Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izisz

    senior tag

    válasz Janix12 #9918 üzenetére

    Hát, ha 12V-ról táplálod és számoljunk mondjuk 1.5 ohm-mal, akkor kb ~8A jön ki, ami elméleti 96W.
    Nagyon elméletileg - ha feltesszük, hogy 1W/° szoba hőmérsékleten - akkor 96° körül lehet a maximuma.
    Ha erre még ráraksz egy üveget, vagy a szobában kicsit hűvösebb van / huzat van, vagy az a 12V inkább csak ~11V akkor mindjárt becsúszunk 90° max alá (és ez a hőmérséklet az érzékelőnél mérhető, ettől hűvösebb lehet az üveg felülete).
    Ha van kéznél egy 24V-os tápod (vagy egy laptop tápod 19V környékén), megkínálnám azzal.
    Másik opció, kínai tápoknál szokott lenni kicsi potméter a csokisor végében. Azzal pár V-ot lehet állítani (fel/le).
    Feltéve, hogy az elektronikád nem süti meg, 13/14V-ra feltekerném (azt asztalt ennyiért még nem kell átkötni 24V-ra), ÉN (ramps-al csináltam ilyet, ott nem volt belőle gondom)! DE felelősséget nem vállalok érte, ha megsütsz valamit. Csak azt írom, amit én kipróbálnék a saját motyómon, de ez a Te motyód, Te döntesz, mit teszel!

    (#9932) DrojDtroll: ha repetier, ha marlin. Mindkét listában van EEPROM olvasás, mentés, reset gcode.
    ha engedélyezve van az eeprom FW-ben, akkor a gcode-al tudod macerálni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák