Hirdetés
-
100 - 1
37649 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
j.bravo
addikt
-
yahagyma
tag
nemtudna valaki segiteni?
ha közetgyapottal bélelem ki a ládákat az nem okoz viszketest csak az üveggyapot? -
klezzz
tag
Sziasztok!
Tudna nekem segiteni valaki abban, hogy van nekem egy Maxxtro spk41q 2.1-es cuccom és az elektronika megadta magát (szétégett benne egy egyenirányító, próbáltam cserélni nem működik) a külső táp (2 amperes) működik.
egy kis info: http://www.szamitogep.hu/show/read.php?id=12160
Most közvetlenül a hangkariba van dugva a két satellite.
Hogy tudnám költségtakarékosan megoldani a mélynyomó és a hangfalak erőssített megszólaltatását? -
klezzz
tag
Sziasztok!
Tudna nekem segiteni valaki abban, hogy van nekem egy Maxxtro spk41q 2.1-es cuccom és az elektronika megadta magát (szétégett benne egy egyenirányító, próbáltam cserélni nem működik) a külső táp (2 amperes) működik.
egy kis info: [/L]http://www.szamitogep.hu/show/read.php?id=12160[/L]
Most közvetlenül a hangkariba van dugva a két satellite.
Hogy tudnám költségtakarékosan megoldani a mélynyomó és a hangfalak erőssített megszólaltatását? -
emvy
félisten
Csak nem azt akarod mondani, hogy meg akartad építeteni a Zent???
Én vagy öt éve az egészet kinyomtattam, lefűztem, dédelgettem, de még nem vitt rá a lélek... Majdnem megtanultam még angolul is, de aztán leragadtam a szakkifelyezéseknél (azért konverterrel átgyúrtam németre...).
Szóval, ha bármilyen tapasztalatod van, kíváncsian várom.
A kis Nautilus-t te öntötted? És ha igen, mi szól benne? (és melletete?)
Más.
Én is építettem hangfalat, egy kitet vettem Németországban, a Focal (JM Lab) akkori imprtörének fejlesztését. Ugyanazok a motorok vannak benne, mint a meganban, (Ti-dioxid inverz magas, meg egy 17-es kevlar mélyközép), csak állódoboz. Sajna az egyik mélyközépnek amatörizmusból leégett az egyik tekercse (kéttekercses, elektromosan háromutas a cucc), így most ideiglenesen rövidre zártam a keresztváltót, mivel nem igazán találtam alkalmas helyet tekercselésre. Ha ebben van valami ötletetek, szívesen várnék javaslatokat!Nem ő öntötte, már évek óta fent van a neten a kép..
-
Wolfskin
őstag
sok-sok okosság: http://www.diyaudio.com
ott van külön fórum a hangfalaknak, hangszóróknak, erősítőknek, stb sok okos ember sok okos dolgot mond
Egy ideig én is akartam csinálni (mit nem akartam én csinálni...), aztán feladtam, mert drága lenne és sok idő kell hozzá. Szóval akkor kezdd el, ha rengeteg időd van megtanulni az alapokat és sok pénz kell az anyagokhoz is...
Érdemes elolvasni Nelson Pass ''élő legenda'' munkáit, főleg a Zen erősítőkről szóló ismertetőt. Hihetetlen a faszi. http://www.passlabs.com
Ház falába építhető szubláda (oszlop?) http://www.passdiy.com/
Eternit csőből: http://david.lewander.com/projects/concrete/concrete.htm
Betonból házilag öntve (szerintem gyönyörű):
a cikk: http://www.speakerbuilding.com/content/1106/Csak nem azt akarod mondani, hogy meg akartad építeteni a Zent???
Én vagy öt éve az egészet kinyomtattam, lefűztem, dédelgettem, de még nem vitt rá a lélek... Majdnem megtanultam még angolul is, de aztán leragadtam a szakkifelyezéseknél (azért konverterrel átgyúrtam németre...).
Szóval, ha bármilyen tapasztalatod van, kíváncsian várom.
A kis Nautilus-t te öntötted? És ha igen, mi szól benne? (és melletete?)
Más.
Én is építettem hangfalat, egy kitet vettem Németországban, a Focal (JM Lab) akkori imprtörének fejlesztését. Ugyanazok a motorok vannak benne, mint a meganban, (Ti-dioxid inverz magas, meg egy 17-es kevlar mélyközép), csak állódoboz. Sajna az egyik mélyközépnek amatörizmusból leégett az egyik tekercse (kéttekercses, elektromosan háromutas a cucc), így most ideiglenesen rövidre zártam a keresztváltót, mivel nem igazán találtam alkalmas helyet tekercselésre. Ha ebben van valami ötletetek, szívesen várnék javaslatokat! -
yahagyma
tag
Akarok építeni 1 aktiv mélyládát!
Szerintem nagyon jo a somogyi féle aktiv erősitő mélyládához.
Ugyhogy szerintem ezt fogom választani.
Milyen hangfalat/hangfalakat ajánlotok bele?
Én 1 db 300 wattos yamahára gondoltam.
Szeretném 4 centi vastag anyagbol késziteni mindenféleképp.
Van ilyen anyag valami, olyan ami olcso és szerintetek elég jo
Vagy csináljam fábol(ez elég draga, de megeri-e?)
Ugyertem annyival jobb mintha 4 centis anyagbol lenne?
És ha fa lenne akkor milyen vastag legyen?
Honnan tudnék terveket leszedni mélyládákhoz?
Pl yamaha mert szerintem ez elég jo
Vagy tudtok ajánlani valami olcsobb(és jobbJ) tipusu mélyhangszorot? -
DDL
őstag
Minden relatív.
Üdv: DDL -
Czube66
csendes tag
Halóó!
Van másik Somogyi is a Győrin kívül, vagy mindannyian szomszédok vagyunk ( én Óvár )
Lehet, hogy még nem hallottam mást szólni, de az én fülemnek az én cuccom megfelel. Igaz, mindent magam csináltam, de még szkópot sem vettem elő, szól? szól, jól? ja, és slusz -
DDL
őstag
nem hagyományos szivacsra gondoltam

somogyi is árulja csak drágán, autos boltokban is kapni(pl nekem a peugom motorház tetején gyárilag ilyen van)
olyan mintha egy tojástartó lenne
szvsz ezzel szebben szolt mint az 1-2 cm vastag bélelő anyaggal
de ha valakinek ez a szive vágya akkor se a ssl tol vegye olcsobban kijön ha megveszi méterárú boltbanAz igazság az, hogy ezek is legfeljebb az állóhullám csökkentésére jók a gyapottal egyetemben. De a dobozfalak rezonanciáját (ami a középhangok és ezzel a tér tisztaságát is befolyásolja) semennyire. Oda más technikák kellenek.
Üdv: DDL -
TitiRii
senior tag
nem hagyományos szivacsra gondoltam

somogyi is árulja csak drágán, autos boltokban is kapni(pl nekem a peugom motorház tetején gyárilag ilyen van)
olyan mintha egy tojástartó lenne
szvsz ezzel szebben szolt mint az 1-2 cm vastag bélelő anyaggal
de ha valakinek ez a szive vágya akkor se a ssl tol vegye olcsobban kijön ha megveszi méterárú boltban -
DDL
őstag
mi is épitetünk már somogyi féla hangfalat az ö tereik alapján(3 utas 25 cm mélyel) elég nagy lett és nehéz
2 napig építetük.
a végeredmény elég jó lett
a 100w erősítömmel nem tudtuk tulhajtani, még birta volna, a magas és a mély félelmetes de a közepet 1* üen elnyomták.
ezen kívül aszem 2-10.000hz to 30sec es teszthangál 4 *voltak álló hullámok
a srácnak 30e ft ba volt a 2 hangfal(a fa ingyen huladék fábol volt) kicsit tarka barka meg ronda a lelkem de jol szol
tanács: senki ne használja csilapító anyagnak a szövet szerű anyagot,és pláne ne a somogyitol vegye.. nagyaon drága. ügyan ezel az anyagal szokták bélelni a kabátokat, overálokat és amyenyiért it adnak egy darabot 5* anyiért méterárú boltba egy egész zsákot is kapsz..
a tapasztalat az hogy a stivacs az igazi csilapító anyag
ha az fw megjavul rakok fel képeketA hagyományos szivacs a lehetóő legrosszabb dolog amit csillapítás jelszó alatt elkövethetsz. Közetgyapot kell. Mindenképpen hosszúszálú anyag. A legjobb a gyapot lenne. De ugye az ára...
Üdv: DDL -
TitiRii
senior tag
mi is épitetünk már somogyi féla hangfalat az ö tereik alapján(3 utas 25 cm mélyel) elég nagy lett és nehéz
2 napig építetük.
a végeredmény elég jó lett
a 100w erősítömmel nem tudtuk tulhajtani, még birta volna, a magas és a mély félelmetes de a közepet 1* üen elnyomták.
ezen kívül aszem 2-10.000hz to 30sec es teszthangál 4 *voltak álló hullámok
a srácnak 30e ft ba volt a 2 hangfal(a fa ingyen huladék fábol volt) kicsit tarka barka meg ronda a lelkem de jol szol
tanács: senki ne használja csilapító anyagnak a szövet szerű anyagot,és pláne ne a somogyitol vegye.. nagyaon drága. ügyan ezel az anyagal szokták bélelni a kabátokat, overálokat és amyenyiért it adnak egy darabot 5* anyiért méterárú boltba egy egész zsákot is kapsz..
a tapasztalat az hogy a stivacs az igazi csilapító anyag
ha az fw megjavul rakok fel képeket -
Czube66
csendes tag
Halika!
Ha valakit érdekel:
Úgy látom sok Győr környéki van, vagy a Somogyis cuccokat máshol is árulják már?
Lényeg: d=160mm sárga ( ők úgy hívják - kevlár ) mély nyomó maszek dobozban, ha kell a rejz el tudom küldeni, Boose 2 hangszórós maszek sub ugyanezen sugárzókkal, rajz szintén van, TDA 7375-ös hídba kötött ercsi 8x25 Watt, meg a rajz, SB live5.1 Platinum. Szerintem jó. Szerintem cakli-pakli centerrel meg magas nyomókkal ( SB nélkül !!! ) 40-ből kijön, és lehet vele házi discot csinálni. -
Calogero
addikt
Nem tudom mekkora volt a regi benne mert nincsen rairva.
A Hangfal egy Orion HS280-as meg az eredeti magassugarzo volt benne (gondolom 4ohm)
Megprobalom beleteszem ha szarul szo kicserelem, de itt tanyan (Debrecenbe) hianycikk a 4ohmos magasok. 1 helyen volt de azt meg nem tudtam volna beletenni a hangfalba (nem tudtam volna felfogatni).
Koszonom a valaszokat -
azzio
aktív tag
egyébként ha profi, de emészthető hangfalépítős howto-t akartok, akkor nézzétek meg a http://www.sal.hu-n a hangfalépítés linket!
-
azzio
aktív tag
lehet hogy a hangfal eredő ellenállása 4 ohm (keresztváltókkal együtt), de mekkora volt az eredeti magassugárzóé? nekem is 4 ohmos hangfalaim vannak, és mindegyik hangszóró 8 ohmos benne...
-
bigdewil
csendes tag
Beteheted,de minek?Inkább cseréld le 4ohmosra.Sokkal halkabban fog ciceregni,mint azt gondolnád.Sajnos az sem jo megoldás,h sorosan elé teszel egy 4ohmos huzal ellenállást.Mindenképp cseréld le.
-
emvy
félisten
-
Calogero
addikt
Nha egy Lama kerdes teszek fel most
4 Ohmos hangfalba bele lehet tenni 8 Ohmos magashangsugarzot? -
bigdewil
csendes tag
-
krila
tag
Hájj Bigdevi.
csak nem a Huszti Zsolt féle cuccok mozognak a krúdy-ban? erősítő kitek nincsenek véletlenül? -
vzzoli
tag
-
vzzoli
tag
Egy rádiós erősítőt, amit szerintem a király utcából szerzek be. Ha találok, akkor 70-100w körül. A hangfal detto.
-
bigdewil
csendes tag
A nagy hangfal kis szobában azé nem jó,me döng,mint állat,de torz is.Szegény hang csak werödik a falaknak,azt kiidegelik az embert.Bass meg nyista.kb,mennyit szánsz rá,és mit szeretnél? Erölködöt? CD-t is?
-
vzzoli
tag
-
bigdewil
csendes tag
-
vzzoli
tag
Köszi mégegyszer! Nem is PC-re akarnám kötni. Kezdi bántani a fülemet az mp3, főleg mióta hallottam egy ''normális'' hangrendszert.
-
bigdewil
csendes tag
Ja,walahol Dunaharasztin wlmiwel higendebbeket építenek Dynaudiokból,aztán a 8ker József utca CD bárban is wannak saját építésü hangfalak,de azokat nem PC-re kö kötni...

-
vzzoli
tag
-
bigdewil
csendes tag
Az éles saroktóé kifelé menet,a Jászberényi úton,még az ORION gyár elött jobb odalt wan egy bot. Ott bármilyen hangfalat megépítenek hozott motorokból is.

-
vzzoli
tag
Engem is régóta érdekel a téma, de egyszerűen nem találok olyan helyet, ahol olyan hangfalat építenek ócsóért, amilyet én szeretnék. Szal' ha valaki tud ilyen helyet (vagy akár többet is) plíz írja be!
Thx! -
DDL
őstag
Walamikor,úgy kb 35 éwe építettem az első saját készítésü hangfalaimat.Akkor baromi jól szoltak.(nekem) aztán meghallgattam a hawerét... Kb 15 éwe wettem 2db higend (Spendor)2utas,60watt sinus, bassreflex monitort.Ma is weri akármelyik ezoterikát. Természetesen csöwes erölködöwel hajtom,(2x10watt A osztályú wisszacsatolás nélküli) 1x bedugtam a PC-t is,majd miután felmostam magam a borzalmas minőségromlásbol,wisszatértem a bakelit LPimhez.Na jo,néha CD-t is hallgatok. Konkluzió? Minden ujszülöttnek,minden wicc uj... Mindenki a saját kárán tanul... Jawaslom a Király utcai bizományikat.Hangfalak és erölködök dömpingben.Ha meg walaki jobbra wágyik a kommersznél,akkor úgy is utána jár,hogy hól,mi olcsó és föleg jó.-Nem tom,hogy ide a wégére síró,wagy newetö fejet tegyek e?


Üdv: DDL -
bigdewil
csendes tag
Walamikor,úgy kb 35 éwe építettem az első saját készítésü hangfalaimat.Akkor baromi jól szoltak.(nekem) aztán meghallgattam a hawerét... Kb 15 éwe wettem 2db higend (Spendor)2utas,60watt sinus, bassreflex monitort.Ma is weri akármelyik ezoterikát. Természetesen csöwes erölködöwel hajtom,(2x10watt A osztályú wisszacsatolás nélküli) 1x bedugtam a PC-t is,majd miután felmostam magam a borzalmas minőségromlásbol,wisszatértem a bakelit LPimhez.Na jo,néha CD-t is hallgatok. Konkluzió? Minden ujszülöttnek,minden wicc uj... Mindenki a saját kárán tanul... Jawaslom a Király utcai bizományikat.Hangfalak és erölködök dömpingben.Ha meg walaki jobbra wágyik a kommersznél,akkor úgy is utána jár,hogy hól,mi olcsó és föleg jó.-Nem tom,hogy ide a wégére síró,wagy newetö fejet tegyek e?

-
Bogyó bá'
nagyúr
Látom itt egyesek nagyon vágják a témát. Lenne egy konkrét kérdésem. Adott egy Orion HS-500-as hangfal, a mélynyomója úgy tűnik, szétment.
Ez egy 25 cm-es papírmembrános hangszóró, már legalább 20 éve jól működött. Az lenne a kérdésem, hogy mire érdemes kicserélni? Kevlárosra, gumimembránosra? Milyen típusú hangszórót tudnátok ajánlani helyette? Jó lenne ha egy kicsit jobban szólna a csere után.Szerintem meg javittatsd (tekercseltetsd, stb. ) meg azokat a bolgár mélyhangszórókat, ugyanis a Somogyi-féle hulladékokkal sokkal rosszabbul fognak szólni, bármelyik (kevlár, stb.) szériát is választanád. Somogyihoz nem passzol a hangváltója, érzékenység és egyég adatok alapján sem.
-
_Volkovy_
nagyúr
engem kb 2 éve kezdett érdekelni ez a téma
leszögezem hogy nagyon alaposan utánajártam a dolgoknak és nem az ár miatt döntöttem a házikészítésű hangfalak mellett hanem a minőség mellett!!!
ez nem vicc de ezt majd később
először 4 ugyanolyat csináltam 2 utasokat de szarok voltak
vettem 1 aiwa 5*80wattos dolbys erősítőtt 50000 a metroba pont 1 éve
pro logic dolby digital és minden ami kell hangszínt ugyis szoftwareből állítgatom
tehát mindent pro logicon kell hallgatni és ez átvált dvd-nél digitalra
vettem 1 optikai kimenetű hangkártyát most is azzal van összekötve az átvitel miatt ez 8500 volt 1 éve egy minőségi optikai kábel 2400 volt jo vastag
ez a rendszerem alapja
fél éve lett készen a teljes rendszerem 8 ohmosba
somogyis de kisebb modosításokkal
elöl 2db 3 utas hangfal benne 1 sbx2530 1 dtf 10 1 150Wattos közép hosszúkás nem keresem meg most a nevét
hátul 2 db 2utas 1 dtf10 1 sbx2030
center 1 dtf 10 2 db 4ohmos sbk2030(árnyékolt)
hangválto monacor mid az 5be rear-be 6400 volt darabja olyan hogy 2 magas 2 közép és 1 mély hangszótót lehet bekötni
centerbe és hátsóba 4600 volt darabja azok 3 utasak de a figyelni kell mert nem a középtartományba kell az sbx-eket bekötni
ezek a hangváltok védik a hangszorokat a tulterheléstől és lebasszák az erősítőt
ilyen még nem volt de kitudja mert elégettem még 2 éve 2dbot mert tulvezereltem
az anyag fekete laminált anyag 12500 volt méretre vágva
hangfalba kábel kb 20méter 2500
kábelek kb 5000ft mert kelett vagy 40 méter amerikai fajta ez elég jo és vastagat kell venni ne vesszem a jel
aranyozott csatlakozok 5db 550 db
mindegyikbe reflexcső kb 1000 darabja lusta vagyok utánajárni melyikbe milyen van
ragaszva vannak az kb tipli 1500 amikkel meg van erősitva ragaszto 1500 szilibol keleett 2 tubus 650db a lapok közé kell nyomni mehet bőven
olyan masszivak mint állat sajna nehezek is de nem nagyon hurcolászom
sarkokra műanyag védo 55ftdb-ja
mélynyomot most csinálok vagy veszek azt még nemtom
ha tud valaki aktiv erősítőt mélyládába hol lehet normálisat kapci olcson az szoljon 100w-mehet fölfele
dvd filmek hihetetlen jol szolnak csak mély hiányzik van 1 ládám csak az 1 vacak
de hangfalakba is van mély ugyhogy vigyázok le ne essenek a poharak mert a 2.emeleten már rezegnek a poharak mint állat kiváncsi vagyok milyen 1 normálissal
és van összehasonlitási alaplom
havernak valdus 400 van na az 1 rakás kaki hozzám képest semmi dinamizmus
technics nemtommilyen van másiknak na az 1 gyinge
ha valakinek kell segítség mail!!!
szivesen segítek
somogyisbol szerintem tökéletes kihozok belőle mindent
a rendszerem 170000 környékébe került bele erősítőstül mindenestül
mindenkinek ajánlom ezt mert nem veszít vele
én 2 hét alatt lettem meg mert csak 8db szoritom volt amivel mindig meg kellett vrni mig megyszárad
és melóztam is melette 5 oraig
ugyhogy nem vészes
igényes és jobban szol mint amit kapsz a boltba ennyiert mert az gagyi hangváltoval van és keskeny anyagbol
sok sikert!Bammeg 2. emeleten ekkora hangcuccot..Minek?Amúgy fasza lehet de nem bírod kihasználni..
Nem hiszem hogy valaki is tolerálja a szomszédok közül az 5 percnél tovább tartó zenehallgatást.. -
colli
csendes tag
Üdv !
Először is leszögezném, hogy láma vagyok a témához.
Kaptam egy M.N.C BoomBox subwoofer-t, és nekem úgy tűnik. hogy nagyon ''döng''. Esetleg ha kibélelném vattával akkor javulna a hangzása ???
Egyenlőre a lakásban van, de elképzelhető, hogy bekerül az autóba.
Köszi ! -
funky_groove
csendes tag
Építettem egy pár 2utas hangfalat. (mély: Mnc 30centis Eclipse II 250/500W) Építenék hozzá egy pár középmagas hangfalat, de nemtudom h milyen hangsugárzóból építsem. Nem akarok vmi nagy drágát építeni, kb szinuszos teljesitménye legyen a középmagas hangfalnak 90-100W. Ha vkinek van vmi jó középmagas hangfal terve vagy ötlete h milyen sugárzókból építsem meg, akkor legyen kedves irjon mailt ide: dj.mada@freemail.hu Köszi
-
yahagyma
tag
mégvalami amit nem írtam most jutott eszem olvasgatva ismét
persze én asztalos szakmába melózok konyhabutor
akinek nem volt érzéke legohoz az ne fogjon bele
precizseg kell hozza de nagyon forrasztásnál(hideg forrasztas stb)
ja és fekete szinű csavart nehez volt szerválnom -
yahagyma
tag
engem kb 2 éve kezdett érdekelni ez a téma
leszögezem hogy nagyon alaposan utánajártam a dolgoknak és nem az ár miatt döntöttem a házikészítésű hangfalak mellett hanem a minőség mellett!!!
ez nem vicc de ezt majd később
először 4 ugyanolyat csináltam 2 utasokat de szarok voltak
vettem 1 aiwa 5*80wattos dolbys erősítőtt 50000 a metroba pont 1 éve
pro logic dolby digital és minden ami kell hangszínt ugyis szoftwareből állítgatom
tehát mindent pro logicon kell hallgatni és ez átvált dvd-nél digitalra
vettem 1 optikai kimenetű hangkártyát most is azzal van összekötve az átvitel miatt ez 8500 volt 1 éve egy minőségi optikai kábel 2400 volt jo vastag
ez a rendszerem alapja
fél éve lett készen a teljes rendszerem 8 ohmosba
somogyis de kisebb modosításokkal
elöl 2db 3 utas hangfal benne 1 sbx2530 1 dtf 10 1 150Wattos közép hosszúkás nem keresem meg most a nevét
hátul 2 db 2utas 1 dtf10 1 sbx2030
center 1 dtf 10 2 db 4ohmos sbk2030(árnyékolt)
hangválto monacor mid az 5be rear-be 6400 volt darabja olyan hogy 2 magas 2 közép és 1 mély hangszótót lehet bekötni
centerbe és hátsóba 4600 volt darabja azok 3 utasak de a figyelni kell mert nem a középtartományba kell az sbx-eket bekötni
ezek a hangváltok védik a hangszorokat a tulterheléstől és lebasszák az erősítőt
ilyen még nem volt de kitudja mert elégettem még 2 éve 2dbot mert tulvezereltem
az anyag fekete laminált anyag 12500 volt méretre vágva
hangfalba kábel kb 20méter 2500
kábelek kb 5000ft mert kelett vagy 40 méter amerikai fajta ez elég jo és vastagat kell venni ne vesszem a jel
aranyozott csatlakozok 5db 550 db
mindegyikbe reflexcső kb 1000 darabja lusta vagyok utánajárni melyikbe milyen van
ragaszva vannak az kb tipli 1500 amikkel meg van erősitva ragaszto 1500 szilibol keleett 2 tubus 650db a lapok közé kell nyomni mehet bőven
olyan masszivak mint állat sajna nehezek is de nem nagyon hurcolászom
sarkokra műanyag védo 55ftdb-ja
mélynyomot most csinálok vagy veszek azt még nemtom
ha tud valaki aktiv erősítőt mélyládába hol lehet normálisat kapci olcson az szoljon 100w-mehet fölfele
dvd filmek hihetetlen jol szolnak csak mély hiányzik van 1 ládám csak az 1 vacak
de hangfalakba is van mély ugyhogy vigyázok le ne essenek a poharak mert a 2.emeleten már rezegnek a poharak mint állat kiváncsi vagyok milyen 1 normálissal
és van összehasonlitási alaplom
havernak valdus 400 van na az 1 rakás kaki hozzám képest semmi dinamizmus
technics nemtommilyen van másiknak na az 1 gyinge
ha valakinek kell segítség mail!!!
szivesen segítek
somogyisbol szerintem tökéletes kihozok belőle mindent
a rendszerem 170000 környékébe került bele erősítőstül mindenestül
mindenkinek ajánlom ezt mert nem veszít vele
én 2 hét alatt lettem meg mert csak 8db szoritom volt amivel mindig meg kellett vrni mig megyszárad
és melóztam is melette 5 oraig
ugyhogy nem vészes
igényes és jobban szol mint amit kapsz a boltba ennyiert mert az gagyi hangváltoval van és keskeny anyagbol
sok sikert! -
#79470961
törölt tag
Nem alap hanem ''a lap''

-
#79470961
törölt tag
Vettem a dolgokat, felindulásból elkövetett elírásokat örökítettem meg a fórum hasábjain... Maradjunk annyiban, hogy ÉN csináltam egy 2csatornást tda7294el, hangos, oszcilloszkóppal mérve gyönyörű szinusz van rajta max teljesítmény környékén is, és könnyű volt megépíteni. Hangfalat is akartam, belebuktam, papíron jó volt, élőben meg szar.
Tippek: Király utcában van egy elektronikai alkatrészbolt, tele bontott alkatrészekkel. A körúttól a lövölde tér felé 2 trolimegálló között félúton a bal oldalt.
Apám kifogott 2db 50 voltos 31000mikrós (igen harmicegyezer) elkót 800ft/darabért. Persze párban ritkán van ilyen kapacitású, de sűrűn kell bejárni, mindenféléjük van (bontott hűtőbordák a 486os hűtőtöl a bazinagyokig potom pénzért)...
Inter-fa Kft. amit írtam alapszabászat, http://www.inter-fa.hu/ -
PaladiN
aktív tag
hali,
persze, hogy ügyesseg nelkül nem megy, de azt ugyis tudja magarol mindenki, hogy erdemes-e beleszallnia vagy annyira nem vagja a temat, hogy nem. ezert nem csinalok pl. erösitöt :-)
A technikai hatter meg olyan , hogy nekem sincs tul sok szerszamom, legszüksegesebb keziszerszamok , egy vibra-csiszolo, egy furogep...dekot es egyebeket meg kerek kölcsön havertol, ha eppen kell...talan a felületkezeles a leghuzosabb resz, büdi meg nagy a dzsuva töle. de megcsinaltam többször is es amit most hasznalok cseresznyefurneros es hazilag furneroztam (enyv+vasalo+presnek az összes otthoni lexikon es kisebb-nagyobb butordarabok) nem mondom, kaosz volt, de megerte. biztos nem olyan szep , mintha egy profi csinalta volna, de szeretem a nem tömeggyartott cuccokat. es NEM HULLIK SZET, pedig hajtom szegenyt...Én nem beszéltem tömeggyártásról!
Ki a fenének kellenek a měanyag, meg szar farostlemezbôl készült gagyik?!
Én arról beszéltem hogy vannak már olyan emberek, cégek akik ezzel foglalkoznak. Kevéssel többet fizetsz (pl. egy mélyláda anyagár a úgy 10-15 ropi, az profi meg megcsinálja 25-30-ból kompletten anyaggal együtt) -
PWR
aktív tag
Személy szerint én már sok dobozt építettem (legalább 30 db-ot), de azt nem merném kijelenteni hogy KÖNNYů, csak nyugodtan fogjatok bele!
Sokminden kell hozzá, mint pl. kézügyesség, igényesség, pontosság, és ezek még csak a kézségek. A technológiai háttér, mint pl. dekopír, fúró, szorítók, már egy kisebb vagyon, a helyrôl, ahol a měveleteket elvégzi az ember már nem is beszélek. Nem akarok senkit lebeszélni, de lehet hogy sok bosszankodástól mentesül az aki szakemberre bízza a doboz összerakását. SZAKEMBERRE, nem pedig asztalosra. Félreértés ne essék én sokra becsülöm az asztalosokat, csak épp a doboz összerakása szvsz nem nekik való, tisztelet a kivételnek.
Mielôtt még bárki leordítaná a fejemet hogy... Mintakészítôként végeztem, ami (a kevésbé hozzáértôk kedvéért) azt jelenti, hogy faiparos szakma a kisujjamban volt (a mesterem szerint tehetséges voltam). Azért csak volt, mert sem a szakmával, sem a dobozépítéssel már rég nem foglalkozom.hali,
persze, hogy ügyesseg nelkül nem megy, de azt ugyis tudja magarol mindenki, hogy erdemes-e beleszallnia vagy annyira nem vagja a temat, hogy nem. ezert nem csinalok pl. erösitöt :-)
A technikai hatter meg olyan , hogy nekem sincs tul sok szerszamom, legszüksegesebb keziszerszamok , egy vibra-csiszolo, egy furogep...dekot es egyebeket meg kerek kölcsön havertol, ha eppen kell...talan a felületkezeles a leghuzosabb resz, büdi meg nagy a dzsuva töle. de megcsinaltam többször is es amit most hasznalok cseresznyefurneros es hazilag furneroztam (enyv+vasalo+presnek az összes otthoni lexikon es kisebb-nagyobb butordarabok) nem mondom, kaosz volt, de megerte. biztos nem olyan szep , mintha egy profi csinalta volna, de szeretem a nem tömeggyartott cuccokat. es NEM HULLIK SZET, pedig hajtom szegenyt... -
PaladiN
aktív tag
Személy szerint én már sok dobozt építettem (legalább 30 db-ot), de azt nem merném kijelenteni hogy KÖNNYů, csak nyugodtan fogjatok bele!
Sokminden kell hozzá, mint pl. kézügyesség, igényesség, pontosság, és ezek még csak a kézségek. A technológiai háttér, mint pl. dekopír, fúró, szorítók, már egy kisebb vagyon, a helyrôl, ahol a měveleteket elvégzi az ember már nem is beszélek. Nem akarok senkit lebeszélni, de lehet hogy sok bosszankodástól mentesül az aki szakemberre bízza a doboz összerakását. SZAKEMBERRE, nem pedig asztalosra. Félreértés ne essék én sokra becsülöm az asztalosokat, csak épp a doboz összerakása szvsz nem nekik való, tisztelet a kivételnek.
Mielôtt még bárki leordítaná a fejemet hogy... Mintakészítôként végeztem, ami (a kevésbé hozzáértôk kedvéért) azt jelenti, hogy faiparos szakma a kisujjamban volt (a mesterem szerint tehetséges voltam). Azért csak volt, mert sem a szakmával, sem a dobozépítéssel már rég nem foglalkozom. -
PWR
aktív tag
Lehet, hogy 30 cm-es, igazából nem mértem le. A jobb kevlár, stb. hangszórókat fölösleges lenne beletenni? Túl kicsi/könnyű a doboz? Az áltatlad említett SR széria 30 cm-es mélysugárzója 6000 ft, az SRP, SBX szériával nem érdemes próbálkozni?
Kösz a segítséget.Hello,
haveromnak csereltünk HS2** (nem emlexem pontosan a tipusszamra, eleg elterjedt egy tipus volt) -ben melynyomot TWM-re, kb 3800Ft/db a 23 cm-es. most en is ilyen melyeket hasznalok sajat keszitesü dobozban. TWM melyei jok (kiveve a 30cm-eseket, nagy ürtartalom kö neki). a 23cm-esek jol szolnak egy kb. 20 literes bass reflex dobozban (vagy zartban is, csak kevesebb mely lesz) es a reflexcsö meretet sem kell szamolgatni, mereteket lehet venni kesz TWM dobozokrol. a többi TWM (közep, magas) eleg gaz. nekem visaton magas van a high end szeriabol, draga de nagyon szepen szol.
Es EGYALTALAN NEM NEHEZ ÖSSZEHOZNI EGY SAJAT DOBOZT, csak kell egy kicsit barkacsolgatni meg ötleteket venni kesz hangfalakrol meg ott van a ''hangdobozepites'' könyv sok hasznos infoval. sok par hangfalat hoztam mar össze es sok haverom is azokat hasznalja evek ota. minden egyes megepitett hangfal utan tanulni lehet valamit es leközelebb mar kevesebb hibaval csinalod...persze csak ha van kedv es energia az epiteshez es a kiserletezeshez...maskülönben nincs ertelme nekiallni...es az eredmeny hallhato! persze szubjektiv dolog hallas utan megitelni a hangzast, de ha mar töb embernek is teccik?! es pl. hol kapok olyan hangfalat, melynek elölapja 40mm vastag (ha mar 20-as, örülhet az ember, most a 100eFt alatti kategoriakrol beszelek).
Gboysoft, egyetertek a second-hand cuccokkal, nekem is bevalnak többnyire es 15-20eFt-böl mar rendes cuccokat ki lehet fogni (inkabb maganszemelytöl veszek, ugy megsporolok egy kis zse-t).
üdv -
emvy
félisten
Üdv Mindenkinek!!!
Én is most lettem kész az első hangfal projectemmel. Sajna nem igazán vágom a témát ezért én is a SAL féle doboztervekkel keztem el. Igy elsőre tényleg sok sok utánajárás, tervezés, olvasás, de a második már biztos gyotsabb könyebb lesz.
Vettem egy SAL féle doboztervet ami nekem kicsit alacsonynak tünt (90cm) ezt megtoldottam még 20cm-el és így egy picivel nagyobb dobozt kaptam. Nem számolgattam semmiféle progikkal gondoltam ez így jo lesz. A hangszórók is a somogyitól vettem SBX szeria. Kb 1,5 hónapot tölltötem el vele esténként munka után meg hétvégén. Lesznek róla fényképek ha érdekel v -kit elküldöm e-mail-be. Szoval szerintem igy is ''nekem'' tökéletes hangzást kaptam nem mértem semmit, nem számolgattam. Előtte videotonok dübörögtek ahoz képes sokkal jobb lett a hangzása. Minden ember máshogy halja ua. a hangot ezért ez relative dolog hogy kinek meik tetszik. Viszont érdekelne az hogy a hangszoró adataiból hogyan és miket lehet kiszámolgatni progikkal mert én is töltögettem le ilyeneket de nem vágtam.
Sorry a hossz dumáért.Na ÍGY ne!
Minden ember máshogy halja ua. a hangot ezért ez relative dolog hogy kinek meik tetszik
Ez szintén nem így van, persze, máshogy hall, de a dolog elég egyszerű:hallgass meg valami akusztikus zenét. Ott szépen kijön, hogy jó avagy rossz a cumó. -
Vin McRae
csendes tag
Üdv Mindenkinek!!!
Én is most lettem kész az első hangfal projectemmel. Sajna nem igazán vágom a témát ezért én is a SAL féle doboztervekkel keztem el. Igy elsőre tényleg sok sok utánajárás, tervezés, olvasás, de a második már biztos gyotsabb könyebb lesz.
Vettem egy SAL féle doboztervet ami nekem kicsit alacsonynak tünt (90cm) ezt megtoldottam még 20cm-el és így egy picivel nagyobb dobozt kaptam. Nem számolgattam semmiféle progikkal gondoltam ez így jo lesz. A hangszórók is a somogyitól vettem SBX szeria. Kb 1,5 hónapot tölltötem el vele esténként munka után meg hétvégén. Lesznek róla fényképek ha érdekel v -kit elküldöm e-mail-be. Szoval szerintem igy is ''nekem'' tökéletes hangzást kaptam nem mértem semmit, nem számolgattam. Előtte videotonok dübörögtek ahoz képes sokkal jobb lett a hangzása. Minden ember máshogy halja ua. a hangot ezért ez relative dolog hogy kinek meik tetszik. Viszont érdekelne az hogy a hangszoró adataiból hogyan és miket lehet kiszámolgatni progikkal mert én is töltögettem le ilyeneket de nem vágtam.
Sorry a hossz dumáért. -
Gboy
csendes tag
Lehet, hogy 30 cm-es, igazából nem mértem le. A jobb kevlár, stb. hangszórókat fölösleges lenne beletenni? Túl kicsi/könnyű a doboz? Az áltatlad említett SR széria 30 cm-es mélysugárzója 6000 ft, az SRP, SBX szériával nem érdemes próbálkozni?
Kösz a segítséget.szvsz tök fölösleges kicserélned azt a hangszórót, inkább csináltatsd meg. kb 5000 huf -bó kijön, tekercselik, ha kell membránt is csrélnke. igaz nem olyan lesz, mint az eredeti, de nekem is ilyenek vannak, és nagyon jól szólnak(trance forever!)!
ja,. és még egy pár szó a fenti erősítő vitához: szerintem ez a sok szakszöveg már rég a kötélre kergette szegény topic indítót. szerintem nem kell itt forrasztgatni, meg számolgatni, ha az ember kezdő az ilyesmiben. én bementem egy zálogházba, vette egy yamaha ax-500 sztereo erősítőt + van hozzá 2db orion hs-501 + egy terratec aureon sky
és elég ütős a buli. de a régi hangkártyával is fasza volt(cmi8738) -
DDL
őstag
SR-t érdemes belerakni, mert az áll legközelebb az eredeti hangszórókhoz; bár videoton-szerű egy kicsit.
Szerintem egyébként ne vegyél bele semmit...
A trafókérdéshez.
Elvileg a TDA7294 70W-ot ad le 1% THD mellett, és 100W-ot 10% THD mellett, ha jól emlékszem. Ehhez 45V tápfesz kell neki, ha a specifikációkban megadott 35V minimumértékkel tápolod, akkor nem fogsz tudni ennyit kivenni belőle.
(lehet, hogy nem 100%osak az adatok, ennyire emlékszem).
Namost. Asszem a 7294-es AB vagy B osztályú cumó. Ennek elvileg sem mehet a hatásfoka 80% fölé. Tehát 70W kimenőnél az erőlködő kb. 90-100W-ot eszik. Emellett a stabkockán is esik kb. 0.7V a szilícium miatt, és még jópár tized a soros ellenállás miatt, tehát mondjuk 45V-os tápnál, 4 A mellett neki is kell 5-8 W. A kondik pedig persze, jól tudják tartani a feszültséget, de 10-20000 uF esetén is 4-5 V-ot esik a csúcsfesz, ha kiveszel belőlük 4 A-t, még 500W-os trafó mellett is.
Szóval rakjál légyszi mellé legalább 300W-os trafót.
DDL, miért számoltál 7000-et a hűtőbordára? az nekem soknak tűnik, de lehet...
Hangfal. Az MNC-től egy dolog miatt ne tessék elszállni: a megadott paraméterek gyönyörűek, olyan ideális dobozméretek jönnek ki, hogy na, csak épp a Qms Qts Qes adatok nem igazán korrelálnak; magyarul hülyeséget ad meg a gyártó. Ennyiben a somogyisok jobbak, ők megadják az egyébként szörnyű adatokat. Tehát MNCből akár még lehet is jó hangszórót összerakni, de rengeteg szívás után, abban nem is érdemes reménykedni, hogy programmal kiszámolom, és jó lesz...szívtam én is vele rendesen.
Tehát ha vesztek pl. egy 20 centis somogyist, azzal egész szépen kijön egy 32 l körüli doboz, amivel tényleg úgy szól, amire tervezték, tehát nem igazán jól, de elfogadhatóan. MNC-vel viszont vagy bejön, vagy nem...Nem stabkocka, hanem Graetz-híd. (A stabkocka az más.) Kb. 3V esik rajta. Ha schottky vagy fast vagy ultrafast diódákból csinálod (ami ugyan drágább de sokkal jobb) akkor le lehet menni 1.5-2V-ig.
Azért számoltam ennyivel, mert szub erősítőről beszéltem. Ugyebár itt a legnagyobb a graft. És még ez is rendesen felmelegedhet nagyobb hangerőn.
Szintén tapasztalat.
Üdv: DDL -
emvy
félisten
Lehet, hogy 30 cm-es, igazából nem mértem le. A jobb kevlár, stb. hangszórókat fölösleges lenne beletenni? Túl kicsi/könnyű a doboz? Az áltatlad említett SR széria 30 cm-es mélysugárzója 6000 ft, az SRP, SBX szériával nem érdemes próbálkozni?
Kösz a segítséget.SR-t érdemes belerakni, mert az áll legközelebb az eredeti hangszórókhoz; bár videoton-szerű egy kicsit.
Szerintem egyébként ne vegyél bele semmit...
A trafókérdéshez.
Elvileg a TDA7294 70W-ot ad le 1% THD mellett, és 100W-ot 10% THD mellett, ha jól emlékszem. Ehhez 45V tápfesz kell neki, ha a specifikációkban megadott 35V minimumértékkel tápolod, akkor nem fogsz tudni ennyit kivenni belőle.
(lehet, hogy nem 100%osak az adatok, ennyire emlékszem).
Namost. Asszem a 7294-es AB vagy B osztályú cumó. Ennek elvileg sem mehet a hatásfoka 80% fölé. Tehát 70W kimenőnél az erőlködő kb. 90-100W-ot eszik. Emellett a stabkockán is esik kb. 0.7V a szilícium miatt, és még jópár tized a soros ellenállás miatt, tehát mondjuk 45V-os tápnál, 4 A mellett neki is kell 5-8 W. A kondik pedig persze, jól tudják tartani a feszültséget, de 10-20000 uF esetén is 4-5 V-ot esik a csúcsfesz, ha kiveszel belőlük 4 A-t, még 500W-os trafó mellett is.
Szóval rakjál légyszi mellé legalább 300W-os trafót.
DDL, miért számoltál 7000-et a hűtőbordára? az nekem soknak tűnik, de lehet...
Hangfal. Az MNC-től egy dolog miatt ne tessék elszállni: a megadott paraméterek gyönyörűek, olyan ideális dobozméretek jönnek ki, hogy na, csak épp a Qms Qts Qes adatok nem igazán korrelálnak; magyarul hülyeséget ad meg a gyártó. Ennyiben a somogyisok jobbak, ők megadják az egyébként szörnyű adatokat. Tehát MNCből akár még lehet is jó hangszórót összerakni, de rengeteg szívás után, abban nem is érdemes reménykedni, hogy programmal kiszámolom, és jó lesz...szívtam én is vele rendesen.
Tehát ha vesztek pl. egy 20 centis somogyist, azzal egész szépen kijön egy 32 l körüli doboz, amivel tényleg úgy szól, amire tervezték, tehát nem igazán jól, de elfogadhatóan. MNC-vel viszont vagy bejön, vagy nem... -
almásrétes
tag
Lehet, hogy 30 cm-es, igazából nem mértem le. A jobb kevlár, stb. hangszórókat fölösleges lenne beletenni? Túl kicsi/könnyű a doboz? Az áltatlad említett SR széria 30 cm-es mélysugárzója 6000 ft, az SRP, SBX szériával nem érdemes próbálkozni?
Kösz a segítséget. -
DDL
őstag
Persze SAL.
Esetleg drágábban a TVM 312/8 ha 8 ohmos. De ez már sokkal drágább, meg érzékenyebb is.
Üdv: DDL -
DDL
őstag
Látom itt egyesek nagyon vágják a témát. Lenne egy konkrét kérdésem. Adott egy Orion HS-500-as hangfal, a mélynyomója úgy tűnik, szétment.
Ez egy 25 cm-es papírmembrános hangszóró, már legalább 20 éve jól működött. Az lenne a kérdésem, hogy mire érdemes kicserélni? Kevlárosra, gumimembránosra? Milyen típusú hangszórót tudnátok ajánlani helyette? Jó lenne ha egy kicsit jobban szólna a csere után.Nem 30cm-es? Nekem úgy rémlik. De mindegy is, mert nem van olyan hangszóró ami 50l-es zárt dobozban jobb lenne, mint az a bolgár csoda. Talán az SBX3040. Vagy az SR széria. De szerintem nem ér annyit a doboz.
Üdv: DDL -
almásrétes
tag
Látom itt egyesek nagyon vágják a témát. Lenne egy konkrét kérdésem. Adott egy Orion HS-500-as hangfal, a mélynyomója úgy tűnik, szétment.
Ez egy 25 cm-es papírmembrános hangszóró, már legalább 20 éve jól működött. Az lenne a kérdésem, hogy mire érdemes kicserélni? Kevlárosra, gumimembránosra? Milyen típusú hangszórót tudnátok ajánlani helyette? Jó lenne ha egy kicsit jobban szólna a csere után. -
DDL
őstag
Hm... Én nem akarok itten leszólni, kijavítgatni, laikusnak minősíteni sokakat, de... mégis muszáj megtennem.
Minek kell egy erősítőhöz BÁRMIT tekercseltetni? Itt a TDA7294 jött erőteljesebben szóba, én ilyenből csináltam egy hifi stereo erőlködőt.
Elmész a boltba, veszel két erősítő kittet. Ugyanott veszel egy hozzá passzoló (150-200W) toroid trafót, +-27 voltosat. Ez a max. teljesítményt kihozza belőle, a gyári adat szerint, én pedig nem agyok okosabb mint a gyári adat. (Gyk. 1,7ttel kell szorozni a voltokat az egyenirányítás miatt 1,7x27 jön ki a végén)
Most aki azonnal belém akar kötni, hogy 150-200Wos toroid nem elég (mert ugye 2x100Wos az erősítő, az ugye 200W, és ehhez nem lehet elég 150Wos!) az gyorsan gondolja végig: a KONDIK soksoksok kraftot tárolnak és LÖKÉSSZERŰ teljesítmény impulzusok (bummog a mély) állnak fenn. Ergo a lökés szünetében feltöltődik a kondi, és nem kell 500Wos táp. Veszel még egy 20-25 amperes (inkább 25) graetz hidat (stab kocka), néhány méter árnyékolt kábelt, potmétert, biztosíték foglalatot, egy házat a cuccnak (én fából csináltam), bekapcsológombot, bemeneti-kimeneti csatlakozót, 1 vagy két IRDATLAN nagy hűtőbordát, stb. és már csak össze kell forrasztgatni a mókát. Ja és persze ökölszabály, 1A áramra 1000mikrós kondi, javasolt a dolognak a ''kis'' trafóteljesítmény miatt 2x20000 mikrót adni.
Doboz építés: Inter-Fa kft. lapszabászat. Mindenféle vastagságú MDF lapot méretre szabnak neked annyiért amiért amúgy egyben is elvihetnéd.
Hangdobozt olcsón és úgy hogy jól is szóljon (persze ez szubjektív, van akinek ha cicceg és bummog az már jó) szinte lehetetlen. Nem kittben árult hangszóróból méginkább. Somogyi kizárható egyedül a 25centis kevláros a jó. A többi kuka, komolyan (nem elég érzékenyek, és nem lehet velük még programmal sem értelmes méretű dobozt tervezni). Az MNC szimpi, de nem próbáltam még. Visaton tuti hogy jó.
Most elsőre ennyi, elnézést ha nagyon felidegesítettem magam
Csak hogy kötözködjek.

Nem 1.7 a szorzó, hanem gyök2 ami kerekítve 1.4142.
A TDA7294 csak papíron 100W. Valójában 60-70W max. Ehhez meg elég (határ eset) a 150-200W-os trafó. A puffer kondik meg hiába vannak, ha nincs ami töltse. Mert ha a basszusban akarsz graftot ahhoz trafó kell, vagy Farad nagyság közeli kondi.
Üdv: DDL -
DDL
őstag
Egyetértek @aMorf kijelentéseivel (remélem jól írtam a nevét)
Erősítőt építeni nem éri meg. Tekercseltetni kell, utánajárni alkatrészeknek, épp elfogyott, visszamenni később, stb.
Ha tényleg olyan frankó erősítőt építessz 30.000 Ft-ból ami fel tudja venni egy 100.000 Ft-os darabbal a versenyt akkor hazudsz. Ne haragudj, ez radikális volt, mondhattam volna az t is, hogy akkor te vagy az én emberem, de az igazság az, hogy 100.000 Ft-ért én olyan csiri-biri 5 vagy akárhány csatornás házimozival egybeépített erősítőt veszek polírozott alumínium házban több éves garival amit te soha nem fogsz tudni ilyen minimális összegért megépíteni.
Én Somogyis hangszórókból építettem nagyon sok hangládát, a tapasztalat az, hogy minden 10ik alkatrészük (mondjuk hangszóró) hibás, de vissza küldöd és kicserélik reklamálás nélkül postafordultával, és ügyelnek rá, hogy amire cserélték ne legyen szar.
Kis pénz kis foci. Nekem teljesen tetszik az a minőség amit a pénzemért kaptam. Itt azért megfordul a fejemben, lehet, ha egyszer építenék M.N.C.-ből akkor már csak abból vagy jobból.
Csöves erősítő az tényleg rózsafa a trabantban. Ehhez csak azt tenném hozzá, hogy csak akkor ér valamit, ha teljes rendszered ''csöves''
És akkor már SACD és bakelit... mert, ha maradnánk az autós hasonlatnál: pakurával tankolt Merci effekt.
Műszaki lapokban vannak leírások csöves erősítő építésről, de ezekkel soha nem fogsz olyan szintet megütni mint egy több milliós hig-end cucc amik mellesleg szinte mindig 2 lépcsőből állnak.
GhostLehet, hogy rajtam kívül senki nem értette a szövegem? Mert hogy a következőket írtam: Amilyen szub erősítőt én összebarkácsolok neked 30e ruppóból olyat te nem veszel 100e alatt az 7szentség
Hol van ebben leírva az, hogy 5.1-es?????

Vagy a szub erősítő fogalma zavaros? Akkor elmagyarázom. 1 csatorna, előtte egy 90-120Hz körül vágó aluláteresztő-közösítő szűrő. Mindez 80-100W teljesítménnyel 8ohmos terhelésre, de nem jön zavarba a kisebbtől sem. És ehhez nem kell tekercseltetni semmit. Vagy ha a trafót csináltatod akkor olcsóbb is.
Mondok mindjárt egy egyszerű pédát. Végy 2 db LM3886T végfok ic-t (1500,-Ft /db) 2db TL082 IC-t (150,- Ft/db), egy 2*24V/5A-es tarfót (ha csináltatod kb. 5000,- Ft, a készen veszed akkor 12-15000,-Ft), egyéb alkatrészekre 5-6000,-Ft, hűtőbordára 7-8000,-Ft (a turkálsz egy kicsit akkor 4-5000,-Ft). Ezeket add össze. Ha a trafót csináltatod akkor bőven belül maradsz a 30-on
A hangszórós megállapításoddal nem vitatkozom, mert tény amit írtál.
Csöves Tma (a kedvencem mellesleg). (Mielőtt a ''HIGH-END'' fogalmát mint lerágott csontot ide citálod előbb definiálni kellene, hogy mit is jelent számodra, meg számomra. Gyanítom, nem ugyan azt. Ugyan is szerintem bakelit, és a ha nincs akkor legfeljebb CD.) Ha egy erősítő jó akkor szinte mindenütt jó. De tény, hogy rendszerbe szervezve hozza a maxot. Mint minden készülék, függetlenül attól, hogy miből készült.
Vannak gyári leírások, amiket, ha ugyan olyan, vagy jobb alkatrészekből raksz össze, akkor jobb lesz mint a gyári. Kevesebb, vagy ugyan annyi pánzért. A bibi az, hogy minél feljebb megyünk a léccel annál nehezebb szerezni alkatrészeket. Pár milkós lécig bármi beszerezhető legrosszabb esetben az interneten keretsztül.
Mindez saját tapasztalatból mondom. Túl vagyok már jónéhány erősítő tervezésén-építésén. (Az utőbbi időben inkább csöves.) Ettől függetlenül lehet, hogy hazudok.
Bocs a hosszú off-ért
Üdv: DDL -
#79470961
törölt tag
Hm... Én nem akarok itten leszólni, kijavítgatni, laikusnak minősíteni sokakat, de... mégis muszáj megtennem.
Minek kell egy erősítőhöz BÁRMIT tekercseltetni? Itt a TDA7294 jött erőteljesebben szóba, én ilyenből csináltam egy hifi stereo erőlködőt.
Elmész a boltba, veszel két erősítő kittet. Ugyanott veszel egy hozzá passzoló (150-200W) toroid trafót, +-27 voltosat. Ez a max. teljesítményt kihozza belőle, a gyári adat szerint, én pedig nem agyok okosabb mint a gyári adat. (Gyk. 1,7ttel kell szorozni a voltokat az egyenirányítás miatt 1,7x27 jön ki a végén)
Most aki azonnal belém akar kötni, hogy 150-200Wos toroid nem elég (mert ugye 2x100Wos az erősítő, az ugye 200W, és ehhez nem lehet elég 150Wos!) az gyorsan gondolja végig: a KONDIK soksoksok kraftot tárolnak és LÖKÉSSZERŰ teljesítmény impulzusok (bummog a mély) állnak fenn. Ergo a lökés szünetében feltöltődik a kondi, és nem kell 500Wos táp. Veszel még egy 20-25 amperes (inkább 25) graetz hidat (stab kocka), néhány méter árnyékolt kábelt, potmétert, biztosíték foglalatot, egy házat a cuccnak (én fából csináltam), bekapcsológombot, bemeneti-kimeneti csatlakozót, 1 vagy két IRDATLAN nagy hűtőbordát, stb. és már csak össze kell forrasztgatni a mókát. Ja és persze ökölszabály, 1A áramra 1000mikrós kondi, javasolt a dolognak a ''kis'' trafóteljesítmény miatt 2x20000 mikrót adni.
Doboz építés: Inter-Fa kft. lapszabászat. Mindenféle vastagságú MDF lapot méretre szabnak neked annyiért amiért amúgy egyben is elvihetnéd.
Hangdobozt olcsón és úgy hogy jól is szóljon (persze ez szubjektív, van akinek ha cicceg és bummog az már jó) szinte lehetetlen. Nem kittben árult hangszóróból méginkább. Somogyi kizárható egyedül a 25centis kevláros a jó. A többi kuka, komolyan (nem elég érzékenyek, és nem lehet velük még programmal sem értelmes méretű dobozt tervezni). Az MNC szimpi, de nem próbáltam még. Visaton tuti hogy jó.
Most elsőre ennyi, elnézést ha nagyon felidegesítettem magam
-
dark bit
tag
Egyetértek @aMorf kijelentéseivel (remélem jól írtam a nevét)
Erősítőt építeni nem éri meg. Tekercseltetni kell, utánajárni alkatrészeknek, épp elfogyott, visszamenni később, stb.
Ha tényleg olyan frankó erősítőt építessz 30.000 Ft-ból ami fel tudja venni egy 100.000 Ft-os darabbal a versenyt akkor hazudsz. Ne haragudj, ez radikális volt, mondhattam volna az t is, hogy akkor te vagy az én emberem, de az igazság az, hogy 100.000 Ft-ért én olyan csiri-biri 5 vagy akárhány csatornás házimozival egybeépített erősítőt veszek polírozott alumínium házban több éves garival amit te soha nem fogsz tudni ilyen minimális összegért megépíteni.
Én Somogyis hangszórókból építettem nagyon sok hangládát, a tapasztalat az, hogy minden 10ik alkatrészük (mondjuk hangszóró) hibás, de vissza küldöd és kicserélik reklamálás nélkül postafordultával, és ügyelnek rá, hogy amire cserélték ne legyen szar.
Kis pénz kis foci. Nekem teljesen tetszik az a minőség amit a pénzemért kaptam. Itt azért megfordul a fejemben, lehet, ha egyszer építenék M.N.C.-ből akkor már csak abból vagy jobból.
Csöves erősítő az tényleg rózsafa a trabantban. Ehhez csak azt tenném hozzá, hogy csak akkor ér valamit, ha teljes rendszered ''csöves''
És akkor már SACD és bakelit... mert, ha maradnánk az autós hasonlatnál: pakurával tankolt Merci effekt.
Műszaki lapokban vannak leírások csöves erősítő építésről, de ezekkel soha nem fogsz olyan szintet megütni mint egy több milliós hig-end cucc amik mellesleg szinte mindig 2 lépcsőből állnak.
Ghost -
DDL
őstag
Akinek csak azért kell mélynyomó, hogy dübörögjön valami a gép melett az jobban jár ha vesz egy 30-40e es PC-s térhangzású Set-et. Felesleges ugyan enyit egy Subra kiadni és az még csak egy aktiv sub. Mert akkor még kell + erösitö + front hangfal 2db... (Stereohoz) ez igy már 100e veri....
Ennek senki nem mondott ellent. Én sem állítottam ennek ellenkezőjét.
Üdv: DDL -
@aMoRF
tag
Akinek csak azért kell mélynyomó, hogy dübörögjön valami a gép melett az jobban jár ha vesz egy 30-40e es PC-s térhangzású Set-et. Felesleges ugyan enyit egy Subra kiadni és az még csak egy aktiv sub. Mert akkor még kell + erösitö + front hangfal 2db... (Stereohoz) ez igy már 100e veri....
-
DDL
őstag
Szevasztok!
Az nem úgy van, hogy a csöveseket a lemezjátszókhoz építik. Ha előfok, vagy integrált (elő+végfok) erősítőről van szó, _lehet_, hogy van benne RIAA korrektor, és így van rajta phono bemenet. Line bemenet viszont mindig lesz rajta. Avégfokok persze mind line bemenetesek. Pont mint a tranzisztorosok.
Az persze eleve nevetséges lenne, ha valaki a ''jó hangzás'' miatt PC hangkártyára csöves erősítőt kötne. Olyan, mint Trabantba rózsafa műszerfal. Nem, még olyanabb.
Hangfalépítésről: Miért van az, hogy a bolti hangsugárzók (nem a műanyag számítógéphangszórókra, hanem a hifi cuccokra gondolok) nagyrészének moslék hangja van, pedig képzett mérnökök/akusztikusok pénzért, sokáig, komoly számítási és _labor_háttérrel (mérőeszközök, süketszoba...) tervezik őket. Vajon otthon a konyhaasztal sarkán mindezek nélkül össze lehet dobni széphangú dobozt? Én kétlem. Persze, ha wattban mérjük a hangsugárzók ''jóságát'', akkor biztosan.
Szerintem hangfalat építeni csak kitből érdemes, vagy egy az egyben lemásolva létező dobozokat. Valamikor lehetett pl. venni Triangle kiteket, de annak úgy is elég húzós ára volt...Márpedig lehet. Csak macerás és sokat kell kisérletezni.
Üdv: DDL -
DDL
őstag
Végigolvasva a topicot hozzátennék egy két dolgot. Én is hasonló cipőben járok, jártam. Hangfalat magam épitettem (Sub ladat). Én a Somogyis hagszoróktól kicsit ockodom. Ezért az M.N.C. hangszorok mellet tettem le a voksot. Nem tul drágább.
25cm Öntvény alu kávás (ForEver) hangszoró, papir peremes. 9.800.- fával...
Bár ezt a hagszoró tipust eredetileg autó HiFi technikához fejlesztették szobába sem rossz. (talán kicsit kopogosabb a hangja mint egy gumiperemesnek de van belöle az is BigBull néven) de azért esett rá a választás mert ''pofával'' lefele van beépítve és féltem, hogy idővel nem tartja meg a membránt a gumiszél. A doboz 2-es MDF lap gyári tervek alapján. (ugyanis minden M.N.C hagszorohoz van gyári dobozterv
) (ja egy 2utas hifi doboz kijön 8e böl mindennel M.N.C alkatrészekkel kalkulálva ami jól szol!) A bélés Hangcsilapító szivacs. Lehet venni táblákban kb. 600 pénz. 60cmx40cm Az egész pasziv doboz mindenel együtt 15e.
Erősítö már kicsit huzosabb darab. Kezdetnek egy kiszuperál aktiv sub láda paneljével hajtom 50W zenei.... szinuszos 30w körül PC-hez bőven elég. Magam akartam építeni egyet de beláttam nem igazán éri meg. Ahoz hogy jó szub erősítő legyen kell egy kroszover ami az erősítő bemenete előt vágja a hangot, hogy az erősítő csak a kivánt frekvencia tartományt erősítcse. (Végfok után nem érdemes mert ebben az esetben sok teljesítmény vész el a hangváltón kb. 20-30%is)
Meg egy pl 100W-os erősitőhöz toroid trafó dukál ami lead + - 35V-ot. kb csak egy ilyen trafó 15e plusz az erősítő panel ami nem is olyan sok kb 5e. De akkor még ott van a hiba lehetőség. Ha valamit elszur az ember és füstöl a rendszer. Leég a trafó vagy kipurcan a végfok. Ami egy kezdő esetében velószinü lehet. Szoval 30e böl öszeraksz egyet.. de enyiért kapsz is...
Az meg hogy csöves vagy fet-es nem taglalom mert elötem mások ezt már megteték. Én csak bologatok, hogy igazuk van!
Ezek a saját tapaszatalataim és gondolataim amit meg akartam osztani veletek.Amilyen szub erősítőt én összebarkácsolok neked 30e ruppóból olyat te nem veszel 100e alatt az 7szentség.
Üdv: DDL -
euclio
tag
Hali!
Csöves erősítő felvetéshez:
Nemhinném, hogy aki vesz egy több 1000 USD-s csöves erősítőt (de ez az ár elmehet millió Ft-okig is, mivel ezt a technikát már nem gyártják sorozatban, csak 1-2 high-end cég) az utána, barkácsol magának egy hangfalat.
Csöves erősítőkért oda meg vissza vannak azok akik már nem tudnak mit kezdeni a pénzükkel és hallották, hogy ennek van a legszebb hangja. Persze nagyon szép karakterisztikája van, de ahhoz, hogy ezt te kihasználd olyan hangfalak is kellenek.
Hozzátenném még, tévhit, ha azt hiszed, hogy egy csöves erősítővel hajde nagy hangerőt tudsz kihozni a hangfalaidból (tegyük fel vettél egyet a barkácsolt hanfalak mellé
, mert csöves erősítőket, csak előerősítőnek szoktak berakni, és ehhez még vesznek csöves, ill más elven működő végfokokat. Márcsak azért is rossz ötlet csöves erősítőt számítógépből kijövő jel után kötni, mert a hangkártya az valamilyen szinten erős jelet ad, az csöves erősítőket meg bakelitekhez igazítják, ott meg marha pici a jel PC-hez képest, szóval ordasul torzítani fog.
Mivel számítógépes hangkártyához készül a hangfal, szerintem egy sima erősítő is megteszi, mert már eleve erősített hang jön ki.
Ha valakinek több pénze van akkor az végfokot vesz, ha mégtöbb pénze akkor csatornánként egy végfokot, ha még ennél is több akkor MOSFET-es végfokokat.
-bocsi a terjedelemért-
Ghost
Szevasztok!
Az nem úgy van, hogy a csöveseket a lemezjátszókhoz építik. Ha előfok, vagy integrált (elő+végfok) erősítőről van szó, _lehet_, hogy van benne RIAA korrektor, és így van rajta phono bemenet. Line bemenet viszont mindig lesz rajta. Avégfokok persze mind line bemenetesek. Pont mint a tranzisztorosok.
Az persze eleve nevetséges lenne, ha valaki a ''jó hangzás'' miatt PC hangkártyára csöves erősítőt kötne. Olyan, mint Trabantba rózsafa műszerfal. Nem, még olyanabb.
Hangfalépítésről: Miért van az, hogy a bolti hangsugárzók (nem a műanyag számítógéphangszórókra, hanem a hifi cuccokra gondolok) nagyrészének moslék hangja van, pedig képzett mérnökök/akusztikusok pénzért, sokáig, komoly számítási és _labor_háttérrel (mérőeszközök, süketszoba...) tervezik őket. Vajon otthon a konyhaasztal sarkán mindezek nélkül össze lehet dobni széphangú dobozt? Én kétlem. Persze, ha wattban mérjük a hangsugárzók ''jóságát'', akkor biztosan.
Szerintem hangfalat építeni csak kitből érdemes, vagy egy az egyben lemásolva létező dobozokat. Valamikor lehetett pl. venni Triangle kiteket, de annak úgy is elég húzós ára volt... -
@aMoRF
tag
Végigolvasva a topicot hozzátennék egy két dolgot. Én is hasonló cipőben járok, jártam. Hangfalat magam épitettem (Sub ladat). Én a Somogyis hagszoróktól kicsit ockodom. Ezért az M.N.C. hangszorok mellet tettem le a voksot. Nem tul drágább.
25cm Öntvény alu kávás (ForEver) hangszoró, papir peremes. 9.800.- fával...
Bár ezt a hagszoró tipust eredetileg autó HiFi technikához fejlesztették szobába sem rossz. (talán kicsit kopogosabb a hangja mint egy gumiperemesnek de van belöle az is BigBull néven) de azért esett rá a választás mert ''pofával'' lefele van beépítve és féltem, hogy idővel nem tartja meg a membránt a gumiszél. A doboz 2-es MDF lap gyári tervek alapján. (ugyanis minden M.N.C hagszorohoz van gyári dobozterv
) (ja egy 2utas hifi doboz kijön 8e böl mindennel M.N.C alkatrészekkel kalkulálva ami jól szol!) A bélés Hangcsilapító szivacs. Lehet venni táblákban kb. 600 pénz. 60cmx40cm Az egész pasziv doboz mindenel együtt 15e.
Erősítö már kicsit huzosabb darab. Kezdetnek egy kiszuperál aktiv sub láda paneljével hajtom 50W zenei.... szinuszos 30w körül PC-hez bőven elég. Magam akartam építeni egyet de beláttam nem igazán éri meg. Ahoz hogy jó szub erősítő legyen kell egy kroszover ami az erősítő bemenete előt vágja a hangot, hogy az erősítő csak a kivánt frekvencia tartományt erősítcse. (Végfok után nem érdemes mert ebben az esetben sok teljesítmény vész el a hangváltón kb. 20-30%is)
Meg egy pl 100W-os erősitőhöz toroid trafó dukál ami lead + - 35V-ot. kb csak egy ilyen trafó 15e plusz az erősítő panel ami nem is olyan sok kb 5e. De akkor még ott van a hiba lehetőség. Ha valamit elszur az ember és füstöl a rendszer. Leég a trafó vagy kipurcan a végfok. Ami egy kezdő esetében velószinü lehet. Szoval 30e böl öszeraksz egyet.. de enyiért kapsz is...
Az meg hogy csöves vagy fet-es nem taglalom mert elötem mások ezt már megteték. Én csak bologatok, hogy igazuk van!
Ezek a saját tapaszatalataim és gondolataim amit meg akartam osztani veletek. -
DDL
őstag
(Üdv köreinkben, DDL, ha az vagy, akire gondolok - hwsw)
Srácok, vegyetek mosfetet.
De tényleg, akár házilag is össze lehet barkácsolni egy elfogadható, olcsó erőlködőt mosfet icvel. a tda7294 pl. jó lehet, de rendes tápot kell elérakni. mindez persze akkor jó, ha nincs pénzed jobbra, de pl. otthoni elszállt erősítő helyett szép hangot lehet produkálni egy primitív ne5532es előfokozattal, 7294es ickkel, meg mellé egy 500w körüli trafóval. lényeg, hogy a megadott tápfeszhatárok legmagasabbikát adjátok neki - 35-45 V elvileg, 45-48 körül a legjobb a hangja. szűrésre odafigyelni, legalább 2x20000 uF.
Ezzel kb. 20kból össze lehet dobni egy működő erősítőt.Az vagyok

Üdv: DDL -
emvy
félisten
Töménytelen mennyiségű csövet gyártanak még ma is (újra). Akár még itt a ''szomszédban'' is.
Miért ne lehetne hasonló minőségben barkácsolni otthon a csöveshez megfelelő hangdobozt? Mondjuk nem olcsó mulatság, és nem is egyszerű.
A hangjával egyetértek tényleg nagyon szép, de az általános paraméterei rosszabbak mint egy 1000Ft-os IC-ből készülté!. Eza szép hang szinte bármilyen hangszórón kijön.
Attól függ milyen csöves erősítőt vettél/barkácsoltál, meg milyen dobozt! Mert ha egy izmosabb ARC-t pl. - ami tipustól függően akár 150-200W-os is lehet - akkor akár egy ''zongoraláb'' is elég hangosan szólhat. Vagy egy 95-98dB érzékenységű dobozt szereztél. Ez meg 10W-tal halláskárosodást okozhat.
Nem csak előfoknak lehet csövest építeni. Az meg, hogy ''Márcsak azért is rossz ötlet csöves erősítőt számítógépből kijövő jel után kötni, mert a hangkártya az valamilyen szinten erős jelet ad, az csöves erősítőket meg bakelitekhez igazítják, ott meg marha pici a jel PC-hez képest, szóval ordasul torzítani fog.'' egyenesen tévedés. Mert, ha egy mikrofon, vagy RIAA erősítőre kötöd a PC-t akkor tökmindegy milyen, mert torzítani fog. Ha viszont vonalszíntűre akkor meg megint mindegy, sőt előnyben a csöves, mert a sokkal nagyobb táp (eseenként 300-400V) miatt jobban bírja a túlvezérlést. Egyébként meg ott a hangerő poti le lehet tekerni.
Ezért ha vkinek sok pénze van akkor vesz MOSFET-est, ha számlálhatattlan akkor vesz csöves végfokokat, aha meg gondolkodik akkor vesz egy összeillő rendszert.
Üdv: DDL(Üdv köreinkben, DDL, ha az vagy, akire gondolok - hwsw)
Srácok, vegyetek mosfetet.
De tényleg, akár házilag is össze lehet barkácsolni egy elfogadható, olcsó erőlködőt mosfet icvel. a tda7294 pl. jó lehet, de rendes tápot kell elérakni. mindez persze akkor jó, ha nincs pénzed jobbra, de pl. otthoni elszállt erősítő helyett szép hangot lehet produkálni egy primitív ne5532es előfokozattal, 7294es ickkel, meg mellé egy 500w körüli trafóval. lényeg, hogy a megadott tápfeszhatárok legmagasabbikát adjátok neki - 35-45 V elvileg, 45-48 körül a legjobb a hangja. szűrésre odafigyelni, legalább 2x20000 uF.
Ezzel kb. 20kból össze lehet dobni egy működő erősítőt. -
DDL
őstag
Hali!
Csöves erősítő felvetéshez:
Nemhinném, hogy aki vesz egy több 1000 USD-s csöves erősítőt (de ez az ár elmehet millió Ft-okig is, mivel ezt a technikát már nem gyártják sorozatban, csak 1-2 high-end cég) az utána, barkácsol magának egy hangfalat.
Csöves erősítőkért oda meg vissza vannak azok akik már nem tudnak mit kezdeni a pénzükkel és hallották, hogy ennek van a legszebb hangja. Persze nagyon szép karakterisztikája van, de ahhoz, hogy ezt te kihasználd olyan hangfalak is kellenek.
Hozzátenném még, tévhit, ha azt hiszed, hogy egy csöves erősítővel hajde nagy hangerőt tudsz kihozni a hangfalaidból (tegyük fel vettél egyet a barkácsolt hanfalak mellé
, mert csöves erősítőket, csak előerősítőnek szoktak berakni, és ehhez még vesznek csöves, ill más elven működő végfokokat. Márcsak azért is rossz ötlet csöves erősítőt számítógépből kijövő jel után kötni, mert a hangkártya az valamilyen szinten erős jelet ad, az csöves erősítőket meg bakelitekhez igazítják, ott meg marha pici a jel PC-hez képest, szóval ordasul torzítani fog.
Mivel számítógépes hangkártyához készül a hangfal, szerintem egy sima erősítő is megteszi, mert már eleve erősített hang jön ki.
Ha valakinek több pénze van akkor az végfokot vesz, ha mégtöbb pénze akkor csatornánként egy végfokot, ha még ennél is több akkor MOSFET-es végfokokat.
-bocsi a terjedelemért-
GhostTöménytelen mennyiségű csövet gyártanak még ma is (újra). Akár még itt a ''szomszédban'' is.
Miért ne lehetne hasonló minőségben barkácsolni otthon a csöveshez megfelelő hangdobozt? Mondjuk nem olcsó mulatság, és nem is egyszerű.
A hangjával egyetértek tényleg nagyon szép, de az általános paraméterei rosszabbak mint egy 1000Ft-os IC-ből készülté!. Eza szép hang szinte bármilyen hangszórón kijön.
Attól függ milyen csöves erősítőt vettél/barkácsoltál, meg milyen dobozt! Mert ha egy izmosabb ARC-t pl. - ami tipustól függően akár 150-200W-os is lehet - akkor akár egy ''zongoraláb'' is elég hangosan szólhat. Vagy egy 95-98dB érzékenységű dobozt szereztél. Ez meg 10W-tal halláskárosodást okozhat.
Nem csak előfoknak lehet csövest építeni. Az meg, hogy ''Márcsak azért is rossz ötlet csöves erősítőt számítógépből kijövő jel után kötni, mert a hangkártya az valamilyen szinten erős jelet ad, az csöves erősítőket meg bakelitekhez igazítják, ott meg marha pici a jel PC-hez képest, szóval ordasul torzítani fog.'' egyenesen tévedés. Mert, ha egy mikrofon, vagy RIAA erősítőre kötöd a PC-t akkor tökmindegy milyen, mert torzítani fog. Ha viszont vonalszíntűre akkor meg megint mindegy, sőt előnyben a csöves, mert a sokkal nagyobb táp (eseenként 300-400V) miatt jobban bírja a túlvezérlést. Egyébként meg ott a hangerő poti le lehet tekerni.
Ezért ha vkinek sok pénze van akkor vesz MOSFET-est, ha számlálhatattlan akkor vesz csöves végfokokat, aha meg gondolkodik akkor vesz egy összeillő rendszert.
Üdv: DDL -
dark bit
tag
Hali!
Csöves erősítő felvetéshez:
Nemhinném, hogy aki vesz egy több 1000 USD-s csöves erősítőt (de ez az ár elmehet millió Ft-okig is, mivel ezt a technikát már nem gyártják sorozatban, csak 1-2 high-end cég) az utána, barkácsol magának egy hangfalat.
Csöves erősítőkért oda meg vissza vannak azok akik már nem tudnak mit kezdeni a pénzükkel és hallották, hogy ennek van a legszebb hangja. Persze nagyon szép karakterisztikája van, de ahhoz, hogy ezt te kihasználd olyan hangfalak is kellenek.
Hozzátenném még, tévhit, ha azt hiszed, hogy egy csöves erősítővel hajde nagy hangerőt tudsz kihozni a hangfalaidból (tegyük fel vettél egyet a barkácsolt hanfalak mellé
, mert csöves erősítőket, csak előerősítőnek szoktak berakni, és ehhez még vesznek csöves, ill más elven működő végfokokat. Márcsak azért is rossz ötlet csöves erősítőt számítógépből kijövő jel után kötni, mert a hangkártya az valamilyen szinten erős jelet ad, az csöves erősítőket meg bakelitekhez igazítják, ott meg marha pici a jel PC-hez képest, szóval ordasul torzítani fog.
Mivel számítógépes hangkártyához készül a hangfal, szerintem egy sima erősítő is megteszi, mert már eleve erősített hang jön ki.
Ha valakinek több pénze van akkor az végfokot vesz, ha mégtöbb pénze akkor csatornánként egy végfokot, ha még ennél is több akkor MOSFET-es végfokokat.
-bocsi a terjedelemért-
Ghost -
PWR
aktív tag
Hm csöves elsőre saját készítésű hangfalhoz?
A ''digitális'' D osztályú erősítővel semmi baj sincs csak nehéz volt megcsinálni, nagy teljesítményre most is az, de kapható hozzá IC azzal egyszerűbb a téma. Könyörgöm ne tegyünk teljesítmény erősítőhöz stabilizátor ic-t és főlegne 723
Amit ajánlokelső erősítőnek Urbán elektronika 2*40 wattos erősítője, de ehez érteni kell egy kicsit az elektronikához, a siker élmény garantált
.(Volt ismerősöm úgy gondolta ez majd el megy adapterről
)Hello,
hangfalepitesben jartas vagyok de erösitöepitesben nem...evek ota keresek es nem talalok olyan helyet, ahol az erösitöt egysegcsomagban lehet kapni. Ezt az Urban elektr. -t merre talalom meg? Aranyat erne az info! Ja, es egy ötlet, hogy hol lehet trafot csinaltatni? Otthon biztos nem allnek neki tekercselni...
Köszi -
gesuz
senior tag
Hm csöves elsőre saját készítésű hangfalhoz?
A ''digitális'' D osztályú erősítővel semmi baj sincs csak nehéz volt megcsinálni, nagy teljesítményre most is az, de kapható hozzá IC azzal egyszerűbb a téma. Könyörgöm ne tegyünk teljesítmény erősítőhöz stabilizátor ic-t és főlegne 723
Amit ajánlokelső erősítőnek Urbán elektronika 2*40 wattos erősítője, de ehez érteni kell egy kicsit az elektronikához, a siker élmény garantált
.(Volt ismerősöm úgy gondolta ez majd el megy adapterről
) -
DDL
őstag
Ghost vágja a Tmát érdemes rá oda figyelni, ha erősítőt is építenél ami azért jó mert tuti lesz az illesztés, akkor az Urbánelektronikát ajánlom, ahol egységcsomagban megveheted az erősítőt, igaz hogy nem adnak hozzá tápot, és erre figyelj mert biztos hogy nem mindegy a tápfesz egyenletessége 4 diodából nem oldod meg az tuti, talán 723 Ic-vel már elég kicsi a jel/zaj viszony. Egy nagyobb hangfalhoz nem árt egy jó erősítő, nézz kötül a csöves erősítőknél ha profit akarsz, drágább minr egy tranzisztoros, de állítólag sokkal szebb. Gondolom a pénz is számít, de megemlíteném a TMa kedvéért hogy írtó profi cuccokhoz mindenki használjon írtó profi digitális erősítőket, melyek csak az erősítés végén váltanak vissza analóg jelre, (ez kell a hangfalakhoz, xal ha valaki azt mondja full digitális a rendszere a hangig az téved...)
Béka veletek !Csak valahogy a digitális erősítőken nem nagyon kedvelik ott ahova szánták...
Üdv: DDL -
BEE
addikt
Bocsi, hogy 2x írok egymás után.
De most olvastam át tüzetesebben amiket ide irogattak...
Nemtom miért mondja mindenki, hogy nagoyn sok idő...
kb 30 perc megtervezni számítógéppel a hangfalakt
kiszámolni az ohmokat 5 perc (közben teázol)
kb 1/2 nap alatt szokunk összeépíteni egy hangfal párt.
ez nemsok
és a piszkos anyagiak: én 2 db kb. 130 centi magas ládát
építettem ládánként 4 hangszóróval (3 utas) ebből 2-2
hangszóró 25 centis (értsd átmérő) 30.000 .- ért
És ebben minden benne van hangváltóstul, kábelestül,
faanyagostul, mindenestül. Szerintem ennél olcsóbban
nem lehet, csak ha használtat veszel amit írtak is páran,
de én abban nem bízok, mert mégiscsak az új a tuti.Igazad van!
Hangfalat építeni nem egy nagy dolog!
Csak az elsőt kurva nehéz!

BEE -
mspike
tag
Ghost vágja a Tmát érdemes rá oda figyelni, ha erősítőt is építenél ami azért jó mert tuti lesz az illesztés, akkor az Urbánelektronikát ajánlom, ahol egységcsomagban megveheted az erősítőt, igaz hogy nem adnak hozzá tápot, és erre figyelj mert biztos hogy nem mindegy a tápfesz egyenletessége 4 diodából nem oldod meg az tuti, talán 723 Ic-vel már elég kicsi a jel/zaj viszony. Egy nagyobb hangfalhoz nem árt egy jó erősítő, nézz kötül a csöves erősítőknél ha profit akarsz, drágább minr egy tranzisztoros, de állítólag sokkal szebb. Gondolom a pénz is számít, de megemlíteném a TMa kedvéért hogy írtó profi cuccokhoz mindenki használjon írtó profi digitális erősítőket, melyek csak az erősítés végén váltanak vissza analóg jelre, (ez kell a hangfalakhoz, xal ha valaki azt mondja full digitális a rendszere a hangig az téved...)
Béka veletek ! -
dark bit
tag
Bocsi, hogy 2x írok egymás után.
De most olvastam át tüzetesebben amiket ide irogattak...
Nemtom miért mondja mindenki, hogy nagoyn sok idő...
kb 30 perc megtervezni számítógéppel a hangfalakt
kiszámolni az ohmokat 5 perc (közben teázol)
kb 1/2 nap alatt szokunk összeépíteni egy hangfal párt.
ez nemsok
és a piszkos anyagiak: én 2 db kb. 130 centi magas ládát
építettem ládánként 4 hangszóróval (3 utas) ebből 2-2
hangszóró 25 centis (értsd átmérő) 30.000 .- ért
És ebben minden benne van hangváltóstul, kábelestül,
faanyagostul, mindenestül. Szerintem ennél olcsóbban
nem lehet, csak ha használtat veszel amit írtak is páran,
de én abban nem bízok, mert mégiscsak az új a tuti. -
dark bit
tag
Üdv!
Asszem hozzászólok ehhez a topichoz. Már kb 8-10 hangszórót építettem, a számítógépemből is azokon keresztül hallom a zenét.
Tulajdonképpen a leg igényesebben így jutsz hanghoz, nomeg így lessz a leghangosabb is.... hehe.
A lényeg, hogy a müanyagházas pici hangszórók amiket a boltból vehetsz erősítettek (az egyik nehezebb a másiknál). De ha építessz magadnak akkor neked kell gondoskodnod az erősítésről.
Nekem ez úgy van megoldva, hogy egy jack - RCA konverter kábel becsatlakozik a hankártya kimenetéből az erősítbe és onnan az erősítőből somogyis jó vastag kábeleken a hangszórókba.
Én nagyon sok somogyis hangszórós konfigot építettem. Nem nehéz hangfalat építeni, csak munkás vannak programjaim amik kiszámolják a hangszóró karakterisztikáját és ehhez adnak egy láda tervet, de kicsit módosítani kell.
Az impedanciával ne törődj, annyi ohmos a hangtechnikád ahányas az erősítő, mert ehhz kell igazítani a hangszórókat, amíg nincs erősítőd addig ez ne érdekeljen.
Erősítő ügyében nézz körül a Király utcában (Budapest) ahol rentgeteg műszaki zálogház közül válogathasz, bagóért elhozhatsz nagyon jó kis rádiós vagy sima erősítőket.
Ha ez megvan akkor kezdhetsz a referencia impedanciájának és teljesítményének megfelelő hangfalakat építeni.
Ha gondolod én segítek neked építeni hangfalakat... már van benne jártasságom
És szerintem a Somogyi nem szar. Olcsó, és ehhez mérten nem is olyan minőségi mint egy jobb cucc mondjuk M.N.C vagy egy Magnat, de ez a wattban mutatkozik meg főleg. a +22 000 frekis tartományt meg úgyse hallja senki... ez tény -
Time_port
csendes tag
Én is Somogyis hangszórókban gondolkozom, és a dobozokat is meg tudnám oldani. Ami gondot okoz, az a hangszórókba épített erősítő. Erreől szeretnék bőveb infót, mind a sztereó, mind az 5.1-es erősítőről. Nem ismeri valaki ezeknek a PC-s hangfalakba épített erősítőknek a kapcsolási rajzát, és bemenő, kimenő impetenciáját?
Hát Somogyit ne vegyél mert az egy rakás szar

hallotam már sok somogyi hangszórót
Van egykét türhető de ne vegyél azt. -
klepto
addikt
Köszönöm szépen a tanácsokat, de hely és pénzhiány miatt nem akarok 5.1-es hifi erősítőt és hangfalakat, hanem egy kifejezetten pc-re készült hangszórórendszerre gondoltam. A másik topikomban (olcsó 5.1-es megéri-e?) leírtam, hogy milyen lehetőséget találtam. Legfeljebb oda is írjatok véleményeket.
Köszi
-
emvy
félisten
Én Seas hangszórót javaslok, pl. egy P21REX az elég óccsó, és jól is szól. Vagy vegyél egy W17-et, (ld. Jamo Concert sorozat), azzal is szép cuccokat lehet csinálni.
-
ALBY
senior tag
Sziasztok. Szerény véleményem a témához.
Az elsietett építés helyett szerintem (ha nem akarsz sokat költeni) keress bizományikban egy régebbi jól működő erősítőt (esetleg Videoton), keress hozzá valami jó&olcsó hangfalat (Jamo Classic2 30kHUF ; Yamaha GS40MK2 40kHUF), ne feledd a kultúrált [no Keravil] kábelezést és már van is egy korrekt sztereo cuccod a számgéphez ill. zenélni is. Egy hasonló olcsó(?) cuccal sztereóban is nagyobb élmény játszani mint bármilyen műanyag5.1 számítóéphangfallal.
Mindent mindíg jól körül kell árni ha veszel valamit, soxor, sok helyen!
Ám ha mégis építenél hangfalat Mégjobban körül kell járni témát tippeket tapaszalatoka kérdezősködni, sajnos kevés a lelkesedés főlg ha nem engedheted meg magadnak hogy ne sikerüljön.
Óriási ''törődést'' igényel a hangfal és igényességet, nem bútort barkácsolunk.
Nem túl profi márkákból tapasztalattal is nehéz lehet jót kihozni, én isezért ha mindenképpen építeni akarsz a www.Visaton.com német márkát ajánlanám, profi kigyensúlyozott minőség, és a lényeg: tutira mehetsz(majdnem) mert szetteket is árulnak profin tervezett hangfalakból(persze van ára de gyönyörűen szól). Persze a megfelelő alkatrészek kivélasztása után még mindíg törheted a fejed a doboz építés műveletein, bevonaton, csillapításon stb. Csak akkor kezdj vásárlni ha mindent százszor végigondoltál/számoltál. De ha jól sikerül az nagy élmény. -
supercow
őstag
sok-sok okosság: http://www.diyaudio.com
ott van külön fórum a hangfalaknak, hangszóróknak, erősítőknek, stb sok okos ember sok okos dolgot mond
Egy ideig én is akartam csinálni (mit nem akartam én csinálni...), aztán feladtam, mert drága lenne és sok idő kell hozzá. Szóval akkor kezdd el, ha rengeteg időd van megtanulni az alapokat és sok pénz kell az anyagokhoz is...
Érdemes elolvasni Nelson Pass ''élő legenda'' munkáit, főleg a Zen erősítőkről szóló ismertetőt. Hihetetlen a faszi. http://www.passlabs.com
Ház falába építhető szubláda (oszlop?) http://www.passdiy.com/
Eternit csőből: http://david.lewander.com/projects/concrete/concrete.htm
Betonból házilag öntve (szerintem gyönyörű):
a cikk: http://www.speakerbuilding.com/content/1106/ -
Den
veterán
én a legnagyobbat csináltam, a 70 literest a 30 centis mélynyomóval és a somogyi sub erősítővel
Az erősítő volt 30k, elég korrekt darab, A 30 centis alumembrános hanszóró meg a csovek úgy 13k, és sajna a 22milis mdf-et csak rendelésre hozták és meg kellett vennem az egész táblát ami 2 dobozra is elég az volt 15k-körül, meg még festék, munkadíj a ahangszóró és a cső helyének kivágásáért
Szal nem volt olcsó, de én elégedett vagyok vele. Aműgy lehet hogy építek egy másikat ennek az elemeit felhaználva, aq maradék mdf-ből, az már ''ingyen'' lesz
http://www.somogyi.hu -
Gab
őstag
Szerintem felesleges nekiállnod. Amennyiből ki tudod hozni az igényes házi hangfalat, annyiból veszel egy normális használtat. És a minősége is valószínű hogy jobb lesz.
1-2 hangfalépítős könyvet ki kell olvasni.
Az első saját készítésű hangfalak nem szoktak igazán jól szólni. Ki kell tapasztalni a dolgokat.
a másik dolog: idő, idő, idő. Rengeteget elvesz. És az idő pénz.
Inkább gyűjts valami gyárira. Pioneer, Heco, B&W, Tannoy -
esteban
senior tag
Regebbi Radiotechnikaban voltak leirasok ... annak idejen epitettunk tolcseres mely-ladat 22Hz! also hatarfrekivel
... ja a meretek mm-ben:
2200x600x1000 .. vagy valami hasonlo
vannak jo szettek doboz leirassal, de mar reg nem foglalkoztam ilyesmivel. Dobozban - amit te epitesz a lenyeg: nem sporolni a falvastagsaggal (rezonancia) + csillapito anyag, jo illesztese. Zart dobozt egyszeru epiteni. Reflex nagyon lutri. Tolcseres nagy es iranyitotta valik a hang .. gondolom otthon akarod.
<off>
csinaltam egy temat a trabiknak
... nezd meg!
<on> -
Sefter
veterán
Én építettem egy somogyi féle sub-ot az álltaluk árult sub erősítővel. Hát először nem volt az igazi. Nem ment elég mélyre és kissé döngős hangja volt. Aztán Emvy tanácsára tettem bele csillapító anyagot és így jól szól. De mint biker is írta nem tudsz tutira menni, lehet hogy jó lesz lehet hogy nem, szerintem ha pc-hez kell és nincsennek extra igényeid jobban jársz egy kész cuccal, az olcsóbbak közül, pl amik a múltkori tesztben szerepeltek.
Mennyi volt a sub?
Hol lehet megnézni az árlistájukat? -
Den
veterán
Én építettem egy somogyi féle sub-ot az álltaluk árult sub erősítővel. Hát először nem volt az igazi. Nem ment elég mélyre és kissé döngős hangja volt. Aztán Emvy tanácsára tettem bele csillapító anyagot és így jól szól. De mint biker is írta nem tudsz tutira menni, lehet hogy jó lesz lehet hogy nem, szerintem ha pc-hez kell és nincsennek extra igényeid jobban jársz egy kész cuccal, az olcsóbbak közül, pl amik a múltkori tesztben szerepeltek.
-
biker
nagyúr
hűűű, elég kisebb is...
LM1876 hídban 40W... kell hozzá még 5kondi, és pá. szól elég szépen, jó táppal...
van standby, mute, asszem 1500pénz.
+-22 - 32V táppal muzsikál, THD 0.1%
szgéphez nem kell 100W... -
emvy
félisten
Én is Somogyis hangszórókban gondolkozom, és a dobozokat is meg tudnám oldani. Ami gondot okoz, az a hangszórókba épített erősítő. Erreől szeretnék bőveb infót, mind a sztereó, mind az 5.1-es erősítőről. Nem ismeri valaki ezeknek a PC-s hangfalakba épített erősítőknek a kapcsolási rajzát, és bemenő, kimenő impetenciáját?
Nem tökmindegy? Veszel egy jó kis trafót, egy tda7294es ic vel felépített áramkört, oszt kész.
Van rajta standby, mute, miegyéb. -
klepto
addikt
vagy vegyél ''előre gyártott'' készletet somogyiaudio-tól, és rakd össze.
aztán tökéletesítsd...
de a lényeg, soksok munka, és meghallgatás tesztje kell...
hiába a szép számok, a számok csak arra jók, hogy vszínű milyen lesz...
mert azt nem tudják előre a számok, hogy valahol könnyebb/vastagabb a membrán, esetleg a kereted, esetleg a fadoboz valahol vékonyabb, így rezonál, a dobozban levő merevítés állóhullámot kelt...
pl. egy tag meg volt esküdve a hangfalaira, milyen jók.
milyen egyenletesek...
aztán soundforge 20hz-20khz hang, 1perc alatt emlekdjen 20.000-re.
hát 4helyen hullámzott be a hang(előbb hangosodik, aztán halkul, majd visszaáll), ezek a pontok voltak az:
a: hangváltó hibák
b: freki-kioltás hibák (állóhullám, önrezonancia, stb)
tehát sok gondolat, sok teszt, és lesz valami belőle...Én is Somogyis hangszórókban gondolkozom, és a dobozokat is meg tudnám oldani. Ami gondot okoz, az a hangszórókba épített erősítő. Erreől szeretnék bőveb infót, mind a sztereó, mind az 5.1-es erősítőről. Nem ismeri valaki ezeknek a PC-s hangfalakba épített erősítőknek a kapcsolási rajzát, és bemenő, kimenő impetenciáját?
-
Xpod
addikt
Ahol engedik kipróbálni, ott általában egy dobozba is beleteszik ha kéred.
-
biker
nagyúr
vagy vegyél ''előre gyártott'' készletet somogyiaudio-tól, és rakd össze.
aztán tökéletesítsd...
de a lényeg, soksok munka, és meghallgatás tesztje kell...
hiába a szép számok, a számok csak arra jók, hogy vszínű milyen lesz...
mert azt nem tudják előre a számok, hogy valahol könnyebb/vastagabb a membrán, esetleg a kereted, esetleg a fadoboz valahol vékonyabb, így rezonál, a dobozban levő merevítés állóhullámot kelt...
pl. egy tag meg volt esküdve a hangfalaira, milyen jók.
milyen egyenletesek...
aztán soundforge 20hz-20khz hang, 1perc alatt emlekdjen 20.000-re.
hát 4helyen hullámzott be a hang(előbb hangosodik, aztán halkul, majd visszaáll), ezek a pontok voltak az:
a: hangváltó hibák
b: freki-kioltás hibák (állóhullám, önrezonancia, stb)
tehát sok gondolat, sok teszt, és lesz valami belőle... -
emvy
félisten
-
Xpod
addikt
Próbálj meg meghallgatni néhány hangszórót vásárlás előtt, olyan zenével amit hallgatsz. Mérj és számolj. Nem is olyan egyszerű ez, mint amilyennek látszik.
-
emvy
félisten
-
zetecR
addikt
Nézz szét a computerart.hu-n! Talán találsz 1-2 érdekes dolgot.
-
emvy
félisten
-
emvy
félisten
Szóval egyelőre NE állj neki.
Nézz körül, mit is jelent a hangszóró impedanciája, Thiele-Small paraméterei, hogy müxik a reflex, zárt, TL doboz, satöbbi. Utána építs. -
klepto
addikt
Hogy áljak neki? Milyen erősítő kell a hangkártyáról kijövő hangok életrekeltésére? Vagyis mijen jellegű erősítők vannak a méjnyomóba építve? 8, 4, vagy 2 ohmos hangszórók használata az ajánlott? Valaki csinált már ilyet?
Új hozzászólás Aktív témák
-
100 - 1
37649 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- AKCIÓ! MSI X570 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 4060 Ti 16GB Zalman S2 TG ADATA 650W
- AKCIÓ! ASUS TUF GeForce RTX 3080 Ti 12GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Vállalom Xianomi Okos kamerák, szoftveres javíttását típustól függetlenül
- GAMER PC! i5-8600K / RTX 3060 12GB / 16GB DDR4 / 512GB SSD / 650w! BeszámítOK
- Dell Vostro 3425 6magos Ryzen 5 5625U 16GB RAM 512GB SSD
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest






Ez egy 25 cm-es papírmembrános hangszóró, már legalább 20 éve jól működött. Az lenne a kérdésem, hogy mire érdemes kicserélni? Kevlárosra, gumimembránosra? Milyen típusú hangszórót tudnátok ajánlani helyette? Jó lenne ha egy kicsit jobban szólna a csere után.




