támogatottsági listához egyébként.
Nem tudok többet segíteni, szerintem mindenki csak azt tudja ajánlani számodra, hogy add el mindd a két kitet, és vegyél 2x8-ban.
Azzal biztosan mennie kell. -
Thunderbolt
tag
válasz
DravenMoral
#58564
üzenetére
Üdv! Helyesen vannak behelyezve a slotokba, dual channel-ben mennek. Fizikailag az 1-3 és 2-4 slotokban vannak a kitek, csak azért írtam 1-2 és 3-4-et, mert ez a slotok elnevezése. Az első slot neve DDR4_1, a másodiké DDR4_3, a harmadiké DDR4_2, a negyediké DDR4_4. Az időzítésük, feszültségük, minden paraméterük ugyanaz a RAM-oknak, ugyanaz a típusa mindkét kit-nek, csak a chip más rajtuk. Majdnem egy évig mentek is együtt, ezért nem értem a dolgot.
-
PROTRON
addikt
válasz
DravenMoral
#58564
üzenetére
Belevau, de szerintem azzal a mondatával hogy a gépben lévők mellé helyezte be őket én alapból feltételezem hogy az első változatban az összetartozó párko a megfelelő slotokban voltak, mégis hibára futott a teszt.

A végső tanáccsal laikusként is egyetértek.

-
DravenMoral
senior tag
válasz
Thunderbolt
#58563
üzenetére
Üdv!
A ramokat márkájuknak megfelelően, kitben, helyesen kell behelyezni az alaplapba.
Mivel 2x4 és 2x4GB kit van, így az első párt az A1+B1 foglalatba rakod be (1-3foglalat), a második párt az A2+B2 foglalatba(2-4foglalat)
Okozhatja az a hibát, hogy nem dualban tetted be őket.Ha így sem jó, akkor lehetséges, hogy más az időzítése a másik párnak.
Vagy az feszültsége lehet kissebb, nagyobb.Ha minden stimmel, akkor a két ram pár nem passzol össze.
Ebben az esetben eladnám mindegyiket, és vennék a helyedben 2x8GB modult, kit-ben.
Úgy jobban is menne, mert a dual channelt támogatja az alaplapod. -
Thunderbolt
tag
Sziasztok!
Gigabyte B450M-DS3H alaplap + Ryzen 5 1600x kombóm van 2 éve. Eredetileg 8 Gb Hyperx Fury 2666 -os (HX426C15FBK2/8 2x4 Gb kit) RAM-mal vetten, majd 1 éve vettem hozzá még egy ugyanilyen 2 x 4 - es kitet. Amikor megjött, akkor láttam csak az aida-ban, hogy az új kit Micron chipes, a régi Sk Hynix. Nem örültem neki, de működött. Bár néha kicrashelt a PUBG az asztalra, de ritkán, és szerintem ez másnál is előfordul. Fagyás vagy kék halál sose volt. Aztán idén augusztusban lecseréltem az RX 460 4 GB-os VGA-m egy GTX 1650 Super karira, és akkor jöttek a komolyabb gondok. A PUBG rendszeresen kifagyott, újraindítás kellett. Majd egy idő után a Windows is, az mondjuk nem rendszeresen, hanem teljesen random, volt hogy nem is voltam a gépnél, hanem idle módban. A VGA-ra gyanakodtam, cserélgettem agyba-főbe a drivereket, BIOS-t frissítettem, de nem segített. Aztán az utóbbi időben a fagyásokat felváltották kék halálok különböző üzenetekkel. Majd elkezdtem gyanakodni a memóriára, és futtattam egy memória diagnosztikát, ami hardverhibákat adott. Ezután futtattam egy Memtest 86-ot, ez is hibákat hozott a 8-as tesztnél, nem is keveset, több százat. Ezután elkezdtem külön tesztelni a RAM kit-eket, és úgy néz ki, hogy külön-külön szépen mennek dual channel-ben az 1-2 és a 3-4 slotban is. Tehát akkor a RAM-ok jók, és a slotok is. Visszaraktam mind a 4-et és megint jöttek a hibák. Szóval úgy néz ki, hogy együtt nem akar menni a 4 memória. Viszont, akkor majdnem egy évig miért mentek együtt gond nélkül? Van még bármi ötletetek, hogy mit próbáljak meg? A tápom FSP Hexa+ 500-as. Lemértem, hogy játék közben az egész konfig monitorral együtt 250 W-ot vett fel, szóval nem gondolnám, hogy kevés lenne. Tuning nincs, minden Auto módban van a BIOS-ban.Elnézés, ha kicsit hosszúra sikeredett.
Üdv,
Thunderbolt -
mexel
veterán
válasz
RECSKA
#58553
üzenetére
Azért ennyire nem fekete-fehér. Vannak jobb és rosszabb ramok, tapasztalat. ( főleg régebbről, még ddr1-2 korszakból, de akár most is így lehet.
Van ami százalékos arányban jobban hibásodik, stb stb. Mindegy, marad ilyen is olyan is. Egy árban vannak és választanom kell, de itt van mind. -
PROTRON
addikt
-
OBeatrix
újonc
válasz
DravenMoral
#58556
üzenetére
Köszönöm a gyors választ. Nem lenne érdemesebb i3-as processzort venni, ha már felújítás. vagy úgy már sokkal drágább minden?
-
DravenMoral
senior tag
válasz
OBeatrix
#58554
üzenetére
Szia!
Ajánlom, hogy add el a 3gb ram-ot, és vegyél helyette 2x4GB ddr3 1333mhz-es modult.
Szóval 2db 4GB-os modul.Ha benne vagy, és megér neked nagyjából 8-10ezer ft-ot ez az üzlet, akkor nézek neked használtan, biztos, megbízható eladótól.
Ha újat akarsz feltétlen, akkor is tudok segíteni.Az a gond, hogy a jelenlegi 2GB, és 1GB modulod külön-külön mennek, így lassabbak is.
És kevés is az a ram.4GB modul is elég kevés, de már az is több, mint a semmi.
Abból is 1333mhz-es kell neked.
Így viszont 2x2GB lenne.A processzorod is egy elég régi darab, mondanám, hogy adok neked E8300-as processzort (a tiédnél sokkal újabb, de nem tudom, hogy mennyire akarsz újítani.
Ajánlanám, mert az a konfiguráció már nagyon elavult darab.Szóval döntsd el, hogy mennyi ram kellene neked, és nézek kompatibilis modulokat neked.
Egyébként, ha már itt járunk..
Mint írtam, elég elavult konfig, nagyjából 30ezer ft-ból már lehet félkonfigot venni (alaplap+processzor+procihűtő, esetenként még ram is.)És ennyi pénzből már egy nagyon jó kis gépet lehetne összedobni, mai használatra.
Ebben is tudok segítséget nyújtani.
-
PROTRON
addikt
válasz
RECSKA
#58553
üzenetére
Alapvetően nekem is az volt a kérdésem a Ramaxellel hogy odáig oké, hogy nem gyárt csipeket, de kompatibilitás illetve megbízhatóság terén mit produkál az általuk memória modulként összerakott egység?
Tehát hogy kényese-e az alaplapok rájuk vagy sem?
Az én szempontomból már nem érdekes a kérdés mert vettem új Kingston HyperX Impact-et, mivel külföldről érkezett az alaplap így maradt a QVL lista, hogy biztosan szűkítsem az első bekapcsoláskor felléphető hibát. Így persze 3-4 ezerrel többe került a 2x4 ram mint ha-RÓL terveztem, de inkább biztosra mentem.
-
OBeatrix
újonc
Sziasztok!
Szeretnék RAM-ot venni, de nem tudom milyen kell az alaplapomhoz.
Alaplap: Asus P5G41-M XL
Processzor: Pentium Dual Core CPU E5400 2.7 GHz
64 bites. Jelenleg 3GB memória van benne. Milyet és mekkorát lehet bele venni?
köszönöm -
funk648
aktív tag
Sziasztok!
Az asztali gépembe egy Asrock H61M-GS lapba jelenleg 2x4GB DDR3 1333 Mhz -es (Kingmax) RAM van. Néhány játéknál kevésnek érzem, ezért arra gondoltam, hogy az egyik 4GB-os modult egy 8GB-osra cserélem. (Túl sokat már nem akarok költeni erre a gépre, következő év vége fele valószínűleg úgyis lecserélem.)
A kérdésem az volna, hogy ebben az esetben (ha egy ugyanolyan márkájú és frekvenciájú ramot sikerül szereznem, csak 8GB-osat) ugrik a dual channel?
Ha igen, akkor szerintetek mivel járnék jobban? Ha marad a mostani 2x4GB de dual channeles memória vagy 4+8GB, de single channeles RAM-om lenne? Előre is köszi! -
mexel
veterán
Sziasztok! Egy régebbi laptoba kell választanom ramok közül. Adoott 2x4GB Adata vagy 2x4GB Ramaxel. CL11 mindkettő. A Ramaxelről semmit sem tudok. Ez jobb mint az Adata? ( mintha olyasmit olvastam volna hogy a Lenovo-kban van ilyen)
Rákerestem de csak kérdéseket találtam, választ nem.
Vagy maradjak at Adata-nál. -
3.Aragorn
addikt
Ezekkel a fő komponensekkel rakok össze gépet:
G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB [link]
MSI H410M-PRO [link]
i3-10100 3.60GHz LGA-1200A lap ezeket tudja kezelni: 2933(Max)/ 2666/ 2400/ 2133 MHz
A ramnál ez lehet a gyári beállítás:
SPD Speed 2133MHz
SPD Voltage 1.20V
Ez pedig a max? CL16-18-18-38 1.35V 3000MHzMire érdemes belőnöm a rendszert a bioszban?
-
BullKoxa
őstag
válasz
#20238798
#58545
üzenetére
Én a procit is kiveném, meg vissza. Alapra vissza állítotad a Biost ? Csavarhuzóval össze érinteteda jumpert? Én áramtalanítom a gépet , táp lekapcs, konektor kihuz. A bekapcsoló gombot párszor megnyomod. Elem kivesz, elem mellet egyből ott a jumper amit összeérintesz 15másodpercig . Procit vedd ki, meg vissza. Aztán alap Biosod kell hogy legyen .
-
jeni
félisten
válasz
vegh001
#58522
üzenetére
kikerestem
5.22 Hynix 4Gbit CJR Presumed
a kalkulátorban a vastagon bejelöltre állítsd -
BullKoxa
őstag
Ma pont ez itt a lényeg ! Röved a sztori.
Mikor vettem a gépemet 2x kelett vissza küldenem a ramot.3000MHz-t rendeltem alacsony profilut.
1. Nem volt 3000MHz-s 2666-s volt Fury, számla van garilevél van.
2. Nem fért be a Proci hűtőm alá 3000-s de magas profilu Corsar volt . Számla, garievél van.
3. Az amit jelenleg használokHyperX Savage 3000-s alacsony profilú, erre tessék ehez csak számla van garancia levél semmi.Kowi84 : Szerencsére nekem is vannak fotók a ramokról , ès ami most van , szerintem a bolt rakott rá egy matricát.
Jó volt ezt olvasni amit írtál. -
Kowi84
aktív tag
válasz
BullKoxa
#58536
üzenetére
Kingstone nagyon korrekt a garanciával kapcsolatban. Egy rövid stori: memória kifingta magát. számla megvan, kisker felkeres. "Küldjem be postán, és intézik!" 1 hét (!!!) múlva jön a válasz, hogy nem tudnak foglalkozni vele garanciában, mert én eltávolítottam róla az egyedi azonosítókat. WTF??? Mondom nem vagyok debil, rajta van minden (még jó hogy lefényképeztem mielőtt elküldtem). Erre kiderült, hogy a bolt pluszban ráragasztott egy saját egyedi azonosítót (ami gondolom 2 év alatt leszáradt) és emiatt utasították el a garanciális igényem. Ja, és ha kifizetem a postaköltséget akkor a szívesen visszaküldték volna a halott modult. Vicc. (amúgy neves, régóta prosperáló kisker)
Gondoltam akkor legyetek vele boldogabbak. Mivel nagyon felbasztam az agyam, csalódottságomban írtam egy levelet a kingatone-nak és megreklamáltam a hibás modult ami elvileg garanciás. És ami eztán következett, na valahogy így kéne működjön a garanciás ügyintézés. A levelemre pár óra (!!!) múlva jött a válasz, hogy nagyon sajnálják, hogy ennyire pórul jártam a kiskerrel, és egyértelmű, hogy azonnal cserélik a meghibásodott terméket, lévén élettartam garanciás. Természetesen nem kell elküldenem nekik se a hibás darabot, se a vásárlást igazoló számlát, ha esetleg tudok a sorozatszámról fényképet küldeni azt megköszönik, de ha a "sérelmeim" miatt nem tudok, attól is eltekintenek. Persze elküldtem a fotót, és még aznap délután jött a csomagértesítő a UPS-től, hogy a kingstone csomagot adott fel nekem.
Na az utóbbi az európai módszer, az előbbi az meg a magyar valóság. -
jeni
félisten
válasz
koko52
#58535
üzenetére
ha addigra be nem zár a PC boltnak nevezett sufni.
az enyémre 99 hó gari van de sajni az adott boltnak hűlt helye van már,de mint számla kiállító továbbra is működik a megadott székhelyen.
BullKoxa
ha számlán szerepel az 5év akkor tök mindegy,hogy örök gari vagy élettartam,amúgy is a boltnak kell állnia a csekket. -
BullKoxa
őstag
válasz
koko52
#58535
üzenetére
Aham ez szuper, mert én ma irtam a boltnak hogy vane garancia rá. Azt írták 2 éve kifutott így nincsen rajta már garancia.
Akkor ez is kamu volt, de a garanciát a Kingston-al kell intézni nekem ha lenne rászükségem? Ők ilyent nem mondtak higy hasonló teljesítményűt adnak, vagy netàn vissza adják az árát. -
#24845312
törölt tag
válasz
Pokskill
#58521
üzenetére
Minden tökéletesen működik nálad. A memóriavezérlő a processzorban van, az i3-9100F pedig csak max 2400 MHz-en tudja a RAM-okat kezelni:
https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/190886/intel-core-i3-9100f-processor-6m-cache-up-to-4-20-ghz.html -
BullKoxa
őstag
Sziasztok ! HyperX ramokra ez tényleg igaz? Élettartam garancia van rá? 3.5 éve vettem
A jótállási időtartam A termék teljes élettartamára szóló jótállás:**
Az alábbi Kingston termékekre teljes élettartamuk során kiterjed a jótállás:
Memóriamodulok, köztük a ValueRAM®, a HyperX®, Server Premier, a kiskereskedelmi memóriák és a Kingston rendszerspecifikus memóriái; Flash memóriakártyák (pl. Secure Digital, Secure Digital HC és XC, CompactFlash, MultiMediaCard, SmartMedia, kivéve Industrial Temp microSD-kártyák, High Endurance microSD-kártyák (SDCE) és Bali microSDHC Class 10 UHS-1); valamint Flash adapterek. -
kabdzsi
tag
Sziasztok! Adott egy H470-es alaplap és egy 10700-as processzor, ugye a H470-es platform csak 2933-ig támogat. Rakhatok én bele gyorsabb ramot, mondjuk 3000 vagy 3200? Menni fog, csak lecsökkenti az órajelet 2933-ra?
-
Multibit
nagyúr
Sziasztok!
Adott egy Samsung unbuffered ECC DDR4 SODIMM RAM. Asrock J5005-ITX lapba téve a PC nem indul, BIOS sem érhető el. Ugyanez a szitu egy ODROID-H2 SBC-vel. Szerintetek ne próbálkozzak más gyártó hasonló unbuffered ECC RAM-jával sem, reménytelen, hogy működjön?
Köszönöm! -
jeni
félisten
A benne lévő memória típust és azt amit mellé vettél írd ide be a topikba.
Nagy valószínű eltérő típusok lesznek.
Ahogy írva lett inkább a 2x4gb verzióra menj.
A PC világban gyors az amortizáció.
El kerülni nem lehet.
DDR3 és DDR3L típusok is vannak.
Inkabb a DDR3 verzió van benne.
Ez is számít ki mit tesz be. -
PROTRON
addikt
Sajnos nem csak a feszen, meg órajeleken meg alap infókon múlhat a dolog.
Ami biztos, hogy az általad linkelt weblapon a support felület, compatibility menüpontján belül a compatible devices-nál elérhető a memory QVL lista. Amúgy csak 1600-ig írja, szal még bejöhet a képbe a memóriavezérlő típusának túl nagy sebessége is.
Azokat tesztelték, a többire nem vállalnak stabil működést, azt se tudják hogy elindul-e olyan modullal ami nem szerepel a listában vagy nem.
Ez nem jelenti hogy csak ezekkel a ramokkal indul el, de ezekkel tesztelték anno.Azért belinkelem az adott listát a fenti elérési út alapján: [link]
Hátha tudsz szerezni használt piacon másik kittet, vagy a 2 db 2x2-es kiszerelést eladni és egybe venni 2x4-et, bár az eladás része nem valószínű hogy sikerül, révén 4Gb alatt már nem nagyon van élet szal valszeg mindenki legalább annyival rendelkezik.
Mondjuk épített hálózati adattárolóba még bőven jó a 2x2 gb ram is, szal lehet hogy van akit érdekel.Sok sikert.
-
mckay
aktív tag
Sziasztok,
segíteni szeretnék valakinek, akinek nincs sok pénze, de szeretne némi-nemű játékélményt adni a gyereknek.
Szóval DDR3-kérdés, bocsi.Van 4 slot, és adnék neki + 2x2GB a mostani 2x2GB mellé, de nem fogadja el az újakat!
Sőt, ha csak az enyémet teszem bele, úgy sem fogadja el, el sem indul.
(Pedig az én régi DDR3 gépemben most is tökéletesen muzsikálnak.)Elképzelhető, hogy ez a 8 éves alaplap (AMD 760G) csak valami régifajta DDR3-at eszik meg?
Néztem feszt: mind a bent levő, mind a nekik szánt ram 1,5V-os.
-
-
PROTRON
addikt
válasz
Werkly
#58510
üzenetére
Az adatlapodon egy bika konfigot látni rtx 3000-el....nem tudom értelmezni a kérdésed.
Egyébként én még úgy 3-4 hete azt láttam feladat kezelőben, hogy valami miatt folyton "használatban" van a memórám fele-2/3-a, úgy hogy épp semmi nem indokolta...mivel 32 gb van, az autocad meg a töredékét se kérte, a kevéske játék alatt sem éreztem röccenést, meló helyen meg hajtás így később akartam foglalkozni vele...
Mostanra varázsütésre megjavult... "relatíve", már csak 6GB alap win10+Chrome pár ablakkal....
Most 1-2 másik dolog furcsán kezdett viselkedni, pl folyton véletlenszerűen leáll a windows explorer....mármint gyakrabban mint korábban
szal én akár még arra is tippelnék hogy valami winfos titkos rendszerfrissítés volt a háttérben. hogy menjenek az anyjuk....be a kötelező frissítésekkel. :@ -
Werkly
őstag
Alaplap gond vagy természetes, hogy adatlapomon lévő (immár exkonfig) konfiggal a fizikai memóriahasználat 98% piros jelöléssel volt HWinfoban? Köszi!
-
PROTRON
addikt
A 40% bukót arra érted hogy anno túlárazva vette ugye? Ne ijeszd el a jó megoldástól.

Mert igazából most az a lényeg hogy tervezett vásárolni 2x4 GB ramot és a cél az össz 16 GB elérése.
Tehát a lényeg hogy a 2x4-hez képest a 2x8 többe kerül és ezt a hiányt kell csak kipótolni a jelenlegi 2x4 kitt eladásával, ha nem is sikerül 100%-ban legalább minél kisebb rés maradjon.Rákerestem az alaplap általad belinkelt hivatalos memória listára, és amit épp használ a kolléga az pont nem szerepel benne, bizonyítja hogy intel alaplapok kevésbé érzékenyek.
Amúgy új alkatrészként ugyanaz a 2x4 kit EMAG-on horror 35k-ért hirdetik, szal annyiért simán lehet találni akár 4x8-at is használt piacon. xDD
Hardverapro oldalon nézem hogy a hasonló tehát 1600-as DDR3 2x4 kitek 6-10k huf között szinte azonnal elrepülnek, de pont a fentebb írt ripjaws kitből látni 13k-ért. A boltban újonnan 13-14ért már kapni 1x8-at, de azoknak a késleltetése rosszabb mint a jelenlegi 2x4-nek.
A boltban a jobb 2x8-asok 30-35nél kezdődnek.
Használt piacon kb 20-ért már kapni jobb paraméterű 2x8 kiteket.Nagyon fontos ECC- jelölést kerülni!!!
-
jeni
félisten
válasz
Krissoldier
#58507
üzenetére
A Predator game verziósabb,terhelhetőség szempontból előnyben van egyesek szerint.
Árban is drágább többnyire. -
Krissoldier
csendes tag
Sziasztok, ők ketten miben különböznek??? Végül 2x8GB 3000MHz mellett döntöttem, őket találtam így tetszőnek, csak nem tudom mi a kettő között a különbség azon kívűl hogy az egyik Fury másik Predator
Vagy csak itt a kinézetre kellene választani melyik néz ki jobban??
Előre is köszi a segítségeket!
[HX430C15PB3AK2/16]
[HX430C15FB3AK2/16 ] -
Kowi84
aktív tag
válasz
PROTRON
#58503
üzenetére
Abban esetleg tudtok segíteni, hogy a mostani kit-emért mennyit lehet kérni (illetve kapni), ha úgy döntök, hogy eladom?
Illetve milyen modult (modulokat) ajánlanátok a már említett lapba, 2x8GB-os kiszerelésben? A konifigom rajta van az adatlapomon...
Köszi előre is a segítséget!
-
PROTRON
addikt
válasz
DravenMoral
#58501
üzenetére
A másik kollégának csak a kezét szabad figyelni, mert csal. Megnézte a kérdező adatlapján a típust, de egyébként igazad van hogy nem feltétlenül ugyanahhoz keres az ember memóriát.
Hogy on is legyek, általános tulajdonsága a régebbi alaplapoknak(meg az újabbaknak is igazából) hogy ugyan bele lehet rakni 4 mdult, és úgy is tudnak magas órajelen futni, de a 2 modulos kiszerelésben a leghatékonyabb és stabilabb.
-
Kowi84
aktív tag
válasz
DravenMoral
#58501
üzenetére
Asus Vanguard B85
-
DravenMoral
senior tag
válasz
Kowi84
#58496
üzenetére
Szia!
Küldd el az alaplapod pontos típusát, és akkor linkelem neked, hogy hol tekintheted meg a pontos adatokat, maximális ram támogatást, stb.Laptop esetében a laptop pontos nevét kell beírni a keresőbe, ott pedig specifikációkat kell nézni.
És igen, ha támogatja a géped a 16GB-ot, akkor inkább add el a 2x4gb-ot, és vegyél 2x8gb-ot.
Azok biztosan mennek dual channelben.
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós kamerák
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- ASUS ROG Ally
- Vladik Brutal - Megjelent az orosz Half-Life
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- További aktív témák...
- Patriot Viper Steel 64GB (2x32GB) DDR4 3200MHz CL16 - XMP - ~60 hó garancia
- Corsair VENGEANCE 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL36 - XMP/EXPO - 120 hó garancia
- CRUCIAL 32GB (2x16GB) Pro OC DDR5 6400MHz CL32 WHITE - XMP/EXPO - 120 hó garancia
- Patriot Viper Venom 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL36 - XMP/EXPO - 99 hó garancia
- Kingston FURY Beast 32GB (1x32GB) DDR5 6400MHz CL32 - XMP/EXPO - 120 hó garancia
- iPhone 12 64GB 100% (1év Garancia)
- Full Prémium! Gamer PC-Számítógép!Rog Maximus XII! I9 10850K / RTX 3080 Suprim / 32GB DDR4 / 2TB SSD
- Új, Aktiválatlan, iPhone Air (256 GB) (rendelhető)
- Acer Predator Helios 18 AI I9 ULTRA 9275HX, 192GB RAM, 2TB SSD, RTX 5080
- Jabra Speak2 75 MS Teams USB-bluetooth hangszóró
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
(Athlon XP óta nem bizergáltam a cuccaim). Az elérhető alap keretek között maradva szeretném megkeresni az optimálist és slussz, nem terveztem azt bántani.





