Hirdetés
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Azonnali informatikai kérdések órája
- SDQHD felbontású monitor jött a JapanNext műhelyéből
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
- Nem tudja garantálni a TSMC a tiltólistás cégek kizárását
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Riasztó topik
- Házimozi belépő szinten
Új hozzászólás Aktív témák
-
AthlonXP
őstag
A CPU rajta van a támogatási listán? Csak azért, mert hiába veszel TPM modult a gépbe, ha a CPU nem támogatott, akkor felesleges megvenni, mert ugyanúgy inkompatibilis lesz a Win 11 számára...
Én le is mondtam már róla teljesen egyébként. Nézegettem ilyen modult a gépbe, gondoltam veszek, de eleve nem is találtam itthon, egy boltot kivéve, de ott épp elfogyott a cucc. Kérdeztem, mikor lesz, mert azonnal vennék ( pár ezer ft-ért kínálták ), de még csak saccolni sem tudtak, mert nem bírtak szerezni ők sem...
Külföldön találtam, valamelyik nagy cég ( ebay, aliexpress és társai ) oldalán, de szállítással vagy 30k lett volna, nekem meg annyit nem ér.
Aztán jobban utána néztem a dolgoknak és rájöttem, hogy felesleges erőlködni, mert a CPU továbbra sem támogatott, így trükközve lehetne feltenni a rendszert, így is-úgy is, azt meg nem akarom.
Majd 3-4 év múlva kompletten cserélem a gépet, ( ha megérjük ugye, a háború miatt), addig meg elleszek a Win. 10-essel.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
veber0937 #47 üzenetére
Ilyen kell bele: [link] TPM 2.0-t tud elvileg. Viszont nem tűnik egyszerűnek a beszerzése. Az van, hogy ezek inkább szervereknek készültek, és cégeknek adják el, legalábbis így sejtem, mert pl PCIE bifurcation riser kártyát sem tudok szerezni, és annál is erre hivatkoznak mindig. Valszeg a kínai, amit talált valami hamisítvány volt.
-
veber0937
tag
Hi
Asus h97-plus lapban ennek a modulnak kéne mennie, bios felismeri de azt mondja nem támogatott, GIGABYTE TPM Modul 2.0 - iPon - hardver és szoftver hírek, tesztek, webshop, fórum
ötlet -
inf3rno
nagyúr
válasz
Aprósólyom #43 üzenetére
Ez inkább ide tartozik: [link] Igazából bármelyik hardvert nézzük, a gyártó tutira rakott bele kiskaput. Csak abban nincs ilyen, amit te magad raksz össze otthon aztán gányolsz hozzá saját operációs rendszert nulláról.
-
inf3rno
nagyúr
Ja az elég régóta nem valami pontos megfogalmazás. Abban még biztosan nincsen. Azt olvasom, hogy Intelnél a 8. generációs Intel CPU-knál már mindegyiknél van, azok 2017 Q3-tól jöttek ki. Előtte a 6. és 7. generációsaknál amik nem K típusúak, azoknál előfordulhat a PTT. Aztán még az is lehet, hogy a régebbiek közül a CPU támogatja, de az alaplap nem. [link] [link]
Sőt még az is előfordulhat, hogy egy ilyen lapnál a firmware upgrade megoldja, bár ebben nem vagyok teljesen biztos. ASRock lapoknál lehet érdeklődni, hogy tudnak e ilyen BIOS-t küldeni régi laphoz, ha a CPU támogatná, mert szoktak teljesíteni ilyen egyedi kéréseket is. Biztosat csak ők tudnak mondani ezzel kapcsolatban szerintem. Szóval ezt inkább osszátok el kettővel.
-
inf3rno
nagyúr
Még kiegészítő ez ügyben, hogy már elég régóta van TPM féleség a processzorokba integrálva fTPM (AMD) és PTT (Intel) néven. Ez elvileg ugyanúgy jó Windows 11 telepítésre, részben szoftveres megoldás, úgyhogy biztonság terén valahol a TPM modul és a TPM nélküliség közé tehető. Valószínűleg vállalható vállalati környezetben is workstationökre, és talán a dedikált TPM modul inkább szerverekre való.
-
inf3rno
nagyúr
Na közben utánajártam én is ennek a Windows 11 kérdésnek. A TPM 2.0 kell hozzá, itt meg a többség, amiről fent írtam TPM 1.2, szóval régi alaplapnál csak a TPM ellenőrzés megkerülésével lehet telepíteni, hiába tennénk rá TPM modult. Újabb alaplapoknál már integrálva van a TPM modul, úgyhogy azokra meg nem kell venni, csak be kell kapcsolni az UEFI-ben. Gondolom nem sűrűn, de előfordul olyan lap is, aminél lehet rátenni TPM 2.0 modult, és alapból nincs integrálva a lapba. Ott esetleg érdemes lehet venni, ha a többi hardver követelmény teljesül a Windows 11-re.
-
Srob
tag
Windows 11 telepítési gyors segédlet.
Doky586 írása, minden benne van ami neked kell képekkel illusztrálva, plusz a tpm reg filet is letöltheted a linkre kattintva.
Tökéletesen működik, kipróbálva egy z87pro alaplapon (i7 4770k) Win11 pro. -
AthlonXP
őstag
Videó is van erről, de itt van leírás, amit használtam én is. Ez egy a Win 11 fórumában levő, egyik hozzászólónak a leírása, azt másolom ide.:
"1.) Kiírod a telepítőt pendrive-ra.
2.) Elindítod addig, ameddig a hibát nem dobja, hogy nem támogatja.
3.) Nyomsz egy SHIFT + F10 -et, erre beadja a parancssort.
4.) Parancssorba beírod, hogy 'regedit', erre beadja a rendszerleíró adatbázist.
5.) HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup 'Mappát' kikeresed benne.
6.) Itt, Új/Kulcs -kén hozzáadod a 'LabConfig' kulcsot.
7.) Kulcson belül felveszel három dword32 értéket: BypassTPMCheck, BypassRAMCheck,
BypassSecureBootCheck és az érték minden esetben '1' és hexa típusú a base.8.) Bezárod a regeditet és írsz egy exitet a parancssorba, ekkor visszadob a hibához.
9.) Bal felső sarokban nyomsz egy vissza nyilat és folytatod a telepítést a windows verzió kiválasztásától...
10.) Felmegy a win 11 és örülsz... (telepítést leszámítva a beállítás annyi ideig se tart ameddig ezt elolvastad... )"
Ez a módszer a windowsból való frissítésként való telepítéskor is működik, szóval nem csak tiszta install esetén!
A RAMCheck rész csak akkor kell, ha nincs legalább 4gb ram a gépen, amire telepíted. Ha van SecureBoot opció a biosban és azt bekapcsolod, akkor az a sor sem kell. Ilyen esetben, elég csak a TPM-es részt beírni a registrybe.
Szerk: A legfrissebb Rufus telepítő egyébként már olyan, hogy annál semmilyen mókolás nem kell, csak kiírni vele a Windows 11-et a pendrivera és telepíteni, mint bármelyik másik verziót. Ő telepítéskor, már eleve kikapcsolja ezeket az ellenőrzéseket. Én még nem próbáltam, de elvileg jó, videó van róla neten. Persze ez a módszer, csak tiszta telepítéskor működik, a Windowson belül indított frissítésnél nem... -
AthlonXP
őstag
A procinak is legalább 8. generációsnak kell lennie. Ha régebbi, akkor felesleges venned tpm modult ( amúgy sem olcsó ), mert ugyan úgy nem lesz kompatibilis a win 11-el a gép. Szóval mindenképp reg. módosítással kéne feltenned a windowst. Egyébként azzal a módszerrel, simán telepítettem virtuális gépre a rendszert és gond nélkül megy, frissítés is jött rá. Igaz, mivel csak 7 gb ramot kapott, és hdd-re van telepítve, így kicsit lassú, de egyébként működik!
