Hirdetés
- Vezetékes FEJhallgatók
- Így VERNEK ÁT a KAMU webshopok!
- Azonnali fotós kérdések órája
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Milyen TV-t vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Őszre feketét ölt a THEC64 Mini
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- TCL LCD és LED TV-k
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
PsycHo88 #10194 üzenetére
a 2600 -at allcore kb. fel lehet rantani a 2600X szintjere. 4.1-4.2 a vege. Egy szalon xfr+pboval lehelletnyit tobbet megy a 2600X, mert ugy elnez 4.3 tajekara is.
4xx lapokat majd a sracok mondajk, nekem egyelore eleg a b350.
memoria elvileg jo, bar a Raven topikban asszem epp ezzel a tipussal problemazik valaki, hogy zoldet kap a videolejatszas kozben, de korantsincs lejatszva, hogy ez a ram hibaja lenne. // lehet csak NV ugynok//
-
PsycHo88
senior tag
Sziasztok ! Előre elnézést kérek ha ezt a kérdést nem ide kellett volna fel tennem !
Szóval szeretném a segítségeteket kérni , szeretnék platformot váltani mivel a mostani rendszerem elég régi.
Jelenleg i7-2600k procim van , váltani szeretnék és gondoltam kipróbálom a ryzent soha nem volt még AMD-m.
A kérdésem a következő , egy Ryzen 5 2600x-re gondoltam , de ma láttam hogy a Ryzen 5 2600 le van értékelve , szóval mi a különbség mennyivel gyengébb, ha gyengébb illetve fel lehet rángatni egy 2600 x szintjére ? Pl egy MSI X470 GAMING PLUS lapban vagy inkább egy ASUS AMD Ryzen ROG STRIX B450-F-ben ?
vagy érdemesebb meg venni az X mondelt ?Egy evga 1060 6gb lenne mellette mivel én 1080p-ben játszom , de vannak játékok ahol már nem elég az i7 2600k pl Bf V ..
Memória amire gondoltam A rendszerhez .
Köszi a segítséget !
-
--Disztroj--
senior tag
válasz
dangerzone #10189 üzenetére
Épp tegnap este szereltem be a B450m Mortart, sztem piszok jó lap
egy Asus B350m TUF-ot váltott.
Két m2 is mehet bele és mATX-hez képest sok venti csati / 3 system, 1 cpu /egyetlen fekete pont csak hogy a command center progija elég ergya / ventihangolást nem jegyzi meg /, szal a ventiszabályzást majd biosban lődd be. Úgy príma
-
micafighter
nagyúr
válasz
Johni5 #10183 üzenetére
Elégedett vagyok a lapommal de ez boltban 70k körül megy, sokan nem szánnak ennyit lapra. B450/X470en különböző kategóriában különböző lapok ajánlottak, pl felső kategóriában az ASRock taichik nagyon jók, de ezeket leszámítva a többi ASRock lappal sok a gond, egyrészt gyatra VRM, másrészt sok nem működő funkció a biosban. Alsó kategóriában (mondjuk 40k alatt) MSI lapokon a legjobb a VRM és a hutoborda általában, van LLC es fix vcore, így ideális lapok szorzós tuningra, tehát x nélküli procikhoz. Asus lapokon a legstabilabb a BIOS B450/X470en, de az olcsóbb lapokon ott is gyatra a vrm, x470 Prime pronal kezdődik az ajánlható Asus lapok listája, és ez is 50k+ gyatra hutobordaval. Giga gaming 7 nagyon jó lap, de alatta nagy a szórás, vrm egyik lapon se túl jó, hutoborda se, a biost tekintve meg van, hogy az olcsóbb lap többet tud, mint a drágább.. a biostart meg inkább hagyjuk. Úgyhogy ott vagyunk hogy olcsóbb kategóriában ezen a platformon az MSI lapjai a legjobbak, bár tudom XOC körökben a legnépszerűtlenebb márka.
-
zzola
titán
válasz
dangerzone #10189 üzenetére
Én azt venném.
-
-
palfitom
félisten
Johni5 + nyulnyulu
Nem szerencsés dolog általánosítani. Teljesen változó, hogy melyik márka, mely platformon ad jól sikerült, és kevésbé jól sikerült lapokat.
(B450-ben tuningos non-X procihoz a legjobb választás az MSI. Az Asrock pl 1151v2-ben, Z370-ben alakított nagyot, ár-érték arányban a legjobb választás. stb.) -
Johni5
őstag
válasz
micafighter #10181 üzenetére
Asus lappal az MSI-t ajánlod folyamatosan.
Mondjuk nálam az egyetlen márka,ami totál felejtős,de kinek mi.
-
dudu5130
őstag
Azt olvastam az újabb MSI bios tartalmaz offsetet a B450 lapokon. Az jól működik? Jól be lehet vele lőni az x-es procikat?
-
micafighter
nagyúr
válasz
dangerzone #10168 üzenetére
MSI B450 GAMING PLUS
MSI B450 TOMAHAWKVagy ha mAtx kell akkor B450M Mortar.
X nelkuli 2600 al.
-
koko52
nagyúr
válasz
dangerzone #10173 üzenetére
A minimum az 3000 legyen
-
zzola
titán
válasz
dangerzone #10173 üzenetére
Aegis jó, Hyperx Predator, Viper. Ezek mennek. Samsung B-Die szerintem nem éri meg a felárat...
-
zolee1984
senior tag
válasz
dangerzone #10173 üzenetére
Az aegis amit linkeltél jó lesz bele
Mások is dícsérik és egyáltalán nem drága -
nyulnyulu
senior tag
válasz
dangerzone #10168 üzenetére
-
zzola
titán
válasz
dangerzone #10168 üzenetére
MSI B450 GAMING PLUS
MSI B450 TOMAHAWKÉn ezeket ajánlom.
Nekem volt Tomahawk, korrekt lap! Fix core feszültséget lehet állítani benne, 2600 alá oké, később is lehet fejleszteni.Modul jó lehet 2933-ra, bár én inkább a Viper-t javasolnám.
Illetve itt a topic összefoglalóban és a milyen alaplapot vegyek topic összefoglalóban vannak még ajánlott lapok. Igazából több lehetőség van...
-
dangerzone
addikt
Az utóbbi 6 évben matx lapom volt, de a házamba befér nagyobb is, a keret meg annyi, hogy 40.000 alatt legyen. Semmi sallang , csicsa nekem nem kell. Tudjon minimális tuningot, legyen normálisabb hűtése és minél megbízhatóbb legyen (amennyire ezt ugye előre meg lehet saccolni
), minél jobb kompatibilitása a memóriákkal.
-
zzola
titán
válasz
dangerzone #10165 üzenetére
MATX lapra lenne szükséged? Vagy csak ez tetszik/ez fér bele a keretbe?
-
nyulnyulu
senior tag
válasz
dangerzone #10165 üzenetére
Lapbol ne az M est vedd,chipszet hűtés vicc rajta,vedd a rendeset,nekem bevállt,
-
dangerzone
addikt
Sziasztok!
Tervben van a mostani ivy bridge rendszerem cseréje, mert sokat használom viddeóvágásra / szerkesztésre a gépet.
A kérdésem az, hogy az r5 2600-as procit fel lehet tuningolni a 2600x szintjére? Sok helyen vagy 10.000 ft a differencia a 2 termék között.
Illetve erről a gigabyte alaplapról van valami vélemény GIGABYTE B450 AORUS M , vagy úgy magában a Gigabyteokról? Jó ez, vagy érdemesebb lenne ASUS-t venni?
Utolsó kérdés pedig, hogy ez a ram megfelelő-e egy 2600-as procihoz? G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB
-
AAAgold
senior tag
válasz
micafighter #10161 üzenetére
olcsó asrock lapom van 2700-zal, (b450 pro4), meg vagyok vele elégedve, tud mindent, ami nekem kell
-
Johni5
őstag
válasz
BerserkGuts #10160 üzenetére
Nincs azokkal semmi baj.Még egyiket se tudtam kinyírni,pedig mentek xoc-val is.
-
fanti
addikt
válasz
BerserkGuts #10160 üzenetére
Szerintem ez egy árbajnok B450-es lap!
-
micafighter
nagyúr
válasz
BerserkGuts #10160 üzenetére
Az olcsó ASRock lapokat kerulnem a helyedben, inkább MSI Mortar vagy Tomahawk az olcsóbb arkategoriabol.
-
Bossp
addikt
válasz
BerserkGuts #10156 üzenetére
Nálam igen.
-
BerserkGuts
addikt
Nálatok át lehet írni ezeket? PPT? TDC? EDC? PTC?
(Ryzen masterben) -
trek81
senior tag
Asrock x470 master sli hez a 3466 hyperx fury ramok remélem jók lesznek
Vagy msi x470 gaming pro?
Ryzen 2700al menne -
válasz
micafighter #10152 üzenetére
[link]
Meglesem majd különböző aspektusokban. Friss W10, régebbi W10, 8.1, HT/SMT on/off stb... -
atis1224
tag
Én egy négy csöves dupla ventis xilence m504d hűtőt használok mx2 pasztával a bf5 ötöt még nem láttam 69 felett, 2600 4.1ghz ,valamint sajna a monitorom csak 1650-et tud ,rx580, ha jól gondolom de lehet tévedek így azért dolgozik a proci is rendesen ja és kb 8000 e ft körül láttam mostanság ,tesztekben is elég jól szerepel
-
fanti
addikt
Ha nagyon sokat nem akartok hűtésre költeni, akkor a gyári hüsi helyett én ezt ajánlanám.
Igaz 4 hőcsöves csak, de azok közvetlen kontaktolnak a proci sapival.Vagy kétszer annyiért egy kis kompakt vízhüsit, nem nagy eresztés de arra amire tervezték, pont jó 130W TDP-ig bezárólag.
-
nyulnyulu
senior tag
Akkor én tudtam szarul,volt 1.genes 1600x em és lehet azt kevertem,én is gondolkodom a 2600 gyári hűtője lecserélésén!
-
VTom
veterán
válasz
SECTORnooB #10138 üzenetére
pont erre gondoltam én is, mert így hiába spórol meg 10-15 ezret, azt el is költi hűtőre.
A 2600x gyári hűtője azért jobb, nem? -
válasz
micafighter #10134 üzenetére
Majd ha időm engedi ill. visszakapom garból a Z370 Taichim akkor csinálok rendes összehasonlítást azonos órajelen, mit tud az Intel és mit tud az AMD.
-
válasz
Hocsika #10128 üzenetére
Éppen most ecseteltem Aventyr kollégának privátban, hogy 7800X és 9900K után a 2600@4Ghz rohadtul nem tűnik gyengébbnek, sőt, a min. FPS rohadtul megugrott. RE2 Remake 2560*1080-ban 144Hz-en, nagy ritkán beesik 110FPS-re, 5Ghz-es 9900K meg 90 alá is. Most amikor megláttam hangosan felhördültem, hogy ezt meg mi a f***om?!
Még csak csak ízlelgetem, friss a cucc, de egyenlőre úgy tűnik szépen kihajtja az RTX 2070-et a már említett felbontáson. -
Hocsika
tag
Sziasztok!
Jelenleg zajlik nálam egy config csere, melyben a kiszemelt cpu egy ryzen 5 2600x.
A következő alkatrészeket venném:
- MSI B450M MORTAR
- G.SKILL 16GB / 3000MHZ AEGIS KIT (2x 8GB, 3000MHz, CL16, Kit)
Ez így passzolna? Ma rendelném meg az alkatrészeket.
Köszönöm! -
Alpi.
addikt
válasz
SECTORnooB #10118 üzenetére
Utoljára 175 volt azt hiszem.
-
fanti
addikt
Köszi gyerekek, aranyosak vagytok!
-
fanti
addikt
válasz
grabber #10111 üzenetére
Igen. Az országban van nagyjából 100 ember aki állítgatja a Ryzenes rendszerének a BIOS-át.
Állít-tesztel-állít-tesztel, majd napok elteltével atomstabilnak kikiáltja a rendszerét.
Utána új játék jön ki, telepíti, elindítja és kifagy, kidobja asztalra, stb...
Ohhhh de szomorú, és miután végső kínjában kipróbálja a Load Default Settingset a BIOS-ban, érdekes módon azzal meg megszűnik a hiba....na b@ssza meg, még sem atomstabil a rendszerem.Én 48 éves vagyok, az első PC-m 18 évesen egy 4.77MHz-es PC/XT volt, az első tuningolt procim meg a 80386DX-33.
Azóta rengeteg rendszert próbáltam, sok-sok procit, lapot, VGA-t, és tuningoltam én is, meg feszeltem.
És Checkit, Prime95, 3DMarkXXXX, LinX, Memtest, stb.... ide vagy oda, tízből ötször egy új játék hozta elő a hibát a maga bughalmaz kódjával....ami persze load default settings-el megjavult....Az i7-6700K-mat még tuningoltam két éve, delideltettem is, és viszonylag kis fesszel allcore 4.5GHz-en használtam.
De Ryzennél már nincs se időm, sem energiám, sem kedvem lefutni a tiszteletköröket, a rengeteg próbát, a sok "éjszakára fusson rajta a LinX" opciót már kihagyom.
Félre ne érts, nagyon élvezetes egy tuning, és tényleg nagyon jó érzés 20-30-40% többletet kipréselni ugyanabból a cuccból, vagy épp 50 wattal csökkenteni a fogyasztását valaminek változatlan sebesség mellett.
Igen, élvezetes móka, nem is tagadom!Csak én már öreg lettem hozzá.....
De nagy örömmel olvasom a topikokat, és általatok rengeteg ismeretanyaggal bővítem a tudásomat.
Mert ugyan nem tuningolok, de szeretek képben lenni azért.
Hajrá gyerekek! -
Johni5
őstag
Az az igazság,hogy mivel tömegtermék gyártásban van a cpu is,mint minden más,ezért fixálnak egy feszt,amivel a legrosszabb darab is képes üzemszerűen működni.Ha a mérnökök minden példányt külön programoznának,akkor 1. Nem ennyi lenne az ára 2. Nem lenne ez a totyik sem ..sorolhatnám reggelig.
Ez persze vonatkozik minden tömegtermékre,így a RAM-okra is.Ezért megy a 2400-as RAM is akár 3600-at.
Felháborodását nem értem az embereknek,ha ez nem felel meg nekik,akkor nem kell piszkálni a BIOS-t.Ennyi.Átlag felhasználó sose foglalkozik a feszekkel,meg a hőfokokkal.Megy a gép,csinálja amit kell neki és kész.Mókás lenne ,ha az irodai gépet megkapva mindenki a BIOS-t b@szogatná.Alpi! Nálam két p-state van.Ki van kapcsolva a gép,vagy nincs.
-
Alpi.
addikt
válasz
grabber #10111 üzenetére
Ezért írtam meg a saját P-state tábláimat. Az, ahogy utána használja, az az okos. +200 mhz max órajel (jóval magasabb fesz érték mellett), mégis alig pár fokkal ha nő a proci hőfoka. A nagyobb teljesítmény viszont jelen van, sőt ! Érdekes, de pl. Cinebench-nél átlag 10-15 ponttal (tudom, kb. a semmi negyede, de sokszor lefuttattam oda-vissza és nem délibáb
) fölé lő a "fix" 4.2 ghz all-core beállításnak. Gyanítom valahol köze lehet a hűvösebb működéshez. Engem speciel meglepett, ennyire átgondolt, alapos és nem utolsó sorban teljesítmény hatékony profilozást még nem láttam. Ez fényévekre van az eddig megszokott alapórajel, turbo órajel és C-statekből álló működéstől. (nyílván több megadott P-state esetén. Ha csak kettőt írunk, akkor csak kettő közül tud választani.)
-
Csak az okos mérnökök az én CPU-mat nem tesztelték külön és nézték meg milyen beállőtás a legjobb az én CPU-mank,hanem beállítottal valamit ami 1 millió másik CPU-nál is működik.
Jöhetsz a mérnökökkel,de ők azért vannak hogy az összes cpu jó legyen és nem azért hogy mindegyik cpu a legkobb legyen -
wwenigma
Jómunkásember
válasz
--Disztroj-- #10100 üzenetére
Plussz1 a Giga Aorus M-re.
-
palfitom
félisten
válasz
--Disztroj-- #10107 üzenetére
+1 a Mortarra!
-
--Disztroj--
senior tag
válasz
micafighter #10105 üzenetére
Azzal szemeztem. Úgy tűnik nem hiába
köszi!
-
micafighter
nagyúr
válasz
--Disztroj-- #10100 üzenetére
MSI Mortar.
Új hozzászólás Aktív témák
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! R9 3900X / RX 6700XT 12GB / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- Eredeti Lenovo 300W töltők - ADL300SDC3A
- MacBook Pro 16 2021 M1 Max 32GB 512GB 1 év garancia
- REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 docking station (DisplayLink)
- Nvidia Quadro M2000/ M4000/ P2000/ P2200/ P4000/ P5000/ RTX 4000/ RTX A2000
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest