Hirdetés
- Picit gazdaságosabb és halkabb lett a PlayStation 5 Pro legfrissebb verziója
- Dollármilliárdokért csábított el Zuckerberg egy kínai Manust
- Új versenyző áll rajtvonalhoz a tápok világában
- Tiltott témává tenné Kína az öngyilkosságot az AI számára
- Hálózati sebességre gyúrt a Minisforum új mini-munkaállomása
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
-=RelakS=-
#8474
üzenetére
Hát konkrétan nálunk ami nem laptop abban minden asztali gépben RAID 1 van. Az új cégemnél is így van.
Amit te emlegetsz az inkább kis és középvállalat... Én a céges cuccok tárolókon vannak általában.
A RAID 5 öt ma minden alaplap tudja. Persze nem összekeverendő a 100.000 RAID kártyával. Annak van saját procija meg saját memje, míg az alaplap a gép prociját használja.
Legalábbis amit kaptam szervereket, azokban 6 vinyó van, RAID0 a rendszernek két vinyóval, RAID5 az adatoknak 3 vinyóval, meg egy hot spare gáz esetére.
Ez meglep inkább RAID 1 re számítottam volna a rendszernek, ahol én dolgoztam mindenütt azokról bootolt a gép.Amúgy is a RAID nem biztonsági mentésre való, arra inkább szalagos háttértár, vagy olyan lemezes tár, amiből eltávolítják a lemezt megőrzésre (ugye villámcsapás, ilyesmi...)
Ezzel is egyetértünk de azért kész röhej, hogy egy gép kiesik mondjuk winyóhiba miatt. Ezért inkább akkor már RAID 1 és amíg mindkét winyó vagy más hardver ki nem esik addig nincs gond.
Ami igazán fontos az meg menjen clusterben. De azok alatt is RAID 1-et rakunk.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- PH! Darts
- EAFC 26
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Google Pixel topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Kerékpárosok, bringások ide!
- LEGO klub
- Motorola Edge 60 Fusion - nem csak a forma időtálló
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- ThinkPad T14s Gen 2 i5-1135G7 16GB 512GB FHD 1 év garancia
- Xbox One S 500 GB + Series kontroller 6 hó garancia, számlával!
- Dell 14 Latitude 5430 FHD IPS i7-1255U vPro 4.7Ghz 10mag 16GB 256GB Intel Iris XE Win11 LTE Garancia
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akksi, MS4011
- Samsung Galaxy A16 / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest


