Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pöttön

    őstag

    Sziasztok!

    Van egy Sapphire rx5700xt Nitro+ kártyám, kb 1 éve vettem innen hardverapróról, sajnos egy kicsit átvertek vele, mivel mint szinte minden 5700xt ez is megjárta a legmélyebb bányák bugyrait, és az összes thermal pad kivolt rajta szikkadva, ezért csak alulfeszelve és kikimélve használtam.

    Most viszont eljött a szervizelés ideje.
    Berendeltem Gelid Ultimate 15W mk thermal pad-okból kapásból 3 méretet.
    A memóriákra 1mm-eset, a vrm-re 1,5mm-est, a hátlapra meg 3mm-est.
    Digitális tolómérővel megmértem az előző padok vastagságát, illetve a netes forrás is ezeket a méreteket támassza alá.

    A gpu-t Artic MX4-el kentem meg.
    És sajnos a hőfokok nem lettek jobbak legalábbis ami a hotspot-ot illeti, ha 220W tdp profillal használom a kártyát ugyan úgy 107c furmark alatt.
    Ez normális? :F

    A gyári padozáshoz képest annyi eltérés van, hogy a memóriákra egybe csíkot raktam, ami lefedi mind a hármat.
    A vrm-nél meg a lenti külön álló 1-re külön raktam egy kis kockát, gyárilag ott végig egy csík van.
    A hátlapnál meg eltávolítottam a fóliát a memóriák alatti résznél, és oda 3mm-es Gelid extreme 12W mk lapkákat raktam.


    A silent profil 195w tdp limittel van ellátva, ennél 90C a hotspot, viszont itt nagyon gagyi venti profil volt, a ventik alig pörögtek.

    A kártyán jelenleg egy modolt vbios-t használok ami a tdp-t limitálja 185w-ra (a teljesítménye így is elegendő nekem)
    A ventilátor profil meg 2000-es rpm-re van feltolva, a cél hőfoknak meg 80C van megadva a gyári 90 helyett.
    Így a hotspot 84-85C max terhelés mellett, amivel szintén nem vagyok megelégedve, ennek (szerintem) 70c környékén kellene lenni ezekkel a beállításokkal.

    Mit szurhattam el? :F
    A segítséget előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    A sport a legjobb kikapcsolódás...

Új hozzászólás Aktív témák