Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz jel1 #39334 üzenetére

    'Van egy régi házimozink, és szeretném újra visszavarázsolni az 5.1-et.'
    Ha sikerül a varázslás, kiváncsi lennék a módjára... nekem is jól jönne néha.

    'Ez egy nagyon komolytalan cucc, de bőven elég... a lényeg, hogy a tv-nél jobb!'
    Nyugodtan beírhatod a gyártó nevét / típus számát, lehet, már az is alapból drágább mint amennyit szeretnél költenél egy új és még komolyabb cuccra. Remélem érzed az irrealitást...

    'Egy dvd lejátszóba futnak a hangszórók, csíptetős csatlakozóval...'
    A hangszórók nem futnak sehova (jó esetben), inkább csak egy helyben adják le a teljesítményt (némi veszteséggel), amit ráküldtek. Amire te gondolsz, azok a kábelek, és azok sem futnak (még csak nem is kocognak), csak a végeik csatlakoznak be ilyen-olyan módon a megfelelő ki- és bemenetekbe, nálad spec azzal a csiptetős megoldással.

    'ezt szeretném lecserélni valami HDMI csatlakozós dologra (tehát a hangszórók maradnának)...'
    A név amit keresel: HT-Receiver = Házimozi erősítő.

    'Így pedig tudnám kezelni a tv távirányítójával is márkától függetlenül, ugye? Az jó lenne...'
    Nem tudnád, és nem biztos, hogy jó lenne... bár izlések és pofonok...

    'Minél olcsóban szeretném, lehet használt is... 10 ezer fölé nemnagyon mennék'
    No itt van a kutya elásva, amit komolyabban is részleteztem fentebb.

    'És a kérdés leginkább arra vonatkozik, hogy hol álljak neki a keresésnek?'
    Ha csak ennyid van rá, akkor sehol... Ez nem rosszindulatból mondom, hanem piaci helyzetből fakadóan. Ami viszont tény.

    'Mert csak ilyen lejátszót és 5.1-et is tartalmazó házimozikat, vagy csak erősítő találtam, de egy árban vannak...'
    Szintén a piaci helyzet miatt.

    'Miért nincs egy köztes olcsó megoldás?'
    Minden relativ. A piac szerint az 50 ezres erősítők is olcsóak.

    'Vagy csak vaksi vagyok és nem találtam?'
    Nem vagy vaksi, inkább csak naiv. De sebaj, mindenki nulláról kezdte...

    Ennél részletesebben (én spec) nem tudtam válaszolni. Remélem nem bántásnak veszed, hanem (netán) kérdéseidet kielégítő válaszoknak. Sok sikert azért a varázsláshoz (is).

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák