- Home server / házi szerver építése
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Házimozi belépő szinten
- Melyik tápegységet vegyem?
- Házimozi haladó szinten
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Hobby elektronika
- OLED TV topic
- Kiemelkedően csendes ASUS VGA jött a Noctua közreműködésével
Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
carl18
addikt
Hát akkár hogy nézzük azért a 12600K és az 5600X azonos árban mozog idehaza.
De ha megnézzük Multi Thredban már nem el hanyagolható az előrelépés, mert jelentősen többet produkál az új generációs intel.Nyilván biztos van egy marketing szerepe is, mert ahogy mondod 10 mag van a dobozba 6 helyet és az ár is azonos. Bár tény és való a Zen 3 is elég rég rajtolt, így mondhatjuk nem teljesen fair összehasonlítási alap.
Bár ahogy elnézzem az AMD gépezetébe több helyen is becsuszott a hiba.
Elméletileg ez a készlet hiány nem volna, ha a Global Foundries elkésziti a 7 nm-es gyártási lehetőséget. De mikor kiderült felhagynak vele, akkor az AMD egyetlen lehetősége a TSMC maradt. És apránként tudnak jobb gyártási kapacítást foglalni, úgy látszik a helyzet nagyon lassan fog változni.Azért egyenlőre Zen 3 helyzetét több helyen is limitálják, a szerver procik, új generációs konzolok és RNDA 2-es videókártyán szinten a TSMC műhelyében van gyártva.
Talán mikor jön a 5 nm-es Zen 4 már cseppet javul a helyzet, nyilván egy jó darabig még a Zen 3 is gyártásba marad.
Bár ez függ attól is milyen különbség lesz teljesítmény/árazás alapján a Zen 3-4 között.Itt lehet mondani mindent az intelre, de az új Golden Cove magok gyakorlatban már valóban szépen teljesítenek. Erre már nem lehet azt mondani, hogy rosszul sikerültek.
A 12400F legalább olyan jól teljesít mint a 5600X, szóval az intel végre kezdi felvenni a versenyt.
Az AMD-nél jelenleg a gyártási kapacítás a legnagyobbb probléma, és ha szerver procit gyárt a vörös oldal akkor nekik nem is lesz hosszú távon céljük hogy a Zen 3-ból jelentős készlet legyen raktáron. Mert így is úgy is keresnek, majd piaci részesedést veszítenek.
De majd meglátjuk, várunk pár hónapot és kiderül melyik gyártó mivel teriti le az évet.
Bár hiába lesz Zen 4, az biztos a Zen 3-hoz hasonló árakat fogunk látni.
Így a végén oda jutunk több-több évig az intel fogja vinni a Budget platform díjakat.
Új hozzászólás Aktív témák
- Thermaltake Toughpower SFX Platinum 1000W
- Gigabyte B650M Aorus Elite AX ICE + 3 év garancia
- Sony DSC-HX300 digitális fényképező + 3 extra akksi + 8GB memóriakártya + Hama Star 700 állvány
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO LOQ 15APH8 15 notebook - R7 7840HS 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4060 6GB WIN11
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF A15 FA507NV 15 notebook - R7 7735HS 32GB DDR5 512GB SSD 1TB SSD RTX 4060 6GB W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3074, 100% Akkumulátor
- APC UPS 950VA (BX950MI-GR)
- iKing.Hu - Apple iPhone 15 Plus Black Használt, karcmentes 256 GB tárhely 3 hónap garancia!
- Eredeti Lenovo 230W töltők - 4X20Z83995
- HIBÁTLAN iPhone 16 Pro 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3066, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest