Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    Előzmény kérdéshez: 5 éves gyakorlattal rendelkezek programozóként. Kezdetben PHP, utána egy ideig frontend vonal (nagyrészt JS, vége felé CSS+JS, mindenféle keretrendszerekben / librarykkel, közben minimális PHP), jelenleg meg JS + Groovy (egyedi keretrendszer).
    Kérdés: szeretnék jobban belemélyedni javába, egyrészt mert régen (7-8 éve) foglalkoztam vele, és szimpatikus volt, másrészt a jelenlegi keretrendszer alapjai is java-s, tehát már mostani helyemen is tudnám kamatoztatni a tudást (a mostani helyemen nem tudok elmélyülni benne, mert egyedi keretrendszer de külsős csapat fejleszti, mi csak használjuk), harmadrészt másrészt szeretnék hosszú távon munka téren is ebbe az irányba elmozdulni (akár úgy, hogy a nálunk használt keretrendszert lehetne belsőleg fejleszteni, nem mindig külsősökre kéne várni). A problémám az, hogy nagyjából kétféle tutorialt találok:
    1) Írjuk meg életünk első hello world programját, mi az a for ciklus meg változók meg tömb, stb...
    2) Túl magas szintről indít (mert már valami konkrét keretrendszer tutorial java-t ismerőknek) és úgy vagyok vele, mint az egyszeri agglegény a szakácskönyvvel, hogy elakad a "végy egy tiszta edényt" mondatnál :)

    Szóval tud valaki olyan tutorialt / tanfolyamot (bár tutorial jobb lenne, jobban szeretek saját tempómban haladni, ha kérdezni kell meg ott a google) ami nem kezdő programozó tanfolyam, hanem haladóbb programozóknak java átképző guide? :) Esetleg a #8609-ban linkelt tanfolyam jó lenne erre? (tudom már megy egy hete, de még mindig enged jelentkezni). Vagy random válasszak ki egy keretrendszert, pl. Spring, keressek hozzá egy tutorialt, pl. ez, és essek neki? Nyilván utóbbival elboldogulnék, eddig minden általam ismert programnyelvvel így indultam el, csak pontosan ezért tudom, hogy mennyi szívástól megkíméli magát az ember, ha van valami irányvonal, hogy na ezt így kéne csinálni... és ezért attól félek, hogy megfelelő alapok nélkül hülyeségek rögződnének be, illetve részben a keretrendszer hülyeségeit tanulnám meg (a 7-8 évvel ezelőtti ismerkedés kimerült notepad++-ban megírt konzolos applikációknál, szóval az nem ad megfelelő alapot). Vagy hogy lenne érdemes elindulni? :)

Új hozzászólás Aktív témák