Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz janosibaja #4 üzenetére

    Jó lenne konkrétumokat tudni. Ha asztali gép, akkor csak kinyomod a tápot vagy kihúzod belőle, benyomod a power gombot, hogy kimenjen a maradék áram, leszeded a gép oldalát, aztán rádugod az ASRock TPM modult, ami ehhez a laphoz való. Az alaplap leírásában - amit a gyártó oldaláról is le tudsz tölteni PDF-ben - meg lehet találni, hogy pontosan hova kell dugni, és általában azért hagynak ki egy tüskét, hogy ne tudd fordítva rádugni. Utána úgy sejtem, hogy a bitlocker feloldó kulcsot be kell vinned valahogy a TPM modulba, hogy működjön ezzel a lappal is, de könnyen lehet, hogy a Windows megcsinálja ezt is helyetted miután egyszer kézzel beütötted a bitlocker kulcsot. A rendszert Windows-nál célszerű újrarakni, ha ilyen nagy hardver változás van, mint alaplap, bár én legutóbb a Win7-emre csak leszedtem az előző lap driverét mielőtt kicseréltem és feltettem az újét utána. Vagy az is lehet, hogy csökkentett módban indítottam, és úgy töröltem a régit, már nem emlékszem, de rendszert nem raktam újra.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák