Hirdetés

----------------
2018. november 21., szerda

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-08-25 22:52:02

PROHARDVER!

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2018. 08. 22.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás
Mostantól a Discord-on is elérhetőek vagyunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#39001) dobragab válasza xEon1337 (#39000) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

800-on a legjobb. Asszem minden gyárilag beállított érték natív, de 800-on optimális.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#39002) Bubicica

Bubicica
(újonc)

Átolvastam az összefoglalót, meg az ajánlókat is, de ahogy nézem nem az én pénztárcámnak való.

Esetleg van valami normálisabb egér a 10.000-es tartományban, játékhoz (MOBA, FPS). Nem e-sports szinten akarom rángatni, ki voltam békülve az eddigi Trust GXT 32-esemmel is, csak sajnos most 4-5 év után felmondta a szolgálatot.

És ha már veszek újat, akkor valamivel legyen jobb.

Gygabyte-okat nézegettem, azokról tud valaki valamit? Vagy van más elfogadható márka/típus ebben az ártartományban?

(#39003) bbdzyx válasza TYÜTYI2006 (#38986) üzenetére

bbdzyx
(senior tag)

Ha ez a forma kell, akkor inkább G400s, az optikai.

Sose értettem, hogy a laikusok miből gondolják azt, hogy a lézer szenzor a jobb. Jobban hangzik? Vagy a Star Wars van az emberekre ekkora hatással? :-)

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#39004) csati777 válasza Bubicica (#39002) üzenetére

csati777
(lelkes újonc)

A Gigabyte-okat semmiképpen sem javaslom, vacak a szenzoruk, rossz az összeszerelési minőségük és anyaghasználatuk. Kezdetben jónak tűnnek, aztán pár hónap után nyikorognak, akadnak, recsegnek-ropognak.
Sajna pont a 10 ezres kategória az, ahol még a csiricsáré "gamer" egerek uralkodnak, 12-13 ezernél kezdődnek a minőségi Steelseries-ek.
Saját tapasztalataim az olcsóbb kategóriában:
Az irodában mostanáig CoolerMaster Storm Xorneteket használtunk:
https://www.pcx.hu/termek/cooler-master-sgm-2001-blon1-storm-xornet-eg-r-095582
Nagyon jó, pontos kis egér (sok FPS játékos is használja), de sokan panaszkodtak a kis méretére, ezért nemrég lehetett kérni helyettük Sharkoon Shark Force-okat:
https://www.pcx.hu/termek/sharkoon-shark-force-fekete-eg-r-044848
Kipróbáltam, és egy 4 ezres egérhez képest szokatlanul jó anyagminőség és pontosság jellemzi, de két hónap alatt még nem tudok róla tartós tesztet írni.
A fiam egy Genius Maurus X-et használ:
https://www.pcx.hu/termek/genius-maurus-x-fekete-eg-r-092651
Szerinte minden szempontból ezerszer jobb, mint a Razer Orochi, amit ezelőtt használt.
Valamint ment egy privát üzenet is neked, mert itt nem akarok reklámozni.

(#39005) TYÜTYI2006 válasza bbdzyx (#39003) üzenetére

TYÜTYI2006
(tag)

nem feltétlenül az kell. De azért gondolkozok a G500S-ben mert árban még elfogadható. Illetve lézerest keresnék leginkább, eddig is az volt. Nézegetem az újakat, hogy milyenek vannak.

(#39006) phenomHUN válasza TYÜTYI2006 (#39005) üzenetére

phenomHUN
(fanatikus tag)

Miért pont lézeres? :)
Üvegen használod?

(#39007) dobragab válasza phenomHUN (#39006) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Ráadásul úgy emlékszem, üvegen a default lézerek sem mennek el, csak a Darkfield-esek 4mm fölött...

mérget ne vegyél rá, így emlékszem

(#39008) TYÜTYI2006 válasza phenomHUN (#39006) üzenetére

TYÜTYI2006
(tag)

Nem üvegen használom. De a G5 gen 2-őm (kb. 7 éves) is lézeres, így az is elég nekem bőven. Persze még nem vettem semmit, csak keresgélek. A minősége is fontos szempont, várható élettartama.

[ Szerkesztve ]

(#39009) kemotox válasza TYÜTYI2006 (#39008) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Csak épp a G400s sokkal olcsóbb, de te tudod..
(Nem értem ezt a lézer mániát, a legtöbb ember meg sem tudja mondani, hogy miért lézerest akar, de azt akar, hiába van jobb olcsóbban)

"Ha mindenképpen eltökélt szándékod az, hogy csúnyán meg akarod bántani a szüleidet és nincs merszed ahhoz, hogy homoszexuális legyél, az a minimum, hogy a művészetekbe mártod magad!"

(#39010) Vanir válasza TYÜTYI2006 (#39005) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

A G500s egy dögnehéz szar, és még pontatlan is. Itt találsz minőségi egereket.

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#39011) mqm válasza kemotox (#39009) üzenetére

mqm
(senior tag)

Múltkor azt sem értetted miért ilyen alergiásak egyesek a kisebb egér hibákra..(nyikorgó gombok stb.) Ha neki csoda Jedi lézer technika kell 20x-os áron akkor az legyen az ő baja. Ahány ember annyi szokás(hülyeség). :)

Btag: mqm#2215

(#39012) he7edik.

he7edik.
(PH! addikt)

Most hoztam el a Pixelből egy FK2-est nagyon kíváncsi vagyok hogy mennyire jó "harci körülmények között" az egér.Ja és nagy respect a Pixelnek mert a DA Left-Hand-et is anno náluk vettem ezért 18 helyett 16 volt az egér mint régi vásárlónak.

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#39013) freestailo válasza he7edik. (#39012) üzenetére

freestailo
(őstag)

biztos jók, de mondjuk má egy hete berendeltem egy EC1-A -t és még a visszaigazoláson kívül semmi....

(#39014) atidzsiforc

atidzsiforc
(PH! addikt)

Na vegre megjott a massdropos aviorom. <333333333333333

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#39015) TYÜTYI2006 válasza Vanir (#39010) üzenetére

TYÜTYI2006
(tag)

Sajnos a listában szereplők egy része már nem vehető újan. Én ami a legbiztosabb, hogy nem rövidtávra szeretnék. A Logitechről meg egyre több meghibásodást olvasni sajnos. A mostanim is kb 7 éves G5 gen2. Legyen oldalt előre vissza gomb, legyen előre visszafelé állítható dpi, és 2000-nél több legyen a maximum. A G500S-től konkrétan félek, hogy nem olyan minőségű már mint régen a termékeik, ennyi ideig például biztosan nem menne el, ezért nézek más márkákat is főleg. A maximum ár 30 körüli lenne mondjuk, de olcsóbb is lehet.

(#39016) Vanir válasza TYÜTYI2006 (#39015) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

G400s ebayről, burkolat és kábel is kapható hozzá külön, ha esetleg valamelyik szétmenne (nem fog), minden más hiba meg olcsón javíttatható (hardveraprón egy-két legény pikk-pakk megcsinál szinte bármit). 13 rongy egy egérért ami még 7 évet simán ki fog szolgálni. ;)

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#39017) TYÜTYI2006 válasza Vanir (#39016) üzenetére

TYÜTYI2006
(tag)

Ebay problémás, nincsen paypalom. Angol tudás nélkül is lehetne ott talán rendelni, szoktam keresgélni ott is, de a paypal az kell sajnos. Az hogy hardveraprón hirdetnek javításokat az oké, csak ott meg a 2X-es postaköltség a gond. Miben lenne jobb a G400S, mint a G500S?

(#39018) Vanir válasza TYÜTYI2006 (#39017) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Pontosabb szenzor, súlyra könnyebb (egérsúlyozhatóság = faszság, a csuklódat fogja szétszedni hosszú távon). Igényesebb kialakítás, olcsóbban és könnyebben javítható, és millió helyről beszerezhető hozzá mindenféle pótalkatrész, ha valami szétmenni (ugyanis kompatibilis G400, MX518, MX510 és MX500 alkatrészekkel is a talpakat leszámítva).

Ja, és ezek személyes tapasztalatok is, volt alkalmam mindkét fajta egeret kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#39019) TYÜTYI2006 válasza Vanir (#39018) üzenetére

TYÜTYI2006
(tag)

A g5 előtt 1 évig MX518-am volt, nem volt vele gondom, csak eléggé megkopott a külseje pár helyen felirat stb. És ilyen tájban, bár talán Májusban a haverom vett Média márktban egeret, nézegettük, MX518, és G5 gen 2, megvette 20 elején a G5-öt (2008-ban). Nyáron egyszer 1 hétre elcserélte velem próbálásra, és utána 5000-ért enyém lett a G5. Még most is jó, csak a szövete eléggé hamar szakadt, illetve a 1-2 éve előjött hibaként, hogyha előre visszalépek a 2 oldalgombbal gyorsabban egymás után, akkor elfelejti a beállításait. Valamint már a talpaiból 2 lekopott, 1 még meg van. (mondjuk ez a haverom keményebb szinten játszott jóval mint én)

[ Szerkesztve ]

(#39020) jaffa 2843 válasza TYÜTYI2006 (#39019) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Te jártál rosszabbul...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#39021) TYÜTYI2006 válasza jaffa 2843 (#39020) üzenetére

TYÜTYI2006
(tag)

Nincsen persze kizárva, de még mindig jó a G5. Viszont most elkezdtem keresgélni Webáruházakban a G400S-t. Árukeresőn nincsen már, iponnál sincs, pcx kilőve, tehát hdekakas sem tudja 10 %-kal olcsóbban adni. Sajnos úgy jártam mint a Gigabyte Aivia Osmium billentyűzettel. Újként már nem kapható nálunk. Bár ezt még keresgélem éppen.

(#39022) jaffa 2843 válasza TYÜTYI2006 (#39021) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Működik ≠ jó.

(#39023) TYÜTYI2006 válasza jaffa 2843 (#39022) üzenetére

TYÜTYI2006
(tag)

A talpai nem tudom már mióta lekoptak az igaz, meg amit írtam. Tehát talpak kellenének rá.

(#39024) jaffa 2843 válasza TYÜTYI2006 (#39023) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Meg az elektronikát kell kicserélni normálisra és már kész is. :D

(#39025) TYÜTYI2006 válasza jaffa 2843 (#39024) üzenetére

TYÜTYI2006
(tag)

Az még talán jó. Most nekiálltam, kitakarítottam, azóta az oldalra görgetés megtáltosodott.

(#39026) oke válasza tiempo (#38984) üzenetére

oke
(fanatikus tag)

Szia!

Hol vetted az egeret, mennyiért?

(#39027) takacsbotond válasza TYÜTYI2006 (#39025) üzenetére

takacsbotond
(őstag)

Esetleg a G502-t nézted?
Nekem is az van, nagyon jó egér, bátran tudom ajánlani! :K

Vissza a régi hardveraprót!

(#39028) TYÜTYI2006 válasza takacsbotond (#39027) üzenetére

TYÜTYI2006
(tag)

Megnézem azt is, az még kapható ez igaz. Viszont oldalán csak G gombokat látok. Egyrészt jó is, de nekem kellenek az előre visszalépő gombok is, nem tudom az van e rajta funkcióként.

(#39029) csati777 válasza TYÜTYI2006 (#39028) üzenetére

csati777
(lelkes újonc)

Alapállapotban azok az előre/visszalépő gombok, de persze azt állítasz be rájuk, amit akarsz.

(#39030) TYÜTYI2006 válasza csati777 (#39029) üzenetére

TYÜTYI2006
(tag)

Értem, köszönöm. Tehát működnek arra is böngészőben, sajátgépben, amíg be nem állítok hozzá profilt.

(#39031) SP!T

SP!T
(PH! addikt)

Melyik Kinzu V1 ROM az optimális? Valaki tudja?

(#39032) jaffa 2843 válasza SP!T (#39031) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

1.0.10 előttiek. 1.0.8 vagy 0.7. Néhányan írták, hogy a régi szoftvert feltelepítve és beállítás okézása után visszapakolja a régit, de erre nem vennék mérget.

