- VR topik
- Eddigi legerősebb csatamágusát dobta piacra az Intel
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- AMD Catalyst™ driverek topikja
- Vezetékes FEJhallgatók
- Hobby elektronika
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
Új hozzászólás Aktív témák
-
LámaZ
addikt
Helló!
Egy régi (kb. 2001-es) IBM Netvista gép BIOS-ával (PhoenixBIOS 4.0. Release 6.0 for IBM Netvista, 2003.04.17-i verzió) szenvedek. (Tudtommal nincs hozzá frissebb BIOS.)
A képeket feltettem ebbe a flickeres albumba.A lényeg röviden: a boot eszközök listáján az első az eltávolítható eszköz, és a HDD csak utána következik.
Szomorú, de ha a gép nem talál eltávolítható eszközt nem megy tovább a HDD-re, hanem hibaüzenettel leáll.
Persze az F12-vel elő lehet hívni a boot menüt, és onnan az ember kiválasztja a HDD-t, és akkor minden okés.
Érdekes, hogy ha megnyomom az F1-et, amely a BIOS-t csalja elő, és ott lényegében nem módosítok semmit, hanem kilépek belőle, akkor a továbbiakban a rendszer simán indul.
Fogalmam nincs mi lehet az oka...Az az igazság, hogy régen a gép nem csinálta ezt, viszont a boot menüjében csak a HDD szerepelt. A többi eszköz azután jelent meg, hogy nyomtam egy „Load defaults” parancsot.
A lényeg ugye az lenne, hogy módosíthassam a betöltési sorrendet, de sehol nincs ilyen lehetőség.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple Watch Series 10 42mm Jet Black 96% (1év Garancia)
- CÉGEK FIGYELEM!! iPhone 11 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - 27% ÁFA-S SZÁMLA Kártyafüggetlen, 100% Akksi
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- DJI mini 3 drón display unit
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

