Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz shalafi66 #32099 üzenetére

    De hogy a pékbe tudnak erről jókat írni egyébként, ha ennyire fos ? Nem a Monacor saját oldalán. Amúgy nem gond, teraszra, vállvonás, csak így kérdem. Túl nagynak tűnik néha egy-egy típussal kapcsolatos pozitív tapasztalati visszajelzés, meg utána hogy lehúzol egy adott darabot. (Tökmindegy, ez most, vagy más).

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz szazbolha #32100 üzenetére

    Amúgy pont az engedékenység szót kerestem.
    Nálam a fém dómok "csörögnek". Alu, titán, akármi, én futok.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • shalafi66

    veterán

    válasz szazbolha #32100 üzenetére

    A DX egyenletesebb, a 26ADC-nél alacsonyabb a THD, de 4-5kHz között picit berezonál, és ez látszik is a szemből mért fr válaszban. :) Mindennek megvan az ára. És az SB elektromos terhelhetősége is nagyon alacsony. Szóval hiába a jó THD profil, nem lehet túl alacsony frekvenciáktól használni nagyobb méretű mélyközepek mellett. :)

    Ezek bonyolultabb dolgok attól, hogy jó/nem jó, ajánlom/nem ajánlom. :)

    #32102 Dißnäëß
    Ha jó az a dóm magas, észre sem veszed, hogy fém. :)

    Pl. a Vifa D25AG mai napig az egyik legjobb fém membrános magas. :) Igaz van már vagy 40 éves tervezés. :)

    #32101 Dißnäëß
    DTM-104? Hát most oké, szól meg minden. Mit írtak róla, miért jó? Konkrétan meg tudom mutatni neked, hogy melyik filléres kínai magasat adták el neked 8000,- HUF-ért. :) Sajnos.

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • #71562240

    törölt tag

    válasz szazbolha #32098 üzenetére

    "Vajon mi történik amikor két azonos hangszóró, egymáshoz nagyon közeli elhelyezés esetén különböző engedékenységgel azonos frekv. tartományban dolgoznak."
    Más lesz a pontosságuk-torzításuk, a lökethosszuk-mélyátvitelük...

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz shalafi66 #32103 üzenetére

    Előnynek emelték ki többen, hogy nincs benne ferrofluid (nem tudom, milyen szempontok mentén, mert hosszú beszélgetés volt), illetve a német Klang & Ton magazinban volt egy "Cheap Trick" nevű rövid említés róla, ami így az olcsó magasak között mellétéve egy másik (szintén olcsó) mélyközépnek, jól szóló párosnak ítélte meg őket - gondolom ár/értékben. Német pénztárcához, mert nekünk ez sem a legolcsóbb azt írod, egy német meg vállat von ennyi eurón. Azt hiszem a magasak adatlapján is ez van idézve. Szerk.: ja.

    “What a great idea. The Cheap Trick 264 (with SPM-165/8 & DTM-104/8) wants to show that it is possible to actually provide great music at an attractive price ... and with any kind of music programme. It provides a reproduction of a comprehensive musical spectrum which is always a pleasure to listen to. With reliable material and a little care during assembly, you already get an all-round speaker which is absolutely suitable for practical operation.” Klang+Ton 01/2013

    Oké, hogy kint sincs kolbászból, meg egy Klang+Ton nem feltétlen egy Stereophile, de úgy voltam vele, ANNYIRA szar azért nem lehet.

    Amúgy 8-ra nem szívom a fogam, de legalább tudjam már, melyiket :D ;)
    Exem iPhone-ja is kínai :)) ;]

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • szazbolha

    addikt

    válasz shalafi66 #32103 üzenetére

    "26ADC-nél alacsonyabb a THD, de 4-5kHz között picit berezonál"
    .
    Ez hallható is? Talán ezt hallom a fúvósoknál?
    A berezonálás milyen hibát okoz? Olyan mint a torzítás?

    [ Szerkesztve ]

  • shalafi66

    veterán

    válasz szazbolha #32087 üzenetére

    Kiemelném a lényeget. :)

    Valaki leírta. Semmi hihető bizonyíték nincs rá. :) Így könnyű 35, vagy 27 de akár 12Hz-et is előállítani egy méter magas TL hangsugárzóval. :) Szigorúan -3,5dB szinten. :)

    Egyébként tömegterhelt TL-el lehet talán a legalacsonyabb alsó határt összehozni kis méretű dobozban. Meg nyilván, ha olyan helyiségben mérem, ami eleget emel mélyben bizonyos pozícióban, vagy kompenzálom egy, esetleg több szűrővel, azok mind segíthetnek. :)

    #32098 szazbolha
    Minek hozzá rajz? És hogy jött ide az engedékenység? :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • shalafi66

    veterán

    válasz Dißnäëß #32105 üzenetére

    A ferrofluidmentesség hívők és a laposföld elméletek közeli rokonságot mutatnak. :) Nyilván nem lesz rosszabb egy hangszóró attól mert van benne ff, és nem javul meg, ha valaki papírzsepivel kiszedi a légrésből. Ezek tévedések, kitalációk, képzelődések.

    "a német Klang & Ton"
    Azok a tesztek meg voltak véve már tíz-tizenöt éve is. A Monacor fizette, hogy írjanak már róla valami szépen szólót. :)

    Itt is nagyon rosszul néz ki:

    [link]

    Ennek a textil membrános változata, Alin árulnak olyat is, ugyanezzel a zárófedéllel. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • kzoltaan

    csendes tag

    Köszi a hozzászólásokat, leírom mit gondolok.

    Most egy 20 éves somogyis (mostani nevén tán srp2020) hangszóróm van egy dobozban, amit akkor valahogy kitaláltam, 19 mm es "pozdorjában". jellemzően 256 és 320as mp3 illetve flac forrásokból szól elektronikus zene. azért van a falon, mert ott van hely a dolgozóban, ott van stereoban a fülemhez. minden egyéb elrendezés asszimetrikus. Sosem hallgattam úgy zenét, hogy hibátlan zajforrásból egyszer hajlított tápkábelen érzkező táppal hajtott picit torzító elektroncsöves erősítómet bekapcsoltam, leültem vele szembe a kanapéra, és hallgattam a zenét... normális hangkártyából, normális mp3 normális erősítőn keresztül bement a dobozba és szólt cirka 20 évet minden nap. szól a zene a kódoláshoz... Nem a legjobb doboz, sőt kifejezetten szar, de nekem megfelelt. Ha néha kellett egy-egy házibulihoz, akkor is szépen tette a dolgát.... nem kell több.

    Vehetnék apró hangfalakat, polcsugárzókat és kínlódjon a halál dobozokkal, úgyis drgábbra jön ki, meg ugyse lesz olyan jó, stbstb. Vagy vehetnék nagyobb hangfalat is akár...

    Ha megkérdeznék embereket, mindenkinek más-más véleménye lenne a hangszórókkal kapcsolatban. Mivel nem vagyok szakértője, ezért nekem aztán lehet mondani, hogy mi miért rossz, nem tudok rá mit mondani, mint ahogy arra sem, hogy mit miért ajánlasz, ami szerinted jó. Arra meg más mondaná hogy nem jó.

    Vélhetően nekem az a minőség meg fog felelni, amit a monacor hangszorok adnak. Az hogy drága, vagy nem, azt nem tudom, de ha minden más hasonló kaliberű hangszó 1-2e ft különbséggel itt mozog, akkor nem vagyok átverve.

    Nézzen is ki jól. Legyen szép a szine. :DDD

    Tehát ha lehet mondanom, akkor bekockáztatom ezekkel a hangszorokkal (mint mondtam a többit sem ismerem, másnak más vélemény stb.), és arra kérlek benneteket, hogy ebben segítsetek nekem, hogy ebből hozzuk ki a legjobbat.

    Én nem abban lelem a "bódogságot", hogy agyonhangolok egy hangváltót, amit azt sem tudom hogy kell, ide oda tekergetni, ilyen kondi olyan ellenállat, nekem aztán tökmindegy, hanem hogy egy kellően jól szóló ideillő "hangos" doboz lesz az eredmény. Úgy gondolom, jozan paraszti ésszel megnéztem a hangszórók görbélyét, meg a hangváltójét, és úgy gondolom, hogy jó. Sajátjával csak jó... Vagy nem, de ez megint az én kockázatom.

    Találtam N darab ilyen dobozméretező akármit, de semmit nem értek belőle. Egyik sem adta ugyanazt az eredményt :D Kinek van igaza?

    Ezért kérem ebben a segítségeteket, hogy ebből hozzuk ki a lehető legjobbat.

    Köszönöm szépen. :R :)

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz shalafi66 #32108 üzenetére

    Ó, tehát ha jól értelek, a kaszáspókos szettbe kiválóan alkalmas. :)) (Oda vettem!).

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • shalafi66

    veterán

    válasz szazbolha #32106 üzenetére

    Pici szintemelkedéssel jár együtt, minimális berezgésről van szó, szerintem alig észrevehető, ha jól használják.