-
sz.j
nagyúr
MSI H97 Gaming 3 alaplaphoz tud valaki TPM modul v2.0 beszerzési forrást MO-on?
-
inf3rno
nagyúr
Hát elvileg arra jó, hogy van egy kulcs benne, amivel alá tudsz írni és titkosítani dolgokat úgy, hogy maga a kulcs szoftveresen nem lopható, és fizikailag szétszedve is csak nagyon nehezen. Az aláírással lehet ellenőrizni, hogy a megfelelő szoftverek vannak e betöltve, és ha idegen szoftvert találsz, pl malwaret, akkor azt nem tölti be a rendszer. Szóval az is benne lehet a pakliban, hogy az orosz, német, kínai titkosszolgálatok munkáját nagyon megnehezítené, az amcsik meg tettek bele maguknak backdoort, mint minden eszközükbe.
-
TPM: Oroszoknál, Kínaiaknál tiltott. Németország NATO tag létére is tiltakozott, mert ipari és egyéb kémkedésre is alkalmas lehet az USA-nak. A Németeket kizárták a fejlesztéséből. Sajnos nem tudok angolul, valaki utána tudna nézni ezeknek bővebben?
Egyébként: 4 éves, 300+ ezres gépemet 4 év múlva kidobhatom, mert Ryzen 1600X van benne?
Hazudik az MS, hülyül a nép...
-
AthlonXP
őstag
Így van, ahogy írjátok, ennyit erről! Vicc az egész! Pár hónapja volt egy cikk, ahol írták, hogy nyugdíjazza az MS. a 8.! generációs cpukat, mert már elavultak!
Egy alap i5-ös verziója is megeszi reggelire, az én mostani i7-esemet, pedig ez is elég még mindenre a mai napig, de akkor is kuka a 8. gen., mert elavult...
Hát hogy a viharba ne!
Én nem tudom, azt hiszik ezek a marhák, hogy az emberek ugyan úgy cserélik a komplett rendszert 2 évente, mint mondjuk a telefont?!
Kijöttek egyébként az új minimális gépigénnyel, ami szinte ugyan az lett, mint most a Win 8-10 esetében és ingyenes frissítésként jön majd a rendszer a Win 10 tulajoknak, amit egy jó hónap múlva tesznek elérhetővé az update-n keresztül. Hát nagyon kíváncsi leszek rá, hogy megjelenik-e majd nálam a frissítések közt!
Ha nem, majd esetleg megpróbálom egyénileg feltenni, egy reinstall során, aztán meglátom, úgy megy-e.
Ha nem, akkor vissza a 10-es, de hogy nem fogom még a gépet cserélni, az tuti! Ilyen árak mellett, az most anyagi öngyilkosság lenne!
Mivel én hosszú távra tervezek a géppel, így minimum egy GTX3060-at kéne vennem, ráadásul én jó ideje csak intelben gondolkodom ( igen tudom, ez van ) szóval kéne 10-11. generációs i7, meg legalább 32gb ram is, ha már ugye, meg nyilván új alaplap és akkor már lehet cserélni kéne az 550-es tápomat is...
Na most ez alsó hangon több, mint fél millió ( bőven ), ennyit meg nem ér számomra a Win 11. legyen bármilyen jó is! -
poirot
őstag
Nekem i7-4790-es, 16 GB RAM-al. 2015-ben vettem, mind minőség alkatrész, SSD-vel. Rutinosan, általában mindig fölé lövök a vásárlásnál eleve, akkor a sláger 8GB RAM volt, és én 16-al vettem. Szóval ezt nyugodtan nevezhetjük sz*patásnak a MS-től. Nem "dobom" ki a gépem, emiatt.
-
Adzo82
tag
És mit szóljak egy 11 éves Ga-p55-ud3-s lappal, i7 880 procival? Van benne 16 gbram meg egy 1070S-el nyúzom a Valhallát 50-60 fpssel, de egy valóságtól elrugaszkodott "elmebeteg" világnézetei miatt miért kellene kukáznom az egészet?! Ez egy vicc. Imádom ezt a gépet. Nem rég kapta meg az UD3-t mert a Ga-p55 Usb3 megadta magát. Kapott egy NH-D15Cromax-t csak úgy, hogy növeljem a preztizsértékét (meg persze, hogy hűtse
) Egy 100 éves öreg barbárvikingszamurájcsillagharcosoptimusprime, aki 260 kilóval nyom fekve. Lebegek vele az űrben. Nanemár!!!!! Aki kitalálta ezt a követelményrendszert és nem hagyott semmi hivatalos alternatívát azt addig ütném amíg mozog.
-
AthlonXP
őstag
Én is ideges voltam miatta az elején, egy i7-4770-em van, de ugye minimumnak egy 8. generációs cput adtak meg, meg is bukott a teszten a gép. De ahogy haladunk a megjelenés felé, egyre nyugodtabb vagyok. Fog az menni gond nélkül, fasza is lenne, ha egy ilyen cpu-n nem menne a Win 11! Hiába hat éves már, a mai napig elég mindenre.
A többi biztonsági követelményre meg magasról teszek, eddig is gond nélkül megvoltam nélkülük, ezután sem fognak hiányozni! Nem is értem, hogy lehetett ennyire szigorú biztonsági követelményekkel kiadni. Otthoni felhasználónak, alapból felesleges szolgáltatások azok, vállalati környezetben már más kérdés, de oda meg mehetne a Pro verzió, ahol ezek az opciók kellenek, otthonra meg jó a Home, amiben ezek nincsenek.
A laptopos követelmény is egy vicc, amiben fhd felbontású kamerát követel, automata fókusszal és fehéregyensúly állítással! Mindezt a Windows Helló, arcfelismeréses azonosításhoz. Ekkora baromságot! A laptopok 80%-ban sose volt ilyen kamera, nem is lesz, mert felesleges, vicc! Ha nem is karja ezt a funkciót használni sose az ember, akkor minek? Ott a pin kódos, vagy jelszavas beléptetés, esetleg új lenyomat, ha van! -
poirot
őstag
Ha valaki esetleg tud ASUS 20-1 TPM modult áruló üzletet, az kérem ne kiméljen, akár PÜ-ben is.
Hálás köszönet. -
AthlonXP
őstag
Elég érdekes most ez hozzáállás az ms részéről, a felhasználók és a Windows szempontjából, szerintem.
A 10-es esetében ugye az volt a nagy cél, hogy meglegyen az 1 mrd felhasználó, adták ingyen is mindenkinek, csak vigye! Meg is lett, bőven. Na ez itt most nagyon nem lesz meg, ahogy én látom... Olyan híreket már lehetett olvasni, hogy elengedik a tpm-es követelményt, de továbbra is kitartanak a legalább 8. generációs cpu megléte mellett (minek?!). Azért egy statisztikát megnéznék, hogy a jelenleg aktív, legalább Win. 7-es felhasználók, hány %-a birtokol ilyen vagy jobb cpu-t! De tutira venném, hogy nem éri el az arányuk a 40%-ot sem!
Értem én, hogy nagyon rá akar menni a biztonságra az ms., de ezzel kizárja a felhásználók jelentős részét, akiknek a gépe amúgy elég lenne az új rendszerhez bőven, de nem támogatják a tpm, vagy legalább a 8. generációs cpukat!
Olvastam egyébként, hogy volt aki egy 5 éves laptopra telepítette fel a rendszert, amire elvileg nem lehetett volna, mert nem támogatott, szóval valahogy megoldható a dolog elvileg.
Mondjuk őszig még van idő, addig változhatnak a dolgok, de akkor sem tartom normális lépésnek az ms. részéről, hogy egy ilyen, az otthoni felhasználók, jelentős részének, abszolút felesleges, dolog esetleges hiánya miatt, élből elutasítja a rendszer a telepítést!
Én nem próbáltam egyébként még telepíteni, mert az ellenőrző rögtön megtagadta a dolgot ( i7-4770 ), de majd később mindenkébb teszek egy próbát, hátha! -
Rudradeva
csendes tag
Jó progi ez a whynotwin11. Nekem a processzorra azt írja, hogy nem szerepel a listán. Ez vajon mit fog jelenteni? Ha a TMP problémát megoldom, telepíthető lesz azért az új windows?
-
#68270080
törölt tag
Én bekapcsoltam a BIOS-ban (alaplap: Gigabyte Z370 AORUS Gaming 5 – rev. 1.0) a szoftveres TPM-et, és működik:
Pluszként egy kis jutúb videó.
-
E.Kaufmann
veterán
Van valami leírás, hogy jelenleg Windows 10 esetén (és feltehetően 11 esetén is) mi a teendő, ha használatban van az fTPM, és processzort szeretne cserélni az ember?
Úgy olvastam, a processzor tartalmazza az fTPM tárolt kulcsait.
Bitlocker-t nem használnék, de hogy nézem, azt amúgy is kapásból suspendelni kell, de lehet, érdemes teljesen le is tiltani.
Azt is tudom, hogy az O365 is hasznlja a TPM-et (utólag akartam lelőni egy Ryzen alapú laptopban és újraindításnál azonnal sipákolt a Teams, és ahogy hallom az pl az Outlook is ugyanezt tenné), valamint mintha a Windows is használná, ha PIN kóddal védett. -
AthlonXP
őstag
Jól van, akkor felejtős az új Windows.
A mostani konfigom még bőven elég számomra fhd felbontásban, minden játékban, a mai napig. Ha majd oda jutok, hogy már 720p-ben is kevés lesz, akkor váltok majd teljesen, de az még legalább 4 év sztm. Addig akkor marad a Win 10 ( nem mintha bármi bajom lenne vele persze ).
Elég bosszantó egyébként, hogy egy ilyen felesleges apróság miatt nem lehet telepíteni majd, nem is értem! -
PuMbA
titán
TPM nem csak erről szól. Van benne véletlen szám generálás is, de általában kulcsot vagy digitális aláírásokat generál és ellenőriz. Végfelhasználóknak szánt processzorba nincs TPM integrálva. Firmware-rel kezelt TPM van, ami szoftveres. Például szerver procikban alap az integrált TPM.
-
inf3rno
nagyúr
Elvileg igen, kötelező lesz Win11-hez.
A TPM annyit csinál, hogy a bitlocker kulcsot bele tudod tenni, és nem kell kézzel megadni a kulcsot minden induláskor. Ha kiszeded az SSD/HDD-t, és átrakod egy másik gépbe, akkor a kulcs megadása nélkül nem fogod tudni feloldani a meghajtótitkosítást.
Gondolom másfajta kulcsokat is képes biztonságosan tárolni a TPM, de már régen foglalkoztam vele.
Nem tudom, hogy az új gépeknél hogyan van. Nálam pl a tabletnél fixen bele van forrasztva, és ha tönkremegy, akkor cserélhetem az egész main boardot, ami kb. ugyanannyi, mint egy új tablet ára. Pont így is jártam vele.
Szerintem előnyösebb, ha cserélhető a TPM. Ami még izgalmas, hogyha elutazok, akkor kihúzhatom és magammal vihetem a TPM-et, aztán senki nem fog tudni hozzáférni a géphez. Elvileg még talán a secure boot is hozzá köthető.
-
AthlonXP
őstag
Sziasztok!
Ahogy olvastam ennek a modulnak a leírását, nekem az jött le a dologból, hogy egy átlagos otthoni júzernek, kb. abszolút felesleges eszköz. Mindamellett persze elismerem létjogosultságát, mert hasznosnak tűnik, de inkább vállalati szinten, legalábbis nekem úgy tűnik egyelőre.
Viszont ahogy látom, ez a cucc kell majd a Win 11-hez.
