Hirdetés
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Itt van az ASUS legfrissebb, AMD platformra épülő mini PC-je
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Akkumulátor töltő digitális fényképezőgéphez
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- ASUS notebook topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Apple MacBook
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
konyok
tag
Helló mindenkinek és BÚÉK!
Már tavaly szerettem volna egy apró leírást közzétenni Nektek az "új" szerzeményről. Ez sajnos elmaradt, de idén ezzel kezdem.
Szóval a beszerzett masina egy Asrock 100-HT A linkben látható kiépítéssel 135e pénz kis hazánkban, két év garival. Nem ócsó..., de jóóóóóóóó! Persze játszani nem lehet vele (nem is próbáltam), de én már kinőttem a "lövöldözésből".
Kicsit féltem, hogy mit tud majd az apróság, de maximálisan elégedett vagyok. Mindent, de mindent ugyan úgy visz mint a régi gépem. Semmi belassulás, semmi akadás és minimális fogyasztás.
Egy pár száraz adat: (külső wattmérővel mérve)
Kikapcsolt állapotban: 2W
Idle: 20-25W
Load: 50-55W Max! Ezt a Super_PI progival értem el. Egyéb (nem cpu teszt) alkalmazásokkal még a közelébe sem tudtam érni.
1080p: 20-25W
Persze az örömbe mindig vegyül egy kis üröm is. És mi lehet más mint a hőmérséklet.
Sajnos a Core i3 eléggé fűt és bizony elég karcsú borda fekszik rajta. Szerencse, hogy legalább egy kis hátsó ventilátor gondoskodik a meleg kihúzásáról. Persze ez sem elég, de a semminél több. Gondolkodom egy másik hűtőbordán a procira, de még nem tudom mekkora a helyem a dvd író alatt.
Egy dolgot azért nem értek. Full HD filmek alatt a proci hőmérséklete 65-70C. Ez "ok". De egy sima Winamp+internetrádió ugyan így terheli!Miért? Ha lelövöm a Winampot azonnal óriási zuhanásba kezd a hőmérséklet és kb. 15-20mp alatt már csak 40-45C a proci. Erre ha valaki tud magyarázatot, azt szívesen fogadom.
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! Asus H370-A i5 9600K 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman T7 Zalman 500W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- UTOLSÓ 4db! Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 (6th Gen) - i7-1185G7, 32GB, 512GB SSD, multitouch + TOLL
- LG Gram 14 WUXGA IPS i7-1360P 5.0Ghz 12mag 32GB DDR5 1TB SSD Intel Iris XE 10óra Akku Win11 Garancia
- Azonnali kézbesítés az év bármely pillanatában
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest