Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fecus

    őstag

    válasz doberman #23974 üzenetére

    Ha már legalább egy embert érdekel :K :
    Kaptam egy Philips hordozható rádiómagnót meghalt magnós és CD-s résszel. Kikaptam az erősítőn és a tápon kívül mindent. Beletettem egy Pi0-t, USB HUB-ot, USB Wifi-t és USB hangkártyát. Az elemtartóba 3 LI-ion akksit egy tartót hozzá meg egy protect áramkört. A Pi-n kívül minden kínai ebay kategória.
    Egy-egy alkatrésze 1-2 dollár.

    A működtető szoftver Buildroot-tal készült a boot idő csökkentése miatt. Mpc-mpd páros és egy primitív bash script működteti. A doboz nagy, így belerejtettem a wifi-t is. Lehet, hogy fémezett a ház?
    Az adókat előre feltöltöm egy m3u fájlba. A régi CD vezérlő gombokkal lehet le és fel léptetni. A Wifi hozzáféréseket is előre kell programozni. Kijelző és komolyabb billentyűzet nincs, de lehetne.

    Todo:
    Hálózati üzemnél van egy kis brummom azt kell kiküszöbölni.
    Stabil és erős wifi kapcsolat kellene, mert a kertben használnám.

    Az általad ajánlott wifi chipset-e az enyém rokona: rtl8188cus. Azért most nem fizetnék, nagy a kockázat.

    "Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

Új hozzászólás Aktív témák