Hirdetés

Nem elégszik meg egy panellel a Philips világelső monitora

A vállalat szerint hasonlót még senki más nem készített, így elsőként kínálnak elől-hátul is képet adó kijelzőt.

A Philips egy igen különleges monitort mutatott be, és ez a cég szerint a világ első olyan jellegű megoldása, amely elől és hátul is felkínálja ugyanazt az 1080p-s, 120 Hz-es, IPS panelre épülő, 23,8 hüvelykes kijelzőt.


[+]

A 24B2D5300 típusú megjelenítő képes a főképernyő tükrözésére, kiterjesztésére, illetve megosztására is a két kijelző között. Mindkét panel működhet önállóan, mivel saját HDMI és USB Type-C portokkal is rendelkeznek. Ez azt jelenti, hogy egy munkaasztalon akár két gép is köthető a monitor egy-egy kijelzőjére, így takarékoskodva a hellyel, viszont csak egy sztereó hangrendszer van beépítve, tehát az nem megosztható.


[+]

A Philips a közös hardverelemek miatt inkább olyan környezetbe ajánlja a fejlesztését, ahol fontos lehet, hogy az ügyfél is lássa a munkavégzés eredményét, egy normál kivitelű monitor forgatása nélkül. Ilyen környezetek lehetnek a recepciók, a bankok, az egészségügyi intézmények, illetve az ügyfélszolgálati pultok.

A Philips 24B2D5300 szállítása a következő hónapban kezdődik meg, az ára pedig 150 ezer forint környékén lesz.

Előzmények