(#39033) kemotox válasza SP!T (#39031) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Hol szereztél te olyat? Én is akarok :D

"Ha mindenképpen eltökélt szándékod az, hogy csúnyán meg akarod bántani a szüleidet és nincs merszed ahhoz, hogy homoszexuális legyél, az a minimum, hogy a művészetekbe mártod magad!"

(#39034) SP!T válasza jaffa 2843 (#39032) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

1.0.7 szoftver azt írja, hogy a fw 2.9.20. Vajon ez most így jóu? :) Illetve a szoftver kell utána a gépre, vagy ez megjegyzi? Nem akarom potyára letörölni! :D
Ill beállítottam a 800 CPI-t, de sztem ez marhra nem 800. Minden más egeremnél ez gyorsabb mozgást jelent. A teszt is 600-at ír! :F Érdekes...

kemotox: Nyitott szem az aprón! :D

[ Szerkesztve ]

(#39035) -FLY->

-FLY->
(senior tag)

DA sokkal könnyebben csúszkál a zowie műanyag padon mint az EC1, talpak ugyanazok, csak más a méretük(zowie-éknál területre kb a negyedét kiteszi az egér aljának a talp). Az a megállapításom, hogy kemény felületre kisebb talpak valók, puhán-szöveten valószínűleg a nagyobb talpak a nyerőbbek, mivel a nagyobb felület miatt kevesebbet süpped, így nem fog akkorát. Kemény műanyagon a DA attól elcsúszik hogy ránézek, EC1-nél érezhető ellenállás van, ez meg valszeg a talp területe miatti nagyobb súrlódásból következik. Most már arra is gondolok, hogy az összes egérre 4 kis kör talpat kéne tegyek, aztán csókolom, úgy is műanyag párti vagyok. Rally effekt, csak nálunk pont a fordítottja a cél, ők puha talajra raknak vékony pacskert és keményre pedig széleset, kiszorítani-fogni-tapadni szeretnének. Ló túloldala él persze ettől még, effektivitáson biztosan lehet rontani felülettől függetlenül, túl nagy és túl kicsit talpakkal.

[ Szerkesztve ]

Obituary!!!

(#39036) kiszi07

kiszi07
(senior tag)

Sziasztok!
Keresem a legmegfelelőbb egeret profi játékra. Mivel FPS-re kellene ezért baromi jó szenzoros egér lenne a legmegfelelőbb. Jelenleg SS Sensei (igen a 20-25e Ft-os nem a Raw) egerem ment tönkre, ha lehetséges ezeket a felnyalt egereken kívül keresek( beleértve Razer,SS, szerintem a zowie is közé tartozik) a legtökéletesebb egeret. Profi játékokba beleértem, hogy lanozás, gyors reflex stb. SS Kinzu v2-vel szemezgetek szerintem ez a legjobb egér, vélemény? Köszönöm
ui: QCK Mass egérpadom van. Tudom nem a legjobb, de most ez a legjobb -> majd beruházok egy QPAD-ra :)

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#39037) Vanir válasza kiszi07 (#39036) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

A Kinzu v2 éppen egy fos szenzorral rendelkezik. Itt egy lista a jó egerekről. A QcK Mass az egyik legjobb egérpad, a QPADok elkopnak hamarabb.

(#39038) kiszi07 válasza Vanir (#39037) üzenetére

kiszi07
(senior tag)

Kana 2-t akartam írni, bocsi :D

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#39039) izee válasza -FLY-> (#39035) üzenetére

izee
(senior tag)

:R

144hz megvitatva: https://prohardver.hu/tema/quake_champions/hsz_1822-1866.html

(#39040) -Rolika- válasza jaffa 2843 (#38998) üzenetére

-Rolika-
(fanatikus tag)

Lenne még egy kérdésem, ami eddig a legidegesítőbb :F
Az a probléma, hogy ma már másodszor fordul elő, hogy a gép elindítása után nem indul el a Legacy driver, ezért minden visszaáll a gyári értékre és ha elindítom a programot, akkor sem tudok állítani semmit. Ez így elég tré, hogy minden 2. nap újra kell telepítenem a Legacyt.
Tudna esetleg ebben segíteni, hogy ez miért lehet?

(#39041) -FLY-> válasza kiszi07 (#39036) üzenetére

-FLY->
(senior tag)

Ilyet esetleg? Bírja, olcsó, pontos és ez a barkácsolt mód elég jól is néz ki. Oldalsó gomboktól el tudsz tekinteni, akkor ez egy jó vétel szvsz, méretben is kb az amit keresel és szimmetrikus.

Szerk: SS Kana i-cafe is jó lehet neked, szintén ebay.

[ Szerkesztve ]

Obituary!!!

(#39042) dobragab válasza kiszi07 (#39038) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Kana v2 teljesen jó. Mondjuk fogás- és kézméret-függő, hogy melyik lenne a legjobb.

Claw/fingertip fogásra: G100s, Kana v2, Ninox Aurora, Roccat KPM, G303 és még egy rakás - az ajánlóból.

Palm-os fogásra: DA 3.5G, G400s, G402, Mionix 7000, esetleg Rival, vagy G502, és még sokan mások, szintén az ajánlóból.

OFF:

Kana 2-t akartam írni, bocsi :D

csak én érzem az iróniát? :DD

[ Szerkesztve ]

(#39043) izee válasza -FLY-> (#39041) üzenetére

izee
(senior tag)

Aki korábban is kifizette az árát, annak "a legtökéletesebb egérnek" ne egy kana v1 (i-cafe)-t, hanem ha kana, akkor csak a v2-t ajánljad. Szigszalag fix után hibátlan.
Lehet, hogy a v1-et is eredménnyel lehet használni, de a hallottakból ítélve nyűgösebb vele a játék. A finomigazítások nem az erőssége. [own]f4te próbálta, kijavít ha nem így van.

144hz megvitatva: https://prohardver.hu/tema/quake_champions/hsz_1822-1866.html

(#39044) kiszi07 válasza dobragab (#39042) üzenetére

kiszi07
(senior tag)

Köszi, milyen iróniát érzel ? :B
(#39041) -FLY-> köszii, jó egér lenne, de kevés a DPI :( Kb 1000 dpi(egér) játékban 2.33 szokott lenni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#39045) #97716736 válasza kiszi07 (#39044) üzenetére

(törölt tag)

1000DPi 2.33 sensel, az egyenlő a halállal. Azzal képtelenség komoly szinten játszani ;)

(#39046) kiszi07 válasza #97716736 (#39045) üzenetére

kiszi07
(senior tag)

Na akkor mesélj. Mi a problémád vele ? 6 éve ezekkel beállításokkal játszom. Mivel tudom, hogy te go-zol ezért írom. Mm rangom supreme/GE (mostanában csak esea pörög). Rws-em most 11-13 között mozog (amerikai topoknak kb 14-16). Voltam jópár nemzetközi(3) nem tul jelentős lanon és magyaron is. Akkor miről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#39047) #97716736 válasza kiszi07 (#39046) üzenetére

(törölt tag)

Semmi. Csak akik igen komoly szinten játszanak 400DPi-n 1-3 sens, 800DPin 1-2 között. Könnyebb kontrollálni a lövést, én csak azt mondom, de ha neked így jó akkor játsszál nyugodtan, csak életembe nem gondoltam volna, hogy Supreme-GE szinten van aki ekkora High senses.

(#39048) -FLY-> válasza izee (#39043) üzenetére

-FLY->
(senior tag)

Ez estben elnézést kérek, SS iskolát nem jártam ki, csak egy v1 kinzum volt kevés ideig mert kicsi volt, amúgy pöpec cucc. Erősen át kellene gondolni, hogy van-e helye az ajánlóban az i cafe-nak, ha funkcionális hibákkal küzd, kiváló egereknek van ott csak helye. Alacsony árral a funkcionalitási problémák nem ellensúlyozhatók szvsz. Nem jó, akkor menjen...

Obituary!!!

(#39049) SP!T válasza kiszi07 (#39046) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

Megéri lejjebb menni amúgy hidd el. Hamar megszokod és számít a pontosságban! :)

(#39050) kiszi07 válasza SP!T (#39049) üzenetére

kiszi07
(senior tag)

Miben mennyek lejjebb ? Ami egér nem jó az nem jó tény. H*lye b*rom alapon megvettem a SS Sensei-t és megbántam és tönkre is ment konkréten szinte széttört :D

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.