Na most akkor anélkül felejtős az új Windows?
Néztem már teszteket a kiszivárgott oprendszerről, de senki sem említette egy szóval sem, hogy az kéne hozzá. Na most az ő gépeikben vagy volt alapból ilyen eszköz, vagy a kiszivárgott verzióhoz nem kell még.
Ezt jó lenne tisztázni, mert szerintem, nagyon nem mindegy a dolog, ha váltani szeretne az ember az új rendszerre!
Ti tudtok erről valamit?
Egyébként nekem egy MSI Z87-G43 alaplapom van a gépben, amin van számára csatlakozó, szóval lehetne tenni rá. Persze, nem nagyon találtam itthon, legalábbis a kereső által kiadott boltoknál épp nem rendelhető státuszban van. 5-6 ezer ft lenne, szóval aránylag még nem is drága, de ha nincs, akkor mindegy is ugye! -
janosibaja
őstag
Nem találtam az Asrock alaplap leírásában. Mondjuk lehet, hogy bonyolult is lenne leírniuk, hiszen az alaplap gyártója nem tudhatja, hogy én milyen procit rakok bele (Intel 7).
Szerintem aki nálam ügyesebb, az rájön, de én azt sajnálom, aki úgy próbálja majd frissíteni a Win 10-et, hogy nyom egy entert, arra meg az jön válaszként, hogy az ön gépét nem lehet frissíteni.
Pedig a világ legelterjedtebb oprendszeréhez nem kéne szakértőnek lenni egy sima frissítéskor, hanem a Józsi bácsinak is menni kellene.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
janosibaja #8 üzenetére
Wow. Mondjuk az alaplap leírásában valószínűleg ott van a TPM részénél, hogy aktiválni kell, de ha csak a Winfos hibaüzenetre keresed a megoldást, akkor az életben nem találod meg.
Nekem már írt olyat, hogy hibás a videokártya, amikor az alaplappal volt gond.
-
janosibaja
őstag
Mint felvilágosítottak, az volt a hiba, hogy az Asrock UEFI-ben a Security fülön el kellett mennem az Intel Platform Trust Technology opcióra és azt is Enabled-re állítani.
Hát, ha ezt egy mezei juzer magától kitalálja, akkor kitérek a zulu marhapásztorok hitére. Ha egy kis jóérzés lenne a Microsoftban, akkor a remek telepítési segédprogramja legalább azt kiírhatná, hogy merre keressük a probléma megoldását. Velem annyit közölt a program, hogy a gépemre nem települhet Win 11. Basszus.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
janosibaja #5 üzenetére
Ja jó, akkor mindegy.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
janosibaja #4 üzenetére
Jó lenne konkrétumokat tudni. Ha asztali gép, akkor csak kinyomod a tápot vagy kihúzod belőle, benyomod a power gombot, hogy kimenjen a maradék áram, leszeded a gép oldalát, aztán rádugod az ASRock TPM modult, ami ehhez a laphoz való. Az alaplap leírásában - amit a gyártó oldaláról is le tudsz tölteni PDF-ben - meg lehet találni, hogy pontosan hova kell dugni, és általában azért hagynak ki egy tüskét, hogy ne tudd fordítva rádugni. Utána úgy sejtem, hogy a bitlocker feloldó kulcsot be kell vinned valahogy a TPM modulba, hogy működjön ezzel a lappal is, de könnyen lehet, hogy a Windows megcsinálja ezt is helyetted miután egyszer kézzel beütötted a bitlocker kulcsot. A rendszert Windows-nál célszerű újrarakni, ha ilyen nagy hardver változás van, mint alaplap, bár én legutóbb a Win7-emre csak leszedtem az előző lap driverét mielőtt kicseréltem és feltettem az újét utána. Vagy az is lehet, hogy csökkentett módban indítottam, és úgy töröltem a régit, már nem emlékszem, de rendszert nem raktam újra.
-
janosibaja
őstag
válasz
janosibaja #4 üzenetére
Megoldódott.
-
janosibaja
őstag
Szia, kösz, hogy foglalkozol a témával. Nekem az egy hónapja vásárolt gépem Asrock alaplapján van egy "1 x SPI TPM Header", de TPM úgy nézem, nincs.
Ha jól értelek, felejtsem el az alaplapot, mert nincs szerviz, amelyik betenne egy ilyen modult? Én nem értek a hardverhez, nem tudom megcsinálni.
Gyakorlatilag telepíthetem miatta újra a gépet, mert alaplap csere után nem nagyon lesz más lehetőségem, nem? -
inf3rno
nagyúr
Itthon nem egyszerű beszerezni. Laptopokban, tabletekben általában alapból van, valahol a processzorba integrálva. Asztali gépeknél kevésbé jellemző, hogy valaki tesz bele, a szervereknél viszont kellhet.
Itthon eddig Asus, Gigabyte, Asrock, amiket találtam 5-6 pénz körül, valahol olcsóbban, és van Intel huszonezrekért, ami mondjuk már komoly szerverhez való. Érdemes tudni, hogy Asus-nál két fajta van, az egyik 20-1 = 19 pines, a másik 14-1 = 13 pines. A 19 pines a régebbi, és az én asztali z97-p lapomba az való, a 13 pines az újabb alaplapokba való, és sajnos nem kompatibilis az MSI 13 pines változatával, ami meg a szerver gépembe kellene a c236m alaplapba. Igazából nekem csak az MSI kell, az asztali gépen valószínűleg kukázom a lapot rövid időn belül. Tiszta szívás, hogy pont MSI-t nem lehet itthon kapni, sőt talán még Európában sem. A legközelebbi, amit láttam az USA-ból rendelhető. [link] Van egyébként több gyártó is, szóval ezeket nem feltétlen az alaplapos cégek csinálják, hanem sokszor külső cégek gyártanak az adott alaplaphoz kompatibiliset, vagy legalábbis a benne lévő chip olyasmi. Pl az MSI-nél ez Infineon chipes, ami egy német cég: [link]
-
inf3rno
nagyúr
Rászántam fél órát, és összeszedtem, hogy Asus, MSI, Gigabyte, Asrock terén milyen modulok vannak. [link] Úgy néz ki, hogy jelenleg minden gyártó teljesen más csatlakozót használ az alaplapon, és emiatt a modulok nem kompatibilisek egymással. Nem világos, hogyha már egyszer csinálnak rá egy szabványt, hogy egy ilyen modulnak mit kell tudnia, akkor a csatlakozóra miért nem teszik meg ugyanezt.
-
inf3rno
nagyúr
Nem igazán találtam a fórumban semmi érdemit a TPM-ekkel kapcsolatban, ezért gondoltam nyitok rá topic-ot, ahova összegyűjthetjük az ezzel kapcsolatos tudnivalókat. Nagyjából annyi a lényege a hardvernek, hogy a titkosításhoz, belépéshez való kulcsokat lehet vele biztonságosan generálni és tárolni. [link]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Azonnali informatikai kérdések órája
- SDQHD felbontású monitor jött a JapanNext műhelyéből
- Programozás topic
- Eredeti játékok OFF topik
- További aktív témák...
- Apple IPhone 13 Pro Max 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Apple iPhone 14 Pro Max 128GB,Újszerű,Adatkábel,12 hónap garanciával
- Apple iPhone 16 Pro Max 256GB,Újszerű,Dobozával,24 hónap garanciával
- Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G 256GB,Újszerű,Adatkábel,12 hónap garanciával
- Samsung Galaxy A56 5G 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 dokkoló (DisplayLink)
- Telefon szerviz helyben - Gyors javítás, akár 30 perc alatt!
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 13 2022 M2 8GB 256GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- AlzaPower CAT6 UTP 40m, szürke kábel
- iKing.Hu - Apple Retina Macbook Pro 16 - 2019 - Használt, megkímélt
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest