Új hozzászólás Aktív témák

  • Balerik

    aktív tag

    válasz BBéci #97148 üzenetére

    "milyen CD-játszóról, futóműről történik mindez és az milyen módon, milyen kábellel csatlakozik a PC-hez."
    Ha itt arra gondolsz, hogy egy külső CD lejátszót kötsz össze egy PC-vel, és úgy rögzíted a hangot PC-re, akkor az teljesen elfogadhatatlan. Világ szerte csak egy elfogadott rendszer van PC-n való rögzítésre, az pedig az "EAC"

    Mert mi is történik az általad leírtak szerint a hanganyaggal, ha ezt az utat választjuk ("milyen CD-játszóról, futóműről történik mindez és az milyen módon, milyen kábellel csatlakozik a PC-hez."):
    Vegyük alapul, hogy teljesen mindegy milyen szuper CD játszó és mennyibe került, akkor is van egy olyan gondja, hogy real-time, azaz azonos idejű lejátszás esetében, soha, hangsúlyoznám, soha nem fog tudni minden pit-et és land-et kiolvasni a CD-ből, ergo hozzáfog nyúlni a hibajavító eljáráshoz, amely meghasalja a épp hiányzó mintát. Ügyebár ez egy soros eljárás, ahogy a CD-ről optikai úton benyalja az oda beégetett anyagot és átkonvertálja azon nyomban PCM formátummá, lévén, hogy a lemezben un. CD-DA formátumban vannak, majd mindezt ugyancsak sorosan, de már S/PDIF formátumban kiadja a digitális kijáraton. Ha ez egy koax, avagy RCA csatlakozó, sokat nem veszít az anyag, de ha ez optikai kijárat, akkor már igen, főleg ha a gyakorlatban használatos műanyag optikai fénykábelen van összekötve a következő egységgel. Ugyanis a valódi üvegszálas optikai kábelek szinte megfizethetetlenek és sajna teljesen más csatlakozóval rendelkeznek, mint a ToshLink. Ehhez még hozzájön, hogy a hangkártya ismételten átfogja alakítani az S/PDIF formából soros, vagy párhuzamos PCM formára, amit aztán rögzít a winchesteren.
    Hányszor is alakítgattunk?
    Nem sokkal egyszerűbb, ha rögvest optikaiból PCM-be konvertálunk?
    Mindazonáltal, egy PC-és rippelés/grabbelés esetében a jobb programok képesek ellenőrizni, hogy bithelyesen olvastak-é be, és ha nem, visszacammognak és kezdik elölről, addig, amíg jó nem lesz.
    Tény kérdés, hogy az EAC remek program és rendelkezik eme jó tulajdonsággal, de az is igaz, hogy nem ő a legjobb grabber program, viszont teljesen költség mentes, vagyis ingyenes, ellentétben a Sony CD Architect nevű pilótavizsgás programmal, amely erősen fizetős, viszont, mivel a Sony az egyik megalkotója a CD-nek, nálánál jobban kevés program tudja mit és hogyan kell csinálnia.

    Elmúlik.

Új hozzászólás Aktív témák