-
PROHARDVER!
Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)
Új hozzászólás Aktív témák
-
demmer123
őstag
válasz
sagesz93 #153185 üzenetére
Én most rendeltem tápot, nálam is felmerült ez a kérdés de fölös ATX 3 táp, és ugyan úgy egy normális kábellel meglehet oldani a régebbi tápon is, nekem nem ért +10-15k csak azért mert legyen rajta olyan csati. Amd új szériás kártyáik sem fogják szerintem ezt az atx 3 megoldást haszálni.
-
válasz
sagesz93 #153185 üzenetére
Nekem nem tetszik az MSI bele, miért választottak egy gagyibb gyártótól származó puffer kondit? Azért ennyire nem kellene spórolniuk...
Az ATX 3.0-sok közül, amiket linkeltem, nekem ez jön be a legjobban: [link] Jókat írnak róla. Egészen pontosan nem tudom, hogy ki az OEM, az 1250 wattos verziót a Lite-On gyártja, aki leginkább brand gépekbe készít tápokat és optikai meghajtókat. Jó dolgaik vannak. A ház dizájnja is jól el van találva, félpasszív is jól szellőzik. -
sagesz93
addikt
válasz
Rowon #153180 üzenetére
Három tápra szűkítettem:
MSI MAG A850GL PCIE5
Seasonic Focus GX 750 Gold
EVGA SuperNOVA 750Én a seasonicot venném, kérdés: MSI-t érdemes megvenni az ATX3 és PCIE5 miatt? Mikor válhat az reálisan kihasználhatóvá? Ha 4-5 év múlva cserélnék konfigot, már lehet lenne értelme? Vagy maradjak a régimódi technikánál?
-
MMIX
addikt
válasz
demmer123 #153172 üzenetére
Akkor ide írom.
HEC gyártmány ha elfogadod. Tesztek szerint jó. Cougar(HEC márkája) tápokban is van ez a belső. A tápok nem avulnak úgy mint a PII processzor. Már a processzor is lassabban avul manapság. Intel megint úgy adagolja mint fogpasztát. (epés nyugati szólásmondás)
Az AMD meg a mezőgazdasági cég: Termel de nem tudja eladni.
Ha a táp éveket áll egy raktárban az lehet nem olyan jó. Valami beragadt készlet.
Lehet nemrég gyártották amit néztél. -
KAMELOT
titán
-
mate211
csendes tag
Sziasztok!
PC upgrade miatt szükséges lett egy erősebb tép beszerzése is, ebben kérném a segítségeteket1.: Mennyit szánnál rá?
● Preferáltan ~40K környékén vagy alatta
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Asus Prime B350-PLUS
● 16 GB RAM
● Ryzen 5 3600 (csere lesz Ryzen 7 5800X3D-re)
● GTX 1660 ( csere lesz RTX 4070-re vagy RTX 4070 Superre, utóbbi még nem jelent meg, de elvileg fogyasztásban meg fog egyezni a sima RTX 4070-el)
● m.2 SSD + 2,5" SSD + 2 HDD
● Zalman Z3 ház+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Moduláris/Félmoduláris nice to have kategóriaJelenleg egy Cooler Master G450M 450W tápegységem van, tippre ez elég karcsú lesz upgrade után, ha jól számoltam az új minimum kb 650W körül lehet.
Előre is köszönöm a segítséget!
-
Freddzger
csendes tag
a következő konfighoz kellene táp:
- AMD Ryzen 5600 (jövőben cserélve lesz combosabbra valszeg, pl 5800X3D?)
- XFX Radeon RX 6750 XT
- 32 GB Ram
- 1 TB SSD
- Fractal Design Define R4 ház
Jelenleg egy FSP 650W HEXA+ Pro viszi, de a problémám vele:
hangos (és melegszik nyilván a kettő nem független, de főleg a hangja zavar). Játék közben úgy felpörög, hogy zavaró.
Kérlek adjatok tanácsot, hogy mire lenne érdemes cserélni, főleg a halk működést figyelembe véve (halkabb venti, pluszha lehetséges a coil whine-t kizárni (ha van egyáltalán tápoknál is ilyen), az sem rossz dolog). Esetleg erősebb táp kellene, azért hangos ennyire?
Ár: kb mindegy, nyilván a jó ár-érték arányt preferálom, mondjuk olyan max 35-40-45k körülre lőnék (teljesítménytől, minőségtől függően). Modularitás nem szempont.
6 évvel ezelőtt ugyanígy jártam, hogy egy ajánlott FSP tápot muszáj volt lecserélnem egy be quiet! SP9-re, mert hangos volt. Még hogy nem lehet ugyanabba a folyóba kétszer, meg más/saját hibájából tanul :'( -
válasz
sagesz93 #153179 üzenetére
Arányaiban a config értékének ~10%-át lehetne tápra is költeni. A Te esetedben ez egy félmilliós gép, amihez jelenleg egy 650-es vagy 750-es táp is elég. Ár szerint növekvő sorrendben, jó ár-érték arányú tápok:
XPG CORE REACTOR 750W Gold
Fractal Design Ion Gold 750 (FD-P-IA2G-750)
Seasonic FOCUS GX-750W Gold (SSR-750FX3)
ENDORFY FM5 Gold 750W (EY7A008)Ha az új szabvány kellene, mert tervezel a közeljövőben RTX 4xxx szériás Nvidia kártyára váltani, akkor:
be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold (BN343)
Corsair RM750e 750W 80 PLUS GOLD (CP-9020248-EU)
Cooler Master GXIII Gold 750W 80+ Gold (MPX-7503-AFAG-BEU) -
Szia,
Keretet nem írtál és a ház típusát sem tudni (alsó v. felsőtápos), de az utóbbi kb. majdnem mindegy. Most ez megy nagyon:
Fractal Design Anode Bronze 550W -
SpZ
senior tag
Sziasztok, itthoni könyvelős/neten szörfölős gépbe kellene tápegység.
Spec:
AMD Ryzen 5 5600G
GIGABYTE B550M DS3H
Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz KF432C16BBK2/16
Patriot 500gb SSD
nem kap dedikált Gpu-t a gép.
Tudnátok ajánlani nekem megfelelő tápegységet? -
demmer123
őstag
Valakinek van tapasztalata erről a tápegységről?
EVGA SuperNOVA 850 GT 80 Plus Gold
2021-es kiadás ha jól láttam érdemes még vennni 3 éves tápot?
-
kromatika
veterán
Sziasztok.Légy szíves segítsetek.
karira kaptam ajándékba egy új MSI MAG A750GL Gold PCIE5 tápot. 7év gari van rá. Tudom hogy minőségi táp,de erről a típusról konkrétan nem találok semmi tesztet. GF ről van teszt ,ami állítólag csak a ventiben különbözik [link] De innét sem tudni ki valójában a gyártó. A lényeg jelenleg a gépemben egy Evga SuperNova G6 750W van.Egy éves és még 9 év gari van rá. Tudom hogy igen minőségi db,(Seasonic focus plusz felturbózva.)De ugye ez nem ATX 3-as táp.Kérdésem hogy szerintetek érdemes lenne e le cserélni ezt,az MSI-re,az ATX 3 jövő biztonsága miatt.Vagy jobb táp a G6? Melyiket tartsam meg?Nem játszom igazán a gépen,jelenleg egy RX 6600XT van Ryzen 9 7900X társaságában. Nincs tervben csere ameddig ez működik.Köszi előre is.
-
FeRRaR1
őstag
válasz
Rowon #153167 üzenetére
Rám nem hatnak a reklámok. Néha nézek LTT-t de egyre ritkábban és inkább híreket mint teszteket. Illetve nem is hiszem hogy valaha néztem PSU tesztet tőlük. Sőtt 0 videót néztem PSU ügyben, csak méréses írott teszteket böngésztem. Plusz poén hogy van fent uBlock origin meg sponsor block is, úgy hogy se yt reklámot se beágyazottat nem látok.
Magam részéről amivel 15 évig nem volt gondom, minek változtatni? 2x láttam a tápot, mikor összeraktam a gépet meg mikor eladtam. Semmi Noctuám nincs, Arctic P14 ventijeim vannak és Liquid freezer 2 szintén tőlük. Ár / teljesítményben verhetetlenek.
Abba meg bele se kezdek hogy mi jó és mi rossz keleten / nyugaton.
Sörhasért csak saját magát hibáztathatja az ember. Nem megfelelő ivás / evés + mozgásszegény életmód.Mindegy is, majd beszámolok ha valami rossz lesz. Egyenlőre nagyon minőségi de a Lian Li O11D EVO RGB csak jövő hét végén jön...
-
-Rolika-
senior tag
Sziasztok!
Egy 5800x3d és 4070Ti(Ti super) pároshoz megfelelő lenne egy Seasonic G12 GC 850W táp?
Gép összerakásban vagyok és ez a 2 alkatrész ami fix lesz. -
válasz
FeRRaR1 #153166 üzenetére
Na, ezt írtam korábban. Nem tudom miért él az emberek fejében az a tévkép, hogy csak a Seasonic a minőség? Nyugaton mindenki a LTT trutyúb csatornán tájékozódik hardverügyben, ott meg csak Seasonic és Noctua a márka, minden más f*s. Szerintem ez a nézet is nyugatról jön, mint a hamburger meg a sörhas.
-
bindike01
aktív tag
Sziasztok! Mostanában nem nagyon követtem a táp trendeket, ezért ajánlanátok egy jövő biztos modellt? Lassan 5 éves lesz a Super Flower Leadex Silver 550W (SF-550F14MT) táp, amit még ti ajánlottatok a jó minőségű belső miatt. Nos lehet hogy cserélném. Amit hajt jelenleg, egy 12600KF, RX6800 SSD 1 db , és 1 db HDD. Milyen modelleket tudnátok ajánlani, ami biztos megoldás lenne legalább 5 évre? Ár érték arányt figyelembe véve természetesen. Köszönöm előre is.
(Moduláris, és félmoduláris is szóba jöhet.)
-
sagesz93
addikt
sziasztok
az alábbi konfighoz jó lehet ez a táp?: FSP Fortron HYDRO K PRO 850W
Asrock B550M Steel Legend
Ryzen 5 5600
Sapphire Nitro RX7800XT
32gb corsair ddr4 ram
2db m2 ssd + 1db sata ssd.Köszi előre is.
-
sagesz93
addikt
Sziasztok,
Van nálam egy gép, fura tüneteket produkál, néha elmegy a kép, felpörögnek a ventik, csak restart segít, terhelés/játék közben random újraindul, ilyesmik, a gép legtöbb részét megpróbáltam egy másik gépben is, nekem nem tűnik hibásnak semmi. Nos a táp amit nem próbáltam máshol, egy 1000W moduláris Kolink, kb 2-3 éves, nem olyan régi. Kérdezném, ez lehet minden baj okozója? [link]
Jelenleg Ryzen7 2700, 2x16gb ram, xfx rx580 xxx edition, ez lett upgradelve rx6600-ra most(gondolta a tulaj ez a gond), 2db ssd a lapon + 1 sata ssd van rákötve.
Ehhez a géphez elég egy jó minőségű 550-650W körüli táp gondolom? -
demmer123
őstag
Straight Power 12 850w platinum se tűnik rossznak viszont itt nincs félpasszív mód
-
demmer123
őstag
válasz
Rowon #153152 üzenetére
Kicsit jobban utána olvastam a tápról nagyon nem ajánlott mert 200-300W-nál is már azt írták isszonyatosan hangos a ventije.
"Very nice cables and solid quality BUT when my PSU reached 300W it started sounding like a damn jet, maybe not but it was incredibly loud. Can't NOT reccomend this enough. It was noisier than when I turned my GPU up to 80%"
"I have this exact PSU. As soon as the power draw is above 200W (120V) the fan spins up to max and it is SOOOOoooooo LOUD. Not sure what to do. Was hoping that you would install it and do a review. Cheers."
-
Norman M249
tag
Sziasztok !
Eléggé belerágtam magam a tápok világába, de minél mélyebbre ások, annál inkább elbizonytalanodom!
Itt egy egész jó cikk a 12vhpwr és az áttervezett vga foglalatról : [link]
Nos, ha jól értelmezem ,akkor elég kérész életűek lesznek a 3.0-ás tápok, de mivel fizikailag nem különbözik az új 3.1-től a tápkábel végén lévő (anya csatitól), igy alkalmasak ugyan egy 3.1 (apa)csatis vga-val, csak a védelem látja kárát! Örülnék ,ha valaki hozzáértő is elolvasná esetleg a cikket, ha kérhetem és ,ha tévedek, akkor helyreigazítást kérnék.
Tehát a végső konklúzióm az lenne, hogy maradok a jó öreg ATX 2.5x-en egy 750-850w félmodu megoldással mert az AM! be nem terveznék csak maximum egy 7800xt-t
Ezzel ellennék 3-4 évet, vagy míg kevés, ezután pedig platformcsere + táp már egy kiforrottabb, egységesített ATX 3.X-re!Jelenleg nem vinném túlzásba olyan 40-45k között mit tudnátok ajánlani az ATX 2.5x esetén, vagy ,ha mégis okés lenne és én értem félre a cikket ,akkor esetleg 3.0-ból!
Néztem egy-két modelt :
[link] Seasonic 750-850
[link] Enermax 750-850 ( 850W RGB,de úgysem látszana)
Előre is köszi szépen!
-
demmer123
őstag
ASUS TUF Gaming 850W 80 Gold tápegység mennyire ajánlott? Tetszik legfőképp hogy harisnyázott a kábelei. Illetve ez fél passzív táp?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● A minél pontosabb válasz érdekében olvasd el a Téma összefoglalót!
● Hirdetni csak a Hardveraprón szabad!
● Garanciális kérdések: Tápegység garancia GYIK!
- Hír Újabb, 12VHPWR csatolóval szerelt ASUS tápegységek kopogtatnak az ajtón
- Hír Megvan az első leégett NVIDIA tápadapter
- Hír ATX 3.0 szabványú az ASUS Loki tápegysége
- Hír Eléggé kompakt lett az MSI ATX 3.0-s tápbestiája
- Hír Megújultak a Corsair HXi szériás tápegységei
- Hír Hivatalosan is bemutatta az ATX 3.0-t és az ATX12VO 2.0-t az Intel
- Hír Szinte minden kiderült a VGA-k új tápkonnektoráról
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Mobil flották
- Linux haladóknak
- 80% vs. 100% – Tönkreteszed az aksit, ha mindig feltöltöd? – Tech Percek #6
- Automata kávégépek
- Google Pixel topik
- Milyen processzort vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Kalandor: Habemus papam
- Túraautó topik
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 12400F 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA Seasonic 650W
- LG 65C3 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest