Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Cyrin #67738 üzenetére

    Nem a /home való erre, a rendszer is a /mnt és /media-t használja. Pár kattintás hozzáadni a jogosultságot egy csatolt meghajtóhoz, mondjuk Mint alatt nekem még nem kellett, mint említettem. Találtam a notebookon egy teszt Ubuntu Mate-t, Caja-ban kicsit másképpen van a jogosultságok beállítása, de itt is pár katt az egész.

    Caja megnyit, Fájl menüben Megnyitás rendszergazdaként, a root jogú Fájlkezelőben az adott meghajtót kijelölve fent a Fájl menüben Tulajdonságok fülön (ALT+Enter gomb) kiválasztjuk a Jogosultságok fület és ott a Csoport és Tulajdonos sornál átállítjuk a root-ot a user nevünkre.
    Puskázásként a /home-ban lévő felhasználó nevű mappánk Tulajdonságait is meg lehet nézni és ugyanúgy beállítani a csatolt meghajtót.

    Egyébként nem értem, miért nem csinálja ezt az Ubuntu is hasonló felhasználóbarát módon, mint a Mint.

    Amúgy még az is elképzelhető, hogy ezt a fenti műveletsort a /home-on belül is el kéne végezni, mert a /home-on belüli user-nek van teljes jogosultsága.....nézd meg nyugodtan, ha nem hiszed. :-)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák