Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Llew #24463 üzenetére

    A leírtakból nem derült ki, hogy pontosan melyik Toshiba külső merevlemezről van szó és abban milyen HDD van pl. a CrystalDiskInfo vagy a HDS program szerint.
    A CrystalDiskMark teszt eredményei alapján elsőre úgy tűnik, mintha USB 2.0 porthoz lenne csatlakoztatva a külső merevlemez és azért tud csak USB 2.0-s értékeket. Az USB 3.0-s (USB 3.2 Gen 1 | 5 Gb/s) értékekhez magának a külső merevlemeznek, az USB-kábelnek és a PC-n lévő portnak is legalább USB 3.0-snak kell lennie, valamint az operációs rendszernek is támogatnia kell azt az adatátviteli módot, sebességet. + Az eszköznek USB 3.0-s módban kell működnie, ami pl. az USB Device Tree Viewer programmal is megtekinthető.
    Ha SMR HDD van a külső házban, akkor amiatt lehet (átmeneti) belassulás az írási sebességnél, bár az sem feltétlen szokott egyből jelentkezni és pláne üresen normál esetben akkor is hoznia kellene a szekvenciális maximumokat a szintetikus teszteknél (példa).
    Az egyes windowsos fájlrendszereknél lehetnek kisebb eltérések adatátviteli sebesség terén, de normál esetben ezért akkora nem, hogy egyiknél csak USB 2.0-s, míg a másik használatánál USB 3.0-s sebességértékeket tudjon a külső merevlemez.
    Apropó fájlrendszer, ha tartósan Windowson lesz használva a külső merevlemez, akkor exFAT-ról célszerű NTFS-re formázni és az utóbbi fájlrendszerrel használni. Az exFAT-nak akkor lehet értelme, ha pl. macOS és Windows alatt is használva lesz a külső merevlemez, mivel az exFAT-ot mindkettő natívan olvassa és írja, ellenben az NTFS-t alapesetben csak olvasni tudja a macOS.

    Ha az utóbb leírtak alapján USB 3.X helyett csak USB 2.0 porthoz lett csatlakoztatva a külső merevlemez, akkor nem meglepő az USB 2.0-s adatátviteli sebesség, amit nyilván az USB 3.X port használata megold (megnövel). :B

Új hozzászólás Aktív témák