Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DR|FTK|NG

    veterán

    Az a baj, hogy a videókártyák nem kizárólag a 12V-os ágról vesznek fel áramot - habár erre rá kell, hogy cáfoljak erre az állításomra, mivel rendszerint erre az ágra helyeződik a legnagyobb terhelés. Emiatt a teljesítményt nem a leghelyesebb a 12V*I=P képlettel kiszámolni. Például ha az 5V-os ágra 25W-os terhelés nehezedik, akkor az 5A-t jelent, míg a 12V-os ágon alig több, mint két amper.

    A videókártyák fogyasztásának sok helyen a TDP-t adják meg. Igaz, hogy ez az érték egész közel áll a videókártya fogyasztásához, de a TDP(thermal design power) arra vonatkozik, hogy a számítógép hűtésének mennyi hőenergiát kell másodpercenként "mozgatnia". Emellett a gyártók a TDP-k különböző mérések, illetve számítások alapján adják meg. Egyébként ahogy az előbbi sorokban említettem, az adott hardver fogyasztása wattban és a TDP-je szintén wattban egymáshoz eléggé hasonló értékek. Továbbá ha egy hardver fogyasztása nő, akkor az általa létrehozott hőenergia is. Tápegységválasztáskor TDP helyett ilyen körülmények mellett is érdemes a videókártya fogyasztását nézni. A mérések között előfordulhatnak különbségek, pl a mérési módszer, a műszer és a videókártya terhelése miatt.

    Még van egy olyan tényező is, hogy például van két videókártya, amelyekről tegyük fel, hogy teljesen azonos GPU-val rendelkeznek - típus, órajel, stb azonos, de a valóságban a gyártás egyenetlensége miatt nagyon minimális esély van arra, hogy megegyezenek. Így is bőven van rá lehetőség, hogy másképp fogyaszt a két videókártya, az áramköreiknek megtervezése(pl VRM-ek megtervezése, stb) miatt.

    Ezen tényezők miatt a minél pontosabb ajánlás érdekében valóban jobb lenne leírni az adott komponens típusát. Lehet, hogy a kérdező koppra pontosan kiszámolta, hogy a komponensek hogyan fogyasztanak különböző körülmények között, de az ajánló azt feltételezi, hogy a kérdezőnél nagyobb tudással rendelkezik e tekintetben, mivel a kérdező kérdez.

    A fogyasztás-kalkulátorok nem feltétlenül ugyan azokkal a fogyasztás-értékkel számolnak, mint a fórumozók. Ahogy látom, a Seasonic is az Outervision kalkulátorát használja. A legtöbb számoló, mind ahogy az övüké is teszi, felébecsli a fogyasztást, hiszen kisebb baj, ha feleslegesen nagy a tápegység, mintha túl kicsi, így is próbál kompenzáli az egyszerű számolási/ajánlási menete miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák