- DUNE médialejátszók topicja
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Házimozi belépő szinten
- Milyen TV-t vegyek?
- Philips LCD és LED TV-k
- Törölte az idei asztali csúcsprocesszorát az Intel
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Otthoni IPTV megvalósítási lehetőségek?
-
PROHARDVER!
JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
martonx
#4395
üzenetére
"Szóval igen, erre is gondoltam, csak úgy voltam vele, hogy ezt így hosszadalmasabb levezetni, mint példának felhozni a CMS-t, ahol ez szükségképpen eleve így van."
Tudod, hogy szeretek korrigálgatni bizonyos mondatokat CMS-témában (amik félrevezetőek lehetnek annak, aki csak (rossz) hírből hallott a CMS-ekről), még akkor is, ha tudom, hogy teljesítmény terén tényleg sokszor nagyon gyatra tud lenni.
A korrekciók oka nálam igazából csak az, hogy míg aktívan CMS-eztem, akkor rá kellett jönnöm, hogy mivel a CMS-ek népszerűek, nagy közösség áll mögöttük, meg relatíve egyszerű is elindulni az úton velük (aztán bizonyos esetekben annál nehezebb tovább is haladni), ezért a nagy merítésből sok is a kókler, van jópár modul, amit sokan használnak, mégis rettentő szarul vannak megírva, erőforrás-pazarlóak, a lehető legrosszabb teljesítményt nyújtó adatbázis-kezelési technikákat alkalmazzák (a "kedvencem": a PHP-vel szerializált óriásadathalom egyben történő beerőltetése egy darab mezőbe, a széjjelrobbbantandó stringek beerőltetése egy darab mezőbe (kettősponttal, pipe-pal, pontosvesszővel, tökömtudjamivel "elválasztott" retkek)), így a CMS alapvető működéséből (ti. hogy épp a rugalmasság biztosítása érdekében lényegében a legtöbb dolgot adatbázisban tároljuk, illetve onnan kérjük le; moduláris felépítésből következő bizonyos redundáns kódrészletek, stb.) következő teljesítményromlást még jóval tovább rontják bizonyos emberkék, így nagy általánosságban nem túl jó a CMS-ek renoméja. (Hozzáteszem, pl. a Drupal OOP-vel kevert procedurális kódja sem túl nyerő, bár sztem talán a PHP-s legnépszerűbbek közül még ez a legrugalmasabb CMS.)
Pedig sokszor a CMS maga az API-ján keresztül jóval igényesebb módszereket is kínálna, mint ahogy azt sok fejlesztő kihasználja. És ez gáz. A korábbi, JS-kódokat az adatbázisba benyomorító példám is erre vonatkozott: lehet ezt csinálni tisztességesen is, úgy, hogy szépen egy fájlt szerkeszt a fejlesztő, ahogy illik, a CMS egyetlen dolga pedig csupán ezt a fájlelérési utat betenni a script tag src-attribútumába, majd a kliensoldali kódot a moduláris kódszervezési minta alapján betölteni, meg lehet csinálni gusztustalanul is, hogy a PHP-kódba valahol be van nyomorítva az inline JS-kód egy stringként.
Szóval nincs így szükségképp eleve a CMS-ben, ennyit akartam korrigálni ezzel a hosszas felvezetéssel, korán van még.
Hát így a kód nem hangzik rosszul, bár maradhatott volna a kolléga, hogy vele tudjuk megbeszélni a dolgot, ha már tanulni akar belőle.

(#4370) Jim-Y :
A Crockford-idézetre:
"This feature was added for people who were beginners, so if you want to look like a beginner, then leave the semicolons out."
Hmm, hát igen, de sosem értettem, hogy miért kell egy nyelvet eleve úgy megalkotni, hogy az amatőrök is felszabadultan tákolhassanak, miért nem kötelező az utasítás végén eleve a pontosvessző? Ha valamit a fejlesztő szarul csinál, rá kell vágni a kezére, ez a toleránsnak tűnni akaró szemlélet elég káros lehet.(#4371) :
Ez a Smarty projekt alapvetően jó ötletnek tűnik, de tényleg kéne pár ember, aki ezt update-elgeti, nehogy elhaljon a dolog.
Megcsillagoztam GitHubon a repót.
Új hozzászólás Aktív témák
- Luck Dragon: Óraátállítás
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Vicces videók
- DUNE médialejátszók topicja
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- Megérkezett a Samsung Galaxy A37 és Galaxy A57
- EA Sports WRC '23
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo LOQ 15AHP10 FHD GAMER notebook - Ultra7 155U 32GB DDR5 1TB SSD Intel Graphics W11
- Dell Precision 7810 TOWER,E5-2670 v3 (12/24) 8GB DDR4,256GB SSD,QUADRO K2200 4GB VGA,WIN11
- Dell Inspiron 5402 - 14" FHD / i5-1135G7 / 24 GB RAM / 512 GB SSD/ Szürke
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo Yoga Book 9 13IMU9 notebook - Ultra7 155U 32GB DDR5 1TB SSD Intel Graphics W11
- Beszámítás! Motorola Nothing Phone (3) 5G 512GB okostelefon garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB DDR5 RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Intel Core i9 11900KF 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- 27% - Passzív MiniPC! Intel Core i5-8350U / 16GB DDR4 / 512GB NVMe SSD!
- GAMING PC! Ryzen 7600X / RX 7800 XT / 32GB DDR5 / 512GB NVMe / 700w! BeszámítOK
- Apple Watch Series 10 46mm GPS+Cellular Titanium, Újszerű, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
A korrekciók oka nálam igazából csak az, hogy míg aktívan CMS-eztem, akkor rá kellett jönnöm, hogy mivel a CMS-ek népszerűek, nagy közösség áll mögöttük, meg relatíve egyszerű is elindulni az úton velük (aztán bizonyos esetekben annál nehezebb tovább is haladni), ezért a nagy merítésből sok is a kókler, van jópár modul, amit sokan használnak, mégis rettentő szarul vannak megírva, erőforrás-pazarlóak, a lehető legrosszabb teljesítményt nyújtó adatbázis-kezelési technikákat alkalmazzák (a "kedvencem": a PHP-vel 

