Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz kzoltaan #32139 üzenetére

    Fogd fel úgy, hogy mindenki segíteni akar, nem lefitymálni.
    Te nem a tökéletességre törekszel hangfal építésben, én sem (csak a belátható kereteken belül legalább a 90%-ot elérni, mert a maradék 10% dupla annyi munkába és pénzbe kerülne), de mások igen. Akár műszaki oldalról, akár csak olvasott hobbistaként törekszenek a legjobbra.

    Ha úgy sem változtatnál a hangszóró készleten akkor ne foglalkozz azokkal a véleményekkel amelyek szerint lehetne jobbat is választani. Az van ami van és kész. Mintha megvetted volna már.
    Kivéve... ha a választott hangszórók nem jól illeszthetőek egymáshoz (nem néztem meg)
    A hangváltó már súlyosabb probléma... de ha megveszed az előregyártott cuccot és az nem válik be, még mindig lehet csinálni házilag más vagy jobb hangváltót. Esetleg a magas arányát egy ellenállással csökkenteni. Ebben is kaphatsz segítséget is. Forrasztani kell, ennyi.

    Bocs ha nem figyeltem eléggé, de a dobozzal kapcsolatban mi volt a konkrét kérdés?
    A méretezés vagy hogy miként készítsd el, milyen anyagból, stb?

    Méretezés:
    1. Nézd meg a kész darabokat, abból indulj ki. Lehet szolgaian másolni is, ha meggyőző a netes infó.
    2. szedd össze a hangszórók gyári T-S adatait (jobb lenne mérve) és az alapján meg lehet tervezni vagy "előtervezni" a dobozt. Nem nehéz. A netes tervezőknél jobbak az exceles-esk, vagy a szoftverek. Valóban nem mindig azonos eredményt adnak. Nekem elég az exceles
    Ehhez is kapsz segítséget, de minél konkrétabb adatokat, elképzelést és igényeket írsz le annál könnyebb lesz rá válaszolni.

    * * * *
    A mély hangszórót külön térrészben kell elhelyezni, a magas és közép mehet egy légtérbe, előlapon lehetőleg egymáshoz közel.
    A dobozon belül lesz két szeparált légtered el kell dönteni hogy zárt legyen vagy szellözettet (BassReflex)
    Az függ a hangszórók paramétereitől, meg az igényeidtől.
    Ha lehetséges én zártba tenném a közepet+magasat és szellőztetném a mélyet.
    Ha a mély zártban is lemegy 50 HZ alá (amit kétlek), akkor az is legyen zárt.

    A tervező programok ideális jóságra terveznek. Adnak egy liter számot.
    A közép légtérfogatát csökkenteném 10-20% a mélyet meg növelném.
    A térfogaton kivül az oldalarányokat is el kell dönteni. Saját elképzelés szerint (dizájn) + műszaki korlátok

    De mindez függ az igényeidtől, a hangszóró gyári vagy valós adataitól, a "lehallgató" szoba tulajdonságaitól.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz kzoltaan #32139 üzenetére

    Kaptál dobozra is egészen konkrét javaslato(ka)t. Arra is konkrét válaszokat kaptál, hogy a nem kérdezett egyéb tényezők miért rosszak, ha rosszak, miért jók, ha jók, miért használhatóak, ha használhatóak, miért használhatatlanok, ha használhatatlanok. Mindenre kaptál választ. Nem mindenre egyformát mindenkitől, de mindenre eddig konrét választ kaptál, arra is, amit kérdeztél, és arra is, amit nem kérdeztél.
    Azért lenne jobb más hangszórókkal, mert
    1. Jobb ár-érték arány - ez nem érdekel téged, kilőve. Nem is súlyos kérdés számodra.
    2. Jobban szól - nem érdekel téged, kilőve. Nem is súlyos kérdés számodra.
    3. Jobban hangsugárzóba tervezhető hangszórók - nem érdekel téged, kilőve. Nem is súlyos kérdés számodra.
    4. Nem illeszkednek egymáshoz optimálisan - nem érdekel téged, kilőve. Nem is súlyos kérdés számodra.
    5. Alkalmatlanok a kijelölt keresztváltóhoz - ez valójában fordítva van, a kijelölt keresztváltó alkalmatlan a hangszórókhoz, de a royal flush kedvéért így mondtam. Ez a probléma kilőhetetlen, mert a kijelölt keresztváltó alkalmatlan ezekhez a hangszórókhoz. Alkalmatlan. Ha egyenkeresztváltót akarsz a háromutas hangdobozodhoz a szóbanforgó hangszórókkal, akkor másik egyenkeresztváltót kell választani, mert az általad választott alkalmatlan ezekhez a hangszórókhoz.

    Dobozra is kaptál konkrét javaslatokat, és mivel nem értesz hozzá, és nem is akarsz érteni hozzá, vagy elhiszed valamelyiket az ellentmondó javaslatok közül vagy tovább lamentálsz, de mivel nem értesz hozzá, és nem is akarsz érteni hozzá, meg vagy lőve az ellentmondó javaslatok közti választásban is és a további lamentálásban is, mert mi alapján teszed. Patthelyzet, lépni te tudsz a patthelyzet feloldásáért. Lásd még #32141szazbolha első két főbekezdése.

  • shalafi66

    veterán

    válasz kzoltaan #32139 üzenetére

    Mindenre kaptál választ. :) Megmondtam a szükséges térfogatokat a választott hangszóróidhoz: [link]

    Az általam ajánlott verzió 22W és DX25 azért jobb, mert minden szempontból jobb hangszórókat ajánlok (nagyobb terhelhetőség, egyenletesebb hangnyomás frekvencia válasz, alacsonyabb THD, jobb dinamikus viselkedés, nagyobb gyártási pontosság), amik a jobb paraméterek miatt szebben is szólnak és működnek kétutas rendszerben is. :) Három utashoz, jó hangváltót sosem tudnál csinálni mérések és az elmélet pontos ismerete nélkül. Nagyjából ennyi van mögötte. :) Mivel középhsz nem fog kelleni, összességében, biztos, hogy olcsóbb is, mint az általad választott Monacor hangszórókészlet.

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Új hozzászólás Aktív témák