Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janos250

    őstag

    válasz hcl #12986 üzenetére

    "MAC címet elég könnyű hamisítani"
    Ha én a küldő fél programjába beleírom, hogy küldje el a MAC címét, azt azért nem olyan egyszerű hamisítani.

    "SMS-be olyan számot írsz, amilyet akarsz"
    Nem így működnek. Ha küldesz egy SMS-t, a SZOLGÁLTATÓ küldi azt a telefonszámot is, amiről feladták. Persze, ha engedélyezve van. Így jelzi a telefonod is, hogy ki adta fel. Ezt kell olvasni, ennek a hamisítása tudomásom szerint nem olyan egyszerű.

    "Arduino, txt file : nem tudom, mire gondolsz azzal, hogy abban kapod, ami a hálón jön."
    Például erre (ez ugyan UDP, de most éppen ez a fejlesztői prg. van benn a megnyitott IDE-ben, de ugyanígy megy TCP-re is, de nem akarok most keresgélni, ez meg copy-paste )

      int packetSize = Udp.parsePacket();
      if (packetSize) {
        Serial.print("Received packet of size ");
        Serial.println(packetSize);
        Serial.print("From ");
        IPAddress remoteIp = Udp.remoteIP();
        Serial.print(remoteIp);
        Serial.print(", port ");
        Serial.println(Udp.remotePort());
        // read the packet into packetBufffer
        int len = Udp.read(inputBuffer, 800);
        if (len > 0) {
          inputBuffer[len] = 0;
        }
        Serial.println("Contents:");
        Serial.println(inputBuffer);
      };

    Na, ha ezek után a hekker kitalálja a messzi távolból, hogy én hogyan fogom elemezni azt, ami az inputbuffer tömbben van, akkor megérdemli, hogy betörhessen.

    Ezt a programot mellesleg azért is copyztam be, hogy ha valaki ilyesmit akar csinálni, lássa, hogyan megy. Mondhatnám, tutorial.

    "egy 328-on is lehet veremtúlcsordulást csinálni"
    Könnyen meglehet, hogy az oprendszernek van veremtúlcsordulási hibája, és mivel nyílt, ezért azt bárki megtalálhatja.
    Ehhez - ismeretek hiányában - nem tudok érdemlegeset mondani.

    Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Új hozzászólás Aktív témák