Hirdetés
- Computex 2026: az AI-ra hangolta magát az FSP
- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Computex 2026: hűtési megoldások és ízléses házak a Jonsbo fémjelzésével
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- VR topik
- Projektor topic
- AMD Catalyst™ driverek topikja
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Hobby elektronika
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rage47
nagyúr
Lehet később annyira megnövelik az árát, hogy csak a gazdagok meg a cégek tudják megfizetni. Most elmegy bohóckodni az ingyenes megoldás is, szépen tudnak belőle adatokat gyűjteni, de később, mikor már elég adat lesz, jönnek a 300 dolláros havi előfizuk...
Másik megoldás az Apple-é, ahol on-device működik az AI és majd szép lassan, ahogy egyre jobb chipeket gyártanak, többet is fog tudni az AI szerverek nélkül. -
csibe1
veterán
Van hardverigénylő lap az AI-nál, és azt minden év elején kitölti?

-
Dare2Live
félisten
Amit linkeltél, az én olvasatomban nagyrészt a vágyálmok kategória. Szándéknyilatkozat, miegyéb. Szóval szerintem óvatosabban azzal a magabiztos 2028-ban hálózatra lesz kötve kijelentéssel.
Mellesleg felemlegethetted volna azt is, hogy nem csak a hurrá optimizmus létezik a témával kapcsolatban, hanem megalapozottnak tűnő kételyek is, mint pl.: [link] [link] [link] Vagy azoknak, akik a videókat jobban kedvelik: [link] [link] [link]"Azok még papíron is csak vázlatban léteznek, konkrét tervrajz sincs"
A konkrét tervrajz sincs vs építés alatt van neked hogy jön össze?Az lehet, hogy mint egyik első csúszik. Ahogy az ACP100, BREST-300... is elindult építés alatt van és lehet csúszik. De az nagyon nagy nemtudásra utal, hogy építés alatt van de konkrét tervrajz sincs.
Kételyek mindennel vannak. A cigi se okoz tüdőrákot. Rengeteg tanulmány cáfolta. Globális felmelegedés sincs. De ha van akkor nem a légkörben emelkedő CO2 okozza hanem aaaa nap vagy akármi. (És a legújabb, hogy ha esetleg mégis van akkor az jó...) -
ergoGnomik
aktív tag
Amit linkeltél, az én olvasatomban nagyrészt a vágyálmok kategória. Szándéknyilatkozat, miegyéb. Szóval szerintem óvatosabban azzal a magabiztos 2028-ban hálózatra lesz kötve kijelentéssel.
Mellesleg felemlegethetted volna azt is, hogy nem csak a hurrá optimizmus létezik a témával kapcsolatban, hanem megalapozottnak tűnő kételyek is, mint pl.: [link] [link] [link] Vagy azoknak, akik a videókat jobban kedvelik: [link] [link] [link] -
Hidalgo85
tag
Szia!
Bocsi, ha kicsit félreérthetőn írtam, természetesen erről szó sincs. Engem nagyon zavar, hogy minden nagy cég rám akarja erőltetni a használatát az LLM-nek. Másrészt, tájékoztatás nélkül ajarják használni az adataimat, hogy "tanítsák" a modelljüket.
-
janos666
nagyúr
-
Sirus86
aktív tag
Remelem a PH! lapcsalad nem fog AI-t hasznalni.
-
ultrasound
tag
Nesze neked RAM árak!
-
DraXoN
addikt
Azt látom magam körül hogy az emberek nem hogy nem tudnak érdemben saját kútfőből válaszolni egy kis infokutatást vagy neadj isten saját kútfőből merítkező adatot igénylő kérdésre az AI nélkül, de lassan már wc-re is az AI mondja meg mikor menjenek.
Totál elbutulás lesz a vége.
Persze van ahol kimondottan gyorsítja a munkát és a hatékonyságot. De akkor is kezdünk túlzásba esni.én többnyire arra használom ha keresek valamit a neten legyen támpontom ... sajnos a hagyományos keresők egyre inkább használhatatlan találatokat adnak ... az egy dolog, hogy egy-egy keresésre rengeteg AI szemét generált oldal jön fel, de a releváns találat más sokszor nincs is az első oldalon csak reklámok és percek mennek el azzal, hogy valami a témában releváns találatot kapjak... a régi kereséseket finomító szűrők már nincsenek figyelembe véve googlenél (= + - & * ? jelek, macska körmök avagy "idéző" jelek) évek óta.
YT találati lista is katasztrófa.de nem szabad csak ezen AI dolgokra se támaszkodni, mert elviszik az erőbe az embert ... időről-időre nézem általam ismert és tudott témákban, és jó nagy baromságokat tud mondani ha nem tud valamit, de erősen magabiztosan.
Az aktuális modellekkel "szuper intelligencia" biztos, hogy sose lesz. Előbb zabál fel minket az AI (az alapján amit előre látni... szó szerint majdnem hogy). -
janos666
nagyúr
már az elejétől lehetne tiltani, aki nem akarja használni.
Értem, miként érted, de ez úgy hangzik, hogy be kell tiltani azt, aki nem akarja használni.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Dare2Live
félisten
Azok még papíron is csak vázlatban léteznek, konkrét tervrajz sincs, nem hogy próbaüzem. Hol van még az a "tömeggyártás" fogalmától? Azt most meg se említsük hogy mivel radioaktív anyag a fűtőelem ez nem úgy fog kinézni Tom bemegy a boltba:- egy minireaktort kérek elvitelre....
Az engedélyek beszerzése hogy egyáltalán használhass ilyet évekbe fog telni, egy piszkosbomba előállításához ideális alapanyag a reaktorok fűtőelemeként szolgáló plutónium, urán, tórium. Ammónium nitrátért meg bemész tankolás után a mezőgazdasági kisboltba.
Erősen kétlem hogy az USA ne úgy szabályozná majd kb a még nem is létező minireaktorokat hogy akkor kaphatsz üzemelési engedélyeket ha 170cm nél magasabb vagy de 160cm-nél alacsonyabb
"Azok még papíron is csak vázlatban léteznek, konkrét tervrajz sincs"...
A BWRX-300 SMR ami ugye kishazánkban is érdekes 2028ban hálózatra lesz kötve. Durva, ez úgy hogy még tervrajz sincs róla. [link]
Máshogy fogalmazva: Ha nem értesz hozzá legalább ne told fullba a sületlenséget. -
Elk_hound
tag
A mini-moduláris reaktorok egy nagyságrendel (~50MW) magasabb teljesítmény tartományban vannak. A jelenleg is üzemelő hajózási meghajtási rendszerek energetikai célú felhasználására épülnek és már van működő példányuk. Igaz, orosz...
-
Lord Amper
aktív tag
Azt látom magam körül hogy az emberek nem hogy nem tudnak érdemben saját kútfőből válaszolni egy kis infokutatást vagy neadj isten saját kútfőből merítkező adatot igénylő kérdésre az AI nélkül, de lassan már wc-re is az AI mondja meg mikor menjenek.
Totál elbutulás lesz a vége.
Persze van ahol kimondottan gyorsítja a munkát és a hatékonyságot. De akkor is kezdünk túlzásba esni. -
Hidalgo85
tag
Ezt az egész AI (LLM) baromságot el kellene most már komolyan szabályozni, minden szinten! A felhasználóknak meg legyen szabad választása, hogy akarják-e használni, vagy sem. Az egyik legfontosabb szerintem pedig az lenne, ha már az elejétől lehetne tiltani, aki nem akarja használni.
-
Károly85
tag
Azok még papíron is csak vázlatban léteznek, konkrét tervrajz sincs, nem hogy próbaüzem. Hol van még az a "tömeggyártás" fogalmától? Azt most meg se említsük hogy mivel radioaktív anyag a fűtőelem ez nem úgy fog kinézni Tom bemegy a boltba:- egy minireaktort kérek elvitelre....
Az engedélyek beszerzése hogy egyáltalán használhass ilyet évekbe fog telni, egy piszkosbomba előállításához ideális alapanyag a reaktorok fűtőelemeként szolgáló plutónium, urán, tórium. Ammónium nitrátért meg bemész tankolás után a mezőgazdasági kisboltba.
Erősen kétlem hogy az USA ne úgy szabályozná majd kb a még nem is létező minireaktorokat hogy akkor kaphatsz üzemelési engedélyeket ha 170cm nél magasabb vagy de 160cm-nél alacsonyabb
"Egy minireaktort kérek elvitelre" ez tetszett, értelemszerűen a "szolgáltató" fogja bővíteni az elektromos hálózatot nem Tomika, ha van igény, és elegendő pénz... ki tudja hogy mi fog történni egy éven belül nemhogy 4-5.
-
Lacika112
aktív tag
Azok még papíron is csak vázlatban léteznek, konkrét tervrajz sincs, nem hogy próbaüzem. Hol van még az a "tömeggyártás" fogalmától? Azt most meg se említsük hogy mivel radioaktív anyag a fűtőelem ez nem úgy fog kinézni Tom bemegy a boltba:- egy minireaktort kérek elvitelre....
Az engedélyek beszerzése hogy egyáltalán használhass ilyet évekbe fog telni, egy piszkosbomba előállításához ideális alapanyag a reaktorok fűtőelemeként szolgáló plutónium, urán, tórium. Ammónium nitrátért meg bemész tankolás után a mezőgazdasági kisboltba.
Erősen kétlem hogy az USA ne úgy szabályozná majd kb a még nem is létező minireaktorokat hogy akkor kaphatsz üzemelési engedélyeket ha 170cm nél magasabb vagy de 160cm-nél alacsonyabb
-
Dr V
őstag
Talán nem kéne a nagyi féle pogácsa receptet AI-val kiírattatni. Ráadásul kell a francnak okos pogácsa, jó a hagyományos is.
Komolyabbra fordítva a szót tényleg nem kéne a normális, működő, használható megoldásokat AI-ra cserélni. Jó ideje YT keresője is egy hulladék... -
Károly85
tag
1000x? 4-5év? Egy atomerőmű nem épül meg 4-5 év alatt, és ha lenne is elég gyorsító, nem tudom elképzelni hogy energetikailag jelentős erőmű építés nélkül azt ki is tudják szolgálni. Jelenleg 1-1,5% energiafogyasztást mérnek az ai funkciókra világszinten. Ha 4-5 év alatt 1000x-es hatékonyságúak lesznek a csipek akkor is stagnálna csak a fogyasztás, ennyi idő alatt pedig elképzelhetetlen ilyen hatékonyság javulás.
Sehogy sem kerek a történet. Valamelyik szám biztosan csak vágyálom, vagy a 4-5 év, vagy az 1000x-es növekedés.Itt jöhetnek képbe az amerikai mini-moduláris reaktorok ~5 megawattal, gondolom egy ilyen telepítése gyorsabb mint egy hagyományosé.
-
Ribi
nagyúr
Ez eléggé úgy hangzik mint akik nem tudják mi a szaturáció, meg hasonlók. Persze közel 0-ról lehet növekedni, de 1000x a mostanihoz képest már soknak tűnik.
-
Jozzee
csendes tag
Épp ezért fog kipukkani a lufijuk.Majd kiegyeznek egy enerváltabb fejlesztéssel és valószínű reálisabb számokkal dolgoznak de van az a spekuláns piaci társaság akik minden potenciális vevőt pánikvásárlásra akarnak kényszeríteni.
-
Lacika112
aktív tag
1000x? 4-5év? Egy atomerőmű nem épül meg 4-5 év alatt, és ha lenne is elég gyorsító, nem tudom elképzelni hogy energetikailag jelentős erőmű építés nélkül azt ki is tudják szolgálni. Jelenleg 1-1,5% energiafogyasztást mérnek az ai funkciókra világszinten. Ha 4-5 év alatt 1000x-es hatékonyságúak lesznek a csipek akkor is stagnálna csak a fogyasztás, ennyi idő alatt pedig elképzelhetetlen ilyen hatékonyság javulás.
Sehogy sem kerek a történet. Valamelyik szám biztosan csak vágyálom, vagy a 4-5 év, vagy az 1000x-es növekedés.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Építő/felújító topik
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Motorola Edge 50 Fusion - jó fogás
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Gyúrósok ide!
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- VR topik
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Subaru topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- További aktív témák...
- Apple iPhone 13 Pro Max 128 GB, akku: 100%, szép állapotban
- Panasonic DMP-BDT171 3D-s Blu-Ray lejátszó 4K
- Lenovo X13s 13,3 Snapdragon 8cx Gen3 / 16 GB RAM / 256 GB SSD / akku: 96%
- Apple iPad 10.2 2021 64 GB Wifi + Cellular (4G), Logitech billentyűzetes tok + UAG Metropolis tok
- Apple iPhone 12 Pro 128 GB, akku: 98%, szép állapotban
- ÚJ! ÉJFEKETE / midnight MacBook Air M4 13" 16GB 256GB - 1év Garancia! TÖLTŐ, +AJÁNDÉK!!!
- LG 32GS95UV-W OLED White Monitor! 3840x2160 / 480Hz / 0.03ms / FreeSync / G-Sync
- Asus STRIX Gaming PC! Ryzen 5900X / RTX 3070 Ti / 1TB NVMe / 32GB 3200MHz / X570! BeszámítOK
- HP EliteBook x360 1040 G8 i7-1185G7 32GB 512GB 2in1 1 év garancia
- Lenovo Thinkcentre M920t Tower/ M720s M920s SFF / számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


