Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Bocsánat érte, hogy hangosan gondolkodok itt Worx ügyben, de ha már kitúrtam az alábbiakat akkor megosztom, hátha másnak is hasznos lesz.

    Szóval ástam még, Redditen többen is írják a fentit (vegyél M500-ast + nagyobb akkut), szóval nem csak nekem jutott eszembe.

    Van azért némi eltérés: az M300 és az M500 a belépő modellek, ezeket valamiért egy kalap alá vette a Worx, pedig méret és motorbeli(?) eltérések is vannak. E mellett mindkettőben egy egyszerű 7 szegmenses LED kijelző található csak. Ugyanakkor az M500-as megkapta az M700/M1000 géptestét és motorját, azokban viszont grafikus LCD kijelző virít. A motor persze csak következtetés, mivel a gépház, a súly, a fordulatszám és a zajszint is tük ugyanaz az M500-700-1000 esetében.

    Szóval összefoglalva a négy első modell (a nagyokat nem néztem meg, az nekem teljesen felesleges):

    M300 (WR130E):

    Itt a géptest (és ezzel együtt vélhetően a motor is) kisebb, mint a következő háromnál
    2.0 Ah akku
    4 óra töltési idő (0.5A-es töltő)
    7 szegmenses egyszerű ledes kijelző
    100m határolókábel
    130db rögzítőtüske

    M500 (WR141E):

    2.0 Ah akku
    1.5 óra töltési idő (a töltő ugyanaz mint az M700-nál, 1.5A)
    7 szegmenses egyszerű led kijelzó
    130m határolókábel
    180db rögzítőtüske

    M700 (WR142E):

    4.0 Ah akku
    3 óra töltési idő (a töltő ugyanaz mint az M500-nál, 1.5A)
    grafikus LCD kijelző
    150m határolókábel
    210db rögzítőtüske

    M1000 (WR143E):

    4.0 Ah akku
    1.5 óra töltési idő (3A-es töltő)
    180m határolókábel
    250db rögzítőtüske

    Egyéb eltérést én nem találtam (pl. a tartalék kések száma is ugyanannyi a dobozban). Ez alapján talán az M500 a sweet spot, egy nagyobb akkuval (4 Ah - 50 EUR, 6 Ah - 90 EUR Amaznon), hiszen az M700 esetén csupán a +2Ah-ért és a kicsivel több kábelért+rögzítőért és az LCD-ért (amit talán csak az első héten nézünk meg párszor?) +200 EUR-t kell fizetni. Persze azt bele kell kalkulálni, hogy a töltési idő is kitolódik, lehet, hogy felesleges 4 Ah fölé menni.

    Nyilván nem hülye annyira a Worx, a töltő teljesítményével és az akku méretével szépen lekorlátozza a dolgot, így írhat kisebb területi kapacitást gyakorlatilag ugyanarra a modellre. Ha nagyobb kerted van, akkor pedig könnyen arra eszmélsz, hogy ki kell csengetned 400 EUR-t olyan dolgokra (kicsivel nagyobb akku + nagyobb teljesítményű töltő) amik még híresen túlárazott akkus kerti gépes berkekben (Makita, Bosch, stb..) is szép eredménynek számítana :) Dehát ez van, ilyen ez a kapitalizmus :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák