Hirdetés
- Milyen TV-t vegyek?
- Apple MacBook
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Vezetékes FEJhallgatók
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- Melyik tápegységet vegyem?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen monitort vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
eventus
veterán
Frissült a gyári zenelejátszó, apró kis infót jelenít meg:
-
Szena67
aktív tag
Azt nem vágom, hogy az influenszerek miket terjesztenek, de ennek én magam jártam utána, mert jó kiindulópont bármilyen kijelző választásnál (pl. TV, monitor, stb.). Példaszámítás:
Az emberi szem folbontóképességének határa: 28 szögmásodperc (forrás).
Kijelző-szem távolság: legyen mondjuk 40cm.
Képlet: 25,4/(TAN((1/(60*60/28))/2*PI()/180)*40*10*2) = 467PPI.
Ez az elméleti maximum érték, a gyakorlatban egy átlag ember egy átlag tartalommal (képek, videók, stb.) ennél rosszabb teljesítményre számíthat.
(A képletet Excelben írtam, ezért át kellett számolni a szögmásodpercet radiánba, meg van benne még pár mértékegység-átváltás, de a lényeg, hogy egy egyszerű szögfüggvény kell csak a számításhoz. Remélem nem rontottam el semmit.)Méregesd kedvedre én meg a szememnek hiszek.
-
Knight666
aktív tag
Ez egy hülyeség, amit influencerek sulykoltak, de meg tudod különböztetni. Ugyanúgy ahogy füllel a hires audiot az mp3-tól. Pedig ez utóbbira is azt mondták, csak azokat a mintákat törli amit az emberi fül úgysem tud megkülönböztetni olyan kis változás. Ezt is azért sulykolják, hogy elfogadtassák a szarabbat drágábban. Olcsóbb a kijelző nagyobb az árrés ilyen egyszerű, minden más csak kamu.
Azt nem vágom, hogy az influenszerek miket terjesztenek, de ennek én magam jártam utána, mert jó kiindulópont bármilyen kijelző választásnál (pl. TV, monitor, stb.). Példaszámítás:
Az emberi szem folbontóképességének határa: 28 szögmásodperc (forrás).
Kijelző-szem távolság: legyen mondjuk 40cm.
Képlet: 25,4/(TAN((1/(60*60/28))/2*PI()/180)*40*10*2) = 467PPI.
Ez az elméleti maximum érték, a gyakorlatban egy átlag ember egy átlag tartalommal (képek, videók, stb.) ennél rosszabb teljesítményre számíthat.
(A képletet Excelben írtam, ezért át kellett számolni a szögmásodpercet radiánba, meg van benne még pár mértékegység-átváltás, de a lényeg, hogy egy egyszerű szögfüggvény kell csak a számításhoz. Remélem nem rontottam el semmit.) -
Szena67
aktív tag
Ez egy hülyeség, amit influencerek sulykoltak, de meg tudod különböztetni. Ugyanúgy ahogy füllel a hires audiot az mp3-tól. Pedig ez utóbbira is azt mondták, csak azokat a mintákat törli amit az emberi fül úgysem tud megkülönböztetni olyan kis változás. Ezt is azért sulykolják, hogy elfogadtassák a szarabbat drágábban. Olcsóbb a kijelző nagyobb az árrés ilyen egyszerű, minden más csak kamu.
-
Knight666
aktív tag
Persze, nekem is fontosak ezek a szempontok. Én csak arra akartam utalni, hogy amint az emberi szem felbontóképessége fölé mész a PPI-vel, nem tudod megkülönböztetni a kijelzőket ez alapján egymástól. Tehát egy bizonyos érték felett hiába fontos neked a PPI, nem mész vele semmire.
-
Szena67
aktív tag
Ez a te véleményed, nekem fontos a felbontás a képarány és a ppi. 12 éves telefonnak jobb a ppi értéke. Ne lépkedjünk már visszafelé mert a végén még visszajön a 20 évvel ezelőtti 320x240. Ez a rajtunk spórolás csak az árcédulát az ellenkező irányba tekerik.
-
Geleta1980
újonc
Nem igazán hozott lázba. Marad az 1V, még mindig brutál gyors, igazi egyedi darab, a legszebb telefon.
-
Knight666
aktív tag
Igazából nem adtak semmit. 2k kijelző továbbra is, 5000mAh továbbra is, semmi audio hegyezés a walkman gyártójától. Identitásuk 50%-át már feladták a maradék 50%-ot ezután fogják. A végén tök olyan lesz, mint egy samsung vagy egy apple. A jövőben elhagyják a microsd-t, a jack-et és a lyuk nélküli kijelzőt. Samsung bezsarolta őket az egyen kijelzők irányába, hogy ne különbözzön a sony telefon a saját szarjaitól.
Hát igen, egy nagyobb akksi elvárható lenne. Viszont a képarányt félretéve, szerintem 400PPI pixelsűrűség fölé totál felesleges menni gyakorlati szempontból, szimplán erőforrás pazarlás. Persze igazad van: identitás (marketing) értéke volt a 4K panelnek.
-
Szena67
aktív tag
Igazából nem adtak semmit. 2k kijelző továbbra is, 5000mAh továbbra is, semmi audio hegyezés a walkman gyártójától. Identitásuk 50%-át már feladták a maradék 50%-ot ezután fogják. A végén tök olyan lesz, mint egy samsung vagy egy apple. A jövőben elhagyják a microsd-t, a jack-et és a lyuk nélküli kijelzőt. Samsung bezsarolta őket az egyen kijelzők irányába, hogy ne különbözzön a sony telefon a saját szarjaitól.
-
eventus
veterán
Ez is szép részlet, bár függőlegesen jobb lett volna a Sony felirat és akár fehérrel.
-
eventus
veterán
Szép kis jelzés
-
eventus
veterán
-
otto14
őstag
-
eventus
veterán
Vivo X300 sorozat, kivéve ultra, megjelent a Telekomnál.. csábító
-
otto14
őstag
Itt az 1 VIII... Alapjaiban tetszik, tudok azonosulni a Sony gondolkodással. Semmi 200 mpx e-pénisz varázslatok, nagyobb pixel méretű kamerákat kapott (ultra és tele). Egyedül a főkamera sajnálatos, hogy még a lyt-828 sem fért bele. Majd az lesz jövőre. Úgyis valahogy a páratlan számú Sony telefonok kiforrott széria. Csak meg jövőre tartson ki az 1 V

Nekem is nagyon tetszik az új 1. Igen, a főkamera most lemarad, de végre jó a telephoto, az ultra szélest alig-alig használom. Engem is jobban érdekel jövőre a ix, remélhetőleg új főkamerával, talán a fejhallgatós ajánlatban, de majd elválik. Szuper az 1V. Kíváncsi vagyok, hogy a viii -ban milyen a videó mikrofon, vajon idén is belezajol -e a stabilizátor hangja?
-
Xaels
félisten
Itt az 1 VIII... Alapjaiban tetszik, tudok azonosulni a Sony gondolkodással. Semmi 200 mpx e-pénisz varázslatok, nagyobb pixel méretű kamerákat kapott (ultra és tele). Egyedül a főkamera sajnálatos, hogy még a lyt-828 sem fért bele. Majd az lesz jövőre. Úgyis valahogy a páratlan számú Sony telefonok kiforrott széria. Csak meg jövőre tartson ki az 1 V

[link] így videón annyira nem rossz, a felület az jópofa, kérdés a kereten mennyire lesz tartós.
-
eventus
veterán
Itt az 1 VIII... Alapjaiban tetszik, tudok azonosulni a Sony gondolkodással. Semmi 200 mpx e-pénisz varázslatok, nagyobb pixel méretű kamerákat kapott (ultra és tele). Egyedül a főkamera sajnálatos, hogy még a lyt-828 sem fért bele. Majd az lesz jövőre. Úgyis valahogy a páratlan számú Sony telefonok kiforrott széria. Csak meg jövőre tartson ki az 1 V

-
eventus
veterán
Valóban nekem is fura, elég tucat kamera elrendezés. Egyik rajzon a kamera sziget kicsit ráhajlik a keretre, az mondjuk tetszik. De az példaértékű, hogy lényegében semmilyen műszaki adat nem szivárgott ki, így lehet élvezni a bejelentést.
1 V még jól szuperál, de sok fotó miatt jó lenne már egy fejlődés a zsebemben. Várható ár elég rémisztő, meglátjuk esetleg Mac cég mit alkot és milyen áron. De talán még mindig vennék új Sonyt akár használtan is, csak Sony legyen
-
Xaels
félisten
-
Knight666
aktív tag
Engem nem zavarna a képarány, csak ne legyen széles. De úgy érzem a kompakt modelleknek végleg búcsút mondhatunk.
-
Szena67
aktív tag
Engem elvesztettek a kövér telefonnal. Nincs 21:9 vagy legalább 20:9 nincs üzlet.
Kamerát leszarom, az nekem nem szempont, a méret, tömeg és dizájn viszont igen.
-
otto14
őstag
-
eventus
veterán
-
Szena67
aktív tag
-
Knight666
aktív tag
Az Alza 477ezerért árul egy használtat. Nem értem hogyan gondolhatja bárki reálisnak ezt az árat.
-
Xaels
félisten
-
Szena67
aktív tag
-
Szena67
aktív tag
Lehet kipróbálom ezt a vattás dolgot. Wireless töltőt milyet használsz a kocsiban? Adnál egy linket? Vettem itthonra egy egyszerű Samsung 15W wireless töltőt, de csak nagyon keveset használtam, pedig nagyon praktikus lenne. A töltő csak jó minőségű kábellel indul el, a telefont pontosan kell rátenni, de olyan is volt, hogy lefeküdtem és hamarosan megszakadt a töltés, reggelre meg alig volt erő az akkuban, csak 5W tölt nem 15W és rendesen ki is melegedik a telefon. [kép]
@Eventus: az új design amiatt is lehet, hogy kellhet valaminek a hely ott fent.
[link] A30Plus a régi autónk fejegysége még nem tudott BT-t, (a mostani már tud) azért vettem. FM transmitter is van benne, BT, telefon kihangosító is plusz sd kártyaolvasó és mágneses tartó egyben wireless töltő, line out kábelt is tud fejegység felé. De ezek ki is kapcsolhatók és akkor csak tartó és töltő, igazi svájci bicska. Kívülre kell a tokra ragasztani a mágneskarikát és nagyon erősen tart, csak ne lökdösd oldalról és garantáltan nem esik le. Stabilan megbízhatóan tölt, nem melegszik túl, max langyos. Nekem bevált. A kocsi szellőzőjébe tudod profi módon rögzíteni, kerek vagy négyzetes szellőzőhöz is van adaptere. Előnye, hogy nyáron a szellőző rögtön hűti is a telefont. De az akkut megkerülő táp funkció hasznos navigáció közben, de csak a játékmódban tudod beállítani, csak az arra alkalmas applikációknál Sygic ilyen Vaze-re most nem emlékszem, hogy azt is fel lehet -e venni vagy sem.
Ja az a samsung f@s, mondtam volna, hogy ahol ezt a feliratot látod, azt messzitől kerüld el.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
otto14
őstag
Óvatosan minimálisan denszeszes vattával érdemes, de vigyázva mert érzékeny dolgok vannak arra. Kopást viszont csak rövid távon oldja meg 1-2 hónapra. Nem kosz van benne, hanem lehet felületi oxidáció. Nálam nincs gond, mert már kb. 1-1.5 éve wireless töltöm 90%-ig a kocsiban is a mágnes meg is tartja nem esik le. Nekem az usb kell akkor is, ha öreg lesz, zenehallgatásra. htc 9 év után kopott ki annyira, hogy már serceg, pattog, meg-meg szakad usb-n a zene a telefon még vígan megy 9 éves akkuval, de a csati sajnos kikopott. Navinál automatikusan átvált az akkut megkerülő táplálásra mert a sygic app felvető a játékmódba. Még egy minimális lehetőség több kábelt próbálni és aminek a dugója középen picit szélesebb az kevésbé tud mozogni. htc-nél a végén már picit kézzel óvatosan széthúztam a dugót, hogy stabilabban üljön az aljzatban, de ez már szükségmegoldás volt.
Lehet kipróbálom ezt a vattás dolgot. Wireless töltőt milyet használsz a kocsiban? Adnál egy linket? Vettem itthonra egy egyszerű Samsung 15W wireless töltőt, de csak nagyon keveset használtam, pedig nagyon praktikus lenne. A töltő csak jó minőségű kábellel indul el, a telefont pontosan kell rátenni, de olyan is volt, hogy lefeküdtem és hamarosan megszakadt a töltés, reggelre meg alig volt erő az akkuban, csak 5W tölt nem 15W és rendesen ki is melegedik a telefon. [kép]
@Eventus: az új design amiatt is lehet, hogy kellhet valaminek a hely ott fent.
-
eventus
veterán
-
Szena67
aktív tag
Óvatosan minimálisan denszeszes vattával érdemes, de vigyázva mert érzékeny dolgok vannak arra. Kopást viszont csak rövid távon oldja meg 1-2 hónapra. Nem kosz van benne, hanem lehet felületi oxidáció. Nálam nincs gond, mert már kb. 1-1.5 éve wireless töltöm 90%-ig a kocsiban is a mágnes meg is tartja nem esik le. Nekem az usb kell akkor is, ha öreg lesz, zenehallgatásra. htc 9 év után kopott ki annyira, hogy már serceg, pattog, meg-meg szakad usb-n a zene a telefon még vígan megy 9 éves akkuval, de a csati sajnos kikopott. Navinál automatikusan átvált az akkut megkerülő táplálásra mert a sygic app felvető a játékmódba. Még egy minimális lehetőség több kábelt próbálni és aminek a dugója középen picit szélesebb az kevésbé tud mozogni. htc-nél a végén már picit kézzel óvatosan széthúztam a dugót, hogy stabilabban üljön az aljzatban, de ez már szükségmegoldás volt.
-
otto14
őstag
USB csati nálam remekül szuperál, sosem volt vele gond. Mondjuk zörgött a szívem, mikor a tengerpartot videoztam egy egy váratlan hullám miatt belement egy kis víz. Érzékelte a telefon, de aztán nem lett baj. Esetleg nincs benne szösz? Sok ismerős panaszkodott, hogy lötyög a csatlakozó, na mondom add ide. Fogpiszkáló kicsit megfaragva, aztán jött is ki a cucc. Anno az XZ1 Compactom jack "dugult" el így.
Mikrofon engem is zavar néha, érdekes megoldás. Van rendes fotó gépem, de telefon gyakrabban van nálam, tudja adott esetben megállni a helyét. Akksi érdekes, egy app szerint 75%, szerintem nem kellene, hiszen a Sony nagyon hirdette mennyivel jobban bírja más cégnél. De vajon van még hivatalos Sony szerviz? Nem sajnálnám rá a pénzt, mert új telefon egyenlőre nem cél.
Megpróbáltam kitakarítani az USB csatit, de szinte semmi nem volt benne. Akkuval nálam az a helyzet, hogy rengeteg a napi képernyő idő (navi + yt), és emiatt sok az energiacsere is.
-
eventus
veterán
-
eventus
veterán
Tapasztalataim az 1V -el
- USB csatlakozó elégé elkopott. Ugyan az a kábel a 3 évvel idősebb 300 dolláros Xiaomiban most is patentül áll. Onnan nem csúszik ki, míg Xperia -ból igen.
- Nagyon rossz helyen van a mikrofon a kamerák közvetlen közelében, és videózáskor behallatszanak a kamera zajai. Szemléltető példa. Ha a VIII -on is oda kerül a mic, akkor vsz elengedem
- 18W -nál gyorsabban még nem sikerült töltenem. Nincs gyári töltő fejem, de van szabványosított 65W gyorstöltőm..
- készülékház rendkívül tartós, többször is nagyot esett a telefon, és a képernyőnek semmi baja
- még valami amire most nem emlékszem
Majd meglátjuk mi lesz. A telefon tök jól működik, a Snapdragon 8Gen2 mostanában szerintem nem lesz kevés. Lehet, hogy vennék egy igazi kamerát telefon helyett.. S itt esetleg cseréltetem az USB csatlakozót és az akkut, mert már 70% környékén vagyok 2 év után, sűrű használattal.USB csati nálam remekül szuperál, sosem volt vele gond. Mondjuk zörgött a szívem, mikor a tengerpartot videoztam egy egy váratlan hullám miatt belement egy kis víz. Érzékelte a telefon, de aztán nem lett baj. Esetleg nincs benne szösz? Sok ismerős panaszkodott, hogy lötyög a csatlakozó, na mondom add ide. Fogpiszkáló kicsit megfaragva, aztán jött is ki a cucc. Anno az XZ1 Compactom jack "dugult" el így.
Mikrofon engem is zavar néha, érdekes megoldás. Van rendes fotó gépem, de telefon gyakrabban van nálam, tudja adott esetben megállni a helyét. Akksi érdekes, egy app szerint 75%, szerintem nem kellene, hiszen a Sony nagyon hirdette mennyivel jobban bírja más cégnél. De vajon van még hivatalos Sony szerviz? Nem sajnálnám rá a pénzt, mert új telefon egyenlőre nem cél.
-
Bwin87
tag
Tapasztalataim az 1V -el
- USB csatlakozó elégé elkopott. Ugyan az a kábel a 3 évvel idősebb 300 dolláros Xiaomiban most is patentül áll. Onnan nem csúszik ki, míg Xperia -ból igen.
- Nagyon rossz helyen van a mikrofon a kamerák közvetlen közelében, és videózáskor behallatszanak a kamera zajai. Szemléltető példa. Ha a VIII -on is oda kerül a mic, akkor vsz elengedem
- 18W -nál gyorsabban még nem sikerült töltenem. Nincs gyári töltő fejem, de van szabványosított 65W gyorstöltőm..
- készülékház rendkívül tartós, többször is nagyot esett a telefon, és a képernyőnek semmi baja
- még valami amire most nem emlékszem
Majd meglátjuk mi lesz. A telefon tök jól működik, a Snapdragon 8Gen2 mostanában szerintem nem lesz kevés. Lehet, hogy vennék egy igazi kamerát telefon helyett.. S itt esetleg cseréltetem az USB csatlakozót és az akkut, mert már 70% környékén vagyok 2 év után, sűrű használattal.Szintén zenész,a töltő csatlakozó a telefonon eléggé elkopott nekem is de megoldottam mágneses csatlakozóval,illetve az akksit úgy kímélem hogy csak 90% százalékig engedem feltölteni,de ettől függetlenül meg vagyok vele elégedve most lesz nyáron hogy megvan 3 éve,szerintem még marad egy darabig.
Ja és jött rendszerfrissítés
-
otto14
őstag
Tapasztalataim az 1V -el
- USB csatlakozó elégé elkopott. Ugyan az a kábel a 3 évvel idősebb 300 dolláros Xiaomiban most is patentül áll. Onnan nem csúszik ki, míg Xperia -ból igen.
- Nagyon rossz helyen van a mikrofon a kamerák közvetlen közelében, és videózáskor behallatszanak a kamera zajai. Szemléltető példa. Ha a VIII -on is oda kerül a mic, akkor vsz elengedem
- 18W -nál gyorsabban még nem sikerült töltenem. Nincs gyári töltő fejem, de van szabványosított 65W gyorstöltőm..
- készülékház rendkívül tartós, többször is nagyot esett a telefon, és a képernyőnek semmi baja
- még valami amire most nem emlékszem
Majd meglátjuk mi lesz. A telefon tök jól működik, a Snapdragon 8Gen2 mostanában szerintem nem lesz kevés. Lehet, hogy vennék egy igazi kamerát telefon helyett.. S itt esetleg cseréltetem az USB csatlakozót és az akkut, mert már 70% környékén vagyok 2 év után, sűrű használattal. -
Lezl
tag
-
eventus
veterán
Mint fotósnak ezek is izgalmas részletek egy telefon kamerája által, Sony ad ilyen infót:
-
eventus
veterán
-
eventus
veterán
Idenre valamit alkotnia kell a Sonynak, mert a fő és zoom kamera elmaradott méretben és minőségben is. Vajon sikerült mindkettőt cserélni? Fő esetében elégedett elennék a Lyt-828 szenzorral is, elég jó. Zoom esetében jó dolog a 7.1x, de kicsi a képalkotó. Inkább menjen vissza 5x optika + 2x crop, de az jobb lapka legyen. Nem lehet nálam a gépem mindig, így gyakran hagyatkozom a telefonra. Kevés már a fő és a tele is. Ultraszélest ritkán használok, de szerintem az rendben van a többi gyártóhoz képest.
Egy felmérés pont erre, teleobjektív szenzor jelenleg a fő probléma. [link]
Kis reszeléssel sw oldalon, nagyobb fényerős optika és talán egy kört mehet a jelenlegi főkamera, ha a tele odaver
-
eventus
veterán
Idenre valamit alkotnia kell a Sonynak, mert a fő és zoom kamera elmaradott méretben és minőségben is. Vajon sikerült mindkettőt cserélni? Fő esetében elégedett elennék a Lyt-828 szenzorral is, elég jó. Zoom esetében jó dolog a 7.1x, de kicsi a képalkotó. Inkább menjen vissza 5x optika + 2x crop, de az jobb lapka legyen. Nem lehet nálam a gépem mindig, így gyakran hagyatkozom a telefonra. Kevés már a fő és a tele is. Ultraszélest ritkán használok, de szerintem az rendben van a többi gyártóhoz képest.
-
Szena67
aktív tag
Meg kellett volna hagyni a 21:9-et és a 4k-t mert csak egyedi, prémium rétegtermékként tudja betölteni a technológia demo szerepét. Mert, ha pont ugyanolyan, mint a többi unalmas xar, mert elvesztette egyediségét akkor ez már nem működik. Ezért zuhannak az eladások és hagyja ott sorban a régiókat. [link]
-
eventus
veterán
-
Szena67
aktív tag
Érdekes, hogy ilyen cikkek mindig akkor jönnek, amikor már szinte csak unalmas szappanokat gyártók maradnak a piacon, akik fejlesztésben ellenérdekeltek. Amíg volt sony telefon tesztelni, addig mindig a csodálatos konkurencia mennyivel jobb volt, most meg sírják vissza usákok. 4k is most már csodálatos dolog lett MKBHD szerint még teljesen felesleges volt, sikerült is kiutálni sony-t az usa piacról. [link]
-
Xaels
félisten
-
eventus
veterán
Samsung S26 ultra láttám, annyira nem is ósdi az 1V
-
Xaels
félisten
Már pixelen vagy, akkor végül is mindegy. Sonynak nem fontos a mobilüzletág, kicsi veszteséges, talán csak kamera modul tesztelő platform miatt tartják. Látszik, hogy nem akarnak rá sokat áldozni, pénzügyesek döntenek, mérnökök hangja nem hallatszik fel. Valóban annyira távol állnak a fogyasztóiktól, hogy fogalmuk sincs. Így történhet meg, hogy elhagyják azokat a megkülönböztető előnyöket, amitől a xperia az a tech rétegtermék volt, ami. Mindezt úgy, hogy Samsung által pénzelt MKQHB PZKQXY balfasz techbloggerekre és ellenérdekelt tesztelőkre hallgattak a saját vásárlóik helyett. Naivak voltak, nem vették észre, hogy ezek a vélemények nem pártatlanok, mások által fizetett posztolóktól. 21:9-et is azok fikázták, akik sosem használták. Nincs valós piaci kapcsolatuk a külvilággal, vezetők nem műszaki végzettségűek, mint régen, ezért excel táblákból élnek. Mert ha lenne, akkor látnák, hogy samsung agresszív, bloggereket pénzel, hogy a konkurenciát lehúzzák. Nem akar technológilag (nem darabszámban) erős konkurenciát, mert túl nagy kontraszt lenne az évről évre csak leporolt szarjaival. Samsung display beszállítótól függni meg butaság, drágán adja az egyedi panelt és a múltban sokszor szándékosan "zs" kategóriás minőséget (xperia 5IV-ig) szállított, miközben más területen meg Sony LG display-el gyártat és együttműködik. Felül állítólag nem érnek össze a szálak, mindenki külön van, külön költségvetés, teljesen decentralizált, Sony pictures, sony music, Play Station, stb. nem tudnak egymásról semmit. Sony mobile a legkisebb legkevesebb pénz és veszteséges, a többi helyen kb. a létezéséről sem tudnak, mérnökökre meg nem hallgatnak.
A Sonynak már semmi sem fontos igazán az a baj. Volt a Vaio, a maga idejében top kategória, most oda a TV-s üzletág ami a szar marketing és egyebek miatt lett hanyagolva, de közben minőség terén ott is mindig toppon voltak, rengeteg technikai innovációval stb. (A80L-em van jelenleg, nem ez a top de nagyon szeretem és hát ezzel a TCL üzlettel kaptam egy gyomrost is kb.) A kamera szegmens sem kap túl nagy segítséget, reklámok? A walkman vagy zenei vonal sem... Ráadásul még csak a brandet sem tartják életben, ilyen megjegyezni is nehéz eszköznevekkel pedig rendre ott is jók a visszajelzések a felhasználóktól. A telefon szintén, az a kis réteg szereti de magát nem adja el a termék. A playstation üzlet sem azért megy mert minden rendben volna, sőt... a gyerekek megkapták a PS5-öt én meg összeraktam egy PC-t a nyáron, én ott is katasztrófát vízionálok sajnos.
-
Szena67
aktív tag
Már pixelen vagy, akkor végül is mindegy. Sonynak nem fontos a mobilüzletág, kicsi veszteséges, talán csak kamera modul tesztelő platform miatt tartják. Látszik, hogy nem akarnak rá sokat áldozni, pénzügyesek döntenek, mérnökök hangja nem hallatszik fel. Valóban annyira távol állnak a fogyasztóiktól, hogy fogalmuk sincs. Így történhet meg, hogy elhagyják azokat a megkülönböztető előnyöket, amitől a xperia az a tech rétegtermék volt, ami. Mindezt úgy, hogy Samsung által pénzelt MKQHB PZKQXY balfasz techbloggerekre és ellenérdekelt tesztelőkre hallgattak a saját vásárlóik helyett. Naivak voltak, nem vették észre, hogy ezek a vélemények nem pártatlanok, mások által fizetett posztolóktól. 21:9-et is azok fikázták, akik sosem használták. Nincs valós piaci kapcsolatuk a külvilággal, vezetők nem műszaki végzettségűek, mint régen, ezért excel táblákból élnek. Mert ha lenne, akkor látnák, hogy samsung agresszív, bloggereket pénzel, hogy a konkurenciát lehúzzák. Nem akar technológilag (nem darabszámban) erős konkurenciát, mert túl nagy kontraszt lenne az évről évre csak leporolt szarjaival. Samsung display beszállítótól függni meg butaság, drágán adja az egyedi panelt és a múltban sokszor szándékosan "zs" kategóriás minőséget (xperia 5IV-ig) szállított, miközben más területen meg Sony LG display-el gyártat és együttműködik. Felül állítólag nem érnek össze a szálak, mindenki külön van, külön költségvetés, teljesen decentralizált, Sony pictures, sony music, Play Station, stb. nem tudnak egymásról semmit. Sony mobile a legkisebb legkevesebb pénz és veszteséges, a többi helyen kb. a létezéséről sem tudnak, mérnökökre meg nem hallgatnak.
-
Xaels
félisten
Rohadtul nem kommunikálnak a vevőikkel, az egész mobilos üzletágukat a bizonytalanság lengi be. Ennyi pénzért én nem szeretnék bizonytalan lenni és ezzel nagyon sokan vannak így, pláne akik már megégették magukat másik gyártóval már ilyen téren.
-
eventus
veterán
-
Szena67
aktív tag
-
Szena67
aktív tag
-
eventus
veterán
-
Szena67
aktív tag
-
Xaels
félisten
-
domos
senior tag
-
eventus
veterán
-
eventus
veterán
Két év múlva megyek megint Japánba. Majd odamegyek a Sony elé és becsengetek: csókolom! Xperia van, lejöhet?
Semmi pletyka az 1 VIII kapcsán, aggasztó.
-
Xaels
félisten
Nem lenne meglepő ha ezt is eladnák... Rohadtul nagy bajok vannak ennél a cégnél a felsővezetésben és erre a PS is rá fog menni előbb utóbb
-
eventus
veterán
-
otto14
őstag
Mióta megvan a telefon, azóta rajta van az AccuBattery alkalmazás is, hogy kövessem az akku állapotát. Lehet, hogy már egy éve is megfeletkeztem az app -ról, de a tegnap eszembe jutott megnyitni. Ez a mérés 2023 szeptembertől mostanáig van [kép], ez pedig a tegnap éjjeli 100% töltés [kép] . Mit gondoltok, hogyan bírja? Rengeteg a napi képernyő időm (vezetés + yt), gyakran van töltőre dugva, és a kezdetektől be van állítva a töltés korlátozás 80% -ra.
Majdnem 10% az évi kapacitás vesztés az app szerint.
@eventus: el vagyok maradva a frissítésekkel. Ez az új kernel hír felizgatott, fel kell telepítenem akkor őket

-
eventus
veterán
-
eventus
veterán
Végre jött frissítés, kernel is újabb lett.
-
Szena67
aktív tag
Harcművészet által kicsit jobban látom a világukat, találkozom vele. Japánban is jártam. Abszolút igaz, amit írsz, modern világban részben tudnak jelen lenni. De miért is kellene? Miért kell elvárni mindenkitől, hogy egyforma éltet éljen? Joguk "kihalni". Sok harcművész iskola is megszűnik, mert nincs kinek továbbadni, de nem akarja pl fehér népnek kiadni.
BUÉK. Pont ezt írtam, talajt vesztett, elhagyta a gyökereit, sodródik, pont mint a sony az xperiával.
-
eventus
veterán
Majd elfelejtem.. Tegnap egy fotós ismerőssel beszélgettem és mutattam, hogy milyen lehetőségeket kínál az Xperia fotózás téren. Volt döbbenet és kérdés, akkor a többi nagy gyártó miért nem?
-
eventus
veterán
Japán egy "beteg" világ lehet, ahol a szifon is ekkora hegemóniára tesz szert.
Van ott probléma bőven - nem mintha nálunk nem lenne -, fiatalok nem ismerkednek csak dolgoznak, nem születik elég gyerek. Olyan, mint egy korábban erősen tradicionális társadalom, ami aztán a modern világban talajt vesztett. Nem tudom a jövő milyen telefont hoz, de nálam szifon, pixel, sziamiau és sampon kizárva. Amit írtál vivo, oppo, moto, nubia ők még az értelmesebb táborba tartoznak. Harcművészet által kicsit jobban látom a világukat, találkozom vele. Japánban is jártam. Abszolút igaz, amit írsz, modern világban részben tudnak jelen lenni. De miért is kellene? Miért kell elvárni mindenkitől, hogy egyforma éltet éljen? Joguk "kihalni". Sok harcművész iskola is megszűnik, mert nincs kinek továbbadni, de nem akarja pl fehér népnek kiadni.
-
eventus
veterán
Új szenzorokban, nagyobb kijelző felbontásban és egyéb elvárható finomságokkal gazdag új Xperia évet!
-
Szena67
aktív tag
Japán egy "beteg" világ lehet, ahol a szifon is ekkora hegemóniára tesz szert.
Van ott probléma bőven - nem mintha nálunk nem lenne -, fiatalok nem ismerkednek csak dolgoznak, nem születik elég gyerek. Olyan, mint egy korábban erősen tradicionális társadalom, ami aztán a modern világban talajt vesztett. Nem tudom a jövő milyen telefont hoz, de nálam szifon, pixel, sziamiau és sampon kizárva. Amit írtál vivo, oppo, moto, nubia ők még az értelmesebb táborba tartoznak. -
otto14
őstag
-
eventus
veterán
-
proci985
MODERÁTOR
Fura egyébként, nekem megvolt két évig az 1 IV és sosem volt meleg. Viszont az enyém egy kései modell volt a raktár végéből. 1 IIhöz képest sem volt rosszabb, pedig tartottam tőle (csak amikor vettem az 1 V éppen nem volt akcióban, az 1 IV viszont igen és sürgősen kellett). Mondjuk én északon vagyok és az 1 IVt nem vittem 30 fokba, az 1 II viszont volt olyan pont, amikor egyértelműen nem szerette a 35+ fokot.
Ami érdekes volt, hogy az 1 II és az 1 IV érzésre nagyban nem tért el idén sem. Azon meglepődtem, hogy a lassan 5 éves 1 II kibír lazán egy napot akksival fotózva és városnézve, csak sajnos biztonsági frissítése nincs. Igaz az 1 IVnek sem, jövő ilyenkorra pedig az 1 V is ki fog futni sajnos.
#2000 eventus: az egyébként, én az 1 VIIt részben a frissítés (hiánya) miatt engedtem el. Itt van mellettem egy 1 II amit gariztatás miatt használtam két hétig idén, tempóra és kamerára teljesen jó még mindig, az akksija is lazán bírja. Itt van mellettem egy 1 IV ami megintcsak szuper tempóra és remek kamerára, de ismételten nem kap biztonsági frissítést.
Néztem az 1 VIIt: FHD kijelző, akkor még hivatalosan továbbra is 2/3 év frissítést írtak (ami már három generációja is gáz volt), tetejében Black Fridaykor méltóztatták levinni kb 1300 euroig az árát. Szóval 400 euroval olcsóbban vettem egy S25 Ultrát: A Notchot és a méretét még szokom és tényleg sajnálom, hogy nem Sonym lett mert szerettem, de mindennek van egy határa.
-
eventus
veterán
Az borzalmas volt, viszont maradtam fix60hz. Nem merem újra 120hz használni, mert csak keseregnék baj esetén. De így van jó akku időm. Majd, ha lesz új telefon használom, ahol dinamikus.
-
Szena67
aktív tag
Nálam úgy tűnik még marad jó ideig az 1V és a 10VI, mint a sorozatuk legjobban sikerült darabjai. Nincs azonnali késztetés cserére, mert senki nem gyárt olyat, amire azt mondanám, hogy nekem ilyen kell. Jövőre az AI miatt tovább emelkednek a ram és telefon árak. Nubia notch mentes megoldása tetszene, de túl nagy, túl nehéz.
-
otto14
őstag
Én is pont ennek örülök. Az első fél - 1 év eltelte után, főleg miután 99% megszűnt a kijelző frissítési freki leesése, boldogan használom.
-
eventus
veterán
Apró kis boldogság: telefon megint szólt, hogy 28 napja nem volt restart. Lényegében ez jó, mert nincs hiba, amiatt kellene feltétlen
3.. 2.. 1.. ma tuti lesz és kivágom az ablakon
-
eventus
veterán
-
eventus
veterán
-
Szena67
aktív tag
-
Szena67
aktív tag
-
eventus
veterán
Szeptember 18-án volt utoljára frissítés
-
eventus
veterán
-
eventus
veterán
-
otto14
őstag
-
Szena67
aktív tag
-
eventus
veterán
-
Szena67
aktív tag
Inkább a gen 5 forrófejűsége lesz a fő probléma vele.
-
Szena67
aktív tag
-
eventus
veterán
-
Szena67
aktív tag
-
Lezl
tag
Gen 2 jól sikerült vas, utána már jönnek a rezsók. Bekockáztattam egy kék 5V japán modell Aliról, ennyiért már nem lehet sehol telefont kapni. 10VII-nek nem tetszik a képaránya és amazonon még BF akcióban is 155e, 10VI Aliról még szintén drágább és ezek nem tudnak wireless töltést. Persze lehet kapni ilyen fólianyákos usb C-re dugható wireless töltés adaptert, de ha benne van az jobb, stabilabb és gyorsabb. Majd eldöntöm, hogy 5V vagy 1V lesz a zenehallgatós. Htc u11 plus usb csatlakozója már kopik erősen, de még gond nélkül megy, csak egyszer meg fog halni. Már így is Y kábellel használom meg van benne egy kis usb c to usb c toldó, hogy ne a telefon kopjon tovább.
A 5v se kapott már android 16ot?
-
Szena67
aktív tag
Telefon még nem érkezett meg, de számlát meg adattörlési kódot már kaptam.
Végülis az 5V ágyúval verébre lett volna, csak a kék színe miatt érdekelt volna, mert ha prémium kell, akkor ott a sokkal jobb 1V, ha meg átlagos használatra, zenehallgatásra arra bőven elég a 10VI. Legalább könnyű és sokáig bírja az akku, fényereje is picit jobb.
-
eventus
veterán
Nem tudom min csodálkoznak, picit ronda és rondább között kellett választani. A design igenis fontos, ha nem lenne, akkor mindenki sziamiaut venne, mert ronda és "olcsó".
[link] 5V kútba esett, kocsog kínai napokig szuttyogott a postázással, végül meguntam és töröltem a tranzakciót. Igazából ahhoz sem volt kedvem, hogy a19. századi magyar fostának és navnak valami random megállapított jó magas díjat még tejeljek, cserében napokig tologatják, kibontják, mert szörnyen kíváncsiak, ki sem hozzák, mehetek érte. Gondolom a kínai manufaktúra a beérkező megrendelések függvényében újítja fel a telefonokat a dzsunkán és napi 200 iphone mellett a havi 3 db xperia már megterheli a staffot. Végül vettem egy újként hirdetett 10vi-ot allegron a polákoktól. Remélem ezzel minden ok lesz.Agyrém.... Sok örömöt majd hozzá
-
Szena67
aktív tag
Nem tudom min csodálkoznak, picit ronda és rondább között kellett választani. A design igenis fontos, ha nem lenne, akkor mindenki sziamiaut venne, mert ronda és "olcsó".
[link] 5V kútba esett, kocsog kínai napokig szuttyogott a postázással, végül meguntam és töröltem a tranzakciót. Igazából ahhoz sem volt kedvem, hogy a19. századi magyar fostának és navnak valami random megállapított jó magas díjat még tejeljek, cserében napokig tologatják, kibontják, mert szörnyen kíváncsiak, ki sem hozzák, mehetek érte. Gondolom a kínai manufaktúra a beérkező megrendelések függvényében újítja fel a telefonokat a dzsunkán és napi 200 iphone mellett a havi 3 db xperia már megterheli a staffot. Végül vettem egy újként hirdetett 10vi-ot allegron a polákoktól. Remélem ezzel minden ok lesz. -
eventus
veterán
-
Szena67
aktív tag
-
eventus
veterán
-
eventus
veterán
Ezt érti valaki?
-
Szena67
aktív tag
-
Xaels
félisten
-
Szena67
aktív tag
-
eventus
veterán
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Eladó egy Honor 200 8GB/12GB okos telefon.
- Apple iPhone 17 256GB Black/3 Év Garanciával/ Magánszemélytől Media Markt számlával/ Gyári új tokkal
- Samsung Galaxy S23 8/128GB, Szép állapotú, 12 hónap garancia!
- Samsung Galaxy S23+ 8/256GB, 12 hónap garancia!
- Samsung Galaxy S24 8/256GB, Szép állapotú! 12 hónap garancia!
- Telefon Felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 5 lemezes és digitális felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Ryzen 7 9800X3D új // Számla // Garancia //
- MSI Gaming X Trio RTX 5080 // Számla // Garancia //
- LG UltraGear 27GS75Q-B Monitor! 2560x1440 / 200Hz / 1ms / G-Sync / G-Sync / FreeSync
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Sony digitgép mellett szívesen használom a telefonomat is, szépeket tud alkotni.


Ez az egyetlen termék, amit minden évben várok. 1V azóta is tökéletesen működik, szerintem még megtartom az idén is.
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