    Az egész egyébként dobozfüggő is, például ebbe a dobozba építve, az előlap durván ráerősített a hangszóró alap problémájára, és alig lehetett normálisan váltani. :)

    Egy ilyen például már hallható tényleg. :)
    A mérőlapban viszont jóval egyenletesebb volt. :)

    #32110 Dißnäëß
    Nade egy 1300,-Ft-os hangszórót megvenni 8000,-ért... :) Rossz üzlet. És a ferrofluid hiánya miatt kisebb a terhelhetősége is, mint egy olcsóbb-jobb BC25TG-nek.

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • szazbolha

    addikt

    válasz shalafi66 #32107 üzenetére

    "És hogy jött ide az engedékenység?"
    .-
    Lehet megint rossz szót alkalmaztam. Zárt dobozba lévő levegőnek van engedékenysége?
    Mérettől függ?
    Mi a helyes megnevezése, ami ellentart a hangszóró mozgásának?

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz shalafi66 #32111 üzenetére

    Most mit tegyek, mit javasolsz ? Mondjam, melyik kuka lesz, érdekelnek ? :))
    Érted. :)

    Lehet az ilyen orbitálisan szar arányú vételeken keseregni, de amíg abszolút értékben két mozijegy ára az eltérés, töknyolc. Ha mondjuk két kilóért vettem volna valamit és arra mondod, hogy "ez hulladék, kár volt", akkor szívnám a fogam megpróbálnám csakazért is élvezni :D

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • #71562240

    törölt tag

    A ferrofluid témáról.

    A (magas)hangszórókba a ferrofluidot ugyebár nem hangminőségi okokból teszik, hanem terhelhetőségi okokból - hűtőfolyadék.
    Amíg a ferrofluidos vagy a ferrofluidtalan hangszórót a nekik megfelelő terhelhetőségi határon belül használjuk, addig a ferrofuidtalan jellemzően-összességében jobban szokott szólni - pro és kontra vannak a hangminőségre hatásai a ferrofluidnak, de értelmezhető hangszórókonstrukciókban és értelmezhető terhelésen belül inkább kontra. Tehát, ha adott magassugárzóban nincs ferrofluid, az hangminőségileg általában inkább jó dolog, ha nem terheljük túl. Ha van ferrofluid benne, az azért jó dolog, mert terhelhetőbb, azaz később kezd túlterhelési (hő)torzításokba futni, leégni (megjegyzendő, a terhelhetőség nem csak mennyiségi paraméter, összefügg a hangminőséggel is). Általában a tervezők választását megkönnyíti a mezei felhasználók többségének az igénye, akik terhelhetőséget akarnak, sőt az audiofilek többsége is elfogadhat egy kis hangminőségromlást a nagyobb terhelhetőség érdekében, ugyanis hangzáshűségi okokból a hangerő az audiofileknek alkalmasint még fontosabb lehet, mint a házibulistáknak.

    Egyértelműbb a helyzet, amikor a valamilyen minőségű-tartósságú ferrofluid beleszárad a hangszóróba, mert akkor ott vagyunk, ahol a part szakad - elsősorban ezért szokták kiszedni azok, akik ki szokták, másodsorban hangminőségi okokból. A kiszedők előtt két út áll, vagy elég nekik az adott hangdobozban a ferrofluidmentes terhelhetőség, és akkor nem pótolják a kiszedettet, vagy nem elég nekik, és akkor vagy ugyanolyannal pótolják vagy helyettesítik valami jobb minőségű-tartósságú vagy jobb minőségűnek-tartósságúnak gondolt ferrofluiddal. Utóbbiakat is pluszban seggbe tudja lőni az ármány, ugyanis a ferrofluid (hang)minősége és tartóssága esetleg egymás ellen ható paraméter adott árkategórián belül, azaz, ha egyaránt szebben szóló és tartósabb ferrofluidot akar az egyszeri audiofil, akkor általában mélyebben kell a zsebébe nyúlnia - és általában az is ki fog száradni egyszer.

    A ferrofluidról se lehet sommás megoldásokat tenni, csak pro és kontra, húzd meg, ereszd meg. Elvi megoldás nincs, csak gyakorlati kompromisszumok.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz szazbolha #32112 üzenetére

    Helyes szót alkalmaztál - a kontextusból pedig egyértelmű volt, hogy a zárt és a reflex rendszer közötti légrugójelleg-különbségre vonatkozott a kérdés.

  • DjTaRsY

    aktív tag

    válasz kzoltaan #32109 üzenetére

    A doboztervezők nem a legjobb megoldást mutatják, hisz egyértelműen legjobb méretek nincsenek. Ezek a tervező programok útmutatást adnak, milyen irányba érdemes elindulni, és onnantól te jössz, hogy kitaláld, mik a céljaid és lehetőségeid, és azok függvényében lásd, hogy cél elérése érdekében, az egyes paraméterek változtatsával körülbelül hogy fog viselkedni, változni a mélyátvitel.

    Saját vélemény: elvetném a háromutas elrendezést a random összeválogatott hangszórókkal, pláne az univerzális hangváltót (annál még talán az is jobb megoldás ha csak a magas elé raksz egy kondit)

    Én keresnék egy, már valaki által megtervezett és utánépíthető doboz/váltó/hangszóró párosítást (van szerintem bőven itt magyar és külföldi fórumokon is), és azt másolnám le. Nyilván nem a legjobb megoldás, de kevesebb idő és tervezés ráfordítással talán a legkevésbé elszabott eredményt lehet elérni. Részben így mégiscsak diy, a doboz formája, arányai, hangolása még változtatható az eredeti tervekhez képest.
    Most csak igy hasraütésszerűen pár Peerless alapú terv a netről, inspiráció gyanánt: link

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #71562240 #32114 üzenetére

    Ilyesmiről lamentáltak a DIY-osok is, hogy van, aki kiszedi, a másik kérdezte, miért, terhelhetőség, satöbbi, valszeg mindenre kihat, ha "kijön" onnan. A másik a száradás. Én szeretem a tartós dolgokat, de se évente, se 20 év múlva, se 40 év múlva nem akarok azzal foglalkozni egy addig alapvetően bevált hangszórónál, hogy óvatosan szétszedem, ferrofluid száradmányt kiszedek-feloldok-nemtudom, aztán újat bele, stb.

    Még olyan oldalt is találtam, ahol a különböző sűrűségű és minőségű ferrofluid "oldatokat" tesztelték, a végén ajánlással. Hát azt hittem, nem jól látok :D De van erre is igény, ezek szerint. Egyik így párolog, másik úgy, stb. Ez nekem már sok volt.

    Szóval direkt ilyet néztem, igen, ne legyen benne. (Ami amúgy hülyeség, pont egy ilyen minőséget nagyjából mellőző felhasználáshoz, de legalább nyűgöm nem lesz vele, ha megtartom).

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • shalafi66

    veterán

    válasz kzoltaan #32109 üzenetére

    :) Az elektroakusztika nem ennyire véleményes dolog. A hangszóróknak mérhető, igazolható tulajdonságaik vannak, és azoknak megfelelően működnek. A Monacrotól van jobb választás hasonló áron. [link] És erre, senki nem mondaná, hogy szerinte jobb, amit te választottál.

    "Sajátjával csak jó... Vagy nem"
    Az utóbbi. :) Vagy nem.

    Ebből nem lehet jót kihozni. :) Főleg így, hogy szinte mindent előre eldöntöttél. De a te választásod... :)

    A doboz egyszerű. 35-45 liter között működik jól a hangszóró 35-38Hz körüli hangolással. Neked kell eldönteni, hogy kisebb, vagy nagyobb. Kisebb dobozban rosszabb az alsó határfr. de jobb a terhelhetőség, nagyobb dobozban meg csökken a terhelhetőség, de javul a mélyátvitel, és kb. ennyi.

    A középhangszórónak körülbelül 5l -es zárt rész kell.

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • shalafi66

    veterán

    válasz Dißnäëß #32113 üzenetére

    Szerintem használd fel. :)

    #32114 kammerer
    A ferrofluid nem a hangminőségre, hanem a hangszórók paramétereire hat. :) Annak, hogy utána valaki elképzeli, hogy szerinte romlott a hangminőség, természetesen semmi akadálya, az egésznek csak az egyéni fantázia szab határt. :)

    #32114 kammerer
    A légrugójelleg nem létező kifejezés. :)

    #32112 szazbolha
    Értelmetlen az engedékenységet behozni a képbe, egyrészt b-reflex doboznál ez a paraméter sehogyan sem értelmezhető. :) Másrészt nem ettől függ a hangszórók egymástól eltérő viselkedése, hanem a mélytartomány fázisától (vagy inkább bode diagramjától), nagyjelű viselkedéstől. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • #71562240

    törölt tag

    válasz kzoltaan #32109 üzenetére

    1. Aki nem lát rá a készítési módszerekre és okokra, és nem is akar rálátni, vegyen inkább készterméket. Minek neked DIY? - költői kérdés.

    2. Kb. kétszeres különbségek is tudnak lenni a hansználható Monacor típusok és a hasonló hangminőséget nyújtó ár-érték arányosabb márkák típusai között.

    3. Ha maradsz a Monacornál és annak éppen a kijelölt termékvonalánál, érdemes lehet kisebb középsugárzót választani, mert középsugárzónak az könnyebben is tud hangminőséges lenni, és mert középsugárzószerűbben is váltható - és akkor jobban illik ahhoz az egyen keresztváltóhoz is, amely középsugárzósan váltja a középsugárzót (olyannyira, hogy egy kicsit túl magasra is viszi a kiválasztott mélysugárzót).

    4. Ha ez a középsugárzó marad, mindkét váltási pontja esetében többé-kevésbé máshol (lejjebb) kell váltani, mint ahol a kijelölt egyen váltó ígéri magáról.

    5. A dobozméretezők közül egyiknek sincs "igaza", mindegyik mögött valamilyen fejjel gondolkozó ember áll. Hogy számodra melyik "igazabb", ahhoz ismerni kéne a te fejed gondolkozását arról, hogy milyen doboztestalakzat és -méret lenne jobb neked - értsd, milyen ezekből adódó hangkarakter.

    6. Ha rászánod a pénzt, legyen MDF az anyag - ha már ennyit költesz hatékonytalanul hangszórókra, akkor nincs miért a dobozanyagon garasoskodni és forgácslapozni (hozzátéve, hogy persze a forgácslapnak se csak hátrányai vannak hangminőségileg).

    7. A dobozűrtartalom legyen kb. 25-30 liter úgy, hogy az előlap minél kevésbé legyen szélesebb a mélyhangszóró átmérőjénél, és a "falközeli" felhasználás miatt inkább négyzetes alaplapú legyen, mintsem mély - a laposat meg a "falközeli" felhasználás ellenére se javaslom, mert az nagyon speciális tervezést igényel. A hangszórók a hangdoboz teteje felé konvergáljanak. Inkább zárt doboz legyen, mintsem reflex - ugyan a reflextől se zárkózik el minden határon túl a mélyhangszóród, de inkább zártba való. Lehetne külön belső kamra a középsugárzónak is és a csipogónak is vagy legalább a kettőnek együtt.

    8. Fenntartva, hogy nem csak ár-érték arány gyengesége miatt, hanem a hangdoboztervezhetőség miatt se optimális ez a termékvonal, és főleg nem optimális a középsugárzó mérete.

  • shalafi66

    veterán

    válasz Dißnäëß #32117 üzenetére

    :) Ha légmentesen le van zárva a hangszóró, márpedig le van, akkor 20-30 év alatt sem szokott kiszáradni. Pl. Vifa D25-ök.

    Az ilyen olcsó magashangszóróknál a ferrofluid hiánya csak rosszra utal, és csak hibákat okoz. :) Túlgondolkodtad, és nem jól döntöttél. :)

    #32116 DjTaRsY
    Korrekt vélemény. :) Bár a Peerless hangszórók nem biztos, hogy a legjobb választások. :) És ha kész tervet másolsz, nem változtathatsz semmin, a dobozon sem, ellenőrzés-mérés nélkül. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • #71562240

    törölt tag

    "A légrugójelleg nem létező kifejezés."
    Nemhogy létező, nemhogy "A" létező, de természetszerűleg az emberünk által itt is rendszeresen propagált írások szerzői is használják lépten-nyomon. Ami azért is érdekes, mert ilymódon eleve emberünk is használja lépten--nyomon, hiszen némelyik szóbanforgó szerző írásának megkomponálásában maga is részt vett légrugóstul.

    "Értelmetlen az engedékenységet behozni a képbe, egyrészt b-reflex doboznál ez a paraméter sehogyan sem értelmezhető."
    Hát már hogyne lenne értelmezhető, emberünk is természetszerűleg lépten-nyomon értelmezi.

    "Másrészt nem ettől függ a hangszórók egymástól eltérő viselkedése"
    Hát már hogyne ettől függne adott konkrét - ezáltal adott konkrét paraméterekkel bíró - hangszóró eltérő viselkedése elsősorban - amint azt természetszerűleg emberünk is lépten-nyomon eszerint tárgyalja, ha önként szövegez és nem reakcióként. Ugyanazon hangszóró(k) önmagától (egymástól) eltérő viselkedéséről van szó, nem különféle hangszórókról különféle paraméterekkel.

  • shalafi66

    veterán

    válasz #71562240 #32120 üzenetére

    :) Ezek alapján nálad is hiányos a rálátás. :)

    A kisebb középhangszóró (nem sugárzó, mert az a Csernobil melletti erdőben lapuló nyuszika, ő tényleg sugárzó) rossz ötlet, ugyanis valószínűleg nem elég az érzékenysége a mélyközéphez. Már az SPH-5M is határeset.

    Dobozméretező program nem létezik. Hangdoboz modellező program inkább. Azok mögött viszont nem emberek, és fejek, hanem függvények "állnak". :)

    Az SPH-8M nem zárt dobozba való. :) Alapból b-reflex inkább. Természetesen zártban is működik, de zártban alacsonyabb a terhelhetőség és kisebb a max. hangnyomás mélytartományban. Ha valaki bulizni akar vele, ahhoz pont nem jó a zárt doboz. :)

    A doboz négyzetes alapja butaság. Lehetőleg egyik oldal se legyen a másik egész számú többszöröse, alapvetés. A lapos doboz sem jelent semmi speciálisat, pont ugyanúgy működik, mint egy nem lapos. :) Ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá.

    Leginkább másféle hangszórókkal, és nem három, hanem kétutas hangsugárzó lenne a jobb megoldás. :)

    #32122kammerer
    :DDDDDDDDD Jézusom. :) Látom teljes a káosz.
    Arról volt szó, hogy a Mission 753-ban egymáshoz közel, azonos hangszórók működnek eltérő dobozokban. :D Nem a hsz.paraméterek eltéréseiről beszélgettetek.
    Amúgy meg dackorszak. xD Nem és akkor sem, és csak azért sem. :DD

    Sosem írtam le azt a szót, hogy légrugó. :D Amúgy. Nemhogy még légrugójelleg. :D Hahah.

    [link]
    Úgy látom, elég konzisztens a véleményem. :D

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz shalafi66 #32121 üzenetére

    Igen, túlgondolkodtam és nem jól döntöttem. Készülök is meghalni. Mielőtt megtenném, hány képet hozzak beszáradt ferrofluidosokról ? Ha jól értem, itt is erről írnak. Én nem mondanám, hogy annyira space-grade az a szigetelés. [link] De ha Te mondod.. locsolgassa a repair kit-el, akinek van kedve, nekem nincs. :N

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • shalafi66

    veterán

    válasz Dißnäëß #32124 üzenetére

    :D Valóban egyfajta megoldás, ha a kevésbé valós félelmeid miatt inkább egy rosszabb hangszórót veszel és hallgatsz. Sokáig. xD Nem egy jó megoldás. De legalább számodra megnyugtató. :)

    Vifa-Peerless-SS dómok szinte mindig be is vannak ragasztva valamilyen módon, így többnyire légmentesen zártak, a régieknél meg egy műanyagfólia szigetelt, de semmi sem zárható ki. :) Van sztem kb. 10 liter ferrofluidom. Hangszórót gyártok. Nem félek ilyesmitől. És feltöltés után még meg is tudom mérni, és az eredeti paramétereit beállítani a magashangszórónak. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz shalafi66 #32125 üzenetére

    Én most olyan nyugodt vagyok hallod, mint a kotló, aminek varrják a szemit. :))
    :) xD :) xD :)) :D :DD :DDD :N :( :o :O ;] :P ;) :B :K :U :C :Y :W xD
    (kammerer segíts, nem találtam többet)..

    Van sztem kb. 10 liter ferrofluidom. Hangszórót gyártok. Nem félek ilyesmitől. És feltöltés után még meg is tudom mérni, és az eredeti paramétereit beállítani a magashangszórónak.

    No, tehát ha az az állításod igaz lenne, amit ezelőtt írtál, idézlek:
    "Ha légmentesen le van zárva a hangszóró, márpedig le van, akkor 20-30 év alatt sem szokott kiszáradni. "

    Akkor nem tudnád, hogyan kell ezeket javítani és mi történik, mert újak nem szoktak beszárani (vagy igen? pláne 2. bukó). :D

    Szóval: amikor válaszolsz valakinek egy kérdésre, ne ess abszolútumokba és tartsd a konzisztenciát, mert az első hsz-edből légmentes lezárásról (és azt mondtad márpedig le van) nem az következik, hogy többnyire légmentesen zártak, meg régieknél műanyagfólia szigetelt meg [bla bla....] - hanem az, hogy k*ra igazam van és teljesen random márka vagy egyébtől függetlenül igenis száradnak be magasakba ferrofluidok, vagy tűnnek el és hagynak hátra egy trutyit. Így van ?

    Így :U ;) :R

    Tudás nem elég. Konzisztensen kell azt tudni és képviselni, ha kérdeznek. Na nem miattam, a többiek miatt, ne az legyen, hogy egyszer Á, aztán Bé.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • shalafi66

    veterán

    válasz Dißnäëß #32126 üzenetére

    ;) Remélem ez jót jelent. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz shalafi66 #32127 üzenetére

    Hát .. vállvonósat, leginkább. Még mindig azon agyalok, mikor ugorjak ki faanyagért a szomszédba, most, vagy holnap. De nincs kedvem már moccanni, úgyhogy holnap :K

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • shalafi66

    veterán

    válasz Dißnäëß #32126 üzenetére

    Csacsiságokat írsz. :) Meg nem létező dolgokat. :)

    Amit én írok, az mindig konzisztens. Te nem figyelsz eléggé. :) De emiatt ne rám légy mérges, kérlek. :)

    Volt már olyan, hogy lyukas/repedt volt a hangszóró membránja, mert megolvadt, emiatt száradt be a ferrofluid. :) Volt már olyan, hogy a membrán bevonata tűnt el, és azért száradt. Tényleg ettől nem félsz? Egy gyengébb dóm magasnak a membránja akár már tíz-húsz év után képes átszellőzni, a bevonata repedezhet, eltűnhet, elbomolhat. :) Erre is láttam példát. Egész sokat.

    Ahol zárt volt a membrán mögötti légtér, ott nem volt ferrofluid probléma sem a régi magasaknál. :)

    Sőt, olyan is volt már, hogy a ritkaföldfém mágnes bevonata sérült és tűnt el idővel, és a mágnes teljesen szétporladt. Tele volt vele a légrés. Ebből következően nem lenne szabad NdFeB mágnessel szerelt hangszórókat sem venni. :)

    Ez a ferrofluid-hisztéria inkább csak egy felkapott-felnagyított, egyébként nem annyira gyakori/jelentős dolog. Hangszórókat javítok, tudom mekkora százalékát teszi ki kb. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • #71562240

    törölt tag

    "középhangszóró (nem sugárzó, mert az a Csernobil melletti erdőben lapuló nyuszika, ő tényleg sugárzó)"
    Ezt már ugyebár leszögeztük, hogy hivatalosan középsugárzó hangszóró, rövidítve középsugárzó. És csak és csakis azok számára megengedett a középhangszóró mint pongyolaság, akik nem akarnak hazug módon passzionátusan belekötni a szakmailag helyes használatba. Tehát hiába érkezik már ezredszer a hazugság, a szaknyelv középsugárzó hangszóró, rövidítve középsugárzó. Minden egyéb pongyolaság csak azoknak megengedett, akiknek.

    "rossz ötlet, ugyanis valószínűleg nem elég az érzékenysége a mélyközéphez"
    Vagy nagyobb az érzékenysége. Vagy valószínűleg kb. ugyanakkora.

    "Dobozméretező program nem létezik. Hangdoboz modellező program inkább."
    No comment. Önmagáért beszél.

    "Azok mögött viszont nem emberek, és fejek, hanem függvények "állnak".
    A probléma ugyebár az volt, hogy mindegyik mögött MÁS függvények állnak - tehát az azokat megfontoló emberek.

    "Az SPH-8M nem zárt dobozba való. :) Alapból b-reflex inkább."
    Inkább fordítva. Ennél sokkal-sokkal-sokkal besszreflexebb hangszórókat nem akart emberünk reflexdobozba rakni, ha kammerer javasolta hozzájuk a reflexdobozt.

    "Ha valaki bulizni akar vele, ahhoz pont nem jó a zárt doboz."
    Vagy éppen jobb, sok szempontból is - például biztonsági szempontból, például basszusátviteli szempontból, lásd kevésbé meredek felüláteresztő szűrő a zárt doboz, ami a bulihoz igencsak jól jöhető szubbasszusban bőségesen kompenzálja az előbb kezdődő hangnyomáscsökkentését a mélysávban... satöbbi. A kérdező egyébként nem alapvetően bulizni akar vele, hanem hogy ha bulizik vele, akkor kivételként nem a falon lenne, ahol egyébként a kérdező szándéka szerint lenne a mindennapi használatában.

    "A doboz négyzetes alapja butaság. Lehetőleg egyik oldal se legyen a másik egész számú többszöröse, alapvetés."
    Khm..., nem alapvetés, az pedig főleg nem alapvetés, hogy az egyszeres szorzó az egy egész számú többszörös szorzó. Számos hangdoboztervező tervez négyzetes alapú hangdobozt, és emberünk állításával ellentétben nem azért, mert a hangdobozgyárak eleve és en bloc hülyék, hanem mert általában nem hülyék.

    "A lapos doboz sem jelent semmi speciálisat, pont ugyanúgy működik, mint egy nem lapos. Ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá"
    Nem igaz. A specialitásuk miatt nagyon ritka a lapos hifi hangdoboz, pedig sokkal praktikusabban helyezhetők el a zeneszobában, mint a nem laposak. Nem véletlen, hogy a professzionális felhasználásban jóval nagyobb az arányuk, a praktikus elhelyezhetőség miatt.

    "Látom teljes a káosz.
    Arról volt szó, hogy a Mission 753-ban egymáshoz közel, azonos hangszórók működnek eltérő dobozokban. :D Nem a hsz.paraméterek eltéréseiről beszélgettetek."
    Ezt én mondtam, hogy azonos hangszórókról van szó, és emberünk kezdett különböző hangszórók különböző paramétereire utalgatni - ezért hívtam fel a figyelmét én, hogy azonos hangszórókról van szó.

    "Amúgy meg dackorszak. xD Nem és akkor sem, és csak azért sem. :DD"
    Örülök, hogy végre elismerted, hogy mit csinálsz.

    "Sosem írtam le azt a szót, hogy légrugó. "
    Én nem is mondtam ilyet. Azt mondtam, hogy emberünk helybenhagyta, hogy légrugó. Ebben a fórumban is helybenhagyta mindig, amikor a liblingjei mondták, és az általam említett honlapo(ko)n is, amelyek szövegének komponálásában emberünk mint említettem részt vett és helybenhagyott.

    "[link]
    Úgy látom, elég konzisztens a véleményem. :D"
    Konzisztens, ha kammererről van szó. De ha más mondja, hogy légrugó, akkor éppen az ellenkezője emberünk véleménye, azazhogy szó sem esik olyasmiről, hogy ne lenne légrugó, hanem akkor természetszerűleg van. Ebben a fórumban is link és az általam említett honlapokon is természetszerűleg helybenhagyattatik emberünk által (természetszerűleg, hiszen praktikus, mindenhol használt szakkifejezés, csak és csakis akkor nem létező, ha kammerer használja). Én egy-kétszer kimutattam, legutóbb a minap, hogy emberünk egy-két napon, de egy-két órán belül is totálisan képes ellentmondani önmagának aszerint, hogy önkéntesen beszél vagy ha bizonyos emberekre reagál. Én háromszor azt is kipróbáltam korábban, hogy konkrétan, szó szerint idéztem mondatot az emberünk által rendszeresen itt is etalonként (hiszen emberünk konzultatíve részt vett benne) propagált Subvoice honlapról (ha tetszik Subvoice honlapjáról), és mindhárom esetben konkrétan az volt emberünk reakciója a konkrétan Subvoice-ról konkrétan idézett mondathoz, hogy az csacsiság, butaság, szamárság, kammerer nem ért hozzá, olvasson kammerer Subvoice-ot a témában, ott helyesen van. Értsd, a konkrétan a Subvoice-ról konkrétan idézett mondathoz mondta konkrétan emberünk, hogy kammerer olvassa el a helyes mondatot a Subvoice-on. Lásd még légrugó például az "etalon" Subvoice-on, emberünk által ott is természetszerűleg helybenhagyva. Erről beszéltem. Konzisztens az a vélemény, csak homlokegyenest másképp, ha kammerer mondja, és ha liblingje mondja. Ha liblingje mondja, akkor természetszerű fogalom a légrugó emberünk számára is, akkor soha nem derül ki, hogy ez egy nemlétező fogalom - de ezt csak a szociálpszichológia kedvéért jeleztem, hiszen elvileg magától értetődően no comment lenne az ügy, annyira hipermillió helyen használtatik a szakirodalomban magától értetődően a légrugó terminus technicus.

    Mára ennyit a tudomány és technika újdonságaiból.

  • AMDFan

    addikt

    Uraim, maradjunk már a földön. Kit érdekel, hogy mi a hajszálpontos szakmai szakkifejezés valamire. Ez egy hobbista,félszakmai fórum. Egészen addig ameddig mindenki érti, hogy mit akart kifejezni a másik, szerintem felesleges a szóhasználatba belekötni, majd fél oldalon magyarázni, hogy de az úgy jó vagy nem jó.

  • shalafi66

    veterán

    válasz #71562240 #32130 üzenetére

    :D Hangszóró amíg beépítetlen. Hangsugárzó, a sugárzásjavító foglalatba épített hangszóró. Ez a hivatalos definíció. :)
    A sugárzó kifejezést, a valódi tudás nélkül nagyot mondani akaró kereskedők vezették be a hangszórókra. :)

    xD Nem talált. 86,1951179716652dB@1W Ez kevesebb, mint a mélyközép 89dB@1W érzékenysége. Miért kell ellenkezni amikor egyértelmű dolgokról van szó. :)

    "A probléma ugyebár az volt, hogy mindegyik mögött MÁS függvények állnak - tehát az azokat megfontoló emberek."
    Hjaj. Ez hozzá nem értés. Ugyanazokat a helyettesítő képeket használja mindenki a hangsugárzók mélytartományának modellezésére. :) Ez nem úgy működik, hogy valaki kitalálja és az ő programja majd csak azért is más módon közelíti meg a zárt dobozt mondjuk. :D Lehetne persze, de ha jól csinálja, ugyanarra az eredményre kell jutnia az ő programjának is, egyébként hibás volna.

    SPH-8M
    A T-S arány miatt b-reflex. Nem az EBP érték a döntő. :) Nagy az együttmozgó tömeg, és elég erős elektromosan, emiatt alapból b-reflex jut eszembe róla. :)

    :) Adott hangszóróval mindig kisebb a membránkitérés jól méretezett b-reflex dobozban, mint zártban.

    :DDD Négyzetes. Ok. Aki olyat tervez semmit nem tud az állóhullámokról. Aki egyetért vele, az sem.

    :D A légrugó még oké lehet, bár sztem elavult kifejezés, de a légrugójelleg, vagy légrugórendszer, értelmetlen katyvasz. :D Nincs ilyen szó.

    :D Valószínűleg valamit félreérthettél. :) Kerülök minden személyeskedést fórumban. Amit írsz biztosan nem történt meg úgy, ahogy felidézted. Lehet idézni egy helytálló mondatot és lehet félreértelmezni is egyszerre. Sajnos gyakran előfordul nálad ez a jelenség, valószínűleg a nem biztos, félinformációkra és sokszor hiedelmekre épülő elektroakusztikai tudásod miatt. Bár ezt én már nem hiszem, hogy szeretném boncolgatni. :) Mindenesetre elnézést kérek, ne haragudj, ha számodra ez így jött át. Én nem gondoltam ilyesmit sosem. Ezek nem személyfüggő dolgok. :)

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • AMDFan

    addikt

    Ha már magashangszórók. Én arra lennék kíváncsi, hogy a hifis szakzsargonban "részletességnek" hívott tulajdonság hol tükröződik vissza a mért, esetleg adatlapon látható paraméterekben? Legyen a két példa mondjuk egy 20 eurós SB magas, illetve egy 200 eurós Illuminator magas
    Mind a kettőt hallottam beépítve, és egyértelműen a Scanspeakre azt lehetett mondani, hogy részletesebb, precízebb stb... Tipikus hifis szóhasználattal.
    Hozzátenném, hogy a frekvenciaválasza mindkettőnek nagyon hasonló volt (nyilván nem ugyanolyan, de hasonló, kiugró különbségek nélkül) mérőmikrofonnal mérve.

    A torzítás lenne a válasz mindenre?

    [ Szerkesztve ]

  • kzoltaan

    csendes tag

    válasz DjTaRsY #32116 üzenetére

    ez a szovjet uriember megcsinálta.

    nem hiszek a kimérésbe meg az objektivitásban itt. zajnélkülis digitális akármi vs bakelit valami végfokkal pici torzítással. melyiknek jobb a hangképe? szakértők vesznek össze ugyanazon. a nép youtubeon hallgat agyontömörített dinamikátlan szarokat. nekik az jo, nekem az nem jo. a példa nélküli "ugyanennyiért sokkal jobbat kapok" példálózások nekem nem segitenek. oké, akkor mit ha nem azt?

  • shalafi66

    veterán

    válasz kzoltaan #32134 üzenetére

    Oké, megcsinálta, de nincs rendesen dokumentálva, csak az asztalosmunka látszik, semmi tervezés.

    :) Ez nem hit kérdése, nélküled is nagyon jól működik. Az elektroakusztika egy viszonylag jól feltérképezett tudományterület, minden lényeges eleme tisztázott, elméleti és gyakorlati oldalról is. :) Vitatkozni mindig fognak szubjektív dolgokon, de az már közvéleménykutatás és tetszési index inkább.

    Le lett írva, hogy mit. Kétutas. Mondjuk 22W/8534 és minimum egy DX25TG magas. Ezekből könnyebb jobbat kihozni. :)

    #32133 AMDFan
    Inkább az idő-energia viselkedés, kitérésfüggően változó paraméterek, valamennyire a THD profil is benne lehet, de inkább az a része, hogy milyen tartományban milyen arányban, melyik harmonikus.

    Meg azért ez az SB magas igen gyatra. [link] Nem nagyon összehasonlítható az SS dómmal.

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • #71562240

    törölt tag

    ":D Hangszóró amíg beépítetlen. Hangsugárzó, a sugárzásjavító foglalatba épített hangszóró. Ez a hivatalos definíció. :)"
    Nem. Beépítés után és alatt és előtt is hangszóró, beépítés előtt és alatt és után is megjelöléssel, hogy mely frekvenciasávot sugárzó hangszóró. Például magassugárzó hangszóró - röviden például magassugárzó. Mégegyszer leszögezzük, hogy bárki, bármikor a legteljesebb nyugalommal hívhatja akár magashangszórónak is. Bárki, kivéve azt, aki azt állítja, hogy az a helyes szaknyelvileg. Ugyanis nem az a helyes szaknyelvileg, hanem a magassugárzó hangszóró a szaknyelv, függetlenül attól, hogy beépítetlen vagy beépített állapotában beszélünk róla. Minden egyéb pongyola, amely pongyolaságokról én többször leszögeztem, hogy ha értjük a jelentésüket, semmi gond nincs velük - amíg valaki nem akarja a pongyolaságot szaknyelvvé tenni csak avégett (Kanadában avégütt), hogy ellentmondani próbáljon kammerernek, amikor ő a valóban szaknyelvet használja. Bárkinek, bármikor magashangszóró, ha neki úgy tetszik - bárkinek, kivéve a gyevi bírót, aki csakazértis.
    "Hangsugárzó, a sugárzásjavító foglalatba épített hangszóró"
    Nem. A hangsugárzó a hangdoboz, hangfal, hangpanel, fejhallgató, fülhallgató... általánosított megnevezése.

    "A sugárzó kifejezést, a valódi tudás nélkül nagyot mondani akaró kereskedők vezették be a hangszórókra. :)"
    Egy fenét. Újfent terelés, egyáltalán nem igaz. A szakma alakította ki közmegegyezésre a magassugárzó hangszóró terminust - terminus technicusként, azaz tudományos nyelvi elemként. Aztán, ha valaki magashangszórónak hívja, tegye - kivéve a gyevi bírót, aki csakazértis.

    "xD Nem talált. 86,1951179716652dB@1W Ez kevesebb, mint a mélyközép 89dB@1W érzékenysége. Miért kell ellenkezni amikor egyértelmű dolgokról van szó. :)"
    Mi nem talált?! Micsoda "86,1951179716652dB@1W" érzékenységű?! Nem határoztuk meg, hogy mely konkrét hangszórót javasolnánk az SPH-5M helyett, tehát honnan tudjuk egy nemlétező hangszórónak a nominális érzékenységét tizenhárom tizedesjegyig?! Hát még hogy az is megeshet, hogy a nekünk fontos frekvenciaintervallumban, amelyen a hangszóró jól érzi magát, akár sokkal magasabb az érzékenysége? Tudjuk, hogy a nominális érzékenységi adat mennyire csak egy képzetes valami.
    Nem mellesleg vegyük példának a kérdező által kiválasztottakat, az SPH-8M-nek 89dB-t ad meg a gyártó nominális érzékenységként, adott frekvenciamenet mellett. Az SPH-5M-nek 88db nominálist ad meg a gyártó, miközben a gyártó által megadott hangnyomásgörbén a felhasználásához fontos frekvenciaintervalumban a kisebbik 89dB-en halad, a nagyobbik meg 90dB-en (persze 100Hz alatt törvényszerűen lekonyulva). Azt a 89dB-t egy megfelelően kiválasztott, kicsit kisebb, ezáltal "középsugárzóbb" középsugárzó is tudhatja - vagy magasabbat is, ha az lenne a cél. Nem választottunk még az 5M-nél kisebb középsugárzót, tehát sehány tizedesjegyig nem tudjuk a nominális, hát még a valós érzékenységét - sem.

    "Hjaj. Ez hozzá nem értés. Ugyanazokat a helyettesítő képeket használja mindenki a hangsugárzók mélytartományának modellezésére. :)"
    Ha így lenne, és ha nem különböznének a függvények paraméterei, akkor nem adnának különböző eredményeket a különféle szoftverek. Különböző eredményeket adnak, tehát más függvények, más paraméterekkel - aszerint, hogy az emberek hogyan paraméterezték őket.

    "Ez nem úgy működik, hogy valaki kitalálja és az ő programja majd csak azért is más módon közelíti meg a zárt dobozt mondjuk. :D Lehetne persze, de ha jól csinálja, ugyanarra az eredményre kell jutnia az ő programjának is, egyébként hibás volna."
    A különböző szoftverek más eredményeket adnak, tehát más emberek adnak más eredményeket, amíg nincsenek a tárgyban önfejlesztő algoritmusok, MI-k - egyelőre nincsenek (más szakterületeken már vannak, a hangdoboztervezésben még nincsenek).

    "SPH-8M
    A T-S arány miatt b-reflex. Nem az EBP érték a döntő. :) Nagy az együttmozgó tömeg, és elég erős elektromosan, emiatt alapból b-reflex jut eszembe róla. :)"
    Amikor nem is olyan rég az ennél sokkal-sokkal-sokkal-sokkal-sokkal-sokkal-sokkal-sokkal-sokkal... "elektromoserősebb", T-S arányúbb, fluxusosabb, merevebb felfüggesztésű, Qts-esebbes... típust reflexnek valónak mondtam (mert az tényleg az volt), akkor valamiért zárt "jutott emberünk eszébe róla" - márminthogy kategorikusan zártnak mondta. Most is már egy adag finomodás a "jutott eszembe róla" a kategorikusan basszreflextől oldalazva.

    ":) Adott hangszóróval mindig kisebb a membránkitérés jól méretezett b-reflex dobozban, mint zártban."
    A rezonanciafrekvencia felett. Az alatt meg éppen ellenkezőleg. Tehát ez vegyes. Egyéb okok miatt (lásd még például légrugó jellege) pedig összességében általában a zárt hangdoboz védettebb az ellen, hogy a mélynyomójának a mozgótömege átröpüljön a szobán a szomszédba. Valamelyest általában biztonságosabb a zárt - persze egyik se biztonságos az abszurd házibulihasználat ellen, de a zárt biztonságosabb szokott lenni repülanehézkőügyileg.

    ":DDD Négyzetes. Ok. Aki olyat tervez semmit nem tud az állóhullámokról. Aki egyetért vele, az sem"
    Ez természetes, hiszen itt már régóta tudjuk, hogy a hangdobozgyártók egytől egyig en bloc és ab ovo hülyék, hozzánemértők, alkalmatlanok, értelmetlenek, felkészületlenek, tudatlanok... Kivéve az egyetlenegy gyevi bírót, a special one-t - emberünket.

    ":D A légrugó még oké lehet, bár sztem elavult kifejezés, de a légrugójelleg, vagy légrugórendszer, értelmetlen katyvasz. :D Nincs ilyen szó."
    Egyszer láttam egy ennél is nagyobb terelést. Egyszer. Egy könyvben.

    ":D Valószínűleg valamit félreérthettél. :) Kerülök minden személyeskedést fórumban. (....) Bár ezt én már nem hiszem, hogy szeretném boncolgatni."
    Khmmm... Hány fórumban az AVX-től az audiodiyersig, hány fórumtárs előtt hányszor mentegetőzve hányszor olvastam ezt eddig emberünktől... Nem egyszer. Nem kétszer. (És azokban a fórumokban meg is voltak a következményei... - rendben, ne boncolgassuk.)

    "Lehet idézni egy helytálló mondatot és lehet félreértelmezni is egyszerre. Sajnos gyakran előfordul nálad ez a jelenség, valószínűleg a nem biztos, félinformációkra és sokszor hiedelmekre épülő elektroakusztikai tudásod miatt."
    Khmmm... Hány fórumban, hány fórumtárs előtt hányszor mentegetőzve hányszor... - ne boncolgassuk... Jobb dolgom is van.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz kzoltaan #32134 üzenetére

    Szép nagy darab... azt hittem nem sejted mekkora lesz. Én még nagyobbra gondoltam volna, mert az alsó bass-reflexes rész max. 30-40 liter lehet a képeken. 50-60 literrel már 40 Hz környékén lenne.
    Az orosznak nincs valami leírása méretezéssel?

    Szerintem építsd meg és kész.
    A doboz vázlata meg van a képeken, nem nagy gond ha pár cm-vel eltér.
    Ha van konkrét kérdésed, írd meg.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz AMDFan #32133 üzenetére

    A torzítatlanság persze igen fontos minden szokásos torzítási paraméter - meg a nem szokásosak - mentén.
    Talán a legtöbbet a tranziens viselkedés számít, rögtön és meredeken ugorjon, amikor megjelenik a négyszögjel, és megszűnésekor "azonnal" térjen vissza a membrán a kiindulóhelyzetbe, és éppen a kiindulóhelyzetbe, ne tovább, ne legyenek utórezgései, a burst jelek szép szabályosak legyenek... Minden mindennel összefügg, persze a tranziens viselkedés is torzítási kérdés. Nagyon sokat mutat ezekből a vízesés diagram: amelyiken azt látod, hogy az egyenletes energiaeloszlású (lásd még Wigner-eloszlás, amiben a fázis is benne van) hangnyomás "azonnal" elkezd lecsengeni, meredek a lecsengése, a lecsengés "izobárjai" egyenletesek és helyi rezonanciák nélküliek, az a hangszóró bizonyára részletező lesz. Kiugróan fontos, hogy a membrán egésze mereven egyszerre mozogjon, ezt inkább "kiérezni" lehet a mérések diagramjainak összevetéséből.
    Amit mondtam, olyan persze csak a mesében van, de minél jobban megközelít ezekből minél többet, annál részletezőbbnek várható. Fürgeség, megfogottság, egységesen mozgó membránfelület...
    Ugyebár nem tévesztendő össze az álrészletezéssel, amikor torzítások információként is látszható álinformációkat tesznek rá a jelre.

    Szerk.: Hja, és persze vannak extrémebb magassugárzók - ATM, ribbon, NEXT... -, amelyeknél sokminden másképp van a működésből adódóan, mint a "hagyományos" dómoknál, kónuszoknál.

    [ Szerkesztve ]

  • kzoltaan

    csendes tag

    válasz szazbolha #32137 üzenetére

    gondolom nem én leszek az első, akinek eszébe jutott ilyen hangszóróval fuserálni valamit.
    Ez itt, vagy ez itt tök hasonló méretek, választ azonban továbbra sem kaptam, hogy miért lenne jobb másikkal. a linkelt darab drágább, de nem tudom miért is jobb az nekem...
    kicsit bánt a dolog, hogy dobozban kérek segítséget, és le vagyok oltva azzal, hogy szar a hangszoró... :(

  • shalafi66

    veterán

    válasz #71562240 #32136 üzenetére

    :) Kammerer, nem értesz az elektroakusztikához, és kellemetlen módon kommunikálsz. Igazából ennyi. :) Bemutathatod ettől jobban is, de fölösleges.

    #32138 kammerer
    Ez csak mellébeszélés, konyhanyelven fogalmazott káosz. :) Nem létező dolgokról, és nem létező szavakat-fogalmakat használva. :)

    Az izobár nem azt jelenti, amire gondolsz, az egységesen mozgó membránfelület olyan mint a világbéke, nem létezik, nincs is szükség rá. :) A Wigner-eloszlás diagramokban pedig nincs jelen a fázis, hiszen kétváltozós függvény. Folyamatosan tárgyi tévedéseket hangsúlyozol. :)

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • szazbolha

    addikt

    válasz kzoltaan #32139 üzenetére

    Fogd fel úgy, hogy mindenki segíteni akar, nem lefitymálni.
    Te nem a tökéletességre törekszel hangfal építésben, én sem (csak a belátható kereteken belül legalább a 90%-ot elérni, mert a maradék 10% dupla annyi munkába és pénzbe kerülne), de mások igen. Akár műszaki oldalról, akár csak olvasott hobbistaként törekszenek a legjobbra.

    Ha úgy sem változtatnál a hangszóró készleten akkor ne foglalkozz azokkal a véleményekkel amelyek szerint lehetne jobbat is választani. Az van ami van és kész. Mintha megvetted volna már.
    Kivéve... ha a választott hangszórók nem jól illeszthetőek egymáshoz (nem néztem meg)
    A hangváltó már súlyosabb probléma... de ha megveszed az előregyártott cuccot és az nem válik be, még mindig lehet csinálni házilag más vagy jobb hangváltót. Esetleg a magas arányát egy ellenállással csökkenteni. Ebben is kaphatsz segítséget is. Forrasztani kell, ennyi.

    Bocs ha nem figyeltem eléggé, de a dobozzal kapcsolatban mi volt a konkrét kérdés?
    A méretezés vagy hogy miként készítsd el, milyen anyagból, stb?

    Méretezés:
    1. Nézd meg a kész darabokat, abból indulj ki. Lehet szolgaian másolni is, ha meggyőző a netes infó.
    2. szedd össze a hangszórók gyári T-S adatait (jobb lenne mérve) és az alapján meg lehet tervezni vagy "előtervezni" a dobozt. Nem nehéz. A netes tervezőknél jobbak az exceles-esk, vagy a szoftverek. Valóban nem mindig azonos eredményt adnak. Nekem elég az exceles
    Ehhez is kapsz segítséget, de minél konkrétabb adatokat, elképzelést és igényeket írsz le annál könnyebb lesz rá válaszolni.

    * * * *
    A mély hangszórót külön térrészben kell elhelyezni, a magas és közép mehet egy légtérbe, előlapon lehetőleg egymáshoz közel.
    A dobozon belül lesz két szeparált légtered el kell dönteni hogy zárt legyen vagy szellözettet (BassReflex)
    Az függ a hangszórók paramétereitől, meg az igényeidtől.
    Ha lehetséges én zártba tenném a közepet+magasat és szellőztetném a mélyet.
    Ha a mély zártban is lemegy 50 HZ alá (amit kétlek), akkor az is legyen zárt.

    A tervező programok ideális jóságra terveznek. Adnak egy liter számot.
    A közép légtérfogatát csökkenteném 10-20% a mélyet meg növelném.
    A térfogaton kivül az oldalarányokat is el kell dönteni. Saját elképzelés szerint (dizájn) + műszaki korlátok

    De mindez függ az igényeidtől, a hangszóró gyári vagy valós adataitól, a "lehallgató" szoba tulajdonságaitól.

  • #71562240

    törölt tag

    Hét mondathoz hat vigyori. Nem is kell kommentálni, emberünk esetében önmagában ez mindent elmond a "hozzászólás" céljáról és "tartalmáról". Tetániás görcs.

    No azért egyet mégis, mert ez újdonság, nehogy véletlenül is valaki rosszul terjessze. Az általam említett hangsugárzómérési Wigner-eloszlásban természetesen megmutatkozik a jel fázisa - de nemhogy megmutatkozik, hanem harmadrészt éppen ennek megmutatása végett (Kanadában végütt) készül a mérés. A szóbanforgó mérés a mérőjel (zenehallgatáskor ugyebár a hangjel) energiaeloszlását adja meg az idő-frekvencia síkon. Tehát az egyik alapcélja éppen annak szemléletes kimutatása, hogy az eloszlás fázisa mennyire lineáris a frekvencia függvényében (szóhasználatilag is éppen így, fázisként elemeztetik a függvény ezen változója, hiszen hát ugye erről van szó, hogy is mondhatnók másképp) - ugyebár hangsugárzó esetében sose lineáris a fázis, ezt tudjuk, és ezt ezek az ábrák ritka szemléletesen-érzékletesen mutatják. Egy élmény. Hihetetlen, de élmény. (Főleg olyankor hihetetlen de élmény, amikor egy egyébként jó hangminőséget és egyenletes energiaeloszlást/frekvenciamenetet is nyújtó hangsugárzó frekvenciafüggő fázisa megközelíti a lineárist, egy olyan ábrát órákig el tud nézegetni, aki érti - a rossz fáziseloszlást meg azért nézi órákig az értő, hogy a kijavításán gondolkodjék úgy, hogy a javítás minél kevésbé menjen a többi paraméter kárára (lásd, egymás ellen játszó paraméterek).
    Az első két ábra ugyebár egy-egy a hangdobozhoz képest eszmei, lineárfázisú mérőjel eredményét mutatja (az elsőhöz hasonlatosan kéne kinéznie az ideális lineárfázisú és lineáris átvitelű hangsugárzó energiaeloszlásának), a többin szépen látszik, hogy a hangsugárzók mennyire nem lineárfázisúak (és nem egyenletes energiaeloszlásúak) - az egyéb hibáik mellett.
    Tehát a szóbanforgó mérés és kijelzés két (legyen három) fő célja közül az egyik éppen a hangsugárzó hangjelének ("hangenergiájának" a fázisát mutatja a frekvenciamenet függvényében. És ez totálisan független attól, hogy kétváltozós függvény. Hogy jön ez ide?!
    (Abba itt bele se megyek, hogy a hivatalosan kétváltozós függvénynek nevezett mérés diagramjából még további változó(k) is kiolvasható(ak) az értő gondolkodás számára, mert abból lenne aztán az igazi forradalom.)
    Akkor most csak ennyit arról, hogy ki hangsúlyoz folyamatosan tárgyi tévedéseket - és akkor ugye az általam egyébként szándékoltan idézőjelbe tett "izobár" fogalomra ki se tértem... - mert sivatagba minek homokot.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz kzoltaan #32139 üzenetére

    Kaptál dobozra is egészen konkrét javaslato(ka)t. Arra is konkrét válaszokat kaptál, hogy a nem kérdezett egyéb tényezők miért rosszak, ha rosszak, miért jók, ha jók, miért használhatóak, ha használhatóak, miért használhatatlanok, ha használhatatlanok. Mindenre kaptál választ. Nem mindenre egyformát mindenkitől, de mindenre eddig konrét választ kaptál, arra is, amit kérdeztél, és arra is, amit nem kérdeztél.
    Azért lenne jobb más hangszórókkal, mert
    1. Jobb ár-érték arány - ez nem érdekel téged, kilőve. Nem is súlyos kérdés számodra.
    2. Jobban szól - nem érdekel téged, kilőve. Nem is súlyos kérdés számodra.
    3. Jobban hangsugárzóba tervezhető hangszórók - nem érdekel téged, kilőve. Nem is súlyos kérdés számodra.
    4. Nem illeszkednek egymáshoz optimálisan - nem érdekel téged, kilőve. Nem is súlyos kérdés számodra.
    5. Alkalmatlanok a kijelölt keresztváltóhoz - ez valójában fordítva van, a kijelölt keresztváltó alkalmatlan a hangszórókhoz, de a royal flush kedvéért így mondtam. Ez a probléma kilőhetetlen, mert a kijelölt keresztváltó alkalmatlan ezekhez a hangszórókhoz. Alkalmatlan. Ha egyenkeresztváltót akarsz a háromutas hangdobozodhoz a szóbanforgó hangszórókkal, akkor másik egyenkeresztváltót kell választani, mert az általad választott alkalmatlan ezekhez a hangszórókhoz.

    Dobozra is kaptál konkrét javaslatokat, és mivel nem értesz hozzá, és nem is akarsz érteni hozzá, vagy elhiszed valamelyiket az ellentmondó javaslatok közül vagy tovább lamentálsz, de mivel nem értesz hozzá, és nem is akarsz érteni hozzá, meg vagy lőve az ellentmondó javaslatok közti választásban is és a további lamentálásban is, mert mi alapján teszed. Patthelyzet, lépni te tudsz a patthelyzet feloldásáért. Lásd még #32141szazbolha első két főbekezdése.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #32142 üzenetére

    Kiegészítés:
    "...a többin szépen látszik, hogy a hangsugárzók mennyire nem lineárfázisúak"
    A hangsugárzók vagy a hangszórók. Mikor mit mérünk. A kiegészítés csak amiatt, mert AMDFan hangszórókat kérdezett.

  • shalafi66

    veterán

    válasz #71562240 #32136 üzenetére

    :) Nem értem, miért vitatkozol. A fogalmakkal kapcsolatban nem tévedek, teljesen biztos, amit írok. Hidd el nyugodtan, semmi gond nem lesz belőle. :)

    Ez már a hetvenes évek óta tiszta. Érdemes megjegyezni, ha valaki komolyabban szeretne foglalkozni a témával. :) Így értjük meg egymást, ha helyesen használjuk a fogalmakat.

    Az SPH-5M ref. érzékenysége 86dB. A gyártó adatai nem valósak. :) Egy kisebb hasznos felületű hangszórónál az érzékenység is kisebb feltehetőleg.
    A Nominális érzékenység nem létező fogalom.

    A különböző hangdoboztervező-modellező programok, azonos bemenőadatokkal azonos eredményeket mutatnak. :) Egyébként semmi értelme nem lenne az egésznek. :) Amit írtál, az csak egy rémhír, mert ha használtál volna több hasonló programot, tudnád, hogy a modellezések annyira pontosak, hogy hajszálra visszamérhetők a kész hangsugárzókon az előre tervezett paraméterek. :) [link]

    :) Nem tudom, mit lehet kezdeni homályos emlékekkel, valamilyen hangszóróról, amire zárt dobozt mondtam, pedig szerinted nem abba volt beépíthető. :) xD Amúgy szerintem rosszul emlékszel. Idézd vissza, linkeld be, egyébként tök hiteltelen az egész. :) Meg vagyok győződve arról, ha figyelmesen elolvasod, meg fogod találni az indoklást mindkét esetben, arról, hogy az egyik hangszóróhoz miért a zárt doboz jó, a másikhoz miért a b-reflex. Sajnos sokszor felületesen kezeled és értékeled a hangszóróparamétereket, lehet, hogy most is átsiklottál a magyarázaton, a túl sok ellenkezés miatt. :)

    A b-reflex doboznak nincs kitüntetett rezonanciafrekvenciája, ez tárgyi tévedés, helytelen fogalomhasználat. Hangolási frekvenciája van. Olvass utána.

    Én többféleképpen is meg tudom fogalmazni ugyanazt, de a lényeg változatlan, az SPH-8M inkább b-reflex dobozban működik jól a tervezett körülmények között. Másrészt a reflexből bármikor lehet zártat csinálni. :) Ha nem tetszene, a térfogatból bármikor lehet elvenni. Így az én megoldásom praktikusabb is. :)

    :) Fogalmazhatok úgy is, hogy tök kreatív vagy, mert nem létező fogalmakat és szavakat kreálsz. :) De az elektroakusztika nem szépirodalom.

    Nyilvánvaló, hogy azonos vagy egymás egész számú többszöröse belső méreteknél részben, vagy egészében azonos állóhullámsorozatok alakulnak ki dobozon belül. Ez pedig sosem jó. Ha valaki így tervez az nem jól tervez. :) A hangsugárzótervezés nem tekintélyelvű, a gyártókra pont ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint bárki másra. :) Én ismerem az állóhullámok szabályait, aki nem, az megtanulhatja. :)

    Sosem mentegetőztem, és kerülöm a személyeskedést. Te hoztad fel most is. Ezek a fórumos mendemondák csak városi legendák, a saját fórumos múltammal (nekem legalább van olyan is) nyilván én vagyok tisztában, és nem te. :) De azért köszönöm, a kedves és figyelmes hozzáállást, nem szükséges féltened, sosem voltak számomra negatív következményei a működésemnek, egyik fórumon sem. :) Én mindig segítettem, és rengeteget adtam a közösségnek. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • szazbolha

    addikt

    válasz kzoltaan #32134 üzenetére

    Ez az orosz terv szerintem nem jó. A középnek túl nagy a térfogata.

  • shalafi66

    veterán

    válasz #71562240 #32142 üzenetére

    :D Mutasd meg melyik tengelyen tudod leolvasni a fázist. :D És ha nincs ilyen, akkor kérlek számold ki nekem az eltéréseket fokban. Ha képes vagy rá, akkor elhiszem neked. Egyébként, ha ez nem sikerül, az egész csak blabla. Ráadásul humortalan is. :)

    Alapvetően nem érted jól a fázis fogalmát és célját. :) Az elektrodinamikus hangszórók minimum fázisú átalakítók, egyenletes fázismenetet csak egyenletes amplitúdómenet mellett kaphatsz. :) Többutas hangsugárzóknál a hangszórók egymáshoz képest mért fázisa a lényeg, problémákat ez tud okozni inkább, az eredő fázis kevésbé lényeges. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • shalafi66

    veterán

    válasz kzoltaan #32139 üzenetére

    Mindenre kaptál választ. :) Megmondtam a szükséges térfogatokat a választott hangszóróidhoz: [link]

    Az általam ajánlott verzió 22W és DX25 azért jobb, mert minden szempontból jobb hangszórókat ajánlok (nagyobb terhelhetőség, egyenletesebb hangnyomás frekvencia válasz, alacsonyabb THD, jobb dinamikus viselkedés, nagyobb gyártási pontosság), amik a jobb paraméterek miatt szebben is szólnak és működnek kétutas rendszerben is. :) Három utashoz, jó hangváltót sosem tudnál csinálni mérések és az elmélet pontos ismerete nélkül. Nagyjából ennyi van mögötte. :) Mivel középhsz nem fog kelleni, összességében, biztos, hogy olcsóbb is, mint az általad választott Monacor hangszórókészlet.

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • #71562240

    törölt tag

    " Nem értem, miért vitatkozol. A fogalmakkal kapcsolatban nem tévedek, teljesen biztos, amit írok. Hidd el nyugodtan, semmi gond nem lesz belőle. "
    Ezekután emberünk beteszi egy szabványismertetés részképét, amely szöveg amennyiben (elég enyhén) vonatkozik a korábban ecsetelt témánkra, éppen azt mondja, amit én mondtam, és az ellenkezőjét, mint amit ő mondott. Ő azt mondta, hogy a hangsugárzó a sugárzásjavító foglalatba épített hangszóró neve, én meg azt mondtam, hogy nem, a hangszóró akkor is hangszóró, ha sugárzásjavító foglalatba van téve, ellenben a hangsugárzó megnevezés a hangszórókat hangdobozként, hangfalként, hangpanelként, fejhallgatóként, fülhallgatóként egyesítő eszköz neve. A hangszóró és a sugárzásjavító foglalat (és az egyéb szükséges cubehőr) együttese a hangsugárzó, mondtam én. Lásd a szabványismertetés szövegét.
    Na most, miután pechjére a témára érintőlegesen vonatkozó szövegrészlettel éppen azt támasztja alá, amit én mondtam, emberünk megjegyzi, hogy ez már mióta így van. Igen, régóta így van, és az a szövegrészlet az általam mondottakat támasztja alá arról, hogy mi a hangszóró, és mi a hangsugárzó.
    Mindettől függetlenül példák semmire sem bizonyítékok, főleg nem bizonyítékok a kontextusuk szándékos kitakarásával bemutatott szövegrészletek, de ettől függetlenül, az idézett szövegrészlet éppen azt mondja, amit én mondtam. Ettől persze nem változik igazzá az amit én mondtam, hiszen példák semmire se bizonyítékok, ettől csak az válik újra bizonyossá, hogy emberünk megint engem alátámasztó példával próbált ellenem bizonyítani. Ennyit erről.

    "Az SPH-5M ref. érzékenysége 86dB. A gyártó adatai nem valósak."
    Emberünktől eddig is mindig megtudhattuk, hogy a gyári adatok nem valósak, nem lepődünk meg azon, hogy most is. Na de hogy akkor miért valósak éppen az SPH-8M gyári adatai, miközben emberünk viszonylatában még "soha semmilyen" gyári adat nem volt valós? Csak nem azért, hogy...? - ne boncolgassuk.

    "Egy kisebb hasznos felületű hangszórónál az érzékenység is kisebb feltehetőleg."
    Versus a kis magassugárzócskák (magassugárzó hangszórócskák) szinte minden esetben, szinte minden hangdobozban (a hangdoboz a hangsugárzó egy fajtája) érzékenyebbek, mint a mélysugárzók. Ezért ugyebár szinte mindig szintezni kell a kis magassugárzócskákat (magassugárzó hangszórócskákat) lefelé, ellenállással. Ennyit egyelőre a valószínűségekről, de ez független attól, hogy érdektelen a valószínűség, konkrét hangszóró konkrét érzékenysége lenne az érdekes, ha megkeresnénk az illetőt.

    "A Nominális érzékenység nem létező fogalom."
    Én mint végzett és gyakorló pedagógus, szociológus, szociálpszichológus, újságíró, médiamunkás... ritkán lepődöm meg társadalmi és személyiségi jelenségeken, különösen ugye az internetes "kommunikációban", de az ilyen szintűre azért még én is néha rá-rácsodálkozom. Hogy miért jó ez embereknek...
    Erre a szövegre, hogy "a nominális érzékenység nemlétező fogalom", most megint mit mondjon az ember? Mit mondjon odaillőt, hogy a "moderátorok" ne tudják személyeskedésnek beállítani a végtelenül hihetetlen pimasz provokációra adott reakciót? Inkább nem mondom, amit ilyenre mondani kéne. Szükségem van még a regisztrációmra. Ha legközelebb azt mondom, hogy asztal, az is nemlétező fogalommá fog illanni itt.

    "A különböző hangdoboztervező-modellező programok, azonos bemenőadatokkal azonos eredményeket mutatnak."
    Ez ugyebár mint tudjuk szintén nem igaz, de emberünk is tudja, hogy nem igaz, tegnap óta is éppen arról folyik a szó, hogy miért nem igaz. Eredetileg emberünk számára se volt igaz, a különbségek okain folyt a "vita". A bekezdés további mondatai ennek fényében természetesen ugyanígy értelmetlenek, de hogy a bekezdés végi linkkel mit akar emberünk, az végképp felfoghatatlan - mert a témára nem vonatkozik.

    A következő bekezdés meg... ugorgyunk, a szokásos inszinuációk tömkelege, megfoghatatlan tény nélkül.

    "A b-reflex doboznak nincs kitüntetett rezonanciafrekvenciája, ez tárgyi tévedés, helytelen fogalomhasználat. Hangolási frekvenciája van. Olvass utána."
    A mondatok tökéletes értelmetlenségéről nincs mit beszélni, és nem is idevaló a téma. A következő bekezdés dettó terelés. ...A többi is. Hát az utolsó meg...?!?!?! A következő "hozzászólás" is... Ezt is letagadja, hogy a szóbanforgó Wigner-eloszlás mutatja a fázist, sőt, hogy a két fő célja közül éppen a fázis mutatása az egyik, hogy éppen annak a mutatására készül felerészt?!?!?!... Khmmm...

    Felejtsük, példának bőséges volt ennyi. Fogy az értékes idő. Csinálja. Itt teheti...

    [ Szerkesztve ]

  • zeltam

    tag

    válasz shalafi66 #31906 üzenetére

    Szia!
    Megérkeztek 22W-k.Kézhezvétel után, járatás nélkül mértem T/S paramétereket. Modellezés közben az látszot hogy a gyári adatokkal és a mért adatokkal,ugyanolyan dobozban szinte azonos módon viselkednek.Járatás nélkül is csak 3Hz-el volt magasabb az Fs.A két hangszóró közt sem volt nagy különbség.Készítettem egy belső mérettekkel számolva 50 l-es reflex dobozt hogy kipróbálhassam.Beépítettem a Vifa DX magashangszórót is csak egy kondenzátorral először.Pár dolgot próbáltam még csak,de szerintem sok az 50 literes doboz.Ilyen mélyekre nem számítottam,nagyon tetszik. Sok hangszórót még nem próbáltam de nekem elég gyorsnak is tűnik. Kérdezni is szeretnék, szerinted melyik frekvencián lenne célcszerű keresztezni ezt a két hangszórót?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák