-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
N0zer0
senior tag
válasz
DittyCat #29812 üzenetére
Na, akkor sikertörténet. Majd ha eltelik fél év, ülj vissza egy windowsos gép elé szörnyülködni, hogy mit hagytál ki. Garantálom, hogy meg fogsz botránkozni, ha hozzászoksz a Linuxhoz, és utána kell windowsozni. Nem fogod érteni, hogy miért nem hamarabb váltottál.
Könyvből viszont nem nagyon lehet tanulni, vagy csak nagyon-nagyon alapokat, csak címszavakban. Inkább mindennapi feladatokat kell a gépen megoldani (tudom, ezért a múltkor le lettem ugatva a topikban, hogy megint hülye vagyok, de nem érdekel), és ha elakadtál, neten utánakeresni a megoldásnak, megcsinálni a te rendszereden. Olyan mindennapi feladatokra gondolok, mint bizonyos fájlok törlése mappában, almappáiban, lemezkép fel/lecsatolása, nyomtatás pdf-be, stb.. Ezek mind olyan feladatok, amik Windows alatt is előjönnek a mindennapi használat során. Ugyanez LibreOffice alatt, olyan dokumentumokat kell csinálni, amit MS Office alatt is megcsinálnál, és menet közben, ahogy csinálod, úgy tanulsz. Könyvből pont annyira lehet az informatikai dolgokat megtanulni, mint zongorázni.
Hidd el, nem lesz minden ilyen happy, mindig bele fogsz futni valami megoldásra váró feladatba, bár idővel, ahogy gyűlik a rutin, egyre gyorsabban találod rá meg a megoldást.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Nonjour: nem fordít az EU-ban az AirPods
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- SD memóriakártyák (SD, SDHC, SDXC, micro SD)
- Google Pixel topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Google Pixel 9a - a lapos munka
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- iPhone topik
- További aktív témák...
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- AKCIÓ! Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- Keresem az alábbi PC játékokat! (Teljes lista a leírásban!)
- LG 45GS95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- Lenovo ThinkPad dokkolók: USB-C 40A9/ 40AY/ 40AS/ Thunderbolt 3 40AC/ Hybrid USB-C DisplayLink 40AF
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- LG 65NANO81T3A 165 cm / 65 4K UHD NanoCell Smart TV 6 hó garancia Házhozszállítás
- LG 65B4 - 65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest